Jump to content

Васкрс и забрана кретања

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 8 минута, ana čarnojević рече

за шта ми имамо благослов... Баш ме брига за државу. 

Изнад свега, молимо се Господу Богу да нас избави од ове епидемије и сличних опасности! Молимо се Богу, учествујмо редовно и активно у светој Литургији, кајмо се за своје грехе и водимо рачуна о своме здрављу и здрављу других!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, Ćiriličar said:

Молимо се Богу, учествујмо редовно и активно у светој Литургији

A šta sa ovim delom poslanice?
""""„Našavši se u ovakvim nevoljama moramo učiniti sve da sebi i drugima pomognemo, da razumemo i podržimo napore i programe nadležnih zdravstvenih, sanitarnih i državnih institucija kako bi nas zaštitile od zaraze… Možda nam to trenutno teško pada, ali sve što je na opštu korist moramo prihvatiti i podržati, a sebe i svoje ponašanje tome podrediti“, naveo je patrijarh Irinej."""

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ој Србијо и доктори и струко и политико...

Митрополит Порфирије: Православним верницима у Хрватској и Словенији ће бити омогућено причешће за Васкрс током целог дана

– За време католичког Ускрса било је кршења мере забране окупљања од стране неколико католичких свештеника. Том приликом је реаговала полиција. Пошто мера Владе предвиђа да у храму не може да буде више од пет људи, служићемо литургију у складу са препоруком. Нажалост, принуђени смо да после литургије, током дана причешћујемо народ који ће долазити у мањим групама по двоје, троје, по унапред договореном реду. При том, јавни сервис ће директно преносити васкршњу литургију – рекао је митрополит загребачко-љубљански Порфирије.

Видовдан/Блиц

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Ćiriličar said:

Митрополит Порфирије.....

Njih je tamo, na žalost, veoma malo, pa to može da se uredi.
Moglo bi i kod nas u malim parohijama, to je definitivno. Ali kako to uraditi u velikim gradovima?
Pričešćivali bi se do idućeg Vaskrsa kada bi dolazilo dvoje ili troje. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Zmaj Pisum рече

A šta sa ovim delom poslanice?

:)

Па шта знам брате, видео сам ја то све....оно преЦедников потпуковник Кон, дктор и САНУ и Бошко Јакшић вичу: не долазите а Патриа' каже редовно и кативно....

Ко ће га знат' сад. Можда је мислио у будућности јер кад каже "редовно" значи мисли се на дужи временски период, значи није сада сигурно, значи касније...од некада кад се могне...нисам паметан...али мало је....мада и није, то је наглашавање и нама и власти...

То су мудре главе, знаш да су покојног Павла дривног вазда критиковали да је млак и сл....па Св. Григорија Богослова су отерали са председавајућег места на Сабору у цариграду јер је био "млак"....шта да ти кажем....нисмаја тако паметан....поштујем благослов и то је то.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

23 minutes ago, Zmaj Pisum said:

CITAT
ЈЕРОМОНАХ ДИМИТРИЈ ПЕРШИН
ОНИМА КОЈИ ЋЕ УМИРАТИ ЗБОГ НАШЕ КРИВИЦЕ МИ ЋЕМО РЕЋИ: «ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!»?
Да ли је могуће да у години коронаморе која је прогутала планету нећемо да будемо у привременом Пасхалном затвору по речима нашег Сјатјајшег оца? Не помолити се на Пасхалном богослужењу дан Оданија Пасхе? Да ли би заиста боље било да постанемо жртве и расадници убиствене заразе? И самим тим дати повода онима споља да одбаце хришћанство због бесмисланог фанатизма, каквим су се већ показали неки неадекватни муслимани у Ирану и неки неадекватни Јевреји у Израелу и, да не тајимо грех, неки неадекватни протестанти и православци (за католике не знам) у другим државама?
Име Божије хули се од оних споља због наше кривице. Хоћемо ли ми да се на нашу Пасху прилепи име коронавирусном и заразном? Да би кроз недељу дана после ње био забележен експлозивни раст оних који су се разболели? Тако да лекари не би успели да укажу помоћ како њима тако и другим болесницима, чија ће одељења и реанимације бити препуни као у Италији или САД – у жртвама Ковида – 19?
Хоћемо ли ми тако да прославимо Христа – распетог и васкрслог ради нашега спасења?
Или изабрати пут Пасхалне молитве у кућној Цркви?
Канонског читања и појања у скривеној тишини наших домова?
Тест на любовь. Какой будет Пасха в мире пандемии
Иеромонах Димитрий (Першин)
11 апреля, 2020
KRAJ CITATA

Е мој оче.

Зар је фанатизам бити у Васкршњој Литургији? За исти свет смо били и остали фанатици и лудаци и претходних година, кад смо уместо у кафану ишли у храм. Ал зар је и за Вас то фанатизам? :(

Да, људи су умирали због наше кривице и раније, пре Вируса. Како каже Достојевски, “сви смо криви за све”. Тако да ћемо им са радошћу рећи “Христос Воскресе!”. Ништа не бива без Божијег допуштења, нит смрт, нит рађање. Човек није господар нит живота нит смрти, колико год се неки трудили да нас убеде у супротно.

За шта ћемо бити оптужени не маримо пуно. Знамо да не угрожавамо никога заједничком молитвом, шта год нам рекли. Као што су хришћани знали да нису запалили Рим, иако су за то оптужени и страдали.

Најтужније је што и Ви верујете да неког угрожавамо. А живот није стао, и даље се иде у фабрике. Само се од верника захтева да престану да иду у Литургију. То Вама није проблем :(

Е мој оче

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Zmaj Pisum рече

Njih je tamo, na žalost, veoma malo, pa to može da se uredi.
Moglo bi i kod nas u malim parohijama, to je definitivno. Ali kako to uraditi u velikim gradovima?
Pričešćivali bi se do idućeg Vaskrsa kada bi dolazilo dvoje ili troje

Слажем се и рекох да сам легалиста и све "против" говорих а за оно што Црква каже...али стршапно је то храмови затвореени за верне на Васкрс и беседа Св. Златоста да се СВАКО ко је кптен причести....и ја сам чо'ек крптен :)

Кажем то оод туге....кад можемо ЛГБТовце да кордонима бранимо, ајде да некако то практично се уради има полиције и ватрогасаца и шта ош...али ајде де...зато оно "ој Србијо"...просто је невероватно, а ја никога не оптужујем...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, Ćiriličar said:

Па шта знам брате, видео сам ја то све....оно преЦедников потпуковник Кон, дктор и САНУ и Бошко Јакшић вичу: не долазите а Патриа' каже редовно и кативно....

E nasmeja me... :smeh1:
Ovo je čisto sludjivanje da može svako prihvatiti kako ga volja. Može i 'vako i 'nako. :ok::))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

5 minutes ago, ana čarnojević said:

Па то значи нпр да седимо по гајбама по 5 дана или да нисмо белог дана видели месец дана ако имамо 70.. 

Зашто би се то односило на литургију? 

To i jeste poneta...
Može tumačiti kako se kome svidi. 
Ni jedna jedina poslanica, od kako traje ovo čudo, nije izrečena jasno i razumljivo. Uvek nešto dvosmisleno, zbunjujuće. 
Ako odgovara, iskoristim prvi deo citata. Ako ne odgovara, iskoristim drugi deo.  :cheesy3:
A mi se ovde kao nešto "krvimo", te ovako ćemo, te onako ćemo. :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево председник се огласио:

https://www.telegraf.rs/vesti/politika/3178276-vucic-o-molbi-spc-nemojte-da-imate-nikakvu-sumnju-da-cu-podrzati-lekare-i-zivot

 

Каже да неће хапсити свештенство :ani_biggrin:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Ромејац рече

Полицијски час од петка у 17:00 до уторка у 5:00...

Evo nas je obavijestio, prije nešto više od sat vremena :0212_rolleyes:
(20 min prije zvanične objave)

пре 5 минута, Протомајстор рече

Ево председник се огласио:

https://www.telegraf.rs/vesti/politika/3178276-vucic-o-molbi-spc-nemojte-da-imate-nikakvu-sumnju-da-cu-podrzati-lekare-i-zivot

 

Каже да неће хапсити свештенство :ani_biggrin:

Romejac je AV (znala sam :sunce:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ayla рече

Evo nas je obavijestio, prije nešto više od sat vremena :0212_rolleyes:
(20 min prije zvanične objave)

Romejac je AV (znala sam :sunce:)

Кад и то стигне? :0212_rolleyes:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...