Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

"Страшно ми је што скоро нико не вреднује чињеницу да је владика Стефан Шарић од првог до последњег дана, неуморно, по 12 сати дневно, ишао са волонтерима и носио хуманитарну помоћ, теглио кесе с брашном, тетрапаке млијека и картоне уља, посећивао бабе итд, радио милион ствари које већина нас не ради, укључујући првог мене. То медијски нико није испратио нити писао о томе. Није уопште занимљиво. Ја први уопште нисам ни знао да СПЦ даје неку помоћ, било коме.

Чим је добио прве симптоме отишао је у болницу, тестирао се, није се крио, заражавао друге, и сад је тамо и у тешкој је ситуацији. Укратко, понашао се најодговорније могуће, био волонтер и одговорни грађанин, али ипак вирус не бира.

Да смо у Енглеској или Америци, он би био херој, припадник елите и више класе који се бацио у борбу, сви би рекли како њихови попови храбро страдају са народом, не боје се, а наши се возају у џиповима. Овако пошто је Србин, по несрећи још и из Републике Српске, те поврх свега ипак се ради о СПЦ - а ми смо колективно жртве самопрезира - он је у нашим `медијима` само "сарадник Патријарха који је можда заразио још неке."

https://www.facebook.com/sIryOLFwXPM6sF5MGVs1xMYMK6nqzNpa4DGo&fref=nf

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 54 минута, Grizzly Adams рече

:dobro:

Колико сам разумео, Новак је рекао да ако вакцинација буде обавезна ”размислиће шта да ради”. Значи, чак није ни рекао да је ”против”, већ да ће да размисли. Није он реко ништа спорно.

Проблем је за неке само што је изнео идеју да то може бити добровољно. За тоталитарну екипу апсолутно не сме да буде дискусије о томе. Вакцина мора да буде обавезна, као што државна школа мора да буде обавезна, државно здравство, државне централне банке итд. То не смеш да доводиш у питање друже!

Брате...

Новак је секташ, окултиста, њу ејџ до коске. Уопште не мораш да интерпретираш његове изјаве, јасне су. Контекст је и више него познат, нити он то крије. Пепе Имаз, Рудолф Штајнер и слична екипа, од њих и сличних долази Новакова духовност и идеологија. Нема ничег тоталитарног у томе да се опасне секте разоткривају. Знам лика који је направио сајт о адвентистима, тоталитарац неки...

 

Прича о Новаку апсолутно никакве везе нема са дискусијом око уређења државе, него се ради о томе да је заиста готово све што он и она његова лујка изјаве на спектру од ретардираног, па до екстремно опасног. Корону је изазвала 5Г мрежа, деца се хране вегански од малих ногу и остало. Болес бре чиста. Свака му част као тенисеру и делује ми је да је добар дечко и хуманиста и мени је лично драг ако се изузме секташење. Не разумем генерално зашто га толики број људи мрзи. Ал је застранио у опасне псеудодуховне и антирационалне воде. Кад православац каже да верује у Христа, нема ту шта да се тумачи. Кад новак каже да је против вакцине, ту нема шта да се тумачи. Па није хтео ни да се оперише, да даље не идемо. Слично лудило је убило Стеву Џобса. Није хтео да се оперише у раној фази јер је следио неке сличне псеудорелигије, после је било касно.

 

Е сад, ако ти мислиш да је ОК правити свакакве интелектуалне алијансе са најлудачкијим идеологијама јер њихови припадници негде нешто изјаве што заличи на слобооду и против је ”мејнстрима” и ”левичара”, твој проблем. Таква стратегија се увек обије о главу, ал твоја политичка екипа је просто обожава и никако да научи. Ваљда остала навика од Ротбарда...

 

Уосталом, слобода је и одговорност. Слобода је слобода да се каже, а не да се захтева аплауз и ћутање. Новак лупета, други га критикују (мислим на текст у Гардијану у коме нема ни једне нетачности). ”Не сме да буде дискусије о томе” је заправо ”сме да каже шта хоће, али нека не очекује да му оћуте они који мисле да је одлепио.” 

 

Значи нека је тачно да би неким чудом у овом данашњем свету 5Г неолудита који пале и руше торњеве необавезна вакцина и даље значила да ће довољан број људи да се вакцинише. И даље стоји свака јота о Новаковом лудилу. То су све ортогоналне ствари, немају везе једна с другом. Ако заиста желиш да одбраниш тезу да за искорењивање опасних заразних болести није неопходно да вакцина буде обавезна, последње што ти треба је да се хваташ за сваког лудило које неко изјави, па макар тај неко био и Новак главом и рекетом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Порука игумана светогорског ман. Светог Павла - архимандрита Партенија, у Светли Понедељак 20.априла 2020.

...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.POLITIKA.RS

БРИСЕЛ - Мада уз расправу о истинској делотворности и томе у којој мери ће то нарушити приватност, слободе и права грађана, у Европској унији и Америци се, по узору на...

...

Мада уз расправу о истинској делотворности и томе у којој мери ће то нарушити приватност, слободе и права грађана, у Европској унији и Америци се, по узору на неке азијске земље и Израел, припрема увођење телефонских апликација за праћење и упозоравање грађана на претњу лица заражених корона вирусом у њиховој близини. Истовремено се, засад с умереном пажњом, у Белгији и Француској развила расправа о томе да ли ће вакцина против корона вируса, на чијем проналаску раде многе земље, садржати и микроскопски нано-чип који би у циљу поузданијег праћења и зауздавања корона вируса био уграђен у тело људи који се буду вакцинисали.

Засад су стручни кругови већином уздржани и чекају на довољно оцена и сазнања о могућим типовима вакцина. Али, белгијски лекар, присталица природних лекова и лечења, доктор Тијери Шмиц, педагошки директор Европског института за природне медицине, снажно скреће пажњу и тврди да, у сарадњи са Светском здравственом организацијом, фондација Била Гејтса финансира седам пројеката вакцине против корона вируса, међу којима и уношење нано-чипа у људски организам.

Нано-чип би омогућио „надлежним установама”, здравственим и другим властима, да прате у потпуности шта се дешава у организму грађана, као и куда се крећу и с ким су у додиру, мада би идентитет грађана морао остати скривен...

Белгијски лекар мисли да се ту граница између контроле заразе вирусима и надзора над грађанима уопште лако може прећи и посебно указује на чињеницу да се већ одмакло у трагању за вакцином која би у људски организам била усађивана као „тетоважа”.

Шмиц тврди да је Бил Гејтс у истраживања за проналазак вакцина против корона вируса већ уложио 250 милиона долара и каже да би лица која се вакцинишу с нано-чипом добила и неку врсту „пасоша” који то потврђује а наводи и да је експеримент с таквом чип-вакцином већ извршен на три хиљаде избеглица у Тајланду.

Водећи амерички вирусолог Енди Гаучи упозорава да ће епидемија коронавируса поново напасти свет на јесен, немачка канцеларка Ангела Меркел је поручила у парламенту да „још ходамо по сасвим танком леду и даље смо на почетку пандемије”.

Немачка је отуд одлучила да кроз две-три недеље уведе могућност да грађани, који то желе, у своје смартфон и друге мобилне телефоне уграде управо развијену апликацију за праћење њиховог кретања и добијања информација лицима зараженим корона вирусом у њиховој близини.

processor.jpg

Као и Гугл и Епл у Америци, на увођењу оваквог програма за смартфон и мобилних телефона раде још неке чланице Европске уније.

Медији у Европској унији су подељени око тога колико ће праћење кретања вируса и блискости грађана са зараженим лицима преко телефонских апликација заиста бити битно за сузбијање болести, а колико то собом носи претњу да неке власти то искористе за шири надзор становништва. Тако ирски дневник „Ајриш тајмс” сматра да то због делотворности мора бити под надзором власти, националних здравствених установа, али да мора бити временски ограничено тако да корисник апликације може сам да је поништи кад епидемија прође.

Ипак праву узбуну је изазвала одлука европског конзорцијума „ПЕПП-ПТ” који довршава посао на тој апликацији, да на сајту о техничким својствима овог програма без образложења избрише став да се „обавезује да ће користити децентрализовани протокол у технологији”, дакле дати пуни увид у цео ток израде и садржај апликације.

Академске личности из 25 земаља су ставили до знања своју велику забринутост и затражили од влада да не прихвате примену апликације која без увида централизује податке. То би могло, стоји у саопштењу, да омогући „некој врсти власти или приватном сектору да спроводи надзор и катастрофално наруши поверење у примену такве апликације у друштву”.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

16 minutes ago, Juanito said:

Новак је секташ, окултиста, њу ејџ до коске. Уопште не мораш да интерпретираш његове изјаве, јасне су. Контекст је и више него познат, нити он то крије. Пепе Имаз, Рудолф Штајнер и слична екипа, од њих и сличних долази Новакова духовност и идеологија. Нема ничег тоталитарног у томе да се опасне секте разоткривају. Знам лика који је направио сајт о адвентистима, тоталитарац неки...

Коментарисао сам само ову једну његову изјаву. Са његовим другим ставовима и уверењима немам никакве везе, а нисам баш ни упознат.

Иначе сам први реко да је госпођа мало ”проблематична” ако се сећаш. Па по обичају добио критике и све што следи. :)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, obi-wan рече
WWW.POLITIKA.RS

БРИСЕЛ - Мада уз расправу о истинској делотворности и томе у којој мери ће то нарушити приватност, слободе и права грађана, у Европској унији и Америци се, по узору на...

 

У гајбу пива да је фејк њуз и да је доца узео превише неког од тих ”природних лекова” за које се залаже? :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Grizzly Adams рече

Иначе сам први реко да је госпођа мало ”проблематична” ако се сећаш. Па по обичају добио критике и све што следи. :)

Сећам се, тад сте се ти и наша форумска архифеминисткиња сложили око госпоје, онда знаш колко је сати... :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, obi-wan рече

Шмиц тврди да је Бил Гејтс у истраживања за проналазак вакцина против корона вируса већ уложио 250 милиона долара и каже да би лица која се вакцинишу с нано-чипом добила и неку врсту „пасоша” који то потврђује а наводи и да је експеримент с таквом чип-вакцином већ извршен на три хиљаде избеглица у Тајланду.

Који ће им андрак пасош да би потврдили да у телу имаш ”наночип” ”у циљу поузданијег праћења ”? Као бекап ако чип откаже, с обзиром на то да га финансира Гејц? Таман да очитају чип, кад оно плави екран смрти...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Juanito рече

У гајбу пива да је фејк њуз и да је доца узео превише неког од тих ”природних лекова” за које се залаже? :smeh1:

Jedno treba da nam je jasno: takva kontrola ljudi je ultimate san svake besne oligarhije, ma koje boje bila, i sa ma koje strane sveta dolazila.

Da li je bas to najavljeni zig iz Pisma ili nije, to sad ne mozemo da znamo. Ali je sigurno da potencijalno moze da bude. A da se arhineprijatelj stalno stara da to ispuni - u to nema nikakve sumnje; i da su ljudi u ne malom broju samozatupljeni kao panjevi, i kao takvi izrazito povoljni da se na njima to i sprovede - to je banalno ocigledno.

Ostaje da vidimo koliko smo uopste kao rasa sposobni da se izborimo s tim tupilom, i koliko smo spremni da se po x-ti put u`vatimo u kostac sa "covekomrscem i covekoubicom od iskoni". A potrebnog Oruzja imamo na raspolaganju, nepregledan asortiman. Sve je jos samo do nas, i do Neba, kome da se molimo neodstupno da nas ponovo podrzi, i da neograniceno produzi rok ovom - u osnovi, ipak predivnom - svetu.

A ja sam ti, brate moj dobri, nepopravljivi optimista; i nekako sam uveren da cemo i sad i jos puta da zgazimo zlo, ma otkuda nam dolazilo.

Sve uz Boziju pomoc, kao i uvek. :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, obi-wan рече

Jedno treba da nam je jasno: takva kontrola ljudi je ultimate san svake besne oligarhije, ma koje boje bila, i sa ma koje strane sveta dolazila.

Da li je bas to najavljeni zig iz Pisma ili nije, to sad ne mozemo da znamo. Ali je sigurno da potencijalno moze da bude. A da se arhineprijatelj stalno stara da to ispuni - u to nema nikakve sumnje; i da su ljudi u ne malom broju samozatupljeni kao panjevi, i kao takvi izrazito povoljni da se na njima to i sprovede - to je banalno ocigledno.

Ostaje da vidimo koliko smo uopste kao rasa sposobni da se izborimo s tim tupilom, i koliko smo spremni da se po x-ti put u`vatimo u kostac sa "covekomrscem i covekoubicom od iskoni". A potrebnog Oruzja imamo na raspolaganju, nepregledan asortiman. Sve je jos samo do nas, i do Neba, kome da se molimo neodstupno da nas ponovo podrzi, i da neograniceno produzi rok ovom - u osnovi, ipak predivnom - svetu.

A ja sam ti, brate moj dobri, nepopravljivi optimista; i nekako sam uveren da cemo i sad i jos puta da zgazimo zlo, ma otkuda nam dolazilo.

Sve uz Boziju pomoc, kao i uvek. :)

Ма брате, ја уопште не спорим да на овом свету има много ”људи” који би, да могу, урадили не само то чиповање, него и много горе ствари. Уосталом, баш се данас или јуче, кад беше, сећамо неких грозних догађаја из историје. Кад су таква чудовишта могла постојати и такве ствари урадити, шта ми је тешко да поверујем да постоји неко ко хоће да нас чипује и прати? 

Него не разумем логистику операције.

Да би то са чиповима у вакцинама заиста било спроведено у дело, милијарду вакцина треба да осмисли, испита, произведе, развезе и убризга јако мали број људи. Такође, јако мали број људи мора програмира те чипове и да прати људе преко софтвера. А сви остали који су у том ланцу неопходни, морају бити држани у мраку да би се одржала тајност. Да ли је то реално? Да ли је могуће да бар један савесни пилот неће украсти пар вакцина из пошиљке и да заиста нема ниједан савесни лабораоријски техничар који може да испита, открије чип и објави истину? Ко са оним кемтрејлсима, морали бисмо да поверујемо да су сами пилоти умешани у причу и да трују своје породице и свакакве сличне бизарности.

Једини начин да се неко злодело тих размера оствари је неком ултра моћном технологијом будућности, а можда ни тад. Ако баш треба да се играм интерпретирања тих догађаја из Писма, пре бих ставио паре на теорију да је жиг некаква психолошка манипулација која ће довести до тога да милиони или милијарде прихвате лаж и делају по њој. За разлику од физичког чипа у вакцинама, за чије би ширење требала нека магична логистика, сваки дан гледамо да је екстремно лако ментално програмирати милионе. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Вилер Текс said:

Човек је рекао да не жели да се вакцинише. Зашто је то спорно? Јел постоји вакцина? Не постоји

Čak i nije sporno ali je mnogo glupo - on je protiv vakcine koja ni ne postoji. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Branka62 рече

Čak i nije sporno ali je mnogo glupo - on je protiv vakcine koja ni ne postoji. :)

Сад можемо да се играмо нагањања до сутра...он је рекао да је против обавезне вакцинације. И нападнут је због тога јер је напао златно теле тј "у име народа" "за ваше добро" "наука" .

Баш зато што то нешто не постоји не може нам се рећи мораћете да се вакцинишете вакцином о којој ништа још не знамо ал радимо на њој.

Види ја твоју слободу да се вакцинишем поштујем. Слободно. Али немој ти моју слободу да се не вакцинишем да дираш. 

Није бре ово куга ваљда је свакоме јасно до сада.

пс: Да будемо јасни говоримо о корона вакцини да ми неко не учитава како сам ја против сваке вакцине.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...