Jump to content

Вештачка интелигенција

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 19 минута, Inženjer Djatlov рече

Свети Максим Исповедник: ,,Господ се као тридесетогодишњак појавио, омогућивши (нам) тако овим бројем учење скривених мистерија што се на њега односе. Јер, мистички гледано, број тридесет води ка Господу, Творцу и Промислитељу времена и природе невидљивих мислених ствари. Време је представљено седмицом јер време је седмоструко; природа петицом, због њене дељивости у оквиру пет чулних модалитета; оно мисливо осмицом, јер мисливо настаје изван круга мерљивог времена; промисао десетком, јер постоји десет светих заповести што човека воде савршенству, а и зато што је слово којим се пише, гледано мистички, прво слово имена што га је Господ узео када је постао човек. Повезујући петицу, седмицу, осмицу и десетку испуњавамо број тридесет. Оном који добро зна како за вођством Господњим да следује, неће бити непознат смисао тога што Он, као тридесетогодишњак, објављује силу еванђељског царства."

Математичко мишљење које би било засновано на симболици, никаква вештачка интелигенција не може да докучи. Бројеви, по себи, откривају идеју лепоте, носе симбол, смисао, облик. Тројичност указује на довршеност, дуалност на сукоб супротности, Јединичност на суштину... Седам је стварање, шест недовршеност, десет, рецимо, заокруженост. Не говорим ово као исклесано у камену, треба откривати та значења и неисцрпна су, али таква математика, инспирацијски схваћена, је недокучива машини.

Исто важи и за геометрију, круг, троугао...

Питагорејци су монашки ред, причсчсли смо више пута о сакралној математици и аутентичном читању Евкидових аксиома које нам је сачувао и пренио покијни Пеђа Исус, о православној и католичкој геометрији, овде у Тузли  сам држао предавања увод у 3дмах па сам то спаковао као разлику између виртуелног и стварног и држи се добро. Муслиманима лежи.

Ово са Ћирком је нововјековни контекст, картезијанска геометрија на 3 осе, као што многи не знају да постоје другачије засноване геометрије, тако ускоре неће ни знати за другi интелигеницију осим вјештачке, јер и три осе све описују, чему неке друге геометрије. Zavladaće takav način mišljenja, Tehnostan, tehnokratski totaliarizam, a svaka je ontologija totalitarizam.

Сад што у 3д свјету је немогућа икона и Бог нема везе, могућа је цнц машина....

Nešto kao uvod u geometriju svera

Ima nekoliko predavanja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 34
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 27 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Ово са Ћирком је нововјековни контекст, картезијанска геометрија на 3 осе, као што многи не знају да постоје другачије засноване геометрије, тако ускоре неће ни знати за другi интелигеницију осим вјештачке, јер и три осе све описују, чему неке друге геометрије. Zavladaće takav način mišljenja, Tehnostan, tehnokratski totaliarizam, a svaka je ontologija totalitarizam.

Мош' појасниш ово? Шта си хтео рећи, да ће завладати мишљење да је онтологија тоталитаризам или ти мислиш?

Шта је тоталитаризам? Тоталитаризам је сужавање слободе бићу у односу на потенцијал деловања тог бића. Тако да луциферу је његово назначено постојање било тоталитарно, хтео је више. Либерашима кад би увео теодулију био би тоталитаризам, а и сад је.

У ком смислу је"свака онтологија тоталитаризам"?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Hadzi Vladimir Petrovic Ја сам у једној својој композицији искористио ове Максимове симболе, имам 5, па 7, па 8, па 10, тонова, па њихов збир 30 тежи ка 33, тј. крсту и Васкрсењу. Покушавам све да заснујем на томе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Ćiriličar рече

Мош' појасниш ово? Шта си хтео рећи, да ће завладати мишљење да је онтологија тоталитаризам или ти мислиш?

Шта је тоталитаризам? Тоталитаризам је сужавање слободе бићу у односу на потенцијал деловања тог бића. Тако да луциферу је његово назначено постојање било тоталитарно, хтео је више. Либерашима кад би увео теодулију био би тоталитаризам, а и сад је.

У ком смислу је"свака онтологија тоталитаризам"?

Наравно, хвала на питању.

Па у том смислу што је свакој онтологииј важење опште ( за биће у цјелини) , нема мјеста за изизетак, и то на једном вишем нивоу него код физичких закона, гравитација има опште важење, барем је тако уврежено на земљи. Истина не трпи компромис.

Па и јесте, зато Црква није онтологијс и не може да буде. Идеологије свјетоназори су тоталитазам на тоталиразам, зато Амфилохије, Јустин говоре о многим свјетовима, о многим стањима бића, многим државама, али Црква је мултиперспектива у њој на један виши начин све може, јер је свјет у њој превазиђен: "Ја побједих свијет". Може до некле свака дефиниција простора, али не ђоже ни једна јер је Црква Тијело, пуноћа, а не празнина простор.

На битно другачији начин и  у празном простору може све, али је све помножено са нулом, а унвиртуелном то је пута нула на квадрат са прогресивном тенденцијом.

И нисам ту да остварим царство, него Царство у коме живи они који усвоје енергију Царства и који су њени поданици, којима су живот и благодат несливени, неразлучни, нераздјељиви, неизамјењиви.

пре 59 минута, Inženjer Djatlov рече

@Hadzi Vladimir Petrovic Ја сам у једној својој композицији искористио ове Максимове симболе, имам 5, па 7, па 8, па 10, тонова, па њихов збир 30 тежи ка 33, тј. крсту и Васкрсењу. Покушавам све да заснујем на томе.

У једној другој ти ће симболи да искористе тебе:naklon:.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Inženjer Djatlov рече

Ја сам у једној својој композицији искористио ове Максимове симболе, имам 5, па 7, па 8, па 10, тонова, па њихов збир 30 тежи ка 33, тј. крсту и Васкрсењу. Покушавам све да заснујем на томе.

Дај да чујемо мало.:)

Има нешто и у томе што у такту има четири удара, углавном. Такође и четворка има неко дубоко значење.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Ćiriličar рече

Мош' појасниш ово?

Хаџи ће гледати само да пролупаш.:D

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само што је Црква коначна, а све друго безконачно, или бес коначно. Црква у крају.

пре 11 минута, Milan Nikolic рече

Хаџи ће гледати само да пролупаш.:D

Хаџија је Жика Живац. Свекрив.:))

Мада у једном смислу је Милан у праву, тјераћу до границе и на превазилажење.

 

Долазим ти као фантом слободе Да те водим равно до дна

 

Отишао сам до крајњиј граница

Море је узимало од неба.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Оно кад аrtificial insemination/intelligence покупи Миланову догматику, Аџијину метафизику и онтологију, Бокијеву логику и Рођину методологију - па, бре, ко прочита тај закључак има да му мождане вијуге на уши искачу :))

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Hadzi Vladimir Petrovic Мислим да је то исто, ако има поистовећења. Гледати и бити гледан крећу се паралелно, а не супротно. Бог је послужио нама, ми треба да послужимо Њему, тако што ћемо да се окористимо о Његову службу, а Он ће нашу службу да искористи за добро других. Ово се може схватити и нарцистички, па је зато као Роршахове мрље.

@Milan Nikolic Још радим на томе, тек сам на почетку, али и кад завршим, генерално тешко је доћи до људи који ће то да изведу, јер се ради о симфонијском оркестру. Много потенцијално добре музике чучи по фиокама.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Ćiriličar рече

Оно кад аrtificial insemination/intelligence покупи Миланову догматику, Аџијину метафизику и онтологију, Бокијеву логику и Рођину методологију - па, бре, ко прочита тај закључак има да му мождане вијуге на уши искачу

То сам одавно назвао хард-диск теолог. Мислио сам на неке појединце теологе са овог форума, жалосно шта су од себе направили. Тако ће завршити као Хаџи.:D

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Milan Nikolic рече

Тако ће завршити као Хаџи.:D

Омашио си за Аџију...он је (неким)надахнут, иде испред свог времена...не може се лако винути у те поднебесне (?) висине његове...он само има проблем да изрази своје мистичке спознаје :smeh1:

 

@Hadzi Vladimir Petrovic  Нема љутиш :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што се тиче изражавања мени је ок, кужиш, е сад ако се неко за нешто упеца то је ок. Ако си ти схватио данас зашто је свака онтологија тоталитарна мени је ок, друго је могло и да ти промакне, сејач сије...

Сад неки се успут навуку комплекса, не могу да се изнесу и то је ок, свак о себи говори, открих и да сам завршио.:aplauz:

Што се тиче неког задирања морам да пазим, јер знате оплакати.:))

Не желим да поврјеђујем људе, многе сам много уврједио, толерисаћу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево три ствари које ВИ не може да замени:

https://www.novosti.rs/c/panorama/vesti/1238652/robot-vestacka-inteligencija-radna-mesta

Осим немогућности присних односа као са медицинском сестром, или мајсторисања као водоинсталатер или електричар, ВИ не може ни осмислити нешто заиста ново. Може радити по шаблону, може преуређивати ствари, али нешто стварно ново да уради не може. Зато од теологисања ВИ нема ништа, јер то подразумева изношење и новог. Зато су многи теолози данас као ВИ. :)

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Нпр, сасвим је сигурно могуће креирати бота као што је @Bokisd, који ће да прелиста текстове светих Отаца и избаци цитат, јер то је мехамичка радња, сваку механичку радњу може механика и да од-ради.

Оф коурсе фирст иде претрага и прелиставање цитата и чиста механика, на пример укуцаш у Јандех :

Максим Исповедник логосы и тропосы

И све добијеш као на тацни 0703_read али онда мора све то пронаћи одговарајући контекст :idea:, е ту ступа на снагу та вештачка интелигенцији или ти Боксит AI artificial intelligence. :smeh1:

Нема други начин. :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...