Jump to content

Бога не можеш познати испуњавајући одређена правила


Препоручена порука

"Poruka crkve savremenom coveku povredjenom shvatanjem Boga kao teroriste juridickog shvatanja religije" cuj bogati, a takvo shvatanje Boga se dobija gledanjem Diznijevih crtaca mozda? :D

Takvo shvatanje Boga dolazi čitanjem Biblije. :D

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dobro, hajde ovako posto pominjes uvid u postojanje: ni smrt nije faktor. Zasto ljudi pate godinama nakon sto izgube voljenu osobu?

A Obi, lol... Obiju ne valja ni tekst Mitropolita, ni citat Hrista Janarasa, ni nista, ne samo moji stavovi. :D Sto opet nema veze, verujem da bi me on razmazio samo tako jer sam uzivo simpaticnija. :D "Ako svi misle isto znaci da niko ne misli dovoljno" :)

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa, vec smo Ga raspeli, a ne samo pogledali popreko, pa su glave padale samo Hriscanima u to vreme. :D

Ma lako ti je ovde al kad dodjes gore na njegov teren, moze da ode glava i ako si se previse smejao. ;)

Prica se po selu da se zagreva i jedan poveci lonac za one sto su disali vise nego sto treba. Sta ces, bezgranicna je to ljubav :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Otisli smo vec daleko od teme... :)))

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Љубав је све оно што је Исус Христос говорио, све што је учинио за време Свог живота на земљи, а пре свега оно што је показао на Голготи. Све је то љубав, али и непрекидна проповед о љубави. Значи, стећи љубав основни је и највећи задатак нашег живота. За љубав треба да се молимо увек, упорно и без престанка, јер наш задатак и јесте да се приближимо Богу, да постанемо савршени као што је савршен Отац наш небески. А како да се Богу приближимо без љубави? Без ње смо бескрајно далеко од Бога."

 

http://knjige-manastir-prevlaka.weebly.com/1053108610741086/95

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...