Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

Još jedan primer kontinuiteta u islamu...

http://mondo.rs/a986850/Info/Srbija/Muamer-Zukorlic-postaje-otac-po-osmi-put.html

Pored toga što muftija dominira u praksi na svim poljima ova njegova teorija na kraju sasvim odgovara biologiji čoveka (žene).

Bilo kako bilo, svaka čast muftiji i nek je na zdravlje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 32 минута, Аурор рече

Uvek je isto bilo sa islamom, ovo danas je samo nastavak kontinuiteta... Sva druga objašnjenja su politički korektne gluposti. :)

Orthodox Christian is a witness in every century. In the picture a Russian prince disobeying demands of the officers of islamic state, that happened many times in 13-15th centuries. Tsar Ivan the Formidable broke the power of infidels and Christianization of their lands began.

FB_IMG_1488634769795.jpg.f052ffeb2a0d312d3d1d34cb98cc5760.jpg

Are you fucking kidding me?!

У времекоје ова слика осликава (и много пре и много после тога) свако је сваког клао до итребљења. Поред тога, два  убедљиво најкрвавија рата у људској историји нису водили муслимани - тридесетогодишњи и други светски. Добар део ваших православних светитеља из календара су били крајње сурови ликови огрезли у невиној крви. 

Кад човек чита вас алтрајт залуђенике, помислио би да је историја света била рај на земљи све док се није појавио ислам, а да је након тога једино ислам правио и прави проблеме, све остало је било савршено. Добром лажем, није вам само проблем ислам, него и црнци и латиноси. Једино те три групе нарушавају рајску мирну историју цивилизованих Европљана...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 42 минута, Аурор рече

Orthodox Christian is a witness in every century. In the picture a Russian prince disobeying demands of the officers of islamic state, that happened many times in 13-15th centuries. Tsar Ivan the Formidable broke the power of infidels and Christianization of their lands began.

1

Есу можда написали колико пута су руски кнежеви у савезу са муслиманима ратовали једни против других? Значи, направе савез са муслиманима да ратују против своје хришћанске и православне браће (нешто као Лазаревићи и Брамнковићи код нас). Иван Грозни јесте ослободио Русе од Татара, ал је угушио и целу ослобођену руску земљу у крви. 

КАд цитираш неке историјске догађаје, гледај да знаш шта цитираш и како је стварно било.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Juanito рече

Are you fucking kidding me?!

А што си тако butthurt стално? :)

Озбиљно, мислим кад бисмо имали дескриптивне никове, твој би био Butthurt Mexican...

пре 10 часа, Juanito рече

У времекоје ова слика осликава (и много пре и много после тога) свако је сваког клао до итребљења.

То је увек било, то је way of the world.

Оно што је битно је које учење шта учи, шта предвиђа коме, како су га оснивачи практиковали, какво је у пракси данас, каква му је духовна суштина...

пре 10 часа, Juanito рече

Поред тога, два  убедљиво најкрвавија рата у људској историји нису водили муслимани - тридесетогодишњи и други светски.

Тридесетогодишњи рат није ни у првих десет најкрвавијих ратова у историји, иако је у многим деловима Европе изгинуло релативно много људи.  (Листа

Други светски је занимљив у контексту овога. :)  Прво, нацисти су генерално били фасцинирани исламом. Јерусалимски муфтија и Адолф су били јако добри другари. Овај је имао планове за свој холокауст на Блиском Истоку, након што Немци победе у рату.

mufti-and-hitler.jpg


Нетанијаху каже (линк) да нацисти нису хтели да истребе Јевреје (било је идеја да се депортују на Мадагаскар, нудили су их и другим земљама да их узму...), али да је управо овај утицао да се донесе Коначно решење (https://en.wikipedia.org/wiki/Final_Solution).

Химлер је такође био одушевљен исламом, босански муслимани су иначе били једини неаријевци (мислим да су и Украјинци имали једну) од којих је направљена SS дивизија (а каква је пракса тих формација ваљда знаш), то је "Ханџар дивизија":

muftija-jerusalimski-muhamed-amid-el-hus

 

пре 10 часа, Juanito рече

Добар део ваших православних светитеља из календара су били крајње сурови ликови огрезли у невиној крви. 

Ех, сад... :)

пре 10 часа, Juanito рече

Кад човек чита вас алтрајт залуђенике

Хвала ти, друже.

пре 10 часа, Juanito рече

Добром лажем, није вам само проблем ислам, него и црнци и латиноси.

Што се тиче латиноса - не знам да ли сам једног видео у животу... If anything, потпуно сам индиферентан. А и да сам последњи расистички гад (који нисам) - имам право и на то. :) То је такође нешто што слобода појединца предвиђа. Неко би имао право да неће да се дружи са мном због тога, за шта би ме вероватно болело уво да сам тај такав расиста - дружио бих се са (ћелавцима) сличним себи.


А ислам (политички, а то је једини прави) јесте проблем, у томе је фора... Потпуно је инкомпатибилан са савременом цивилизацијом и њеним основним вредностима. :)

Он се заправо удваја, у исто време је и религија и политичка идеологија која је barely distinguishable од нацизма.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Аурор рече

А ислам (политички, а то је једини прави) јесте проблем, у томе је фора... Потпуно је инкомпатибилан са савременом цивилизацијом и њеним основним вредностима.

 

A pravoslavlje je kompatibilno?!

 

Kad pricas  o ISlamu iskljucivo se baziras na onome sto muslimani rade, a kad pricas o pravoslavlju iskljucivo se baziras na onome sto pise u svetim knjigama. Tuzno.*

 

- See what  I did there? :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наравно да није Ислам највеће зло зла и наравно да нису сви муслимани олош. Када год сам говорио о негативним аспектима Ислама, никада нисам генерализовао то на све муслимане. Има јако добрих, часних и поштених муслимана.

Највећи проблем Ислама јесте управо та његова политичка природа. Али, и она се може добро каналисати, као што су то урадили рецимо, Руси, чији муслимани су лојални грађани те државе. Може се у држави постићи мир са муслиманима, на бази међусобног поштовања и уважавања и на бази ширења моралних вредности које су заједничке обема религијама. То је управо модел који је применила Русија и видимо да то функционише. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 часа, RYLAH рече

Есу можда написали колико пута су руски кнежеви у савезу са муслиманима ратовали једни против других? Значи, направе савез са муслиманима да ратују против своје хришћанске и православне браће (нешто као Лазаревићи и Брамнковићи код нас). Иван Грозни јесте ослободио Русе од Татара, ал је угушио и целу ослобођену руску земљу у крви. 

КАд цитираш неке историјске догађаје, гледај да знаш шта цитираш и како је стварно било.

Да, тачно. Нису ни наши људи и владари били цвећке, нарочито не у оно време. Има примера много часних муслимана, који су се понели у оно време много часније него многи хришћани. Рецимо, сиријски вођа Саладин се према хришћанима понео много часније кад је освојио Јерусалим, него што су се крсташи понели према муслиманима кад су ушли у Јерусалим.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иначе, најновије вести, Израел позива Саудију да формирају фронт против Ирана:
 

IZRAEL POZIVA SAUDIJCE: Vreme je da formiramo otvoreni pakt za napad na Iran!
http://www.pravda.rs/lat/2017/03/04/izrael-poziva-saudijce-vreme-je-da-formiramo-otvoreni-pakt-za-napad-na-iran/

Изгледа да Трамп заиста мобилизује снаге за рат против Ирана. Искрено, ништа добро не видим у томе. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, Tumaralo. рече

Još jedan primer kontinuiteta u islamu...

http://mondo.rs/a986850/Info/Srbija/Muamer-Zukorlic-postaje-otac-po-osmi-put.html

Pored toga što muftija dominira u praksi na svim poljima ova njegova teorija na kraju sasvim odgovara biologiji čoveka (žene).

Bilo kako bilo, svaka čast muftiji i nek je na zdravlje.

Свака му част. Нека му је живо и здраво.

 

Иначе, слушао сам муфтију Зукорлића неколико пута и могу се од њега чути и многе паметне ствари. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 51 минута, Православни Србин рече

Свака му част. Нека му је живо и здраво.

 

Иначе, слушао сам муфтију Зукорлића неколико пута и могу се од њега чути и многе паметне ствари. 

Poslednji intervju koji je dao, na Balkan- Info, svako treba da pogleda. Ono što je pričao u prvoj polovini intervjua je čista mudrost. Na primer ono o vezivanju za Ideje a ne za ljude i stvari.. o tome kako ne želi da bude veliki orah ispod kog ništa ne raste..

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Аурор рече

А ислам (политички, а то је једини прави) јесте проблем, у томе је фора... Потпуно је инкомпатибилан са савременом цивилизацијом и њеним основним вредностима. :)

 

Stvar je u tome što su "savremena civilizacija i njene osnovne vrednosti" inkompatibilni sa opstankom ljudske vrste. Ne samo ako uzmemo u obzir ekološku katastrofu ili postojeći ekonomski (neodrživi) sistem, dovoljno je da pogledamo kakav je prirodni priraštaj u zemljama koje su u najvećoj meri modernizovane i zaključićemo da je pravilo: što je neki narod moderniji to je bliži nestanku sa lica zemlje.

To što je islam prodire u Evropu je posledica toga što islam kao religija (i političko-pravni sistem) nije pravio kompromise sa modernim trendovima odnosno jeste ali u manjoj meri. Nije bilo refromacije u duhu modernizma u islamu. Evropski zvaničnici otvoreno kažu: Potrebni su nam arapski migranti zato što mi odumiremo!

Mada ne moramo uopšte da idemo tako daleko, razmatrajući tako neka načelna pitanja, ionako 95% muslimana nikada nije pročitalo Kuran (al nije ni bitno, važno je šta se "ponese od kuće" a to je svakako pod uticajem odnosno izraz šireg religijsko-kulturnog ustrojstva, viševekovnog nasleđa). Bitno je to što su muslimani u najvećoj meri zadržali patrijarhat, što ih feminizam nije ni okrznuo. To je ono što je ključno za njihov biološki opstanak. Zatim to vodi dominaciji na ostalim poljima jer "čije ovce onog i livada." Mi bismo trebali tačno da znamo šta to znači imajući u vidu primer Kosova.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Аурор рече

Јерусалимски муфтија и Адолф су били јако добри другари.

Лично Адолф Хитлер је био заштитник Свете Горе у Другом светском рату и гарант да се Светој Гори и њеним монасима неће десити ништа лоше. Шта би то требало да нам говори?

Ево слике која је била на уласку у Свету Гору 1942. године:

hitler_icon1288192000.jpg

пре 12 часа, Аурор рече

Нетанијаху каже (линк) да нацисти нису хтели да истребе Јевреје (било је идеја да се депортују на Мадагаскар, нудили су их и другим земљама да их узму...), али да је управо овај утицао да се донесе Коначно решење

 

Хтели су да их пребаце на Мадагаскар, али су их блокирали Савезници на мору (значи хришћани), и због акција Савезника нису могли да их пребаце, а креатор Коначног решења је Рајнхард Хајдрих, можда и најгори и најопаснији нациста међу свима, кога су, Богу хвала, убили Чеси 1942. године. Нема везе са било каквим муфтијом.

пре 12 часа, Аурор рече

Химлер је такође био одушевљен исламом, босански муслимани су иначе били једини неаријевци (мислим да су и Украјинци имали једну) од којих је направљена SS дивизија (а каква је пракса тих формација ваљда знаш), то је "Ханџар дивизија"

 

https://en.wikipedia.org/wiki/21st_Waffen_Mountain_Division_of_the_SS_Skanderbeg - СС Скендербег Косово

https://en.wikipedia.org/wiki/14th_Waffen_Grenadier_Division_of_the_SS_(1st_Galician) - СС Галиција Украјина

https://en.wikipedia.org/wiki/15th_Waffen_Grenadier_Division_of_the_SS_(1st_Latvian) - Литванска СС дивизија 

https://en.wikipedia.org/wiki/13th_Waffen_Mountain_Division_of_the_SS_Handschar_(1st_Croatian) - Хрватска СС дивизија

https://en.wikipedia.org/wiki/Azeri_SS_Volunteer_Formations - Азербејџански муслимански СС-овци

Немој да имаш било каквих илузија, прихватали су у своје редове скоро све који су хтели да ратују за њих - и хришћане и муслимане, и вишу и нижу расу подједнако, све сем Јевреја. Ово горе побројано је само неколико СС дивизија које су правили од припадника "ниже расе".

Батали више те алт рајт глупости, то везе са историјском истином нема, побогу.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Православни Србин рече

Има примера много часних муслимана,

Ja uopšte ne pričam o muslimanima kao ljudima, nego o učenju. Većina muslimana su dobri i razumni ljudi.

Ovdašnji čak i nemaju sporne stavove u velikim procentima. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Tumaralo. рече

Stvar je u tome što su "savremena civilizacija i njene osnovne vrednosti" inkompatibilni sa opstankom ljudske vrste.

Слобода, једнакост, толеранција, људска права, политичка права, демократија...

Ајд што се знају лупити алт-рајташке глупости о којима се и да расправљати јер је и занимљиво, али ово је већ превише. Ево вам свима Русије која не прихвата западњачки социјални либерализам, него је изразито конзервативна и традиционалситичка, па пати од највеће демографске кризе у свијету коју ни скоро двије деценије богоца Путина нису ријешиле.

Проблем са малим наталитетом је пола економске природе, а пола културолошке - али смијем се усудити да економски разлози за мали број дјеце углавном претежу. Ово се може ријешити само друштвеним дијалогом и самопреиспитивањем, јер је очигледно западњачко друштво (  а у томе и ми ) кренуло у том правцу. Али упоређивати наталитет Европљана са наталитетом имиграната из сиромашних забити, без обзира на вјеру ( јер и код нас Цигани се масовно множе, а нису муслимани ) је неправилно, јер нижи животни стандард и ниже образовање по правилу производе већи наталитет. Иронично, посљедица негирања "основних вриједности савремене цивилизације" ради деморафског опстанка, коју форсирају некакви фашистоидни крајњи десничари, доводи стварања друштва медиокритета - као у комунизму.

Дакле оваква лупетања су... благо речено нетачна.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Аурор рече

Ja uopšte ne pričam o muslimanima kao ljudima, nego o učenju. Većina muslimana su dobri i razumni ljudi.

Ovdašnji čak i nemaju sporne stavove u velikim procentima. :)

Па многи добри муслимани говоре да своја дјела заснивјау на исламским учењима.

Оно, тумаче Куран другачије од фундаменталиста, као што га код нас већина тумачи нешто другачије од оних што просипају свету водицу по улици након геј параде.

Миссим, само кажем:

Just_Saiyan.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...