Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 2 минута, Православни Србин рече

"Ideja “Civilnog društva“ je naplemenitiji produkt političke teorije. Zato ja za sebe tvrdim da sam građanski fundamentalista. Nažalost ta prelepa ideja ima jedna problem. Ona je nemoguća.

Bregzit je poslednji dokaz da se radi najplemenitijoj utopiji. Osnovna ideja ove utopije je razvijanje pojedinačnih prava. A razvijanje ličnih prava je dovelo do emancipacije i muškaraca i žena. Kao posledica smanjio se broj dece. Posebno je važno da se ovakav način ponašanja podstiče lažnom naukom. Za rezultat imamo da, što je u jednom društvu razvijenija ideologija civilnog društva, to je broj dece po majci manji.

Kako se ta ideja sve više razvija i rastu individualna prava, to se broj dece sve više smanjuje. Tako da je moguće izračunati kada će sva ta društva izumreti. I nema izuzetka. Što je ideja građanskog društva jača to je dan, kada će društvo koje je neguje nestati, bliži.

Dakle “Civilno društvo“ vodi u čovečanstvo u smrt. Ono što vodi u smrt nije napredno. Tu se vidi kako su nam kriterijum savim pobrkani. Jer društva koja biološki rastu su društva u kojima je ideja civilnog društva nepostojeća. I što je ideja civilnog društva manja to je natalitet veći. Dakle njima pripada budućnost. A takva su sva religiozna društva.

Zato je savim jasno da se svi oni koji se bore za vrednosti civilnog sruštva mogu podeliti u četiri kategorije:genijalni humanisti,koje ljubav za čoveka toliko opseda da naprsto ne žele da vide ove činjenice,drugu grupu čine oni koji ništa ozbiljno ne znaju. Treću beskrupulozni tipovi koji sve vide ali vide i gde su fondovi. I četvrtu koja je kombinacija prethode tri. Dakle racionalan čovek teško može biti za ideologiju civilnog društva. Jer je svestan da je to isto kao kad bi milion dolara bacio u vatru", napisao je Jevtić za magazin Restart.

Miroljub Jevtić

http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/miroljub-jevtic-ovo-je-kraj-civilnog-drustva-clanak-2360409

 

 

Гријеши када смањивање наталитета повезује а повећањем индивидуалних слобода. Проблем је у мањку подстицаја за људе да се понашају више у складу са традиционалнијим нормама које су обезбјеђивале неки ред. А тих подстицаја нема јер је конзервативна десница била пуна некаквих религијских фундаменталиста или националиста као јединих носилаца неких идеја о томе које су додатне вриједности потребне, док су се мејнстрим конзервативци претворили у сувопарне технократе. Или укратко, друштву се не нуди алтернатива хедонизму, и то алтернатива која је реално боља и која ради и на коју је разумно и корисно пристати.

Предуго су фундаменталисти тровали јавни дискурс да сада постоји неповјерење када неко крене причати о традицији, јер често то буде неки Мирољуб Петровић. Скоро да нема здравих традиционалиста, а да су нормални и разумни. Ево, Андреј Фајгељ живи живот по конзервативном моделу, али када би га ставио да прича о тим вриједностима, одбио би масу људи својим наступом и резоновањем и осуђивањем алтернативе као "највећег зла" и чега већ.

У сваком случају, слободно друштво са нешто мањим наталитетом је далеко боље од тоталитарног мравињака, попут Кине. Нама само треба ренесанса и ново гледање на традиционалне норме, а то је немогуће без слободног дискурса којег омогућавају максималне слободе појединца да каже и ради шта мисли и жели.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 3 часа, Срђан Шијакињић рече

Ако не грешим, у самом Израелу, без Газе, нема превише муслимана, који би могли да се залуде ИСИС-ом и направе проблем.

Ma kakav Ajsis, Srki... Arapi napadaju Izrael davno pre Ajsis, od prvih dana njegovog osnivanja - motivacija za to je mržnja prema Jevrejima, koja se propoveda u džamijama i koju uče islamski tekstovi. Ona je u osnovi 'krize na Bliskom Istoku'.

Pogledaj koliko je ratova bilo između njih i Izraela - u par navrata su se sve susedne arapske zemlje udružile da ih zbrišu sa mape, ali su spektakularno dobili po d**etu svi zajedno... :) 

U Palestini samo, grupa koja vrši terorizam nije Ajsis nego Hamas - isto ______, drugo pakovanje.

I večito izigravaju neku žrtvu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Ћириличар рече

Слобода, једнакост, толеранција, људска права, политичка права, демократија...

Ајд што се знају лупити алт-рајташке глупости о којима се и да расправљати јер је и занимљиво, али ово је већ превише. Ево вам свима Русије која не прихвата западњачки социјални либерализам, него је изразито конзервативна и традиционалситичка, па пати од највеће демографске кризе у свијету коју ни скоро двије деценије богоца Путина нису ријешиле.

Проблем са малим наталитетом је пола економске природе, а пола културолошке - али смијем се усудити да економски разлози за мали број дјеце углавном претежу. Ово се може ријешити само друштвеним дијалогом и самопреиспитивањем, јер је очигледно западњачко друштво (  а у томе и ми ) кренуло у том правцу. Али упоређивати наталитет Европљана са наталитетом имиграната из сиромашних забити, без обзира на вјеру ( јер и код нас Цигани се масовно множе, а нису муслимани ) је неправилно, јер нижи животни стандард и ниже образовање по правилу производе већи наталитет. Иронично, посљедица негирања "основних вриједности савремене цивилизације" ради деморафског опстанка, коју форсирају некакви фашистоидни крајњи десничари, доводи стварања друштва медиокритета - као у комунизму.

Дакле оваква лупетања су... благо речено нетачна.

Мислим да ниси у праву. Економски разлози немају везе са тим проблемом. Исламска друштва, која су изразито религиозна, имају велики наталитет без обзира да ли се ради о богатим или сиромашним друштвима. Исто су и религиозна друштва других религија (рецимо католичка или нека друга) такође имају велики наталитет, без обзира да ли су богата или не.

Економија нема везе са тим, то је пре свега стање свести људи. Такозвана ,,модерна" друштва у Европи, су деградила идеју брака, породице, рађања деце. Ставили су све друго испред тога. И отишло се у једну крајност да је буквално све друго, сем брака и породице, добро и дошло се до тога да ко год спомиње породицу и породичне вредности, бива проглашаван ,,фашистом" и ,,екстремистом". Последице тога су очигледне: лош природни прираштај, распад бракова у Европи, велики број абортуса. Тако је у целој Европи, не само код нас. То су логичне последице тога када се у свест људи стави идеја да су задовољства сваке врсте, јурњава за каријером, новцем, итд, важније од брака и породице. Уништавање моралних и традиционалних вредности такође је доста допринело томе.

А код муслимана је сасвим друга прича. То је једно друштво које има једну културу која ставља брак и породицу на прво место. Све је тамо у служби тога. И видимо да је њихов наталитет много већи од европског. На крају ће овакве сцене постати нешто најнормалније у Европи:

rgt6666r5gt-600x401.jpg

Наравно, ја не предлажем сада одбацивање свих тековина модерног друштва и остале позитивне елементе које је он донео, не сматрам да треба да се ми враћамо у не знам 19. или чак средњи век, али сматрам да треба ускладити традиционално и модерно. Нешто слично ономе што је Иран урадио (можда ће ме неко критиковати због овога, али то је мој став) који је дозволио и права жена (жене у Ирану су и државни службеници, имају велика права, итд), који је рекао ,,у реду је да жена гради каријеру", али који је у први план ставио брак и породицу. То је ставио као приоритет за жену, и мушкарца наравно. И показао како брак и породица не морају да буду у сукобу са каријером, стицањем новца, итд. И мислим да је тај модел усклађивања традиционалног и модерног заиста успешан и некако најбољи могући, јер никаква крајност није добра. 

Што се тиче Русијењ, грешиш ту,  власт у Русији покушава да обнови традиционалне руске вредности у Русији, али Русија је још увек под великим утицајем западног модернизма.

Ево један интересантан текст за крај: http://www.novosti.rs/вести/насловна/друштво.395.html:510053-Prof-dr-Miroljub-Jevtic-Samo-vera-podize-natalitet

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Аурор рече

motivacija za to je sirova mržnja prema Jevrejima, koja se propoveda u džamijama i koju uče islamski tekstovi. 

Јевреје су мрзели сви без изузетка до 2. светског рата. Хитлер је ту само био најекстремнији у злу. Протеривали су их и убијали свуда, од католичке Шпаније, до православне царске Русије. Свети Николај II Романов је убијао Јевреје. У Србији су, колико ми је познато, живели у миру, многи су чак били и српски националисти, али СПЦ није остала имуна на антисемитизам. Текстови у предратном Жичком благовеснику су киптели од мржње према Јеврејима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 32 минута, Православни Србин рече

А код муслимана је сасвим друга прича. То је једно друштво које има једну културу која ставља брак и породицу на прво место. Све је тамо у служби тога.

joooj

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 32 минута, Православни Србин рече

Такозвана ,,модерна" друштва у Европи, су деградила идеју брака, породице, рађања деце. Ставили су све друго испред тога. И отишло се у једну крајност да је буквално све друго, сем брака и породице, добро и дошло се до тога да ко год спомиње породицу и породичне вредности, бива проглашаван ,,фашистом" и ,,екстремистом".

:ok:Koncizno.Suština ukratko.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, Православни Србин рече

Такозвана ,,модерна" друштва у Европи, су деградила идеју брака, породице, рађања деце. Ставили су све друго испред тога. И отишло се у једну крајност да је буквално све друго, сем брака и породице, добро и дошло се до тога да ко год спомиње породицу и породичне вредности, бива проглашаван ,,фашистом" и ,,екстремистом".

 

пре 3 минута, Кратос рече

:ok:Koncizno.Suština ukratko.

А из којих сте цртаних филмова покупили те идеје? Одакле вам идеја да су људи у модерним друштвима против породице, а нарочито да сматрају породичне људе фашистима и екстремистима?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Православни Србин рече

Bregzit je poslednji dokaz da se radi najplemenitijoj utopiji. Osnovna ideja ove utopije je razvijanje pojedinačnih prava.

Брегзит је етатистичка утопија, спроведена у држави која је и до тада обожавала да ограничава права појединаца ради неке свеопште 'сигурности'.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Православни Србин рече

Мислим да ниси у праву. Економски разлози немају везе са тим проблемом. Исламска друштва, која су изразито религиозна, имају велики наталитет без обзира да ли се ради о богатим или сиромашним друштвима. Исто су и религиозна друштва других религија (рецимо католичка или нека друга) такође имају велики наталитет, без обзира да ли су богата или не.

Економија нема везе са тим, то је пре свега стање свести људи.

Напротив има. Када су друштва сиромашна, породице имају више дјеце, али како се економско стање побољшава онда се број дјеце генерално смањује. То је добро познат и неоспоран тренд који захвата и европске муслимане. Исламска друштва нису превише богата и у таквим друштвима имаш висок наталитет и наравно тврдокорни конзервативизам. Додуше, јесам погријешио што сам рекао да су САМО економски разлози у питању. Заиста, ту морају постојати и одређене културне вриједности, али оне увијек падају у запећак ако човјек не може у релативно развијеном друштву да плати стандард којим дјеца живе у тој средини. Хоћу рећи, у вукојебинама немаш школа, позоришта, кафића, факултета, заната итд. а све то кошта и што више економске активности има, то су минимални стандарди већи. Минимални стандард за тинејџера у Америци је луксуз за одраслог човјека у руралној Србији. Економски стандарди нису јеидни узрок, али јесу свакако најзначајнији. Остало је све шлаг на торту и блага корекција тога. О томе причам.

Можеш сад истом овом логиком коју си употриејбио за ислам рећи и да хиндуси или шинтоисти имају неке моралне вриједности које им одржавају наталитет огромним, али погријешио би. Индија је генерално сиромашно друштво, као и Кина, док Јапан већ има демографску кризу - а све су то државе са јаким вриједносним ставовима према породици и сл. Економија им утиче на наталитет. У Јапану људи рјеђе ступају у брак због економских прилика, јер желе да буду спремни на породицу финансијски па то одлажу колико треба. У Индији милиони немају за љеба да једу па се коте к'о зечеви што су сиромашнији, а што су богатији имају мање дјеце ( а све унутар истог вриједносног система ).

Економија итекако има везе са свиме овиме, јер човјеку у релативно несиромашној држави не пада на памет да прави породицу а да нема нека финансијска питања за себе ријешена ( стан, посао и сл. ). Када си сиромашан, боли те уво јер ти ионако горе не може бити, па ожежи по жени :D Муслимани који се асимилују у европску културу исто биљеже мањи природни прираштај. Оно што је веома занимљиво јесте у БиХ гдје Бошњаци годинама имају позитиван природни прираштај ( ваљда јер нису имали гдје да масовно емигрирају, попут Хрвата у Хрватску и Срба у СРбију ) али и њима временом је све мањи и мањи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Православни Србин рече

И отишло се у једну крајност да је буквално све друго, сем брака и породице, добро и дошло се до тога да ко год спомиње породицу и породичне вредности, бива проглашаван ,,фашистом" и ,,екстремистом".

Ја ово ниђе нисам видјео нит чуо. Ако алудира на ликове попут Бошка Обрадовића и Двери њих људи прозивају да су фашистоидни јер... у неким стварима имају такве испаде. Они када дробе о породичним вриједностима имају идеју у глави "он да брани она да рађа", што је благо речено идиотна идеја породичних вриједности. Траже од народа да жртвује мало финансијског нарпетка само да би нас било више, а то да ли ће нови Српчићи бити сиромашни и мати за основно у животу је секундарно.

Породичне вриједности се требају промовисати, али не од стране таквих ликова и са таквим концептом. Ено, Зукорлић по 8-9 дијете напраиво, које ли већ. Мислиш ли да би неки обични Бошњо из Санџака правио толику фамилију? Мало морген, нема он пара к'о муфтија. Од чега да храни онолику ђечурлију?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Православни Србин рече

Што се тиче Русијењ, грешиш ту,  власт у Русији покушава да обнови традиционалне руске вредности у Русији, али Русија је још увек под великим утицајем западног модернизма.

"Још увијек под утицајем западног модернизма"... А зар није заправо демографска криза узрокована социјалном катастрофом знаном као "распад СССР-а"? По признању и Путина. Зар Руси још немају остатке комуњарског менталитета, који и нас муче, јер је комунизам убио народ у главу?

Које то западне вриједности тјерају Русе да се масовно опијају и дрогирају итд? Никоје, него их тјера сиромаштво које је на солидном нивоу ако се гледају мјеста мимо Москве, Петрограда и богатијих урбаних центара. Ништа им не може помоћи осим економског бољитка. Може Јуриј Всјеславич правити и по десеторо дјеце за Мајку Русију, али ако не може да их квалитетно одшколује, да им пружи неке макар најосновније ствари - џаба новци синовци, јер они онда израстају у необразовану и сиромашну популацију која је штетна како за друштво тако и за саму себе.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 46 минута, Juanito рече

 

А из којих сте цртаних филмова покупили те идеје? Одакле вам идеја да су људи у модерним друштвима против породице, а нарочито да сматрају породичне људе фашистима и екстремистима?

Koje to moderno društvo promoviše porodicu i porodične vrednosti?Al zato se promoviše pederluk i usvajajnje buljaških brakova i njihovo usvajanje dece kao osnovni preduslov modernosti društva.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Кратос рече

Koje to moderno društvo promoviše porodicu i porodične vrednosti?Al zato se promoviše pederluk i usvajajnje buljaških brakova i njihovo usvajanje dece kao osnovni preduslov modernosti društva.

Ти си баш онако до коске оптерећен педерима...

Шта подразумеваш под промоцијом породичних вредности? Ако мислиш на неко апстрактно арлаукање на сва звона и гуслање, онда си у праву, тога баш и нема много. Ако мислиш на практичне ствари и дела, онда су модерна друштва и те како пријатељска према људима који желе да стварају породицу, далеко више од било које ”православне” земље. У Холандији, рецимо, има баш доста породица са троје деце и много тога у друштву је оптимизовано баш за одгајање деце.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Juanito рече

У Холандији, рецимо, има баш доста породица са троје деце и много тога у друштву је оптимизовано баш за одгајање деце.

I ima pedofilska stranka koja funkcioniše legalno.Al to je valjda moderno društvo.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Кратос рече

I ima pedofilska stranka koja funkcioniše legalno.Al to je valjda moderno društvo.

Има, има. Огромна је то странка била, са брдом присталица. Имаш две опције: да забраниш три будале и даш им на публицитету или да их једноставно тихо пратиш и пустиш да сами нестану.

Цитат

The Party for Neighbourly Love, Freedom, and Diversity or The Charity, Freedom and Diversity Party (Partij voor Naastenliefde, Vrijheid en Diversiteit, PNVD) was a Dutch political party with no representation in parliament,[1] and only three known members.[2] It was commonly known as "pedopartij" ("pedo party") in the media, due to its advocacy for legalization of child pornography and the lowering of the age of consent to age 12.[1][3] PNVD was founded on 31 May 2006 by three self-described pedophiles.[2][4] Its motto is "sapere aude" ("Have courage to use your own reason").[5] PNVD has not participated in any election. In 2006, it did not receive the 30 signatures from each of the 19 Dutch electoral regions it would need to get on the ballot for the 2006 elections.[6] Since 14 March 2010 the party no longer exists.[7]

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...