Jump to content

"Тражите и даће вам се", у контексту актуелне епидемије


Препоручена порука

Zemlje koje ukidaju restrikcije mogu da uče i na švedskim greškama: maske i druga zaštitna oprema treba da budu dostupne u staračkim domovima, a veći akcenat treba staviti na zaštitu zaposlenih u uslužnom sektoru. Međutim, najvažnije je da se pomogne najrizičnijim kategorijama da ostanu bezbedne i da se klone opasnosti, umesto da se “zaključavaju” čitava društva.”

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Ђорђе Р рече

Zemlje koje ukidaju restrikcije mogu da uče i na švedskim greškama: maske i druga zaštitna oprema treba da budu dostupne u staračkim domovima, a veći akcenat treba staviti na zaštitu zaposlenih u uslužnom sektoru. Međutim, najvažnije je da se pomogne najrizičnijim kategorijama da ostanu bezbedne i da se klone opasnosti, umesto da se “zaključavaju” čitava društva.”

Тај шведски модел је вероватно најбољи, само су требали да заштите старачке домове на време. Вероватно ће имати мање проблема на јесен, ако вирус крене поново да се шири.

Ми смо имали најригорозније мере у региону, па ништа боље нисмо прошли од суседних земаља.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

7 minutes ago, Вукашин said:

Да ли је тачан податак да је прошле године у целом свету од сезонског вируса грипа умрло око 600 000 људи, дупло више од овог ковид 19?

Није немогуће, само што се тај податак обично користи да се истакне да је ово "само грип", или нешто у том фазону. Али није. Корона је убила дупло мање људи од грипа зато што је скоро цела планета под карантином или некаквим мерама социјалне дистанце.

Ево мало конкретних података: у САД је прошле године у периоду од 6 месеци умрло између 20-60.000 људи од грипа. Данас, са свим мерама карантина и изолације које су предузели, имају скоро 90.000 мртвих од короне у задња два и по месеца. А и даље преко хиљаду умире тамо сваког дана.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...