Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 49 минута, Justin Waters рече

Kako očekuješ od Rusije da bude "slobodarska zemlja" kad od Napoleona Evropa ne prestaje da im diše za vrat u nastojanju da ih rastoče, danas zajedno sa SAD? Evropa nikad Rusiju nije cjenila, niti ih htjela u svom društvu onda kada su bili ravni u kulturnom i  političkom korpusu s njima, u 18 i 19 vijeku.

На страну сад "реформе" Цркве од стране Петра великог, али Русија је била дуг период изнад Европе по свему (по култури увек), а и у време Петра великог и после Романових изнад Европе и економски.

То да Европа никад није хтела Русију....нису ни нас. То треба да знају данашњи сервилци и полтрони. Ствар је проста: ради се о две цивилизације хришћанске, Православној и католичко-протестантској (корени иду до схоластике и раскола)...

Шта је последица тога и код Руса и код нас? Комлекс ниже вредности, а то убија и Русе и нас. То је последица вековног натурања комлекса ниже вредности од Европе Словенима иначе, посебно православним Словенима.

Данас, модерна и јака Русија, није јака тако економсики али се живи боље него доста ЕЗ земаља тох "напредног света", посебно је Москва, можда светски лидер метропола по стандарду живота, али комлекс ниже вредности ка Европи је ужасно велик међу, посебно, малдима. Расте, кроз Цркву и све лажне пропаганде отпор томе и свест о свом идентитету...али рецимо наша пријатељица, доктор филолог, предаје на Духовној академији у Петербургу каже "тамо у Европи" и говори доста ствари са ниподоштавањем о Русоји у смислу неке демократије....али она не зна ништа о европској "демкратији"...и сл. Да не говорим атеисти из црних клубова, на хашишу и синтетичким дрогама, московаска "елита" електричне музике којима је Лондон мека....они презиру Русију.

Исто као у време када је Достојсвки писао"Зле дух(ов)е"....то прати Русију, као и нас, тај аутошовинизам још од предреволуционарних периода...владика Николај је писао како су синови српских сељака отишли у Европу и прихватили њихове норма и погледе на свет, који колидирају са православним и традиционално српским...Скерлић је можда најпозитивнији приер, али то је тај дух....комлекса ниже вредности који нам је наметнут, а ми га, сервилно прихватили и зато хожемо бити што нисмо. Он је исти, идентичан у великој Русији, али посебно у Петерограду и Москви...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Niko nije uvek u svemu u pravu.

Osluskujte sebe.

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Justin Waters рече

To je ono što ja stalno navodim kroz dikusije. Britanija, zemlja na koju neprijatelj nije kročio 1000 godina, SAD od svog osnivanja nisu osjetile šta znači neprijatelj na tlu. Lako je njima imati jake političke institucije, koje će sprovoditi ono što ja najbolje u njihovom interesu. 

S druge strane Evropa za isti period prošla sito i rešeto, od lokal ratova do dva svjetska rata, gro diktarora se smjenilo, padala carstva...Kako očekuješ da ovo dvoje budu privrženi istim političkim idejama? 

A s druge strane, SAD i Britanija su u zadnjih 200 godina, akciono najviše uznemiravali druge narode na svijetu namećući im njihovu veziju politićkih ideja ne rijetko pod plaštom "sprovođenja sloboda i demokratija", što je paradoks. 

Kako očekuješ od Rusije da bude "slobodarska zemlja" kad od Napoleona Evropa ne prestaje da im diše za vrat u nastojanju da ih rastoče, danas zajedno sa SAD? Evropa nikad Rusiju nije cjenila, niti ih htjela u svom društvu onda kada su bili ravni u kulturnom i  političkom korpusu s njima, u 18 i 19 vijeku. Prije toga Rusija je stajala kao brana i branila Evropu od mongolskih najezda, braneći sebe u prvom redu. Rusija oblikovana tako kako oblikovana, Evropa je oblikovana tako kako je oblikovana..Evropa je jednako = Francusko Njemačko rovaranje...zato su i Britanci napustili jer oni nisu dio te priče kroz istoriju. 

Možemo mi da prepisujemo od njih koliko hoćemo, ali ono na šta mi treba da se ugledamo nisu ni Amerika ni Britanija, ni Evropa već prosto mi sami. Da li Srbija nema istoriju zdravih političkih ideja, jesmo li tikva bez korijena, mislim da nismo.

Управо тако! Дегутантно је да придикују из земље која се обогатила  на робовском раду и пљачки остатка планете. Европским демократијама је сретењски уств био сувише слободарски. По том уставу Ако неки роб ступи на тло Србије он тиме постаје слободан човек. у том тренутку робовласништво још постоји у тзв. слободарском свету, фуј. У двадесетом веку су три пута долазили да нас преваспитавају тј. да нас пљачкају и није им доста. Морамо ми да се излечимо од опчињености западом и да живимо/стварамо своју историју. Имамо на кога да се ослонимо.

Ево на пример Коста Стојановић:

WWW.RTS.RS

У разговору са проф. др Александром Петровићем, представљамо Косту Стојановића, 1867-1921...

 

"... Всјакоје ниње житејскоје отложим попеченије ... "    "... Нека буде воља Твоја... "     Верујемо или не верујемо, питање је сад!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Предраг М рече

морали су донети такву мудру одлуку иначе би другосрбијанштина запенила опасно. У РС су медији још синоћ званично објавили да полиција неће дирати вернике, тамо су то могли јавно рећи јер у РС живе Срби, овде у Србији поред Срба ипак живе и другосрби па је морало бити овако упаковано да се не би осетили повређеним. 

Не бих ја давао никакву политичку конотацију , чак и да је има, нити таласао чак и да има објективног разлога.

То је цена слоге.

Христос Васкрсе

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, GeniusAtWork рече

ОК, али овако срочено звучи као да сам чин заседања анулира ванредно стање и све одлуке које су донесене док је трајало.

Па да, практично да... Они када заседну, све се анулира, осим ако не потврде оно што је донето. Него сам ја мислио у овој нашој ситуацији, да ће вероватно рутински све потврдити одмах.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Дејан рече

Ако је држава у заједници са Црквом донела неку одлуку, не видим разлога таласању , нарочито по оваквим неким СРБским сајтовима.

Паметном доста.

Није све тако једноставно, на жалост. Имам разумевање и за Патријарха и Председника. Морали су некако другачије да уреде ствар.

Увако су нас гурнули у илегалу. Без икакве потребе.

"... Всјакоје ниње житејскоје отложим попеченије ... "    "... Нека буде воља Твоја... "     Верујемо или не верујемо, питање је сад!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, ronin рече

Само знам једну ствар... Када буду били  избори ( парламентарни или председнички) ја сам у карантину!

Немој молим Те. Макар да нема двотрећинску већину.

"... Всјакоје ниње житејскоје отложим попеченије ... "    "... Нека буде воља Твоја... "     Верујемо или не верујемо, питање је сад!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.B92.NET

Dugo je vremena bila ravna, a onda je krenula na gore. 
image.png.d4e5b4bd2da9e43b9c35c49d740e8371.png

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Ćiriličar рече

Русија је била дуг период изнад Европе по свему (по култури увек), а и у време Петра великог и после Романових изнад Европе и економски.

То да Европа никад није хтела Русију....нису ни нас. То треба да знају данашњи сервилци и полтрони. Ствар је проста: ради се о две цивилизације хришћанске, Православној и католичко-протестантској (корени иду до схоластике и раскола)...

Petar Veliki se navodno ugledao na Holandiju...Otud i Ruska zastava malo preslagane holandske boje. Uveo je reforme u društvu koje su kasnije vjerovatno bile presudne da Rusija postane ono što je bila 18 i 19 vijek. Velika ekonomska i kulturna sila. Dakle ako tad nisu bili valjani zapadnjacima neće ni sad niti ika. Moguće je da je u pitanju to što je Rusija bila pravoslavna, a to nije moglo da se podnese na temelju tog rivalstva još od raskola 1054. 

пре 3 часа, Ćiriličar рече

Шта је последица тога и код Руса и код нас? Комлекс ниже вредности, а то убија и Русе и нас. То је последица вековног натурања комлекса ниже вредности од Европе Словенима иначе, посебно православним Словенима.

Данас, модерна и јака Русија, није јака тако економсики али се живи боље него доста ЕЗ земаља тох "напредног света", посебно је Москва, можда светски лидер метропола по стандарду живота, али комлекс ниже вредности ка Европи је ужасно велик међу, посебно, малдима. Расте, кроз Цркву и све лажне пропаганде отпор томе и свест о свом идентитету...али рецимо наша пријатељица, доктор филолог, предаје на Духовној академији у Петербургу каже "тамо у Европи" и говори доста ствари са ниподоштавањем о Русоји у смислу неке демократије....али она не зна ништа о европској "демкратији"...и сл. Да не говорим атеисти из црних клубова, на хашишу и синтетичким дрогама, московаска "елита" електричне музике којима је Лондон мека....они презиру Русију.

Исто као у време када је Достојсвки писао"Зле дух(ов)е"....то прати Русију, као и нас, тај аутошовинизам још од предреволуционарних периода...владика Николај је писао како су синови српских сељака отишли у Европу и прихватили њихове норма и погледе на свет, који колидирају са православним и традиционално српским...Скерлић је можда најпозитивнији приер, али то је тај дух....комлекса ниже вредности који нам је наметнут, а ми га, сервилно прихватили и зато хожемо бити што нисмо. Он је исти, идентичан у великој Русији, али посебно у Петерограду и Москви...

To je porazno i užasavajuće. Dok god postoji takav poriv među značajnim brojem ljudi, Rusija ne može nikad postati slobodna i demorkatska. Jer prvi dan kad Putina više ne bude, i nakon njega njemu nekog sličnog, takvi što cmizdre za zapadom i kome je London u srcu biće iskorišteni kao subverzivni element da se zemlja rasturi u paramparčad. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 hours ago, Justin Waters said:

To je ono što ja stalno navodim kroz dikusije. Britanija, zemlja na koju neprijatelj nije kročio 1000 godina, SAD od svog osnivanja nisu osjetile šta znači neprijatelj na tlu. Lako je njima imati jake političke institucije, koje će sprovoditi ono što ja najbolje u njihovom interesu. 

S druge strane Evropa za isti period prošla sito i rešeto, od lokal ratova do dva svjetska rata, gro diktarora se smjenilo, padala carstva...Kako očekuješ da ovo dvoje budu privrženi istim političkim idejama? 

A s druge strane, SAD i Britanija su u zadnjih 200 godina, akciono najviše uznemiravali druge narode na svijetu namećući im njihovu veziju politićkih ideja ne rijetko pod plaštom "sprovođenja sloboda i demokratija", što je paradoks. 

Kako očekuješ od Rusije da bude "slobodarska zemlja" kad od Napoleona Evropa ne prestaje da im diše za vrat u nastojanju da ih rastoče, danas zajedno sa SAD? Evropa nikad Rusiju nije cjenila, niti ih htjela u svom društvu onda kada su bili ravni u kulturnom i  političkom korpusu s njima, u 18 i 19 vijeku. Prije toga Rusija je stajala kao brana i branila Evropu od mongolskih najezda, braneći sebe u prvom redu. Rusija oblikovana tako kako oblikovana, Evropa je oblikovana tako kako je oblikovana..Evropa je jednako = Francusko Njemačko rovaranje...zato su i Britanci napustili jer oni nisu dio te priče kroz istoriju. 

Možemo mi da prepisujemo od njih koliko hoćemo, ali ono na šta mi treba da se ugledamo nisu ni Amerika ni Britanija, ni Evropa već prosto mi sami. Da li Srbija nema istoriju zdravih političkih ideja, jesmo li tikva bez korijena, mislim da nismo.

Све је то ОК. Сигурно постоје историјски и други разлози зашто је то тако. Само што нама та ”објашњења” ништа практично не значе. Није овде питање ”ко је за шта крив” него ”шта је за нас добро”.

Значило би нам да од сваког од њих узмемо оно што је најбоље - од запада слободарство, уређење, од истока духовност, уметност итд.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Grizzly Adams рече

Значило би нам да од сваког од њих узмемо оно што је најбоље - од запада слободарство, уређење, од истока духовност, уметност итд.

Ми ћемо пре од истока узети уређење, а од запада духовност!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Justin Waters рече

To je porazno i užasavajuće. Dok god postoji takav poriv među značajnim brojem ljudi, Rusija ne može nikad postati slobodna i demorkatska. Jer prvi dan kad Putina više ne bude, i nakon njega njemu nekog sličnog, takvi što cmizdre za zapadom i kome je London u srcu biće iskorišteni kao subverzivni element da se zemlja rasturi u paramparčad. 

Pa, izašli su iz te zone opasnosti po toj psihološko-ideološkoj ravni....sada je pasnost finasijski sektor jer je to država u državi, ali to je već stvar geopolitičkog razvoja...zato Putin menja Ustav. Ojačaće institucije skroz i državu kroz ustav...detalji ne izlaze mnogo u javnost, a i ova korona je skrenula pažnju...u Ustva Rusije čak ulazi Bog! Ulaze tradicionalne vrednosti i sl....tako da...Rusija je već na stabilnim temeljima demokratije koja treba da se dodatno izgrađuje...skoro ih je nemoguće porušiti....nova oružja joj daju da mirno spava naredne 2-3 decenije, kada kroz ustav ojača institucije biće jako teško da je i iznutra išta poljulja.

Sa druge strane Crkva ima ogromnu unutrašnju misiju i to jača svest. Inač, slažem se, najslabija karika Rusije je iznutra....ali ta opasnost je prošla....ona sada stoji stameno na svim poljima....ekonomija je problem jer je ogromna, a to iziskuje pare da održavaš i demorafija....to su slabe taćke i nikako da se tu popravi....

Smatram da (zato je Putin makeo Medvedeva) uz sposobne ljude za 4-5 godina svaki Rus bi mogao imati platu 2-3000 evra, ali trebaju sposobni ljudi...prosto, ni teoretski nije moglo to da se poravi drastično jer je bila u kolapsu, pa se odigralo na dve karte: ekonomski na energente, jer tu su brze pare neophodne, i jačawe vojske...regioni su se razvijali kao svaka lokalna zajednica...zato je Moskva buknula i ćivi se jako kvalitetno.

Bilo je trzavica, sankcije, nafta i rubalj gore-dole, ali Medvedev je nesposoban čovek, a Putin nije bog...Medvedev je duvao u tikvu finansijkom sekttoru...na budžetsko planu i na planu duga, rezervi i oslobađanja od kandži svetskih bankara Rusija je sve rešila, ima dug mislim negde oko 15% BDP-a, što je fenomenalno, ima velike rezerve zlata koje povećava....probleem je finasijski sektor na unutrašnjem planu...

Uglavnom nema više Rusija ni spoljne ni unutrašnje opasnosti, sa promenom ustava stavlja se tačka na sve. Ostaje ekonomija i demografija....kako će nova vlada da se pokaže videćemo...može Moskva bez ikavih proena da bude metropola u svetskom vrhu jer to je država u državi, ogromni novci se slivaju u budžet, ali problem je cela Rusija...uglanom, ti autošovinisti su izbačeni iz igre, postali su podsmeh....ni blizu jako kao kod nas...procentualno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...