Jump to content

Прогон Православне Охридске Архиепископије у Р. Македонији

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

  • Одговори 3.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

ај превод да поставио на насловну.

 

 

Оче, то је само препричана ова вест:

http://xn--o1adq.xn--90a3ac/sr/najvetshi_skup_u_istoriji_srpske_pravoslavne_crkve

Не ради се само о препричаној вести ... иако је добар део тако .. Има веома битних факата који су поменути и требало би их узети к'знању :) ево вести на српском ...

 

 

25.09.2013

 

О централној прослави 1700-годишњице Миланског едикта

 

 

                                                                                                  oglas.jpg

 

Од 4. до 9. октобра, текуће године, Српска Православна Црква организује најрепрезентативнији скуп у својој историји.

 

 

Позиву Његове Светости Патријарха српског г. Иринеја да узму учешће у Централној, а уједно и завршној, свечаности обележавања 1700-годишњице Миланског едикта већ су се одазвали предстојатељи и високи представници помесних Православих Цркава, на челу са Његовом Свесветошћу Патријархом васељенским и цариградским г. Вартоломејем, Његовом Светошћу Патријархом јерусалимским г. Теофилом, Његовом Светошћу Патријархом московским г. Кирилом, Његовим Блаженством Архиепископом кипарским г. Хризостомом и Његовим Блаженством Архиепископом варшавским г. Савом. Поред изасланстава Православних Цркава, Централној прослави 1700-годишњице Миланског едикта присуствоваће и представници источних дохалкидонских Цркава, затим висока делегација Ватикана са представницима Римокатоличке Цркве из региона, челници Цркава Реформације, као и различитих хришћанских организација и удружења из Европе и света.

 

Као претставнике канонске Цркве из Р. Македоније на прославу су позвани и узеће учешћа Архијереји Православне Охридске Архиепископије.

 

Расколничка ''МПЦ'' није добила позив на ово свеправославно и свехришћанско сабрање од светског значаја, између осталог и ради покретања фарсе од судског процеса против Архиепископа охридског г.г. Јована чиме је напустила хришћанска и основна људска етичка начела. Зарад самодовољности и самоизолације расколничке МПЦ, македонски грађани не могу ни да замисле један овакав свеправославни сабор у нашој домовини а какав се ето догађа у нашем најближем суседству. У нашој отаџбини, рецимо и то,  нико се не пита зашто расколничка МПЦ не постоји на мапи светског Православља и зашто њени високодостојници пројављују духовни аутизам, што је целом православном свету постало недвосмислено јасно, јер је ова расколничка организација претворена у гонитеља Саборне Цркве у Р. Македонији! Као најодговорнијима за затварање Архиепископа охридског г.г. Јована, као гонитељима Православне Охридске Архиепископије, те сејачима страха рушењем храмова, затворским пресудама, монтираним судским процесима, нападима на недужне монахиње... расколничка ''МПЦ'' потпуно напушта, не само добра правила православног одношења, већ одбацује и гази сва начела Миланског едикта о потпуној слободи верских уверења сваког појединца.

 

Централни догађај овогодишњег свехришћанског јубилеја догодиће се у недељу, 6. октобра, у 9 часова, када ће у Нишу, испред новоподигнутог храма Светих цара Константина и царице Јелене, бити служена света архијерејска Литургија којом ће началствовати Његова Свесветост Патријарх цариградски и васељенски г. Вартоломеј, а саслуживаће му присутни поглавари и представници помесних Православних Цркава.

 

У понедељак, 7. октобра, гости Његове Светости Патријарха српског г. Иринеја ће, заједно са својим домаћином, боравити у Подгорици, где ће бити освештан нови Саборни храм посвећен Христовом Васкрсењу.

 

Православната Охридска Архиепископија позива своју духовну децу, али и све људе добре воље који не желе бити заложници расколника, и уједно разумеју од чега их све лишава расколничка ''МПЦ'' да својим присуством постану учесници овог највећег хришћанског сабрања на овим просторима.

 

http://www.poa-info.org/

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не ради се само о препричаној вести ... иако је добар део тако .. Има веома битних факата који су поменути и требало би их узети к'знању :) ево вести на српском ...

 

 

25.09.2013

 

О централној прослави 1700-годишњице Миланског едикта

 

 

                                                                                                  oglas.jpg

 

Од 4. до 9. октобра, текуће године, Српска Православна Црква организује најрепрезентативнији скуп у својој историји.

 

 

Позиву Његове Светости Патријарха српског г. Иринеја да узму учешће у Централној, а уједно и завршној, свечаности обележавања 1700-годишњице Миланског едикта већ су се одазвали предстојатељи и високи представници помесних Православих Цркава, на челу са Његовом Свесветошћу Патријархом васељенским и цариградским г. Вартоломејем, Његовом Светошћу Патријархом јерусалимским г. Теофилом, Његовом Светошћу Патријархом московским г. Кирилом, Његовим Блаженством Архиепископом кипарским г. Хризостомом и Његовим Блаженством Архиепископом варшавским г. Савом. Поред изасланстава Православних Цркава, Централној прослави 1700-годишњице Миланског едикта присуствоваће и представници источних дохалкидонских Цркава, затим висока делегација Ватикана са представницима Римокатоличке Цркве из региона, челници Цркава Реформације, као и различитих хришћанских организација и удружења из Европе и света.

 

Као претставнике канонске Цркве из Р. Македоније на прославу су позвани и узеће учешћа Архијереји Православне Охридске Архиепископије.

 

Расколничка ''МПЦ'' није добила позив на ово свеправославно и свехришћанско сабрање од светског значаја, између осталог и ради покретања фарсе од судског процеса против Архиепископа охридског г.г. Јована чиме је напустила хришћанска и основна људска етичка начела. Зарад самодовољности и самоизолације расколничке МПЦ, македонски грађани не могу ни да замисле један овакав свеправославни сабор у нашој домовини а какав се ето догађа у нашем најближем суседству. У нашој отаџбини, рецимо и то,  нико се не пита зашто расколничка МПЦ не постоји на мапи светског Православља и зашто њени високодостојници пројављују духовни аутизам, што је целом православном свету постало недвосмислено јасно, јер је ова расколничка организација претворена у гонитеља Саборне Цркве у Р. Македонији! Као најодговорнијима за затварање Архиепископа охридског г.г. Јована, као гонитељима Православне Охридске Архиепископије, те сејачима страха рушењем храмова, затворским пресудама, монтираним судским процесима, нападима на недужне монахиње... расколничка ''МПЦ'' потпуно напушта, не само добра правила православног одношења, већ одбацује и гази сва начела Миланског едикта о потпуној слободи верских уверења сваког појединца.

 

Централни догађај овогодишњег свехришћанског јубилеја догодиће се у недељу, 6. октобра, у 9 часова, када ће у Нишу, испред новоподигнутог храма Светих цара Константина и царице Јелене, бити служена света архијерејска Литургија којом ће началствовати Његова Свесветост Патријарх цариградски и васељенски г. Вартоломеј, а саслуживаће му присутни поглавари и представници помесних Православних Цркава.

 

У понедељак, 7. октобра, гости Његове Светости Патријарха српског г. Иринеја ће, заједно са својим домаћином, боравити у Подгорици, где ће бити освештан нови Саборни храм посвећен Христовом Васкрсењу.

 

Православната Охридска Архиепископија позива своју духовну децу, али и све људе добре воље који не желе бити заложници расколника, и уједно разумеју од чега их све лишава расколничка ''МПЦ'' да својим присуством постану учесници овог највећег хришћанског сабрања на овим просторима.

 

http://www.poa-info.org/

 

И у Црној Гори је новодржава, ново-лажна-црква, новоговор, притисак, мука, и лепо је што ће гости Патријарха Иринеја бити 7. октобра у Подгорици. Да би сабор посвећен слободи вероисповести био заокружен требало би, по мом мишљењу, да се заврши 8. октобра посетом Архиепископу Јовану у затвору. Мислим, није ли и знак и симбол и опомена за будућност да на 200 км од Ниша у тренутку кад прослављамо такав јубилеј, један православни архијереј страда управо као жртва прогона на верској основи! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да би сабор посвећен слободи вероисповести био заокружен требало би, по мом мишљењу, да се заврши 8. октобра посетом Архиепископу Јовану у затвору. Мислим, није ли и знак и симбол и опомена за будућност да на 200 км од Ниша у тренутку кад прослављамо такав јубилеј, један православни архијереј страда управо као жртва прогона на верској основи! 

 

To ћемо почекати .. бар док квалитет не буде заменио квантитет ...

 

п.с. 

Последњи албум оног бенда (помало наивног..) ''Џа или бу'' ..носи интересантан назив ...''Куково лето''  ...

И њима је ето .. наслов добар ..

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Део којег нема у званичном тексту на сајту СПЦ, а који је у тексту П О Архиепископије...

 

'' Као претставнике канонске Цркве из Р. Македоније на прославу су позвани и узеће учешћа Архијереји Православне Охридске Архиепископије.

Расколничка ''МПЦ'' није добила позив на ово свеправославно и свехришћанско сабрање од светског значаја, између осталог и ради покретања фарсе од судског процеса против Архиепископа охридског г.г. Јована чиме је напустила хришћанска и основна људска етичка начела. Зарад самодовољности и самоизолације расколничке МПЦ, македонски грађани не могу ни да замисле један овакав свеправославни сабор у нашој домовини а какав се ето догађа у нашем најближем суседству. У нашој отаџбини, рецимо и то, нико се не пита зашто расколничка МПЦ не постоји на мапи светског Православља и зашто њени високодостојници пројављују духовни аутизам, што је целом православном свету постало недвосмислено јасно, јер је ова расколничка организација претворена у гонитеља Саборне Цркве у Р. Македонији!

Као најодговорнијима за затварање Архиепископа охридског г.г. Јована, као гонитељима Православне Охридске Архиепископије, те сејачима страха рушењем храмова, затворским пресудама, монтирањем судских процеса, нападима на недужне монахиње... расколничка ''МПЦ'' потпуно напушта, не само добра правила православног одношења, већ одбацује и гази сва начела Миланског едикта о потпуној слободи верских уверења сваког појединца.''

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
  • Гости

26.09.2013

Соборот на канонските Епископи во Америка ги повика верниците да се молат за ослободување на Архиепископот охридски Јован
 
meeting.jpg
 
 

Соборот на канонските Епископи на Северна и Централна Америка (http://assemblyofbishops.org/about), го одржа своето четврто годишно заседание, од 17-ти до 19-ти Септември во Schaumburg, Илиноис. На заседанието беа присутни 43 Архиереји, коишто претставуваа 11 црковни јурисдикции. На крајот од заседанието беше објавено официјално соопштение.

На Соборот, Епископите посветија време и на државниот прогон врз верска основа, којшто се спроведува врз Архиепископот охридски г.г. Јован и канонската црква во Р. Македонија, Православната Охридска Архиепископија. Во споменатото соопштение, Соборот на канонските православни Епископи на Северна и Централна Америка, посочува:

„Ние, исто така, бевме известени и длабоко сме загрижени за апсењето и притворањето на Архиепископот охридски Јован во Република Македонија, како резултат на остварувањето на неговото основно човеково право на верска слобода. Ги повикуваме нашите верници да застанат во молитва и солидарност за брзо и позитивно решение за ова прашање.“

http://assemblyofbishops.org/about/documents/2013-message-of-the-assembly-of-bishops

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  Невероватно.

  Цео православни свет када би се истовремено помолио за владику Јована, опет би требао неки доказ за његову

  невиност.

  Боже помози.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

нека неко преведе

 

 

Сaбор канонских Епископа у Америци позвао вернике да се моле за ослобађање Архиепископа охридског Јована

 

Сабор канонских Епископа Северне и Централне Америке (http://assemblyofbishops.org/about), одржао је своје четврто годишње заседање, од 17. до 19. септембра у Шембургу (Schaumburg), Илиноис. Заседању је присуствовало 43 Архијереја, који су претстављали 11 црквених јурисдикција. На крају  заседања објављено је званично саборно саопштење.

 

Сaбор Епископа је посветио велику пажњу и државном прогону на верској основи, који се спроводи над  Архиепископом охридским г.г. Јованом и канонском Црквом у Р. Македонији, Православној Охридској Архиепископији. У поменутом саопштењу, Сабор канонских православних Епископа Северне и Централне Америке, посебно наглашава:

 

Ми, исто тако, имамо извештаје и дубоко смо забринути због хапшења и затварања Архиепископа охридског Јована у Републици Македонији, која су резултат остваривања његовог основног људског права на слободу вероисповедања. Позивамо све наше вернике да стану чврсто у молитви и солидарности за што брже и позитивно решење овог проблема.“

 

http://assemblyofbishops.org/about/documents/2013-message-of-the-assembly-of-bishops

Ова порука се налази и на насловној страници Поука. Погледајте!

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
×
×
  • Креирај ново...