Jump to content

Богословље протојереја Андреја Ткачова

Оцени ову тему


Препоручена порука

Не знам какве везе то има са чињеницом да из тог дела православног света редовно стижу екстремни ставови и идеје... Ово се односи на хришћанство, а не на политику. На један добар текст дође десет промашаја. Или нам већином такве преносе, немам појма.

Па, има тамо разних вјетрова, а неки од њих се ни мени не допадају...опет, то има везе и са "усудом" Русије - или ће бити јаки или их нема...па отуда та жеља за моћ...ништа ново под сунцем, као и код других великих држава...опет, има тај ирационални елемент - ми Русију и Русе волимо...свиђало се то неком или не, тако је...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 298
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ми не можемо на прецизан начин да говоримо о женама и мушкарцима генерално. Свако од нас је људско биће пре него што је „мушкарац“ или „жена“. И свако од нас – мушкарац или жена – има улоге и функције за обављање, индивидуално, интер-индивидуално и социјално. Ово је место, бар мени, где почињу разлике. Нису разлике у вредности, само разлике у функцији. Човек се никад не дефинише из било које од ових улога.

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Зашто је добро да муж мирише на ветар а жена на кућу?

 
        Можете ви да кажете: не хватајте се за ситнице. Али, то је привидно ситница - редослед имена - открива и чини очигледном укорењену болест свести. Усуђујем се да кажем на овом примеру да се свест наших парохијана показује као или феминизована или обезбожена.
 
        То да је Адам постојао пре Еве, они знају, али даље не доносе закључке и пишу Марфа пре Спиридона.
 
        Браћо и сестре! Кочија не сме да стоји испред коња, ако хоћемо да се возимо, а не само да стојимо у месту.
 
     
 
        Превела Ксенија Трајковић
 

 

 

Морам да приметим да је жена у праву када тражи да се третира као људско биће, а не само као жена. У праву је када одбија да треба да се идентификује са одређеном сликом жене – редоследом имена – Марфа пре Спиридона. Ако сам правилно разумела овај део, а мислим да јесам - благо речено, Ужас! :D

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И ја бих се осврнуо на ову кочију и коња...нити је мушкарац коњ,а ни жена кочија, него они треба заједно да седе у кочији и тако иду кроз живот,што касом,што галопом...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Жене су женствене.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И коње волим.

Једном сам се возио чезама, на екскурзији у Врњачкој Бањи, али коњ није хтео далеко да иде. Био сам тужан јер ми нису вратили паре.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е Гризли,стварно си "the number of the beast",који ти је, да и на овој теми споменеш Русе, и сад опет по старом препуцавање... joooj

 

Ја сам поменуо у сасвим другом контексту - хришћанство и текстови који стижу из Русије.

 

Али неки су то разумели као позив на своје омиљено такмичење у "пишању у даљ"...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И коње волим.

Једном сам се возио чезама, на екскурзији у Врњачкој Бањи, али коњ није хтео далеко да иде. Био сам тужан јер ми нису вратили паре.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...