Jump to content

ĆIRILICA SVUDA - OD FAKULTETA DO RAČUNA I POTVRDA: Šta piše u nacrtu zakona koji je Vučić predao Dodiku?

Оцени ову тему


JESSY

Препоручена порука

пре 1 минут, cloudking рече

. U jugi je folklor svake drzave pojedinacno i negovan i ohrabrivan. Tito je vise para davao za folklorne projekte i negovanja tradicije nego sve vlade posle njega zajedno...

Да нешто знаш знао би да су сва народна кола српска играна у прти цркве и манастира о великим празницима тј Саборима. Па се ту народ окупљао и после Литургије играо коло итд...

Комуњаре су оснивањем КУДова одвајали српскј народну културу из природног окриља, Цркве.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, mirko1929 рече

Па СССР је био пуно комунистичкија држава него СФРЈ. А у СССР-у је ћирилица наметана свима. А СФРЈ јој је барем био благонаклонији него краљ. Него јел знаш ко је укинуо готицу у Немачкој?

Ја причам о нама. У Русији се ћирилица одбранила хвала Богу и увек је била званично писмо. Нико ту ником.ништа није наметао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, cloudking рече

Znaci nije narod kriv? Nisu hrvati i muslimani nista, nego samo spoljni faktori? :D

Никада нисам мислила да је иједан народ крив, наравно само спољни фактори... мада  у Хрватској  су постојали читави пројекти  усмерени против Срба, и није непознато да су  многи са том мржњом и одрасли (научени ) Све велике  ратне акције, геноциди,  и остало  нису се спонтано десили. 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Вилер Текс рече

Да нешто знаш знао би да су сва народна кола српска играна у прти цркве и манастира о великим празницима тј Саборима. Па се ту народ окупљао и после Литургије играо коло итд...

Комуњаре су оснивањем КУДова одвајали српскј народну културу из природног окриља, Цркве.

 

Odavno nisi napisao ista gluplje.

Mrzi me da ti odgovaram na ovo trtljanje...

 

Ali mogu da te uputim na jedan zanimljiv crkveni pojam "etnofiletizam"... ne znam dal si znao al valjda ste ga zabranili na nekom vasem saboru... ono kao, big deal.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Вилер Текс рече

Ја причам о нама. У Русији се ћирилица одбранила хвала Богу и увек је била званично писмо. Нико ту ником.ништа није наметао.

Нико није никоме ништа наметао?! Азијатским будистима и паганима је ћирилица одувек била писмо?!?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, cloudking рече

Ahaaa znaci ako nisi licno bio prisutan dok se pisao ustav onda nemas prava da ga branis? :D

 

E moj Srbine....

 

Glasao sam ZA ustav.

Не него да ли си био за или пртив.

Лепо што си гласао за. Е сад види са овим твојим другосрбијанцима па им кажи да си гласао за Устав који ке писао Коштуница :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Рапсоди рече

Никада нисам мислила да је иједан народ крив, наравно само спољни фактори... мада  у Хрватској  су постојали читави пројекти  усмерени против Срба, и није непознато да су  многи са том мржњом и одрасли (научени ) Све велике  ратне акције, геноциди,  и остало  нису се спонтано десили. 

A jel bilo u hrvatskoj i bosni nekih nasih paravojski? Jel hrvati i boansjci lazu kad pokazuju spiskove poginulih i nestalih ivila i spaljena sela? Pretpostavljam da ili lazu ili su ih sami ubili i zapalili samo da bi optuzili seseljeve cetnike ili arkanove tigrove ili mladiceve i karadziceve "vojne" akcije... Bestidnici! :D 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, mirko1929 рече

Нико није никоме ништа наметао?! Азијатским будистима и паганима је ћирилица одувек била писмо?!?

Коме и како је наметнута? Колико тих народа нису имали писмо?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, cloudking рече

A jel bilo u hrvatskoj i bosni nekih nasih paravojski? Jel hrvati i boansjci lazu kad pokazuju spiskove poginulih i nestalih ivila i spaljena sela? Pretpostavljam da ili lazu ili su ih sami ubili i zapalili samo da bi optuzili seseljeve cetnike ili arkanove tigrove ili mladiceve i karadziceve "vojne" akcije... Bestidnici! :D 

Код нас мржња није била  пројекат...огромна је разлика.   

  • Свиђа ми се 1

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Рапсоди рече

Код нас мржња није била  пројекат...

Vise ako usputni eseji i seminarski radovi...

Ja sam bio dovoljno veliki tada da se vrlo jasno secam i Seseljevih i Vucicevih poziva na ubijanje hrvata i muslimana... Ali ok, mozda sam halucinirao.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Вилер Текс рече

Коме и како је наметнута? Колико тих народа нису имали писмо?

 

Ma to se bre sve sporazumevalo dimnim signalima dok nisu blagosloveni obaveznom cirilicom :D 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Вилер Текс рече

Коме и како је наметнута? Колико тих народа нису имали писмо?

 

Свима, силом државног апарата. Нико. Сви су имали писмо. Неко је горе поменуо монголе. Монголско писмо: ᠮᠣᠩᠭᠣᠯ ᠪᠢᠴᠢᠭ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, mirko1929 рече

Свима, силом државног апарата. Нико. Сви су имали писмо. Неко је горе поменуо монголе. Монголско писмо: ᠮᠣᠩᠭᠣᠯ ᠪᠢᠴᠢᠭ

Па Монголи имају своју државу. Да ли сте људи при себи?! Не него ће Руси да пишу монголски...

Убиће вас бриселска реторика....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Вилер Текс рече

Па Монголи имају своју државу. Да ли сте људи при себи?! Не него ће Руси да пишу монголски...

Убиће вас бриселска реторика....

Монголија је била сателитска држава СССР-а, тим горе што је на папиру била независна држава, а њихови комунисти им наметнули ћирилицу. Толико о твом аргументу како су комунисти против ћирилице. Наравно, брдо азијских народа су били директно под СССР-ом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, mirko1929 рече

Монголија је била сателитска држава СССР-а, тим горе што је на папиру била независна држава, а њихови комунисти им наметнули ћирилицу. Толико о твом аргументу како су комунисти против ћирилице. Наравно, брдо азијских народа су били директно под СССР-ом.

Супер Мирко. Нисам се тиме бавио. Погледаћу кад стигнем Мада ми је та твоја прича мало шупља...

Ок и све да је тако ми причамо о Србима, српској ћирилици и односу комуњара у СФРЈ према Србима.и српској ћирилици. И ту је ствар јасна, гушена је.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...