Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 7 минута, Pinocchio's Half Brother рече

Xexexexexe... (još jedared) :tongue:  

Moš me krstiš kako god ti padne na neum. No tvoji tragovi/postovi zaverološkim videJima smrde, pa ti vidi. :cheesy3:

Сад ћу се окупам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

АКАДЕМИК РУСКЕ АКАДЕМИЈЕ НАУКА - ВИТАЛИЈ ВАСИЉЕВИЧ ЗВЕРЕВ

У ПОРЕЂЕЊУ СА ГРИПОМ, КОРОНАВИРУС ЈЕ „МАЛО ДЕТЕ“!

Штета од панике је већа него од коронавируса!

Поштовани читаоци, представљамо вам разговор са Виталијем Васиљевичем Зверевим, кога сматрају главним вирусологом Русије. Његова научна биографија говори сама за себе: он је члан Руске Академије Наука, члан Руске Медицинске Академије Наука, научни руководилац Института за проучавање вакцина И.И. Мечникова, начелник катедре микробиологије, вирусологије, имунологије Сеченовског Универзитета. Носилац неколико државних награда, разрадио државну стратегију за борбу против ХИВ и хепатитиса Б и Ц. Главни уредник часописа „Микробиологија, эпидемиологија и иммунобиологија“, заменик председника Сверуског научно-практичног друштва микробиолога, епидемиолога и паразитолога; председник научног савета за комплексне проблеме медицине „Вакцинологија“, члан Владине комисије за биолошку у хемијску безбедност РФ; члан стручног савета GAVI (Глобална аијанса за вакцине и имунизацију)...

Прочитаћете шокантне податке, који су у потпуној супротности са оним ште се говори у државним медијима... У прилогу је превод исечка разговора са њим од 7 минута, у прилогу је и цео разговор, ко разуме руски... Учимо руски!

Виталиј Зверјев: Мислим да је сасвим очигледно да ће коронавирус остати са нама заувек, пошто та четири коронавируса који сада циркулишу у нашој популацији, овде ћемо их имати пет. 70-80% популације ће преболети овај вирус. У поређењу са вирусом грипа овај вирус је „мало дете“. Ја говорим сада када имамо само последицу, можемо рећи да овај вирус није направио човек, да нам га је природа дала. Не бих хтео да плашим људе, просто су их и тако уплашили свим тим мртвачким сандуцима и свим тим. А уствари, то уопште и није тако страшно, треба само да се према том проблему понашамо са разумевањем и мирно. Ипак обољевају лако, и деца не обољевају што је добро, и што више становништва буде у неком облику ову инфекцију прележало, то ће овај вирус ослабити, када прође кроз популацију имуних људи, он губи своју такозвану вирулентност, а она ни сада није веома велика. Уверен сам да када ми пребројимо све који су прележали лако, оне који су просто били преносиоци, оне који су се заразили, видећемо да ће смртност бити мања од смртности од вируса грипа. Најтежа штета од овог вируса је страх. Човек обузет страхом уопште престаје да буде човек, и са њим можете да радите шта год хоћете, њему можете да усађујете шта год, можете да радите са њим шта хоћете. Просто нема потребе да се бојите...

Новинар: А одакле вам таква статистика? На пример, у Италији је смртност 10%...

Виталиј Зверјев: Ништа слично томе...

Новинар: А земље Европе?

Виталиј Зверјев: У Италији не постоји никаква смртност од 10%. Ради се о томе да су прво они сами направили целу ту епидемију. Они имају много старијих особа које воде активан начин живота и многи живе у старачким домовима. Они су из неког разлога почели да све њих доводе на једно исто место, у једну те исту болницу која уопште није за инфективне болести. Ја сам већ на неколико канала о томе говорио: „Ви све нетачно показујете, неправилно представљате“. Просто прва цифра мора бити број тестова, даље пишу број оболелих-број оболелих, али то нису оболели, већ је то број инфицираних. Јер одједном сви мисле тих 11.000 су сада у болниции и све друго се заборавља... ништа тако није било. То јесте, то су само инфицирани људи. Даље, број оболелих, оних код којих имамо одређене симптоме, колико њих седи код куће, а колико је њих дошло у болницу тога дана са дијагнозом корона вируса? То је сасвим друга цифра. И колико од њих се налази на тој интензивној и колико од њих је умрло? И када ми показују, у Италији, те камионе који одвозе тела - али људи, тако мора бити! Зашто? Зато што у тој болници у којој сви леже, тамо је био свега један патолог и један санитарни лекар, они за дан могу да отворе и да напишу записник само за неколико људи, а у Америци у болницама ни не постоји таква служба. Тамо постоји 1-2, они све одвозе у одређене центре, где раде обдукције, и тамо раде целе бригаде патолога, и шта да их бацају на улицу? Они их стављају у замрзиваче и одвозе их тамо где им раде обдукције и дају дијагнозу... Ја то видим и питам се одакле узимају те цифре? Ни у једном случају то нису оболели од КОВИД 19, већ су то људи носиоци корона вируса, то јест људи који су заражени корона вирусом. Да ли ће они оболети или не, ми то не знамо.groboviitalija

Манипулација бројкама мртвих: Слика са гробовима је узета из 2018. кад се много миграната утопило. Ова слика је касније коришћена као гробови мртвих од коронавируса.

Оно што мене веома брине сада је то што ми имамо само један корона вирус, а онда када се ослободимо свега овога, имаћемо огроман број људи којима нисмо пружили медицинску помоћ, који су оболели од рака, и које морамо хитно да оперишемо, огроман број људи са хипертонијом и свим осталим, и ти људи ће одмах постати ризична група од заразе корона вирусом. Пацијената ће бити после овог карантина веома много. Зато што ова хиподинамија (седелачки начин живота), одсуство свежег ваздуха, нездрав начин живота, да...

Да, и што се сада повећава број болесних који су чекали и чекали на планску медицинску помоћ, и међу њима имамо и оболеле од рака, и друге, не смемо да заборавимо на њих. Не смемо! Да не бисмо на рачун других, имали нешто... Ја разумем да је то политички проблем, да је главно да сада имамо корона вирус, да ћемо се изборити са њим. Не дај Боже, да заборавимо да имамо и друге пацијенте, да имамо и друге болеснике.

Познато је да да би се вирус елиминисао, треба увести потпуни карантин, да би све то нестало. Неки епидемиолози су израчунали да је потребно 200 недеља. Да 4 године, молим вас, да ли смо ми спремни да 4 године седимо у кућама? Ако буду исплаћивали плате, многи ће пристати. Зашто да не седиш, посебно ако је твоја кућа негде у селу, поред је шума, и зашто да не седиш? Али већини је све ово тежак терет, али неће сви, негде 70% ће прележати, и тада ћемо имати неки колективни имунитет. Да ли ће дуго трајати или не, надаћемо се да неће дуго...

Али када перу зидове и улице - мени је све то несхватљиво - зашто и због чега? Зашто поливају зидове на улици Земљани Вал, где се налази управо зграда ВТБ банке? Зграда ВТБ банке није зид плача, где људи долазе да га љубе, грле, и да на њему остављају спискове за помињање, можда ће само пар обманутих грађана који су уложили новац ту да загрли тај зид, и то је све... Одакле тамо овај вирус и зашто зид поливају раствором за дезинфекцију? Или када човек са респиратором иде по Садовом Кољцу, такође бих хтео да га питам: „Дечко, а где мислиш да ћеш да ухватиш овај вирус?“

Ја сам у своје време био у штабу који се борио са атипичном пнеумонијом, који се тада борио са Сарсом, сада не, нису ме звали на разматрање и доношење било каквих одлука.

Новинар: А да ли постоје поуздани људи у које верујете?

Виталиј Зверјев: Ја просто не знам ко је тамо... Последњи састанак председника са вирусолозима, ја познајем све наше вирусологе, узгред ми имамо веома добре вирусологе, и колико је знам, нико од њих није позван да доноси те одлуке.

Новинар: Озбиљно? Нико од специјалиста није био позван?

Виталиј Зверјев: Није тачно да ћемо ми сви умрети, није тачно... Да, и научиће да лече, није тачно. Ми живимо са грипом, живимо, зашто се нико не боји тога сваке године? Тамо нема никакве панике. Оде ће бити исто тако. Верујте ми, да ће овде смртност бити нижа од смртности од грипа!

 

ТЕЗЕ ПРОФ. ДР ЗВЕРЕВА ИЗ ОВОГ СНИМКА:

- 70-80% ће прележати овај коронавирус;

- Коронавирус је просто „мало дете“ у поређењу са другим вирусима;

- Смртност од коронавируса је мања од смртности од грипа;

- Вас су просто уплашили - и то је најстрашније код коронавируса;

- Проблеми у Италији се објашњавају незнањем лекара;

- Све цифре на које гледате су обмана, неправилно су до њих дошли;

- Камиони са лешевима су „фејк њуз“;

- Вама показују статистику не оболелих од ковида, већ податке о преносиоцима коронавируса - а од њих је реално још мање оболелих;

- Штета од ваше панике је много већа него од самог коронавируса - смрт од панике ће бити много већа. Бити у карантину значи стварати оптерећење система здравствене заштите у будућности;

- Да ли сте спремни да будете у „карантину“ 4 године? Управо је толико потребно да се „одлежи“ коронавирус;

- Колективни имунитет је обавезан и он ће се достићи када 70% становништва прележи вирус;

- Поливање тротоара и зидова антибактеријским раствором и ношење респиратора на улици је промашај;

- Вирусологе нису позивали на састанак у владу, они нису учествовали у доношењу одлука.

- Па живимо и са грипом, и не паничимо, зашто смо се сада сви успаничили?

Превод: Православна породица, април 2020.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

No-vaxx Đoković

 

WWW.THEGUARDIAN.COM

Novak Djokovic’s views on life reflect how thin the line is between finding solace in spirituality and potentially projecting dangerous narratives, like opposing vaccination

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Pinocchio's Half Brother рече

No-vaxx Đoković

WWW.THEGUARDIAN.COM

Novak Djokovic’s views on life reflect how thin the line is between finding solace in spirituality and potentially projecting dangerous narratives, like opposing vaccination

Nije mu ovo trebalo. Jelena ga ubi sa tim  oko alternativnog života, pogleda na svijet, duhovnosti. 

Ako je imalo imao šansu da popravi svoj status među publikom sada ga do kraja. 

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

44 minutes ago, Pinocchio's Half Brother said:

Novak Djokovic’s views on life r

Murray nodded limply, he successfully kept a straight face and at some point he even awkwardly uttered: “Nice!” Then he gave his own answer: “For me, too much information, but I go for a pee.”

girl_smiley Čovek sve rekao.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Човек је рекао да не жели да се вакцинише. Зашто је то спорно? Јел постоји вакцина? Не постоји. Значи мора да се верује да ће струка без икакве грешке одмах да смисли вакцину и да ће бити спасилац човечанства.

Кад се верује Богу то је опасно али када се верује "науци" иако још нема ништа у својим рукама то је дивно сјајно и бајно?!

Људи даје нам се златно теле.

пс: у Новаковом случају није помену Бога већ је рекао шта је његов лични избор и слобода. Како сад човек није господар свог тела а жена јесте када треба да абортира? Како ће то да објасне слободљубци и остали "фет прендли" идеолози?

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

8 minutes ago, Вилер Текс said:

Човек је рекао да не жели да се вакцинише. Зашто је то спорно? Јел постоји вакцина? Не постоји. Значи мора да се верује да ће струка без икакве грешке одмах да смисли вакцину и да ће бити спасилац човечанства.

Кад се верује Богу то је опасно али када се верује "науци" иако још нема ништа у својим рукама то је дивно сјајно и бајно?!

Људи даје нам се златно теле.

пс: у Новаковом случају није помену Бога већ је рекао шта је његов лични избор и слобода. Како сад човек није господар свог тела а жена јесте када треба да абортира? Како ће то да објасне слободљубци и остали "фет прендли" идеолози?

:dobro:

Колико сам разумео, Новак је рекао да ако вакцинација буде обавезна ”размислиће шта да ради”. Значи, чак није ни рекао да је ”против”, већ да ће да размисли. Није он реко ништа спорно.

Проблем је за неке само што је изнео идеју да то може бити добровољно. За тоталитарну екипу апсолутно не сме да буде дискусије о томе. Вакцина мора да буде обавезна, као што државна школа мора да буде обавезна, државно здравство, државне централне банке итд. То не смеш да доводиш у питање друже!

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Вилер Текс рече

Како сад човек није господар свог тела а жена јесте када треба да абортира? Како ће то да објасне слободљубци и остали "фет прендли" идеолози?

Pa čovek je slobodan samo onoliko koliko mu ostatak krda dozvoli. Kao i za bilo koju drugu životinjsku vrstu. Individua je drugorazredni domaćin volje što bi rekao Filozof.

Postoje ludnice i zatvori a za blaže slučajeve prosti ostrakizam, osuda sredine itd. Granice su arbitrarne za sve pomenuto.

Potebno je osetiti kakav je konkretno miris datog krda kako bi izbegao neprijatnosti u borbi za opstanak.

Nole je dobro manervisao do sad u belom svetu iako kao dinarac ima genetski urođenu paranoju. Međutim, malo izolacije i izgubi ritam čovek.. izleteo sa koloseka. Englez jedva dočekao.

xSg55SE.jpg.98fadeaca6d99578470f75fd8cf3cdff.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Grizzly Adams рече

Вакцина мора да буде обавезна, као што државна школа мора да буде обавезна, државно здравство, државне централне банке итд. То не смеш да доводиш у питање друже!

Друже ал можемо те и звати господине али суштина је да си грађанин покоран. Шта бре ти има да бираш добровољно.

Аве Робовласништво!

Аве "Наука"

Аве У име народа!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Tumaralo. said:

Zašto je jedan Kenedi morao biti ubiven?

Misliš, ja bih trebao da znam zašto je "jedan" Kenedi morao biti ubiven? Pa dobro, reći ću ti zašto. Evo ovako je to bilo....

...Šalim se. Znam da ti znaš da ja ne znam razlog zašto je utepan na pravdi boga. (Inače, ubijena su dva Kenedija, tj. i burazer onog starijeg, prezidenta, u razmaku od nekoliko godina. Ali znam da to znaš)

 

Stvarno, zašto je ubijen? Verovatno si gledao onaj čuveni film sa Kevinom Kostnerom (ne znam naslov, nemam vremena za gugl; "JFK", možda?) u glavnoj roli di tuži sve živo i iznosi "nepobitne dokaze" da je to upravo bilo onako kako je on to projektovao u svojoj glavi. 

I, zaista, jedno dugo vreme mi se činilo da je to plauzibilno rešenje. Megjutoa, dolaskom interneta, a samim time i priticanjem više informacija o svemu & svačemu, naletao sam na razne sajtove, blogove, itd, gde su se žestoko obrušavali na takvu verziju raspleta. Dugo sam se lomio oko toga dok nisam i sam na osnovu nekih podataka došao do zaključka da je "Kostnerova" verzija samo puka teorija zavere. I ne samo to, nego da je Magna Mater svih konspirasi teorija koje okružuju "kuću" Kenedijevih. 

 

(Ako se dobro sećam, tužitelj, tj. Kostner jel, u završnoj reči je kazao, citat po sećanju - kada se arhive "slučaja Kenedi" budu otvarale, tj. budu dostupne javnosti, on će već biti mator čova, ili već mrtav, ali se nada da će njegov sin to doživeti zajedno sa budućom & celokupnom `meričanskom javnošću, pa će se  videti da je on bio u potpunosti u pravu sa svojim rasuđivanjem. Kraj filma, ako me sećanje ne vara. /Jesu li se otvorile arhive?/)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...