Jump to content

VOZE SE U BESNIM KOLIMA, DERU ZA KRŠTENJE: Evo zašto Crkva naplaćuje svoje usluge!

Оцени ову тему


Препоручена порука

Да ћутим, јер ме је блаМ.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, GeniusAtWork рече

Ово једноставно није тачно.

Рад на рачунару не подразумева само програмирање - што најчешће људима пада на памет - него било коју делатност која може да се обавља на даљину, што значи да не мораш да будеш физички присутан да би радио нешто. Можеш да дајеш часове нечега, можеш да куцаш текстове, пишеш текстове за веб сајтове, преводиш, правиш статистику у Екселу, да се бавиш обрадом фотографија, правиш/обрађујеш видео клипове, радиш графичка решења за некога, будеш виртуелни асистент (практично радиш као нечији секретар: заказујеш састанке, купујеш му ствари које му требају, правиш распоред шта и како треба да ради, итд), и још мали милион ствари.

И за програмирање и све ово друго ти у 99% случајева не треба никаква спрема, јер клијента не занима папир који имаш него да ли умеш да завршиш посао који њему треба.

Наравно, треба ти и знање енглеског у великом броју случајева (колико напредно, то зависи од онога чиме желиш да се бавиш), јер се углавном ради за послодавце ван Србије. Али и то није увек правило.

Па сам си оповргао своју тврдњу, јер да би све ово знао, мораш  ићи у неку школу, осим ако се научен ниси родио. Не занима људе папир, али свако ће дати прије посао ономе ко има диплому и препоруке, него оном ко само има фино мишљење о себи.

Никоме не бацам прашину у очи, али не могу схватити да неко позив свештеника сматра нерадом и да сад треба да још нешто друго раде, а с друге стране сви други позиви су у реду и њима се ништа не замери.

То је мишљење који се некада заступали комунисти, а сада њихови пресвучени следбеници. С друге стране, одрастао сам у мјешовитој средини и никада нисам  чуо од муслимана или римокатолика да имају тако ружно мишљење о својим свештеницима. Овдје има пар кућа суботара који уредно плаћају десетак, редовно посјећују и одржавају своју богомољу. 

У чему је онда проблем с нама ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nema tu neke filozofije...

Možeš i bez škole s računarom ako si talentovan, imas odgovarajuće afinitete, karakter itd.

A možeš sa time i bez računara.

Ako nisi te sreće onda parazitiraš ili radiš kao rob - sa školom ili bez nje.

Poenta je u karakteru. A karakter je sudbina...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, о.Небојша рече

Не могу схватити да неко позив свештеника сматра нерадом и да сад треба да још нешто друго раде, а с друге стране сви други позиви су у реду и њима се ништа не замери.

Мислим да је чак канонски уређено да свештеници не смеју радити додатне послове. Ако је то став Цркве, онда пре чуди што читамо овакве коментаре на једном православном форуму. Ако нам не требају свештеници и правила Цркве, онда нисмо православни и не треба да посећујемо ово виртуелно место живих речи утехе. Срамота је да један српски свештеник овде треба да се правда што сматра да треба да има бројну породицу, аутомобил и кућу. Хајде, нек ови приучени сајбер лучки радници зараде то исто својим црначким послом који нико у развијеним земљама неће да ради, јер ће убрзо постати исцеђен, демотивисан, исфрустриран и депресиван. Наравно да неће ништа озбиљно зарадити на том крвавом послу, али за то су им најмање криви свештеници. :0212_rolleyes:

Радио сам као вероучитељ неко време и добро знам шта не штима у Цркви. Знам добро да највећи проблеми долазе од свештеника и њихове хијерархијске надмености и неосетљивости за оне ниже од себе (=лаике).... Али и даље високо ценим тај позив, јер сам упознао праве свете људе пред којим сам нишчи и увек ћу то бити. У мојој малој средини, која није велика често срећем народске свештенике, али у градовима је прича сасвим другачија, као што је то и у другим професијама.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ima jedna interesantna mogo prica jednog starca..kaze narod gde sad da nadjemo blagodatne starce da nas vode i pomazu..a on im kaze ne ocajavajte sto ih nema nego zasucite rukave vere i setite se da su oni uz Gospoda postali starci..kaze ne trazite starce nego Gospoda ne trazite koce da vas vodi i daje vam nego vi budite ti, primer truda i rada u Gospodu i budite vi starci..ne trazite nego dajte. Braco draga i sestre.
Covek prestaje da bude slab u ovim teskim vremenima kada prestane da trazi utehu spasenja i snage u ljudima vec sve svoje snage ustremi na zajednicarenje sa samim Gospodom ..davanje sebe Gospodu. Tu se mora prelomiti..i ne samo u tome. Mi skrecemo fokus sa svega onoga sto je dobro u nasoj Crkvi..nazalost vidimo trun u oku Crkve i naroda ne zeleci da vidimo brvno ne verice u Gospoda poziv i utehu na koju nas zove u oku svome. Samo dobre misli!!!





Послато са SM-G361F користећи Pouke.org мобилну апликацију

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 44 минута, Freedom рече

ne verice

verice! 'el si da, il' si ne?

Šala mala, nemo' se ljutiš brate.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

verice! 'el si da, il' si ne?
Šala mala, nemo' se ljutiš brate.
Necu brate..:) za mene to glagol. Sta znam..verujes ne verujes u nasu vericu. Uglavnom samo poslusanje.

Послато са SM-G361F користећи Pouke.org мобилну апликацију

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 years later...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...