Jump to content

Саопштење Министарства културе и информисања у вези са изложбом у Уметничкој галерији „Стара капетанија” у Земуну

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 8 часа, haveaniceday рече

Иначе ја сам овде научио једну важну лекцију. 

Ако ниси завршио медиицну, немој ни мало размишљати о медицини, дискутовати, имати мишљења. 
Ако ниси професионални столар, онда немој ни мало причати о столарству.
Ако ниси завршио уметчнику академију, онда никако немаш право да расправљаш и да се бавиш уметностима и да имаш мишљења о томе. 

Само слушај ауторитете којима је држава дала дипломе. То је прави начин да се води живот. 

Ocel' ta vakcina za koronu, za koju "autoriteti" kazu da u Srbiji tesko da ce biti pre sledece jeseni al zato haveanice day sve te imunologe i strucnjake razbucao svojom sopstvenom logikom i izracunao da ce biti od septembra (pre dva meseca)? :))

 

PS oces da ti pokazem tvoje  ili tudje postove za svaki put kad ste mi rekli da ne tumacim bibliju jer nisam teolog? Hm? :0205_whistling:

Desnicarenje... odgovor na vecito pitanje "kako da svoj sebicluk, neempatiju i mrznju ka svemu sto je drugacije od mene samog  i savrsenog predstavim tako da izgledaju politicki prihvatiljivo" :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 659
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 23 минута, cloudking рече

Jos jedan pamflet o "pogodnoj" umetnosti... zanimljivo da sta se ljudi i danas pale na ovo, cak 70 godina kasnije...

GRAND generacije su porasle i sad misle da je umetnost samo ono sto je oku lepo. Godine virenja pod suknje sisatim pevaljkama s TVa zbog religijom potisnute seksualnsoti dolaze na naplatu ocigledno...

Da mi rezimiramo ovu temu? Dakle-
Ok je da fizicki napadnes sve ono sto ti se ne svidja ili se ne uklapa u ideal lepote koji si izgradio iz sunda i ono sto si ti licno procenio da nije umetnost. A cim nije umetnost- UDRI! (motkama, naravno...)

Нон стоп понављаш као покварена плоча једно те исто. Питао сам те давно по чему је ово уметност и ниси одговорио. Одговорио си да нико не тврди да је то уметност, што није тачно, јер си сам први то помињао. Не постоји апсолутна слобода у друштвеном простору нити постоји слобода да глупост и безобразлук прогласиш уметношћу која је, самим тим, заштићена у смислу да нико не сме да било шта каже, да критикује, да оцењује, да јој се супротставља. То не значи да треба бити насилан и на тај начин "уметност" уклањати из друштвеног простора. Таквом "уметношћу" се треба бавити на нормалан и друштвено допуштен начин. Као што сам већ рекао - прво, ако се издаје дозвола, видети ко је и зашто издао дозволу, тражити одговор и одговорност, потом писати критичке текстове, протестовати јавно (без насиља), и пред самом галеријом, ставити до знања да не прихватамо глупост и безобразлук као нешто прихватљиво и нормално. 

То што би ти хтео да нема апсолутно никаквих критерија за уметност и да је самим тим што је неко неки чин прогласио уметношћу он недодирљив за промишљање, критику, оцену, јесте потпуно безвезе.  

У тексту који сам линковао се управо даје и та шира слика о оваквој "уметности", каква је философска и социолошка позадина тога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Родољуб Лазић рече

Нон стоп понављаш као покварена плоча једно те исто. Питао сам те давно по чему је ово уметност и ниси одговорио. Одговорио си да нико не тврди да је то уметност, што није тачно, јер си сам први то помињао.

Ja pokusah da objasnim da je nebitno da li jeste  ili nije umetnst. Iz tog razloga sto ako svi kazemo (i ja sa vama ) "Ne ovo nije umetnost" kakve to veze imasa  cepanjem? Da li to znaci da ako nije umetnost onda je ok da se cepa? 

Na primer... ako lopov ukrade sliku iz muzeja, da li je to zlocin SAMO ako je ta slika umentost? A ako ukrade neki grafiku nekog nepoznatog rtumunkosg postmoderniste onda je ok. Kradi slobodno sta te boli uvo? Meni je tu najveci problem.

A sto se tice karikature, verovao ili ne, ja postujem svako od vasih misjenja da ti nije umetnost i mislim da sam u par navrat objasnio da je to skroz ok i legitimna stvar. Ali da je to nevazno u kontesktu dogadjaja koji je usledio.

Ako te pozovem hitno i kazem ti "Rodoljube pozuri neko na ulici tuce devojku, daj da joj pomognemo" mislis da je ok da me pitas "a jel zasluzila ona te batine, posto sam cuo da je prostitutka?"

пре 9 минута, Родољуб Лазић рече

Не постоји апсолутна слобода у друштвеном простору

naravno da ne posotji. Ali je ta slobodna jasno ogranicena. Sve pise u zakonu. Vi ovde  iz nekog razloga zelite licno da tu slobodu dodatno ogranicite, a TO je protivzakonito samo po sebi.

пре 10 минута, Родољуб Лазић рече

нити постоји слобода да глупост и безобразлук прогласиш уметношћу

Od kad? Bukvalno mogu da pljunem na platno i da to delo nazovem Boban. Nema tog zakona koji mi brani tako nesto. To je glupo, i besmisleno i ruzno i nekreativno, ali NIJE protivzkonito jer ja time nikoga nisam povredio. 

Kao sto ni karikature nikoga nisu povredile a narocito zakon je rniti pozivaju na nasilje niti ga promovisu. V ite kategorije u njima vidite ne zato sto su ocigledne nego zato sto to zelite a ne kapirate da je smisao karikatura suprotan- protiv nasilja.

пре 13 минута, Родољуб Лазић рече

која је, самим тим, заштићена у смислу да нико не сме да било шта каже, да критикује, да оцењује. 

Lazes Rodoljube sad. Ne posotji umetnost koja ne sme da se kritikuje... samo sto je za tebe cepanje radova vid kritika a za mene ne. Za mene je to jedina sto zapravo i jeste- vandalizam.

пре 15 минута, Родољуб Лазић рече

Као што сам већ рекао - прво, ако се издаје дозвола, видети ко је и зашто издао дозволу, тражити одговор и одговорност

odgovornost za sta?

пре 15 минута, Родољуб Лазић рече

потом писати критичке текстове, протестовати јавно (без насиља), и пред самом галеријом, ставити до знања да не прихватамо глупост и безобразлук као нешто прихватљиво и нормално. 

Prvi deo ti je dobar a drugi deo ja budalastina. Ne treba cak ni protestovati, ispadas glup ako protestujes protiv necega sto te ni nakoji nacin ne ugrozava. Umetnost koja ti nije povolji treba izbegavati. Ne odes na tu izlzobu i cao zdravo. Da ovi momci nisu upali, tu izlozbu bi videlo 300 ljudi i to uglavnom drugara samih autora. Vi ste sad celu stvar podigli na nacionalni nivo sto je teska glupost na koju vas je vucic navuko.

пре 17 минута, Родољуб Лазић рече

То што би ти хтео да нема апсолутно никаквих критерија за уметност и да је самим тим што је неко неки чин прогласио уметношћу он недодирљив за промишљање, критику, оцену јесте потпуно безвезе.  

Sve ok. Samo jos da naucimo da pesnica u facu i motka po grbinu tesko da mogu da se svrstaju u umetnicku kritiku... a najopasnija stvar je sto to ocigledno niko ovde ne kapira...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А не знам ни који је интерес администрације да те толико толерише јер си узео овде банку и све редом на исти начин дисквалификујеш и етикетираш, свима држиш вакелу и смараш намећући своје  ставове и провоцирајући на јефтин и дрзак начин. Свирао си данима, ајде више задени. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Родољуб Лазић рече

А не знам ни који је интерес администрације да те толико толерише јер си узео овде банку и све редом на исти начин дисквалификујеш и етикетираш, свима држиш вакелу и смараш намећући своје  ставове и провоцирајући на јефтин и дрзак начин. Свирао си данима, ајде више задени. 

Uuu jadni... namece vam klaudking stavove i na silu vam ih utrpava u glavu. Oces moju adresu da me posetite i malo mi porazbijate stvari po kuci, cisto da me opomenete da je nedosputivo da svasta proglasavam umetnoscu. ;)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, cloudking рече

Sve ok. Samo jos da naucimo da pesnica u facu i motka po grbinu tesko da mogu da se svrstaju u umetnicku kritiku... a najopasnija stvar je sto to ocigledno niko ovde ne kapira...

Аман бре више. Задени, човече. Хиљаду пута ти је речено, а ти веррггглашшшш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, cloudking рече

Uuu jadni... namece vam klaudking stavove i na silu vam ih utrpava u glavu. Oces moju adresu da me posetite i malo mi porazbijate stvari po kuci, cisto da me opomenete da je nedosputivo da svasta proglasavam umetnoscu.

Со борин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Родољуб Лазић рече

Аман бре више. Задени, човече. Хиљаду пута ти је речено, а ти веррггглашшшш.

Da, da... da prestanem da promovisem ove ideje o tome kako je nasilje losa stvar. Sta pokvaricu vam ideologiju? :D

To bi trebalo zajedno sa mnom da ponavljate iz sveg grla a ne da me ucutkujes.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, cloudking рече

Umetnost koja ti nije povolji treba izbegavati. Ne odes na tu izlzobu i cao zdravo.

Ма да. То је иста прича и са ријалитијима. Свако може да гледа шта хоће, ако ти се не допада, промени канал. Ајде!? Јел може да гледа порнографију на националној фреквенцији? Која је разлика између порнографије и ријалитија? Никаква. Није решење оставити нискост, безобразлук, примитивизам, насиље... у оптицају у друштву а ти се "спаси". Као што није решење оставити ни отворену канализацоиону цев на улици, а ти "решаваш" проблем тако што не пролазиш том улицом. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, cloudking рече

Da, da... da prestanem da promovisem ove ideje o tome kako je nasilje losa stvar. Sta pokvaricu vam ideologiju? :D

To bi trebalo zajedno sa mnom da ponavljate iz sveg grla a ne da me ucutkujes.

Д-О-С-А-Д-А-Н  С-И. 

Нико, колико сам пратио, не промовише насиље, то је твоја импутација против које (измишљене,импутиране ствари)  се бориш као са ветрењачама и смараш већ данима. Зато и кажем - тема је апсолвирана, сви су више пута изнели своје ставове и аргументе, сада се све врти и понавља и не видим ниједан разлог зашто се тема не би затворила. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 47 минута, Родољуб Лазић рече

Нико, колико сам пратио, не промовише насиље

Eto koliko si pazljivo pratio...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 47 минута, Родољуб Лазић рече

и не видим ниједан разлог зашто се тема не би затворила. 

Takodje.

 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 52 минута, Родољуб Лазић рече

Није решење оставити нискост, безобразлук, примитивизам, насиље...

Pa sta predlazes? 

Ja sam  protiv toga da sami uzimamo "pravdu" u svoje ruke i da sa takvim sadrzajima zavrsavamo po kratkom postupku kao sa karikaturama (jer to znaci da  i meni i tebi sutra neka budala moze da unisti sta god pozeli jer mu se  to nase "ne svidja") , ali ne znam sta bi drugo resenje bilo?

Mozda protesti koje si vec pomenuo. To je demokraticno legitimno izrazavanje nezadovoljstva.

Ali onda se postavlja pitanje, zasto to niko nije uradio? Imali ste "bebe sa sekirom u glavama" i NIKO nije ni probao da protestuje protiv toga? Zasto? A kad su budale upale da cepaju vi ste  u fazonu "pa zasluzili su jbg"...

 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, cloudking рече

Ali onda se postavlja pitanje, zasto to niko nije uradio? Imali ste "bebe sa sekirom u glavama" i NIKO nije ni probao da protestuje protiv toga? Zasto? A kad su budale upale da cepaju vi ste  u fazonu "pa zasluzili su jbg"...

Хајде ти лепо реци да ли оволико смараш зато што учествујеш на неком такмичењу за енергетског вампира године? Ако је то, опроштено ти је. Мислим да имаш велике шансе да победиш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...