Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 7 часа, uros рече

Cekaj polako, pa nismo mi levicari, nece da moze tako :) Levicarski "pacifizam" je nestao u potpunosti, kao da nikada nije ni postojao, onog momenta kad je Obama dobio vlast. Kod nas nije ni blizu tako, sori.

Нема уопште везе да ли си лијевичар или не, нити је пацифизам стирктно лијевичарска идеја. Трамп је јахао на таласу "дај да се договоримо са Русијом", а сада полако, миц по миц наставља досадашњу политику и о томе ни џа ни бу.

пре 7 часа, uros рече

Ima koliko hoces libertarijanskih kritika Trampa,

Либертаријанци су још подијељени били гледе Трампа. Ја говорим за Трамповце, а не само за либертаријанце.

пре 7 часа, uros рече

Svasta se tu desava, levicari pricaju o "impechment-u" predsednika, Obama pravi vladu u senci, CIA je prepuna levih izdajnika. Ako ne osigura potpunu i bezrezervnu podrsku vojske i policije Tramp je u opsasnosti, on to zna pa zato i povlaci takve poteze. Ne moze se sa levicarima koji su spremni na sve - na atentate, na ulicno nasilje, na unistavanje zivota i karijera mnogih pojedinaca i porodica kroz svoju medijsku masineriju, na trgovinu drogom i belim robljem, na zapocinjanje 3. sv. rata, na zapocinjanje mnogih drugih ratova, na neograniceno bombardovanje bliskog istoka - koji su dakle spremni na _sve_ da igras u belim rukavicama.

Наравно да причају, као што су десничари урлали за Обаму 8 година да га треба смијенити и као што је Трамп за Хилари рекао да у случају њене побједе народ треба "искористити Други амандман".

Друго, владе у сијенци нису ништа ново и дио су англосаксонске политике. Лабуристи имају владу у сијенци тренутно.

Треће, кажеш да је Трамп у опасности и да мора бити обазрив јер нема још потпуну подршку војске и полиције - што је нетачно. Трампа је подржавало преко 200 генерала а и полиција је генерално била уз њега због његове реторике. Дакле и то је нетачно.

Четврто - ни десничари нису ништа другачији гледе осталих наведених понашања. Ено, Мила Јанопулоса су зезнули конзервативни десничари истом тактиком уништавања угледа и каријере као код радикалних феминисткиња.

За трговину дрогом и бијелим робљем не знам одакле извлачиш тврдњу, а започињање Трећег свјетског рата је чиста реторика против Хилари јер је направила грешку и била искрена у својим плановима према Русији, да јој се треба супротставити ( што је и разумљиво, али је у изборном жару то лако спиновати на спремност и на глобални рат. Чак је и онај снимак са саслушања из Конгреса уредно исјечен како би изгледало да је Хилари заиста спремна на рат са Русима ).

А неограничено бомбардовање Блиског истока су заппочели исти десничари који су и сада у власти са Трампом.

Just_a28d76_2104882.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 7 часа, uros рече

Elem, evo jedne odlicne kritike Trampa

Овај лик је увијек био критичан али не само за Трампа него и све остало. Али гдје су остали чисти, пунокрвни Трамповци? ГАвин Мекгинис, Стефан Молнију и остала неапологетска братија?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Аурор рече

Па и он је идиот :) Оно, да поредиш милионе робова доведених и третираних горе од животиња, линчованих и убијаних кад се ком газди прохте, са имигрантима и да их назовеш "невољним имигрантима" је поприлично моронска изјава, било од кога да потиче.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, GeniusAtWork рече

Па и он је идиот :) Оно, да поредиш милионе робова доведених и третираних горе од животиња, линчованих и убијаних кад се ком газди прохте, са имигрантима и да их назовеш "невољним имигрантима" је поприлично моронска изјава, било од кога да потиче.

Ne kapiram zasto padanje u nesvest na te izjave? U kom to udzbeniku leve politicke korektnosti pise da je poredjenje imigranata i robova "no-no"? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, uros рече

Ne kapiram zasto padanje u nesvest na te izjave? U kom to udzbeniku leve politicke korektnosti pise da je poredjenje imigranata i robova "no-no"? 

Није "но-но", али јесте нетачно и глупо поређење.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Аурор рече

Izgleda da će da zamene ObamaCare i da stave nešto drugo, biće slično i neće funkcionisati i to je loše. Sve bliže totalnoj socijalizovanoj medicini.

Jep. Uzas. Ako Tramp ovo ne promeni on je gotov, moze da se pozdravi sa politickom karijerom. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, uros рече

Ne kapiram zasto padanje u nesvest na te izjave? U kom to udzbeniku leve politicke korektnosti pise da je poredjenje imigranata i robova "no-no"? 

Је л' ОК да кажем да су нпр. Срби у НДХ били невољни хрватски имигранти и да их поредим са овим данашњим из Сирије који тамо иду? И да приде додам да су и Срби у Јасеновцу допринели развоју хрватске економије и друштва исто као и данашњи имигранти који тамо остану? Ако није у реду, зашто не?

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, GeniusAtWork рече

Је л' ОК да кажем да су нпр. Срби у НДХ били невољни хрватски имигранти и да их поредим са овим данашњим из Сирије који тамо иду? И да приде додам да су и Срби у Јасеновцу допринели развоју хрватске економије и друштва исто као и данашњи имигранти који тамо остану? Ако није у реду, зашто не?

Joj izvini ali ne mogu, strasno me umaraju takve price. I'm out (zaboravi moj prosli komentar)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, uros рече

Jep. Uzas. Ako Tramp ovo ne promeni on je gotov, moze da se pozdravi sa politickom karijerom. 

Neće da promeni. :)

Mislim da je on bliži tome da misli da će to da bude super zato što je on Tramp, a Obama je Obama... Hebiga, nije da nije egoista, nisam ni rekao. Ovo što budu napravili će da bude just as bad kao prethodno.

Ako se pribegne standardnom more government rešenju za popravljanje, ne moram da ti objašnjavam koliko je loše.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Аурор рече

Neće da promeni. :)

Mislim da je on bliži tome da misli da će to da bude super zato što je on Tramp, a Obama je Obama. Hebiga, nije da nije egoista, nisam ni rekak... Ovo što budu napravili će da bude just as bad kao prethodno.

Ako se pribegne standardnom more government rešenju za popravljanje toga, ne moram da ti objašnjavam koliko je loše.

Jeste samo mi ne lici na njega toliko plitka analiza, ne mogu da verujem da on ne zna da ce zbog toga da izgubi mandat, tj. do koje mere je ova stvar vazna glasacima u Americi. Moguce da je politicki potez da kupi malo vremena, sledece treba da sece taksu i da cisti CIA-u pa mu valjda za to trebaju saveznici medju neokon/levim republikancima. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, uros рече

Ne kapiram zasto padanje u nesvest na te izjave? U kom to udzbeniku leve politicke korektnosti pise da je poredjenje imigranata i robova "no-no"? 

Етикета ”политичка коректност” је изгледа за вас квази-либертаријанаца постала исто што и ”расизам”, ”фашизам” и ”мизогинија” за ове друге.

Шта јесте политичка коректонст? Одбијање да отворено говориш о неделима и катастрофалном понашању муслиманских Арапа, наметања израза Ром или Африкан Мерикан уместо на Циганин и црнац итд. Има много примера данас.

Шта није политичка коректност? Нека будала извали неку глупост и ти му кажеш да је будала.

Разумеш ли? Политичка коректност је када нећеш да говориш о нечему што је објективно истинито да се неко не би увредио. То да су робови и имигранти исто није уопште тачно (нити може објективно бити, него се заснива на субјективној дефиницији тих појмова). Самим тим неко ко мисли да је у питању идиотско поређење не може бити политички коректан или некоректан.

Испаде сад да никоме не смеш ништа да приговориш да те комуњаре-либертаријанци не би напали да си политички коректан. Понашате се ко незрели левичарски студенти с Берклија и њихови професори.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Аурор рече

Izgleda da će da zamene ObamaCare i da stave nešto drugo, biće slično i neće funkcionisati i to je loše. Sve bliže totalnoj socijalizovanoj medicini.

Добро јутро. Од почетка ти на овој теми говоримо да је Дони комуњара. :ani_biggrin:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...