Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

agiooros-1024x570.jpg
 
Прослава Васкрса на Атону обављена је у складу са ограничењима која су прописана услед ширења пандемије вируса корона. Међутим, неке нове тешкоће настале су због недавних оштећења путне мреже.
 
 
С једне стране, сви избегавају окупљања, целивања, поздраве, а са друге стране, службе на Страдалну недељу и о Васкрсу савршене су без учешћа мирјана. Поред тога, литије са иконама и светим моштима, које се одвијају сваке године другог и трећег дана Васкрса, одржаће се с дужном пажњом.
 
Главна разлика, у поређењу с другим годинама, у томе је што ће се поштовати социјална дистанција и, према томе, мирјани  и остали посетиоци неће моћи да учествују у прославама ове године. Радницима, запосленима у манастирима, речено је да напусте посао за Велику и Светлу недељу.
 
Нажалост, појавио се нови проблем везан за овогодишњу прославу. Света Гора је прогласила  ванредно стање због штете коју је пре неколико дана направила обилна киша.
 
 
  • Зачуђен 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

18 minutes ago, Дејан said:

а са друге стране, службе на Страдалну недељу и о Васкрсу савршене су без учешћа мирјана

Dakle kada nema mirjana sve je savršeno? Znao sam da su im se smučili posetioci i da su jedva dočekali da se odmore od njih ;) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, jovanstanic рече

Dakle kada nema mirjana sve je savršeno? Znao sam da su im se smučili posetioci i da su jedva dočekali da se odmore od njih ;) 

Хахахах да да.

Ето, без неке велике помпе, затворили све, послали све кући и то је то.

Без таласања, теорија завера, кршења прописа, мера, закона.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sad će @Ivan Marković  da ih opravi, jeretici jedni svetogorski.

Pa kad zemi Dekarta u jedno a Anštajna u drugo pero... odma ima da se pokaju

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.NOVOSTI.RS

Kao jedan od najvernijih Đokovićevih navijača bih voleo da sam imao priliku da mu približim značaj i ogroman doprinos...

Неко направи вирус, неко направи вакцину, неко заради паре.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, dragisa said:

Odakle pravo Konu da zabranjuje bilo kome da ima svoje mišljenje. Dekica malo preteruje

Не разумеш ти фрустрацију интелектуалца. Увек је био најмршавији, најслабији, цурице га нису хтеле, морао да се склања свима...

И коначно је сад дочекао шансу да буде главни! Јес! :smeh1:

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, dragisa said:

Odakle pravo Konu da zabranjuje bilo kome da ima svoje mišljenje. Dekica malo preteruje

Ђоковић му је улетео у забран.

Имао би и Ђоковић право да коментарише Кона, да Кон узме да се прави паметан и говори о тениској организацији или... не знам заправо чему, јер је спорт забављање масе без икаквог друштвеног значаја и неко ко је добар у спорту је богат и утицајан само у зависности од тога колику масу забавља и колики новац се око њега врти. Имамо ми и врхунске спортисте из других спортова које нико неће питати да ли треба да једу глутен или не, да ли треба да раде кундалини јогу или не. Мени је лично Ђоковић био и остао феномен као човек који јавно пропагира кундалини јогу, коју СПЦ најоштрије осуђује, али никад није осудила Ђоковића него је овај још и носилац Ордена Светог Саве. И такође, као феномен да неко ко је носилац тог ордена прави сопствено венчање у дане поста, и још тражи од СПЦ да "помери пост" како би био венчан и црквено.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Grizzly Adams 

I to naravno, ali ono što mene čudi je da skače, navodno sa nekim pravom, a ustvari samo čeka priliku da iznese ono što mu je na umu. Znaš ono kad niko neće da priča o temi koju si namislio i onda se "nadovežeš"

Mislim ako je ovaj citat Đokovićevog razgovora tačan: „nije pristalica obavezne vakcinacije i da ne zna šta će odlučiti ukoliko to zaista bude bilo neophodno da se uradi da bi moglo da se putuje“. Samo debil može da se oglasi sa pričom "nemoj ćuti ti si mnogo uticajan". Što nemoj? Ako ga pitaju ima pravo da kaže i on to govori za sebe (daleko da nekome preporučuje, jednostavno odgovara na pitanja)

E sad ima ona druga stvar a obično se pokaže kao istina, kad neko tako "skače" znači da ga ta tema "svrbi" a imali smo već odiseju sa njim... 

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А и, поштено, Кон је оно написао на Фејсбуку, а новинар склепао наслов да звучи "скандалозно"... Ено чланка у Новостима - то је данашње "фејсбук новинарство" кад се новинари више и не труде да некога нешто питају или пошаљу фотографа, него прате људе по друштвеним мрежама и одатле им краду изјаве и слике. :0212_rolleyes:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...