Jump to content

Грађански рат у Украјини


Препоручена порука

Clip_3.jpg.bd0d39d16a61c32146cb7255c8758fae.jpg

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Clip_2.jpg.bdac5e0b5522b7ce628fa55ee1c63606.jpg

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 29.9.2022. at 18:33, Вилер Текс рече

бројаницу у руке и моли се за Русију.

Тимотију посланица прва св. апостола Павла, глава 2

1. Молим, дакле, пре свега да се чине искања, молитве, мољења, захваљивања за све људе,

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Bernard рече
On 29.9.2022. at 18:33, Вилер Текс рече

бројаницу у руке и моли се за Русију.

Тимотију посланица прва св. апостола Павла, глава 2

1. Молим, дакле, пре свега да се чине искања, молитве, мољења, захваљивања за све људе,

@Вилер Текс

И за Украјинце, фашисте, Зленског, непријатење Русије, јер:

"За све грехе људске кајем се пред Тобом, Многомилостиви. Гле, семе свих грехова налази се у крви мојој! Својим напором и Твојом милошћу ја угушујем тај зли усев дан и ноћ. Да не ниче кукољ но чиста пшеница на њиви Господњој.

Кајем се за све брижне...

Кајем се за све болесне...

Кајем се за невернике...

За све богохулнике...

Кајем се за све човекоубице, што убијају туђ живот, да би свој сачували. Опрости им, Многомилостиви, јер не знају шта раде. Јер не знају, да нема два живота у васиони но један, и да нема два човека но један. Ах, како су мртви они, који одсеку пола срца!

Кајем се за кривоклетнике...

За све пљачкаше браће своје...

За све гордељиве и поносите...

За све пјане и прождрљиве плачем и уздишем...

За све браколомне...

За све многоглагољиве...

За све рушиоце суседног огњишта и суседног мира кајем се и уздишем, јер проклетство навукоше на себе и на свој народ.

За сва лажна уста, за све мутне очи, за сва горопадна срца, за све ненасите утробе, за све мрачне умове, за сву злу вољу, за све ружне помисли, за сва убитачна сећања, -кајем се, плачем и уздишем.

За сву историју људи од Адама до мене грешнога кајем се, јер сва је историја у крви мојој. Јер сам ја у Адаму и Адам у мени.

За све светове, крупне и ситне, што не дрхте пред страшним присуством Твојим, плачем и вапијем:

Владико Многомилостиви, помилуј и спаси ме".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Bernard рече

Тимотију посланица прва св. апостола Павла, глава 2

1. Молим, дакле, пре свега да се чине искања, молитве, мољења, захваљивања за све људе,

Што не значи да су сви исти. Запад је четврти рајх који би уместо брака да ти уведе лгбт+ заједницу а Русија то не би.

Убеђен сам да ти је срце на месту. Не дај се да те русофоби обману.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Saint Eustachius рече

Samo da rat utihne pa neka se svadjaju vrijedjaju djele crkve sta god samo da rat stane da ljudi ne ginu, i zasto uvijek kod nas na istoku Europe zasto nikada u Americi i sl.

 

Zato što Amerikanci vode osvajačke ratove, a mi odbrambene. 

  • Свиђа ми се 1

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovoga su vec napali ukronacisti za par "proruskih" recenica. A za ovo ce tek da ga stave na listu nepozeljnih.
Hvala bratu @Justin Waters za ovu poruku.

...

photo_2022-10-06_08-41-53.thumb.jpg.d770772c5dd8ee4530449b1abc610b6f.jpg

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I u Belorusiji rezerva je pozvana na vezbe.

...

Clip_2.jpg.50179b717fa919ce836d850c2e94172b.jpg

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Clip_2.thumb.jpg.7cacef7126bea7aae2b5b706271f34ed.jpg

...

T.ME

🇩🇪🇺🇦 German journalists have exposed another fake of Kiev. Ukrainian propaganda presented a whole box with gold teeth as "proof of the crimes" of the Russian armed forces in the...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Clip_2.jpg.945af0e900b6495f33ab9261793fd2b8.jpg

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 5.10.2022. at 7:28, Bilbija рече

naravno da ima neslaganja ali stvar je u tome sto i pored neslaganja koja su prisutna funkcionisu kao jedan . Nemci nu htele pa sada hoce, madjari su protiv ali ce biti za na lraju. ispeglaju oni sve te nesuglasice i dovedu u red “zlatnu milijardu” kako ih zove Putin. i svi skupa salju pomoc, oruzje u Ulrajinu, transportuju avionima ukrajinske ranjenike na lecenje po nemackoj i dalje … A sta imas sa druge , “nase” strane? sta radi ostatak slovena i sveta? niko se ne usudjuje da pisne. Kina tu i tamo nesto prozbori i to je sve.

Нису толико кохерентни. Мађари су сад у овом задњем пакету санкција избоксовали за себе да се изузму од забране увоза нафте тим неким нафтоводом који иде из Русије преко Украјине. Њемци одбијају да шаљу тешко оружије у Украјину, субвенционишу привреду и становнике пакетом од 200 МЛРД на згражавање осталих чланица. Грци су почели као и Пољаци да настављају да покрећу питање ратних репарација од Њемачке. Овакво трвење није било никад и дешава се у јеку растуће инфлације, повећања каматних стопа, високих цијена енергије, затварања бизниса и селидбе у САД и на друг мејста, затварање радниј мијеста итд...Оба неопходна сценарија су ту који ће довести до слома ЕУ ове зиме. 

Што се тиче словена, па немају они шта протестовати када нису јединствени...а свијет (онај ван ткзв златне милијарде) је стао на страну Русије непобитно. Урадили су оно што је Русији потребно, да не уводе санкције и не придружују се изолацији, и то је Русији довољно, остало их не интересује. 

  • Свиђа ми се 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Clip_2.jpg.dcf04d3f335c8f6d54bdae7855d69674.jpg

...

T.ME

🇷🇺🇺🇦 Offensive of the RF Armed Forces south of Artemovsk (Bakhmut) Over the past few days, PMC Wagner has made significant progress in the area south of Artemovsk...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Clip_2.jpg.9138d03303e1254f80e3a4d17a42d6be.jpg

...

T.ME

More and more

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Clip_2.jpg.3c47f32c73802bb622df9c5881e8892f.jpg

...

Clip_2.jpg.bfbfd91f4518320aa09ef4162ed5bebd.jpg

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...