Jump to content

Прогон Православне Охридске Архиепископије у Р. Македонији

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

Владе Македонијe и Србијe одржалe прву заjедничку седницу

Једино отворено питање између Македоније и Србије јесте спор између СПЦ и ''МПЦ'' за које српска и македонска влада после своје прве заједничке седнице одржане данас у Београду, износе заједнички став да су обе државе спремне да помогну у решавању тог питања. 

 

 

http://www.alfa.mk/News.aspx?ID=57602#.Uazj6r3Ckpo

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 3.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

181246_410733682366816_838566032_n.jpg


Владика Марко и владика Атанасије са децом - Литија на празник светог цара Константина и царице Јелене, Ниш

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли је јуче служио и Епископ Марко на светој литургији у Нишу? Ја његово име нисам чуо на Велики вход, чуо сам само један пут Давид и Јоаким, али Марко нисам чуо...

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Саопштење за јавност Светог Архијерејског Сабора СПЦ

...

 

Сабор поново подсећа домаћу и светску јавност на страдање Архиепископа охридског и Митрополита скопског Јована, поглавара канонске Православне Цркве у БЈР Македонији, по шести пут неправедно утамниченог на основу наручених лажних оптужби и монтираног, фарсичног судског процеса, као и на нове судско-
-полицијске претње архијерејима, клирицима и верницима Охридске Архиепископије. Сви су они, на челу са својим Предстојатељем, прогоњени – као да не живе у Европи 21. века и као да не постоји начело слободе вере и савести, чији први историјски документ јесте Милански едикт светога цара Константина, а данас га јемче обавезујуће међународне конвенције. Зато Сабор поново апелује на све људе и установе, код нас и у свету, које могу да допринесу ослобођењу архиепископа Јована и обезбеђивању грађанске равноправности за све припаднике Охридске Архиепископије, да подигну свој глас и што скорије учине све што могу јер је здравље Архиепископа-сужња већ озбиљно нарушено, добрим делом и због тамничких услова.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Владе Македонијe и Србијe одржалe прву заjедничку седницу

Једино отворено питање између Македоније и Србије јесте спор између СПЦ и ''МПЦ'' за које српска и македонска влада после своје прве заједничке седнице одржане данас у Београду, износе заједнички став да су обе државе спремне да помогну у решавању тог питања. 

 

 

http://www.alfa.mk/News.aspx?ID=57602#.Uazj6r3Ckpo

 

Од те две "Владе", само македонска има решење: "МПЦ" да се призна под уставното име као аутокефална, Архиепископ Јован да се убије а ПОА да се угаси, да нестане. Иначе, чудни су ти дијалози које "Влада" из Скопља води око отворених прашања са Грчком и Србијом. Са Грчком воде преговоре око имена и не пристају ни на шта друго осим на своју жељу а тако је и са отвореним питањем са Србијом. Српска, пак, "Влада" би то решила на било који начин само да престану да их смарају ових пар наших Епископа са тиме кад имају важнија посла... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Од те две "Владе", само македонска има решење: "МПЦ" да се призна под уставното име као аутокефална, Архиепископ Јован да се убије а ПОА да се угаси, да нестане. Иначе, чудни су ти дијалози које "Влада" из Скопља води око отворених прашања са Грчком и Србијом. Са Грчком воде преговоре око имена и не пристају ни на шта друго осим на своју жељу а тако је и са отвореним питањем са Србијом. Српска, пак, "Влада" би то решила на било који начин само да престану да их смарају ових пар наших Епископа са тиме кад имају важнија посла... 

 

Смешно је (и лицемерно), што се владе чији су некадашњи чланови (у време комунистичке владавине), створили овај раскол, сада ангажују да се проблем реши. Посебно зато што влада из Скопља и даље наставља да прогони и мучи оне који одбијају да буду део расколничке (ђавоље) дружине. А влада у Београду на све гледа као на политички проблем, свађу две политичке партије.

И једнима и другима је стало само до рекламирања себе самих.

"Ето ми разговарамо и покушавамо да решимо проблем, да створимо добре односе... бла, бла, трућ...".

 

Свако онај ко не схвата (и не верује) да су улог овде људске душе, како вођа расколника (Стефана и његове дружине) тако и народа који пребива у истом, олако ће гледати на раскол (не само овај већ сваки други), и неће покушати да ако ничим другим макар молитвом помогне!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Све док год ми као Црква и њени припадници .. будемо релативизовали одлуку Сабора СПЦ и Аутгономност ПОАрхиепископије као саставног дела Исте - и као такве и остатка Васељене .. са, на другој страни некаквим ''заблуделим овчицама'' припадницима раскола које видимо као невинашца без одговорности ..за чије су стање други криви ... АРХИЕПИСКОП ЋЕ ТРУНУТИ У ЗАТВОРУ .. и то ће бити НАША ОДГОВОРНОСТ ...Јер таквим односом само хранимо и подгревамо раскол ..

 

Ко тога није свестан, нека проба да разуме да је део раскола... да не кажем и сам расколник ...

 

 Ајде да направимо паралелу и запитамо се, зашто тако не ''саосећамо'' са Артемитским Расколницима ... И они су у сличној ситуацији .. па ником не пада на памет да оде код њих и ''мисионари'' међу њима .. да  их сажаљева .. да да их храбри  и разуме ..да с екеребечи са њима пева и сличне споредне ствари овог света ...

А управо то нам се дешава са македонским расколницима који 50 година газе Тело Христово .. и ево већ 10 година то раде и на видљив начин газећи самог Архиепископа и Првог човека по части после Патријарха Српског ... и нама се не пали лампица .. Интересантна појава ..

  • Волим 1

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Преминуо је (расчињени) митрополит Македонске Православне Цркве г. Кирил. Он је био последни живи учесник у проглашње Аутокефалије МПЦ. 

http://www.plusinfo.mk/vest/95290/Pochina-vladikata-Kiril

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Преминуо је (расчињени) митрополит Македонске Православне Цркве г. Кирил. Он је био последни живи учесник у проглашње Аутокефалије МПЦ. 

http://www.plusinfo.mk/vest/95290/Pochina-vladikata-Kiril

 

http://www.press24.mk/pochina-vladikata-kiril

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da ispravimo samo vest... On je osim što je rasčinjen i vraćen u red laika .. tako da se ne radi o ''Kirilu'' već o Nikoli Poposkom a ''mitropolit'' je bio do dana današnjeg u ''mpc'' ..Payite sad .. Čak iako ga je i ta taklva ''mpc'' raščinila pre 20 i kusur godina .. Ta odluka nikad nije sprovedena ..

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Црковен суд на Православната Охридска Архиепископија

 

Протокол бр. 105 од 16 јуни 2004
Битола
 
Црковниот суд на Православната Охридска Архиепископија во проширен состав согласно 12 правило од Картагенскиот Собор, 74 Апостолско правило, како и 1 правило на помесниот Цариградски Собор, на своето заседание одржано во Манастирот „Св. Прохор Пчињски” на 27/14 април 2004г. со почеток во 12 часот, во полн состав, судејќи по обвинението против суспендираниот Митрополит полошко-кумановски г.Кирил, поднесено од страна на обвинителот, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот велески и повардарски и егзарх охридски г.  Јован, после сослушувањето на обвинението, деталниот увид во предметот и приложените списи, после поединечното расудување и изјаснување на членовите на Судот, едногласно ја донесе следнава
 
П Р Е С У Д А
 
Досегашниот Митрополит полошко-кумановски г.Кирил се лишува од епископскиот чин и се враќа во редот на лаиците, со крстеното име Никола Поповски.

 

 

Овај човек је цепао Цркву Христову. Надам се да се бар на самрти покајао!

Јер у супротном...

Бог да се смилује Николи Поповском.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Oвај скеч, који је већ постављан на другој теми .. у режији и изведби македонских комичара ''К-15'' по својој актуелности и истинитости онога што у карикатури показује заиста завређује да се нађе и овде .. Ко иоле познаје политичко - црквену ситуацију у Македонији разумеће и зашто ..

 

http://www.youtube.com/watch?v=nfVuhNxTWdM

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Данас је у Македонији сахрањен један од највећих гонитеља и рушитеља Цркве Божије на тим просторима , расчињени митрополит Кирил, заправо Никола Попоски јер је враћен у ред лаика пре неколико година. Да скандал буде  већи побринули су се свештеници и монаси СПЦ из Сремске и Банатске епархије који су својим присуством бацили љагу на СПЦ и погазили Тело Христово онако како то само ми знамо и умемо .. Део оригиналне вести у даљем тексту, који се односи на ове ''свештенике'' СПЦ, је у боји и у већем фонту .. : 

 

Државни врх, дипломати и бизнисмени одали почаст владики Кирилу

 

Последно збогум за Владиката полошко кумановски Кирил. Во соборниот храм беше отслужено опело за упокоениот владика со кое чиноначалствуваа поглаварот на МПЦ Г.Г Стефан, митрополите Пимен, Агатангел и викарниот епископ Јосиф. Стотици верници, државниот врв, свештеници и почитувачи се поклонија и му оддадоа почит на Владиката. Во голема тага и неверување, поглаварот на МПЦ за последен пат му се обрати на упокоениот митрополит. Жали што рано заминал митрополитот кој ги постави темелите за македонското црковно национално дело во прекуокеанските земји. Владиката кој е еден од потписниците на одлуката за возобновување на автокефалноста на Охридската Архиепископија во 1967.

Верниците запалија свеќа и се помолија за починатиот Владика. Вечно ќе се сеќаваат на неговите дела и помошта која безрезервно им ја давал на сиромашните и болните.

Полошко кумановскиот митроплит беше погребан во манастирот свети Ѓорги во Дељадровце, по негова желба.

На погребот присуствуваше и делегација од СПЦ. Игумен на еден манастир во срем, заедно со уште неколку свештеници. Неговото присуство било самоиницијативно, бидејќи тој во минатото бил монах во манастирот каде ќе почива Владиката Кирил. Од полочко кумановскиот митрополит се простија и дел од бизнис заедницата.

 

vladikakiril.png
 

МПЦ прогласи ден на жалост, а знамињата осамнаа на пола копје во сите православните храмови во земјава. Во соборниот храм отворена е и книга на жалост каде верниците ќе можат да ги напишат своите спомени за починатиот Владика Кирил.

Мирјана Давидовска

 

ИЗВОР

http://www.sitel.com.mk/drzhaven-vrv-diplomati-i-biznismeni-mu-oddadoa-pochit-na-vladikata-kiril

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Sad sam video ko je u pitanju, pa da od njega se sve može očekivati, on sve radi na svoju ruku i nadležnog episkopa ne begiše ni za koju paru.

 

U pitanju je čuveni (medijski) iguman Gavrilo iz manastira Privina Glava , evp fotka...

 

_mg_5320.jpg

 

http://www.spe.org.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=786:2013-06-14-17-17-30&catid=36:novosti&Itemid=2

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Док у затвору труне Архиепископ Јован и исти цркворушитељи га гоне и свесно га убијају, дотични игуман Гаврило иде на сахрану расколнику без икаквих проблема...

 

Али добро се зна о каквом се типу ради. Наравно, нико ништа не чини јер доноси огроман новац:

 

 

https://www.pouke.org/forum/topic/23403-%D0%BD%D0%B5%D1%81%D1%80%D0%B5%D1%9B%D0%BD%D0%B8-%D0%B3%D0%B0%D0%B2%D1%80%D0%B8%D0%BB%D0%BE-%D0%B8-%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%80-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B1%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%B0/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...