Jump to content

VOZE SE U BESNIM KOLIMA, DERU ZA KRŠTENJE: Evo zašto Crkva naplaćuje svoje usluge!

Оцени ову тему


Препоручена порука

Svaki dan slusam te price o Vladikama i popovima sredroljubcima... Da ih branim sad neide, ima ih koji su preterali ruku na srce, ali jedno je sigurno, cela ta kampanja u medijima uperena je ne samo protiv bahatih i srebroljubivih pojedinaca, nego protiv cele Srpske Pravoslavne Crkve sa ciljem da odvrate narod od Crkve i izazovu u nama mrznju i osudjivanje...

 

Da je pop sto puta gresan opet cu da idem u crkvu i cuvam svoju Pravoslavnu veru i svetinje dzaba im trud neznaju oni sa kim imaju posla....:dedica:Just_Cuz_19

Измењено од Снежана
само мало обрати пажњу на изражавање, ипак нисмо на пијаци
Link to comment
Подели на овим сајтовима

42 minutes ago, Gresni rab Boziji рече

Svaki dan slusam te price o Vladikama i popovima sredroljubcima... Da ih branim sad neide, ima ih koji su preterali ruku na srce, ali jedno je sigurno, cela ta kampanja u medijima uperena je ne samo protiv bahatih i srebroljubivih pojedinaca, nego protiv cele Srpske Pravoslavne Crkve sa ciljem da odvrate narod od Crkve i izazovu u nama mrznju i osudjivanje

Prije nekoliko dana neko je postavio tekst o onom covjeku kome je sestra umrla pa svestenik nije htio da dodje bez para, pa smo imali tekst da je vladika napravio zlatnike i to prije 3 godine, pa smo imali ono za tablice....., nema sumnje da se ovdje radi o  organizovanom napadu na SPC. Sve je to satansko djelo, a mediji nisu nista drugo nego sluge satanske.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

49 minutes ago, Gresni rab Boziji рече

Svaki dan slusam te price o Vladikama i popovima sredroljubcima... Da ih branim sad neide, ima ih koji su preterali ruku na srce, ali jedno je sigurno, cela ta kampanja u medijima uperena je ne samo protiv bahatih i srebroljubivih pojedinaca, nego protiv cele Srpske Pravoslavne Crkve sa ciljem da odvrate narod od Crkve i izazovu u nama mrznju i osudjivanje...

 

Da je pop sto puta gresan opet cu da idem u crkvu i cuvam svoju Pravoslavnu veru i svetinje dzaba im trud neznaju oni sa kim imaju posla....:dedica:Just_Cuz_19

razumeo sam i nije mi tesko to sam u afektu malo neka si obrisala...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Sasa Vojvoda рече

Prije nekoliko dana neko je postavio tekst o onom covjeku kome je sestra umrla pa svestenik nije htio da dodje bez para, pa smo imali tekst da je vladika napravio zlatnike i to prije 3 godine, pa smo imali ono za tablice....., nema sumnje da se ovdje radi o  organizovanom napadu na SPC. Sve je to satansko djelo, a mediji nisu nista drugo nego sluge satanske.

Svaki dan se postavlja neki tekst kako se neki pop rasipa sa crkvenim novcem, kako se neki policajac bavi kriminalom, kako je vojska u sve losijem stanju, zar ti ne deluje

to malo kao propaganda usmerena protiv stubova drzave sa ciljem da se crkva policija i vojska destabilizuju,ali zato sa druge strane slusamo kako evropska unija nema alternativu i kako su nam prijatelji oni koji su nas bombardovali kako ti to nije malo cudno?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 hours ago, Gresni rab Boziji рече

Svaki dan se postavlja neki tekst kako se neki pop rasipa sa crkvenim novcem, kako se neki policajac bavi kriminalom, kako je vojska u sve losijem stanju, zar ti ne deluje

to malo kao propaganda usmerena protiv stubova drzave sa ciljem da se crkva policija i vojska destabilizuju,ali zato sa druge strane slusamo kako evropska unija nema alternativu i kako su nam prijatelji oni koji su nas bombardovali kako ti to nije malo cudno?

Jel ovaj komentar upucen meni? Ja sam u svom komentaru mislio ozbiljno, tako da se slazem sa tobom. Nema sumnje da se radi o napadu na SPC, na pravoslavlje, i nije to vidljivo samo u ovim tekstovima koje sam naveo, mediji na razne nacine pokusavaju da ljude odvrate od Boga.

A sto se tice eu, evo jedan citat 

 

FB_IMG_1464966346132.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

17 minutes ago, Sasa Vojvoda рече

Jel ovaj komentar upucen meni? Ja sam u svom komentaru mislio ozbiljno, tako da se slazem sa tobom. Nema sumnje da se radi o napadu na SPC, na pravoslavlje, i nije to vidljivo samo u ovim tekstovima koje sam naveo, mediji na razne nacine pokusavaju da ljude odvrate od Boga.

A sto se tice eu, evo jedan citat 

 

FB_IMG_1464966346132.jpg

Tako je Brate ! Pravi citat si postavio... :dobro:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

Знате како ја видим целу ствар? 

На првом месту битан је благослов Господа кроз свете тајне, па тек онда помоћ цркви кроз новчану накнаду јер су им паре потребне првенствено за донације, за своје потребе и потребе парохије, за потребе њихове деце. 

Иначе се изврши прво света тајна па тек онда се да новац јер се молитва не услишује ако је плаћена. Новац се даје као прилог а не плаћаш нешто да би добио јер ако гледаш кроз плаћање, онда губиш душу. Тако ја гледам на све то. Најважније је не грешити душу због вечног живота на крају.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 months later...
пре 47 минута, Ambasador рече

Srpskim sveštenicima, od kojih mnogi mesečno zarade u proseku oko 1.500 evra, država će uskoro početi da plaća poreze i doprinose za penziono i socijalno osiguranje

Super ti je vest, iz 2012. godine.  I, šta sad?

Promena propisa proširila je krug osiguranika samostalnih delatnosti i uređeno je pitanje penzijskog i invalidskog osiguranja samostalnih umetnika (definisano Zakonom o kulturi), zatim sveštenika i verskih službenika. Imali smo i juče ovu vest (znači nije samo srpskim sveštenicima) -

пре 51 минута, Ambasador рече

mnogi mesečno zarade u proseku oko 1.500 evra

Pa i da zarade, koji problem ti imaš s tim?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ambasador рече

zasto voze besne automobile,zatno ne voze jugo?

Не знам шта је бесан аутомобил, нисам возач.

Не возе југо јер не траје дуго.

пре 4 минута, Ambasador рече

to je greh

Шта је овде тачно грех? Молим те, папагајски се понављају напамет научене "примедбе" са друштвених мрежа, ви сви као да сте клонирани. Шта тачно ти очекујеш од свештеника и због чега? Пази, не монаха, већ свештеника. Не мораш мени да одговориш, одговори себи. Шта тебе лично погађа да ли неки свештених вози ауто одређене марке? Да ли то говори више о теби него о том свештенику?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

пре 4 минута, Ambasador рече

to je pravi sveštenik

А прави верник је онај који мери свештеника по томе какав ауто вози или тера бицикл. Дај мани се таквог гледања и премеравања, шта је то теби на корист?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Ambasador рече

zasto voze besne automobile,zatno ne voze jugo?dosta njih ne žive Isusovim stopama

Амбасадоре, ти би и Исусу приписао исти грех? Он се "возио" "бесним аутомобилом" онога времена, магарцем. 

Јел и он био нескроман? А кад је на Њега изливено скупоцено миро? Да ли је тада био нескроман? И ко беше тада бројао колико кошта који аутомобил, пардон, миро? 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У Црној Гори нису никада постојале таксе за крштења, вјенчања, сахране или било који црквени обред. То је у потпуној супротности са учењем Христовим. Знам, рецимо, да један свештеник који је ове године напунио 30 година свештеничке службе није никада узео од вјерника ни један динар. Чак и ако му вјерници дају. И Бог га није никада оставио.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Ивановић рече

Знам, рецимо, да један свештеник који је ове године напунио 30 година свештеничке службе није никада узео од вјерника ни један динар. Чак и ако му вјерници дају. И Бог га није никада оставио.

Пошто знаш за тај случај молио бих те да појасниш. 

Од чега је живео?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...