Jump to content

НАРОДНЕ ПАТРОЛЕ у центру Београда због миграната (видео)

Оцени ову тему


Препоручена порука

"Ljubi bliznjeg svog KAO SAMOG SEBE"

Sto rece onomad o.Ugrin, "Gospodjo, samo ste zaboravili drugi deo ove zapovesti"

Stabilizuj prvo SVOJU drzavu, postavi je na zdrave osnove da nema beskucnika, gladnih i bolesnih po ulicama..

 

Pa ONDA pomazi celom svetu.

Toliko.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, emilija рече

"Ljubi bliznjeg svog KAO SAMOG SEBE"

Sto rece onomad o.Ugrin, "Gospodjo, samo ste zaboravili drugi deo ove zapovesti"

Stabilizuj prvo SVOJU drzavu, postavi je na zdrave osnove da nema beskucnika, gladnih i bolesnih po ulicama..

 

Pa ONDA pomazi celom svetu.

Toliko.

Takav zakljucak bi mogao da se izvede iz neke zapovesti koja glasi:

"Kad dovoljno izljubis samog sebe ONDA ljubi bliznjeg svog".

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Justin Waters рече

Nema šanse da sam podržao da se nekome ukida voda za piće...pobrkao si nešo.

Pričao si o šiitskom običaju na neke praznike.

пре 26 минута, Justin Waters рече

"Teheran na Majni" koji podrazumjeva Teheran kao neko mjesto u kome vlada primitivizam, prostakluk, prljavština itd...ono s čime se uglavnom povezuju doesljenici u Evropi iz Azije i Afrike. 

Teheran na Rajni.

Jer se doselilo mnogo Persijanaca kako je rekao naš drugar sa prebivalištem u Nemačkoj.

Što prljavština, primitivizam, prostakluk?

Samo sam rekao Teheran.

Da se naselilo brda Japanaca na Rajnu rekao bih "Tokio na Rajni".

Inače, misliš da su Persijanci kompatibilni sa nemačkom radnom etikom?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Avocado рече

Takav zakljucak bi mogao da se izvede iz neke zapovesti koja glasi:

"Kad dovoljno izljubis samog sebe ONDA ljubi bliznjeg svog".

E vala, samo sam tebe cekala da mi rastumacis  sveto pisanije....:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hoces prostije Avokado??

Dajemo ruku davljeniku pa se polako oboje davimo.

 

(Mojne samo da i ovo sad analiticki masakriras:)))))))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, Предраг М рече

одличан видео, тражио сам га ових дана ал нисам успео да га нађем. хвала... е сад би волео да либерално крило форума прокомемнтарише овај видео. Воћко, Рилех, Тумарало... 

Неће јер они верују ББЦ-у и Сорошевској Вајс медији

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, emilija рече

E vala, samo sam tebe cekala da mi rastumacis  sveto pisanije....:D

Nisam ga tumačio... nema potrebe da se tumači kad je jasno skroz... "kao samog sebe"... ne više, ne manje, ne pre, ne tek ONDA... nego isto...

Jedino što je bilo sporno je ko je bližnji... da li je to neko iz tvoje porodice, tvog mesta, tvog naroda i slično... ali i to je Isus rastumačio pričom o dobrom Samarićaninu tj. tako što je objasnio da je to svaki dobar čovek, pa i onda kada je pripadnik naroda koji je u sukobu sa tvojim...

A da to ne bude uopšte sporno, rekao je čak i:

"Čuli ste da je kazano: Ljubi bližnjeg svog, i mrzi na neprijatelja svog. A ja vam kažem: ljubite neprijatelje svoje, blagosiljajte one koji vas kunu, činite dobro onima koji na vas mrze i molite se Bogu za one koji vas gone."

E sad, nije lako slediti njegova učenja... nije to za svakog... ali to nije razlog da se njegova učenja predstavljaju kao da su suprotna od onoga što je zaista učio...

 

пре 27 минута, emilija рече

Hoces prostije Avokado??

Dajemo ruku davljeniku pa se polako oboje davimo.

Da zanemarimo to da i hrišćanska i sekularna etika nalažu da daš ruku davljeniku i da pokušaš da ga spasiš (iako uvek postoji teorijska mogućnost da se zbog toga oboje udavite)...

Čak i kad zanemarimo navedeno, prosto ova analogija nikako ne stoji... ne dave nas... prošlo njih milion preko Srbije i ništa se nije desilo što bi se i približno moglo staviti u analogiju kao "davljenje Srbije"... učestvovali u nekoliko tuča, ukrali ponešto, spavali u napuštenim kućama, napali jednu taksistkinju u Pirotu... kad bi takve stvari mogle da udave Srbiju, udavili bismo se odavno... ali paranoja je čudo...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Migranti su samo jedan aspekt (nama) nerazumljivog vojevanja protiv naroda.

Mi za kriterijum uzimamo uvek neko prethodno stanje, a ne POCETNO.

Pa tako, mic po mic i engrami u mozgu se adaptiraju na novo stanje.

 

Kako je bilo u svetu pre jedno 100 godina?

 

Da li su postojale jake nacionalne drzave i sta bi s njima, jednom po jednom??

Da li su postojala jake srednje klase zbog kojih nije moguce urusiti ekonomski svu populaciju odjednom?

Sta je danas sa drzavama gde srednje klase nema?

Sta se desava sa hriscanstvom na zapadu? Da li se unistava sporadicno ili globalno?

Sta je sa objektivnoscu informisanja na globalnom nivou?

Sta se desava sa grupama ili pojedincima koji pokusavaju da kazu istinu o svemu?

Da li drzave danas stite svoje stanovnistvo?

 

I T D

 

OK....a ZASTO sve ovo???

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Avocado рече

prošlo njih milion preko Srbije i ništa se nije desilo što bi se i približno moglo staviti u analogiju kao "davljenje Srbije"... učestvovali u nekoliko tuča, ukrali ponešto, spavali u napuštenim kućama, napali jednu taksistkinju u Pirotu...

Bas nista....sto se TEBI desilo.....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Avocado рече

E sad, nije lako slediti njegova učenja... nije to za svakog... ali to nije razlog da se njegova učenja predstavljaju kao da su suprotna od onoga što je zaista učio...

Pa zato kazem, batali tumacenja:)))

Bliznji svakako nije onaj koji mi udje u kucu da bi je zapalio.

Usao u moju zemlju da bi silovao, palio razbijao i to iz ciste MRZNJE.

To NIJE BLIZNJI.

 

Ljubim ja njih ako se prezentuju kao moji neprijatelji, ljubim sa distance i molim se za njih ali ih svakako ne zovem u kucu.

Preteske su to nijanse za tebe......

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Neprijatelj je i svako ko zataskava sta moze da mi se desi zbog nametnutog altruizma.

jedno je kad pomognes nevoljniku koji se tu negde zadesio a drugo je zamaskirati nevoljnika u kolone ljudi koji ti ne zele dobro i drukati kvazi ljubav prema bliznjem preko tudjih ledja.

Da li se ICIJA kuca od potpisnika tog sporazuma nasla na putu tim kolonama?

Ili icija cerka?

Ili je sav taj narod koji se samoorganizuje OPET kolateralna steta?

Daj bre, odavno nisam vise naivna. Bar ja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, emilija рече

Bas nista....sto se TEBI desilo.....

Nisam napisao da se ništa nije desilo ni jednom pojedincu... naprotiv, napisao sam da se jeste desilo... ali kad pobledaš ukupnost dešavanja  nije se desilo ništa što bi se i približno moglo staviti u analogiju kao "davljenje Srbije"... naravno da su se neka krivična dela desila jer je nemoguće da se ne dese... nemoguće je da među tolikim brojem ljudi ne bude i neko ko će učiniti krivično delo... ali nema nikakvih indikacija da je to u nekoj većoj meri od one u kojoj se u Srbiji dešavaju krivična dela i bez njih... šta više, izgleda da je u daleko manjoj meri.

Pričati o tome kako će se Srbija udaviti ako im pruži ruku, nije čak ni paranoja, već potpun otklon od realnosti...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Za promenu pocni da saosecas sa  svojim BLIZNJIMA koji stradaju od ovakvih SVUD po Evropi.

Nema brate ZANEMARLJIVOG broja slucajeva.

Nije smeo da se dogodi NI JEDAN, jer nije bilo POTREBE.

Malo li nam je muka koje ne mozemo spreciti? A ovo smo DOZVALI.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Avocado рече

Čuli ste da je kazano: Ljubi bližnjeg svog, i mrzi na neprijatelja svog. A ja vam kažem: ljubite neprijatelje svoje, blagosiljajte one koji vas kunu, činite dobro onima koji na vas mrze i molite se Bogu za one koji vas gone."

, ovo boldovano Avocado... 

 .... da se molimo za one koji nas gone - molitva, da,....kao i ovo, da cinimo dobra i blagosiljamo one koji nas mrze i kunu,.... ali kao sto rece Emilija gore, ako ti udje u kucu neko sa namerom da nesto lose ucini, .... imamo mi molitvu Bogu i za takve, ali moramo i da odbranimo zivote i svoju imovinu (gone).... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...