Jump to content

VOZE SE U BESNIM KOLIMA, DERU ZA KRŠTENJE: Evo zašto Crkva naplaćuje svoje usluge!

Оцени ову тему


Препоручена порука

16 minutes ago, Јелена011 рече

Kako bre to svaka kuca cetri slave?

Jedna kuca jedna slava, ajde nek su ekstra pobozni da slave preslavu al to je bas retko.

Kod mene u selu svi slave tri slave. Zimskog sv.Nikolu, letnjeg sv.Nikolu i seoske litije koje se takodje slave kao slava, sasve popom, kolacem, crkvom i to...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, cloudking рече

Kod mene u nisu ih nema. Ja sam svoje vencanje u crkvi platio 12000 dinara... 2008.- godine. Toliko je kostalo a nije bilo govora o mogucnosti dacse plati manje.

Moj najbolji drug je od popa na pitanje koliko kosta vencanje, dobio odgovor "zavisi koliki ce evro da bude tada"

Опа, атеиста се венчава у цркви. Задња су времена дошла .... :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koji god da ukrade ili obruka crkvu nemoralnim ponasanjem da mu se obrije brada na sred Terazija... :)

A sto se tice davanja priloga i taksi za crkvu nemam problem sa tim, to se cini jednom u zivotu i sramota je da se neda ....

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 hours ago, Tenkista рече

Da neke stvari bodu u oci zaista bodu,svestenik u mestu gde ja zivim ima fixnu tarifu 1000 za vaskrs,1000 za slavu a skoro svaka kuca slavi po 2 do 4 slave godisnje pomnoziti to sa 550 kuca pa vidite a gde su ostala primanja?Skoro sam razgovarao sa novorukopolozenim svestenikom koji je dugo godina pre rukopolozenja bio veroucitelj parohija na kojoj je postavljen vodi se kao najslabija u celoj eparhiji kad mi je rekao koliko je zaradio za 2 meseca a pritom tamo nema vaskrsnjih vodica mogu misliti koja su primanja ostalima...

Гдје то има, па да замолим да и мене под старе дане приме тамо:mahmah:

И како сад код овога нема Васкршње водице, а иста епархија _

Ако је нешто одређено, не значи да ће сви да дају у одређеном износу, или упоште да плате. Слави се једна слава, ако неко има другу славу да мање. Имам и ја једнога који слави 4 славе, донесе жито и вино у цркву и кад се заврши служба он покупи и оде да не пита треба ли шта. А за Васкршњу водицу ми каже донијеће сутра кад наплати млијеко. Ја му велим, дај промијени причу, нека буде нешто друго. Има некрштену унучад, неће да их крсти док не буде могао да спреми бика на ражњу, јер је тако било кад је син ишао у војску и кад се женио.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 hours ago, zuti car рече

Seo pop rus na voz , presao 400 km , dosao,krstio bebu, kad sam ga pitao koliko on kaze ja nemam tarifu daj koliko oces ako oces . Mene  bi sramota . 

Колика му је то парохија кад је возом опслужује.

Мора имати плату, јер се карта не купује за колико даш.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znate, nije sramota biti bogat, niti je Bog zabranio da se bude bogat. I sveti Jovan Krostanski, negdje sam procitala, je bio mnogo bogat, i mnogi su ga zbog toga osudjivali. Ali vi ovdje pricate kao da je nasa Crkva i dalje na prosjackom stapu. To nije tacno, svi znamo da Crkva sada dobro zivi, i hvala Bogu sto je tako. I svestenici hvala bogu dobro zive, i mogu i da steknu neko bogatstvo od svog "posla". 

I pricate kao da te takse idu direktno svesteniku u dzep. To bi tek bilo strasno jer tekse jesu velike. Koliko se meni cini to bi trebalo da ide u Crkvenu kasu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Verujem da ljudi ne izmisljaju kad pricaju o tarifama, a znam i da je jedan svestenik odbio da krsti drugo dete jer su za krstenje prvog roditelji dali 3000 a ne 5000 koliko je on trazio... Meni se licno nikada tako nesto nije desilo, naprotiv, cesce su odbijali da prime kad sam im nudila... Prvo dok sam studirala i popa dosao da mi osvesta vodicu pred slavu, rekao je da mu ne pada na pamet da ista prima od studenata, zatim kad smo se vencali, u drugom gradu, drugi popa nije hteo u ruke da uzme kovertu, a posto smo mi navaljivali, samo je rekao da ostavimo za potrebe crkve, ali da on ne zeli licno nista da primi, a i ovde gde zivimo svestenik se redovno snebiva kad hocu da ga castim, dok je za krstenje dece popa rekao da ostavimo koliko hocemo... I uvek su mi se nalazili kad mi je trebala pomoc bilo koje vrste... Ali, opet, pricamo o vecim gradovima i o svestenicima koji primaju platu i ne zavise od dobre volje vernika...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наша кућа две славе има, то су 4 дана у години. Међутим, свештеник нам долази једном за св. Јована (зими) и у васкршњи пост.

То је ствар договора и у кући и са парохом.

  • Волим 1

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 hours ago, о.Небојша рече

Колика му је то парохија кад је возом опслужује.

Мора имати плату, јер се карта не купује за колико даш.

Ne znam , nema mnogo Rusa na Tajvanu a  parohija mu je citavo ostrvo , a ovde na jugu ima nas jedno 5 pravoslavnih  . Za platu ga nisam pitao 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moji rodjaci su se istog dana vencali i krstili drte. Veselje su pravili u restoranu. Znam da su za iznajmljivanje vencanice platili 20 000 dinara, a za vencanje i krstenje svestenik im ja naplatio 16 000. Danima su histerisali zbog toga (i baba, i mladenci, i cela familija).

I danas pljuju na svog svestenika zbog toga, i gluvi sa za sva objasnjenja. ne_shvata

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

6 hours ago, snebivljivi maslacak рече

Znate, nije sramota biti bogat, niti je Bog zabranio da se bude bogat. 

Nadji mi jednu kamilu i jednu iglu pa cu ti objasnim neke stvari :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 hours ago, Лидија Миленковић рече

Moji rodjaci su se istog dana vencali i krstili drte. Veselje su pravili u restoranu. Znam da su za iznajmljivanje vencanice platili 20 000 dinara, a za vencanje i krstenje svestenik im ja naplatio 16 000. Danima su histerisali zbog toga (i baba, i mladenci, i cela familija).

I danas pljuju na svog svestenika zbog toga, i gluvi sa za sva objasnjenja. ne_shvata

A sta su ocekivali kad su zaceli u grehu?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

18 hours ago, о.Небојша рече

Гдје то има, па да замолим да и мене под старе дане приме тамо:mahmah:

 

Vidi se da ne poznajete dovoljno stanje u eparhijama centralne Srbije necu reci koja je tacno jer je ovo ipak javni forum.Sto se broja slava tice ovi sto se nesto kao cude neka obidju pomoravlje pa ce im biti jasnije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...