Jump to content

Брак - заједница мушкарца и жене

Оцени ову тему


da li biste stupili u brak bez ljubavi?  

186 члановâ је гласало

  1. 1. da li biste stupili u brak bez ljubavi?

    • da
      5
    • ne
      158
    • mozda
      13
    • da iz interesa
      5


Препоручена порука

  • Одговори 3.3k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 3 часа, Natasenka рече

medjutim, da Bog ne otkriva taj lek, jer se tom bolešću ispunjava Raj. 

 

пре 3 часа, Natasenka рече

što veća patnja u ovom životu. to veća slava u budućem. 

How about f'ing not :dry:.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Natasenka рече

što veća patnja u ovom životu. to veća slava u budućem. 

Нажалост  већина не искористи патњу као путоказ: они неће наћи славу у будућем животу

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Постоје телесни болови: они служе да нас упозоре да нешто не радимо како треба и да наносимо себи штету. кад се опечемо осетимо бол и после пазимо да то више не радимо. Бол је наш чувар. Исто тако постоје и душевни болови: гнев, бес, љутња, патња, јад, туга, недостатак самопоуздања,страх, љубомора, завист. Душевни болови нас упозоравају да нешто лоше радимо и да то разара нашу душу. Када схватимо да сва наша осећања долазе од нашег погрешног суда ми тражимо начин како да престанемо погрешно да судимо и на тај начин престанемо да наносимо себи душевни бол, Патњу. Патња је учитељица живота

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 months later...

Како је уопште могуће ући у брак из љубави?

Љубав је процес који захтева време, године. Да упознамо и завлимо човека са свим недостацима.

У брак се улази из привлачности и занесености, а љубав настаје постепено. Ово вероватно не важи за оне маратонске, вишегодишње везе.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Месечева рече

Како је уопште могуће ући у брак из љубави?

Љубав је процес који захтева време, године. Да упознамо и завлимо човека са свим недостацима.

У брак се улази из привлачности и занесености, а љубав настаје постепено. Ово вероватно не важи за оне маратонске, вишегодишње везе.

 

Мислим да је итекако могуће. Као што је могуће љубити/волети ближњег свог. Не треба од те, брачне, љубави правити толику фаму, љубави имамо свуда и за многе око нас. Временом се само увећава. Да није тако, како бисмо онда могли волети своју децу онако лудо, на први поглед? 

Од превеликих очекивања долазе и превелика разочарења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да бих ступио у било какав ближи контакт са неким, мора да постоји неке симпатије према другој страни. Моје неко мишљење је да нико не улази у брак без љубави. Мора да постоји макар нека љубав.

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Месечева рече

Како је уопште могуће ући у брак из љубави?

Годинама се знају друже (факс, посао, комшилук, друштво итд.) и заволе и узму.

пре 3 часа, Месечева рече

Љубав је процес који захтева време, године. Да упознамо и завлимо човека са свим недостацима.

Зависи колико су људи искрени и отворени.

пре 3 часа, Месечева рече

У брак се улази из привлачности и занесености

Ако су млади или луди или оба... :smeh1:

пре 3 часа, Месечева рече

а љубав настаје постепено

Ја бих пре рекао да се развија постепено.

пре 3 часа, Месечева рече

Ово вероватно не важи за оне маратонске, вишегодишње везе.

Чуо сам да се оне углавном распадају. Знам за два примера а чуо сам за више њих.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Milica Bajic рече

Мислим да је итекако могуће. Као што је могуће љубити/волети ближњег свог. Не треба од те, брачне, љубави правити толику фаму, љубави имамо свуда и за многе око нас. Временом се само увећава. Да није тако, како бисмо онда могли волети своју децу онако лудо, на први поглед? 

Од превеликих очекивања долазе и превелика разочарења.

Не бих изједначавала однос с партнером и децом. Једноставно, не везује нас иста спона.

Ако љубав посматрамо из угла духовности, сасвим сам сагласна с тобом али људи су веома несавршена бића с душама преплављеним разним врстама страсти.

Волети неког подразумева разрачунати се пре свега са самим собом и сопственим слабостима, сазрети. Неко то успева рано али многи, посебно у данашње време које преферира тактилно над духовним, дакле многи не.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Flojd рече

Да бих ступио у било какав ближи контакт са неким, мора да постоји неке симпатије према другој страни. Моје неко мишљење је да нико не улази у брак без љубави. Мора да постоји макар нека љубав.

Права љубав је прихватање упркос бројним манама и слабостима.

О којој љубави причамо на почетку односа?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Vladan :::. рече

Годинама се знају друже (факс, посао, комшилук, друштво итд.) и заволе и узму.

Зависи колико су људи искрени и отворени.

Ако су млади или луди или оба... :smeh1:

Ја бих пре рекао да се развија постепено.

Чуо сам да се оне углавном распадају. Знам за два примера а чуо сам за више њих.
 

Драги Владане, дружење/забављање је једно, а заједница је нешто сасвим друго.

Тек у заједници успевамо да спознамо слабости у правом светлу- и своје и партнерове. Тад креће право, дубинско упознавање и компромиси тј. права љубав. А да ли ће се она развити у пуном сјају или ћемо отићи свако на своју страну, зависи много од зрелости обе стране.

 

Дакле да, љубав настаје или се развија постепено, мени је свеједно који ћемо термин употребити, важно је да је суштина јасна.

 

Ко год је у брак ушао у прве две три године забављања, у исти је ушао на бази привлачности коју ми волимо да поистоветимо с љубављу, али далеко је то од исте.

Замишљам везу двоје, виђају се пола године и у заносу једно другом говоре ''волим те''.

Заправо, волим твоју енергију, твоје мисли, твоје тело....јер те још увек нисам видела у поцепаним гаћама.

Мало карикирања није на одмет, али тек у заједници видимо мужа изгужваног, ознојаног, необријаног, мрзовољног...тад креће ''борба'' за љубав.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Бирамо партнера по својим критеријумима. Шта ко вреднује, то је индивидуално. Интересовања и погледи на суштинске ствари у животу су ваљда оно што пресуди. Наравно да постоје емоције у старту, а каква ће љубав бити зависи од индивидуалног капацитета за љубав.

Звучи врло једноставно, а тако и јесте :)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Месечева рече

Ко год је у брак ушао у прве две три године забављања, у исти је ушао на бази привлачности коју ми волимо да поистоветимо с љубављу, али далеко је то од исте.

А за три и по године? А за три године и 9 месеци? А за 4 године? :) 

пре 10 минута, Месечева рече

јер те још увек нисам видела у поцепаним гаћама

Не знам зашто је то проблем било после 6 месеци, три године или кад већ. Због крпљења гаћа или јер је гоља па нема за гаће или то можда није секси :smeh1:
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Месечева рече

Драги Владане

Драга Месечева ово сам малопре заборавио да прокоментаришем а сад сам у дилеми да ли да ти дам (прави женски) надимак: Луна или Даница, обе су Месечеве :scratch_head:
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...