Jump to content

Чиста срца, душе и тела дочекајмо Богомладенца Христа - срећан почетак поста

Оцени ову тему


Препоручена порука

Како се Дан приближава тако осећам да се у мени сакупља концентрација, осећам важност Рождества, покушавам да се молим што више могу, да на Господа мислим што дуже успем, да одлазим макар на вечерња служења (а данас је, хвала Богу и читање Акатиста код нас) и уопште будем Господу Исусу Христу што ближе могу, зато ме је ваљда Он и довео на овај форум, да се и ту опомињем и будем што више уз Њега чак и кад нисам при књигама.

Уопште, осећам да се сво моје биће усправља ка Господу, све некако почиње да трепери, крцка и окреће ка Витлејему...

Ако си пао, немој да се каљаш; ако си се укаљао, немој да се ваљаш! —Св. Јустин Ћелијски
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како се Дан приближава тако осећам да се у мени сакупља концентрација, осећам важност Рождества, покушавам да се молим што више могу, да на Господа мислим што дуже успем, да одлазим макар на вечерња служења (а данас је, хвала Богу и читање Акатиста код нас) и уопште будем Господу Исусу Христу што ближе могу, зато ме је ваљда Он и довео на овај форум, да се и ту опомињем и будем што више уз Њега чак и кад нисам при књигама.

Уопште, осећам да се сво моје биће усправља ка Господу, све некако почиње да трепери, крцка и окреће ка Витлејему...

 

facenew22222222

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

640px-Pravoslavna_bo%C5%BEicna_dekoracij

 

 

Како ви у вашем дому и крају прослављате Божић? Шта све радите тог дана ( а можете да опишете и дан пре). Да ли прчете чесницу и како, да ли имате бадњак (бадње дрво), имате ли полажајника, идете ли у Цркву тог дана? Шта углавном спремите за ручак?

 

Баш бих волео да о овоме поразговарамо. Мени је лично Божић најлепши Празник :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иде Божић.. Иду дани свети... Да се богат сиромаха сети, да обиђе здрав болеснога, да весео теши жалоснога, да се сретник с несретником дружи, обраћеном да се рука пружи, завађени сви да се помире и да љубав Божију светом шире, да достојно чекамо Христа и његови будемо доиста!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

iXnbqDGRjXZbV.png

 

Емисија Спознаја, Студио Б


Тема емисије: Божић - рођење Христово


Опис: Божић - један од највећих хришћанских празника, зашто се слави, шта је Божић, ...
Гости: владика Игњатије Мидић, вероучитељ Александар Ђаковац
Водитељ емисије: Александар Гајшек


Година: 2004.


Напомена: У уводном делу емисије песму "Божић, Божић благи дан" изводи музички састав Ступови и деца са веронауке одговарају на питања водитеља. После тога вероучитељ Александар Ђаковац и владика Игњатије Мидић говоре о Божић

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Djordje Balasevic
Badnje Vece
Kao davni greh,
uvek mi se ista javljaš.
Odzvanja ti smeh,
cipele u prozor stavljaš.

večno sanjaš,
svetom putuješ bez putovanja
a Badnje veče dolazi.

Mogla si mi baš
i reći neke reči nagle.
Oči su mi, znaš,
pune one iste magle.

Al' suprotnost sušta,
sad u meni tuga koren pušta
a badnje veče prolazi.

To je bilo naše zadnje
sad opet zvona zvone - slušam to
Ne, nije svako veče Badnje,

al' ovo danas, sasvim slučajno - Badnje je.

U poslednji čas,
kao uvek na to veče,
gospođa do nas
unucima kolač peče.

U mojoj sobi
samo stari veker vreme drobi
a Badnje veče prolazi...

To je bilo naše zadnje,
sad opet zvona zvone
- slušam to.

Ne, nije svako veče Badnje,
al' ovo danas, sasvim slučajno -
Badnje je.


 

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Česnica.....................check!

Meso..........................check! 

Suvo meso.................check!

Suvi sir.......................check!

Jabuka.......................check!

Sarma........................check!

Pita sa sirom..............check!

Kolači.........................check!

Piće.............   double check! :D

 

Sve je spremno! :)

Благо онима који плачу, јер ће се утjешити; (Матеј; 5,4)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Česnica.....................check!

Meso..........................check!

Suvo meso.................check!

Suvi sir.......................check!

Jabuka.......................check!

Sarma........................check!

Pita sa sirom..............check!

Kolači.........................check!

Piće............. double check! :D

Sve je spremno! :)

A "podvarak"?! :) Red kupusa, red suvog mesa i slaninice, red sirovog mesa ... pa u krug ... Jaooooooj !

Sve sto dise neka hvali Gospoda !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Преносим честитке Чарлса Кетера, Американца који воли Србију .smesko.

 

Са његовог профила:

 

Serbian Christmas is Jan 7th.... and New Year is Jan 14th... :) I wish you all the happiest of new years... Volim vas!!!

 

543807_10200233198252051_1291734654_n.jp

 

Today is Serbian Christmas Eve...... :)

I wish you all a very MERRY CHRISTMAS!!! If you are ever in Serbia for Christmas you say " Hristos se rodi!" instead of Merry Christmas.... It means "Christ was born" :)

Ево и његов профил:https://www.facebook.com/charles.cather?fref=pb

 

 

 

 

Пао је снег.
 

Каже моја бака да ће бити родна година ако данас или сутра падне снег и он пао .smesko.

Срећно бадње вече и Хростос се роди!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Божићне поруке из немањићких задужбина

10 четвртак јан 2013

 

 

За најрадоснији хришћански празник екипа Телевизије Републике Српске, Мира Лолић Мочевић, Синиша Јалић, Ново Букша, Милорад Станојевић и Урош Млађеновић припремили су причу о задужбинама најзначајније српске династије Немањића.

Немањићи су српском народу оставили цркве и манастире у којима се одвијао не само духовни него и културно – образовни живот српског народа током вијекова успона српске културе.

Током робовања под различитим освајачима српских земаља манастири су давали снагу да се издржи…

Божићне поруке гледаоцима РТРС-а послало је монаштво из Ђурђевих ступова код Новог Пазара, Градца код Рашке, Високих Дечана из Метохије, Крупе из Бањалуке и Крупе из Далмације.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...