Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

WWW.RTS.RS

Лек за лечење коронавируса, који је развила америчка компанија "Фајзер", смањује ризик од хоспитализације и смрти код пацијената чије је здравље већ угрожено за 89...

Лек за лечење коронавируса, који је развила америчка компанија "Фајзер", смањује ризик од хоспитализације и смрти код пацијената чије је здравље већ угрожено за 89 одсто, показала су клиничка испитивања. Министар здравља Златибор Лончар навео је за РТС да је управо потписан уговор са представницима те компаније о дистрибуцији тог лека Србији.

Овај лек блокира ензим који је потребан коронавирусу да би се умножавао, а као резултат тога - смањују се смртност и хоспитализација. 

Разговор Иване Божовић са Златибором Лончаром

Златибор Лончар рекао је за РТС да је управо потписан уговор са "Фајзером" о дистрибуцији лека Србији, као и да је наша земља трећа у свету која га је потписала, а прва која ће лек имати у употреби.

Je l zna neko koji je ovo lek? 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Плаво Небо рече

У контакту сам са народом. Нисам се до сада заразио короном. Једем доста козјих производа. Љуте папричице, лука.. По некад попијем пробиотик, чашу пива, чашу вина, руски квас, по некад и чашицу ракије, пијем доста домаћих сокова. Љута папричица кажу да има више витамина Ц него поморанџа и лимун. Како ме само прозноји и синусе прочисти. Не знам. Иначе, некад узмем по једну таблету за сисање ако осетим да ме грло иритира од прашине. Скоро ме је грло заболело јер сам јео неопрано грожђе, нисам имао температуру, нисам кашљао, али сам направио грешку око тог прања, мада, хвала Богу после 4-5 дана ме је прошло. Испирао сам грло ракијом и 3% хидрогеном и јео љуто. Наравно, једна, евентуално две папричице за ручак, више не смем како не бих имао проблем са столицом. Шта да кажем, нисам вакцинисан, маску скоро и да не носим. Не што нећу, него ми смета, грло ме иритира од ње. Богу хвала редовно посећујем Литургије и када је гужва и када није. Све је у Божјим рукама, Боже помози само, ништа не смем да кажем, причам из свог искуства.

@Рапсоди Иначе ово што написах у вези са Литургијом то сматрам да нема везе у контексту са исхраном и короном. Све сам рекао у једном статусу којег сам написао пре више месеци.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Avocado рече

Šta je adekvatna mera? Koliko ljudi treba da umre u Srbiji da bi se ljudi plašili korone? 20.000? 50.000?

Iako je razgovor na ovoj temi vec mnogo davno postao obicna jalovina, poslase mi neki link ove poruke, pa udjoh na kratko.

Dakle, jasno je da ove cifre koje ti pominjes ovde nikad nece da budu ni blizu ostvarene, predaleko od toga, jer ova bolest ima vrlo nisku smrtnost od samog starta, potpuno nevezano za vakcine. A posto je ova poruka odgovor na Jankovo pitanje o zastrasivanju, evo i ja da pitam tebe - ti se, kako vidim, slazes da ljudi treba da se zastrasuju?

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, obi-wan рече

Iako je razgovor na ovoj temi vec mnogo davno postao obicna jalovina, poslase mi neki link ove poruke, pa udjoh na kratko.

Dakle, jasno je da ove cifre koje ti pominjes ovde nikad nece da budu ni blizu ostvarene, predaleko od toga, jer ova bolest ima vrlo nisku smrtnost od samog starta, potpuno nevezano za vakcine.

10.000 smo već prešli... i to po zvaničnim ciframa koje su niže od stvarnih... ne znam što bi 20.000 bilo tako nedostižno... 

Niska smrtnost po čoveku ne donosi nužno i nisku smrtnost za populaciju... jer zavisi od broja slučajeva... 

Nego i dalje ne znam koliko je potrebno smrti od neke bolesti da bi se plašili te bolesti...

 

пре 3 часа, obi-wan рече

A posto je ova poruka odgovor na Jankovo pitanje o zastrasivanju, evo i ja da pitam tebe - ti se, kako vidim, slazes da ljudi treba da se zastrasuju?

Mislim da ljudima uvek treba govoriti istinu.

Jankova poruka je o "plašenju" ("zastrašivanje" ima drugu konotaciju)... a sasvim je normalno plašiti se opasnih stvari...

  • Свиђа ми се 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, haveaniceday рече

Ne sledi. Ali sledi da se i dalje prica kao da je to resena stvar. A to nije na BBCu  i novinarima da trabunjaju o tome i da obliku javno mnjenje. 

Hmmm... što? Što svi imaju prava da trabunjaju o ivermektinu osim BBCa?

 

пре 9 часа, haveaniceday рече

Evo ovaj lik je dobro izdevetao BBC zbog toga. I to je veliki problem koji ovde ne mozemo da ignorisemo. Sta je nauka ne odredjuje nam telo naucnih radova i njihovi rezultati nego javno mnjenje, blokeri, tviterasi.... i svi ostali. 

Slažem se da je to ozbiljan problem... samo u drugom pravcu...

 

пре 9 часа, haveaniceday рече

Nema problema, ali ne bi trebalo mediji da odredjuju bilo sta na osnovu trenutnih podataka i da sudimo doktorima da li daju pogresne terapije ili ne. Nije to moj i tvoj posao. Niti treba da bude..a vidim ti si se osilio da donosis te zakljucke. 

Pa na osnovu trenutnih podataka je to svakako pogrešna terapija... sasvim nesporno... zato što postoji razlika između terapije i eksperimenta...

 

пре 9 часа, haveaniceday рече

Kako uopste da znamo nesto ako ne isprobamo? A sada imamo situaciju da su mediji toliko oblatili ivermektin da nece uopste vise niko ni da isprobava. 

To nije tačno... ispitan je, a i dalje se ispituje... i niko nema problem sa ispitivanjem... nego ti izgleda ne praviš razliku između ispitivanja i lečenja (terapije)...

 

пре 9 часа, haveaniceday рече

I dalje konsezus gde? U nacunoj literaturi ili u drzavnim institucijama? U naucnoj literaturi tesko...

U naučnoj zajednici... 

"Konsenzus u literaturi" je besmislena ideja.. 

 

пре 9 часа, haveaniceday рече

Zasto uvek hoces da ignorises spletku politike i nauke, i kako politika odrzava neke naucne konsezuse koji odavno vise nisu vise naucni konsezusi. 

Ništa neću da ignorišem... koji su to naučni konsenzusi koje politika održava i kako to političarima tačno polazi za rukom?

  • Свиђа ми се 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 часа, Avocado рече

Verovatnoća za 3 (naročito ako je u pitanju malo prometna ulica) je prilično visoka... čak i kod prometnih gradskih ulica će najčešće vozač zakočiti na vreme... ali nije poenta u verovatnoći, već u očiglednoj gluposti takvog postupanja...

 

Šta je adekvatna mera? Koliko ljudi treba da umre u Srbiji da bi se ljudi plašili korone? 20.000? 50.000?

 

Избегавај гужве са знојењем и ВИКАЊЕМ на уво другоме у затвореном простору, а у гужвама које не можеш да избегнеш (градски превоз нпр) стави маску, пери руке чим стигнеш, пази на хигијену. Немој као лудак носити маску на отвореном и без гужве (додир са врло малом количином вируса ће помоћи вашем имуносистему да се одржава у приправности АКО сте прележали и/или вакцинисани, а ако нисте најчешће бива да се прележи са благим симптомима), пристојна дистанца од 1м у таквим условима напољу, где нико не кашље и пљује у твом правцу је сасвим довољна заштита. Живите здраво, мислите позитивно, пазите на себе и друге, ако нисте још прележали корону вакцинишите се, а ако нећете - држите се бар ових горњих правила и прихватите ризик да сте можда и у оних 1% којима имуносостем неће реаговати добро на корону...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 часа, Branka62 рече

1.     Navedi mi, molim te, jedan jedini post u kome sam ja koronom plašila ljude. Osim ako misliš da je moj smeh na izjavu Hasanbegovića plašenje ljudi. I nije bitno što se nisi meni direktno obratio, već si iskoristio (bezličnu) množinu – plašite. Em je to dato kao komentar na moj post, em sam, očito, i ja uračunata u tu množinu.

2.     Zašto misliš da treba reagovati, a na to reaguješ, na postove kojima se, po tvom mišljenju, ljudi plaše od bolesti? Zašto nisi reagovao ni na jedan post kojim se ljudi plaše od vakcina (5G mreža/ čipovi/grafen/fetalne ćelije/ hidre...., skora smrt svih vakcinisanih, da li od side da li od već čega...)?  Misliš, to su besmislice na koje niko neće nasesti (jer ti nisi naseo)? Seti se da si i sam, pre više od godinu dana, tražio da neko postavi video/transkript Gejtsovog govora na TED- u, da bi se više prestalo sa budalaštinama (makar kada je ovaj njegov govoru pitanju). Ne znam koliko redovno pratiš forum, ali ako misliš da se prestalo, varaš se. Malo zatišje ali, ko feniks, malo-malo iz pepela se radja.

3.     Ne znam da li je na 1% ili više/manje ali ako se tih 1% pretvori u brojeve, to je 2 500 000 ljudi. Uzmimo da je i upola manje (sigurno ima neregistrovanih slučajeva), to je 1 250 000 ljudi.

Koliko ljudi, po tvom mišljenju, treba da pomre, da bi ti smatrao da je to nešto baš ozbiljno? I, naravno, zašto ti je taj broj, koji god broj da napišeš, prekretnica? Ili taj broj ni ne postoji?

E da – znam, godišnje, u svetu, od kancera umre skoro 10M ljudi a novinari zapeli za 5M pomrlih od korone. Samo što tih 10M  ne zakrči bolnice, ne onemogući da se od kancera, a i od drugih bolesti, oboleli ljudi leče.

Прво да кажем друго - не пратим редовно уопште.

Друго, знаш да сам и сам писао да је фрекв. 5Г мреже мање штетна од 4Г, о осталим и да не говорим. Не могу и нећу више да пратим те лудаке који вичу да 5Г мрежа индукује корону која не постоји...

Е сад, ако ниси досад укапирала, ја као вага (говорим атеистичким речником, не теолошким 😉) увек желим да осветлим ОБЕ стране медаље и тражим СРЕДЊИ ПУТ. НЕ ВОЛИМ неумереност ни лево ни десно. Дакле, колико ми је неразумна вика против вакцине, толико ми је неприхватљиво ОБОГОТВОРАВАЊЕ исте. Занемаривање и потпуно потискивање људи са ПРИРОДНО добијеним АНТИТЕЛИМА, који се ПОТПУНО маргинализују и од њих тражи да се вакцинишу, иако имају антитела, чак их многи и проверавају (имам таквих знатан број, веровала или не).

Мислим да ова хистерија где се само броје ВЕШТАЧКИ а НЕ УБРАЈАЈУ и ПРИРОДНО имунизовани и где лекари препоручују фајзера после спутњика (а студије о мешању векторских и адено вакцина НЕМА, дакле експеримент "in vivo") служи само да се неко окористи НА МУЦИ И БОЛЕСТИ обичног народа НЕ МАРЕЋИ за последице (да, вирус постоји, да умире се од њега, да има лек који делује код огромне већине АЛИ НЕ КОД СВИХ. Знам 3 х вакцинисане и умрли од короне. Да се одмах сви "рокнемо", онда, јер ни то није сигурно за појединца?!?) .

Аман, шпански грип је однео БАР 50 милиона у ДАЛЕКО МАЊОЈ ПОПУЛАЦИЈИ  почетком 20. века и потпуно нестао после 2 године БЕЗ вакцине(!). НЕ ЖЕЛИМ ТАЈ СЦЕНАРИО али УКАЗУЈЕМ попут тебе да има и ДРУГА СТРАНА. Вакцине помажу да не буде таквог сценарија, али и природно "прокужавање" доприноси бржем крају епидемије.

Ваше бројке јесу велике и јесу страшне, али има страшнијих... 

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 44 минута, Mikorist рече

Fora je što nikad nije nestao. Prestala je pandemija da bude ali H1N1 (A/H1N1) virus hara i dan danas a pod

radnim nazivom Svinjski Grip.

Pandemija svinjskog gripa bila je 2009 godine ponovo. Ja sam imao taj grip i zaglavio na infektivnoj  . Opak je. :ok:

 

Imao sam i Koronu. I ako poredim jedan i drugi - po mene je gori bio Svinjski virus :)))

Ма то је јасно, говорим о опасности по популацију, тј смртности. Вероватно је било људи који су умирали, али додир са вирусом је условио колективни имунитет. Тај колективни се не добија САМО вакцинацијом. Може и САМО природном имунизацијом. Идеално укључити вакцине, али НЕ ПОТЦЕЊИВАТИ природну имунизацију науштрб вакцине. И природно имунизовани су у корпусу оних који су вакцинисани. Природно вакцинисани. Моје питање је ЗАШТО се таквима, са антителима, НАМЕЋЕ вакцина?!?

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Јанко рече

И природно имунизовани су у корпусу оних који су вакцинисани. Природно вакцинисани. Моје питање је ЗАШТО се таквима, са антителима, НАМЕЋЕ вакцина?!?

Zato što svaka vrsta zaštite opada vremenom. Izraelci su zato među prvima uveli buster i pokazalo se da su bili u pravu.

Morning data - by immune status. Even as the absolute numbers decrease and become lower, the proportions between the unvaccinated and those with an old vaccine or with the booster are maintained. Almost a year from the start of vaccinations, do not know if it is amazing or ridiculous that there are still some who try to convince that there is no point in getting vaccinated.

Puna baterija - buster ( 3. doza )

Pola baterije - vakcinisani 2 puta

Prazna baterija - nevakcinisani

FDuboatWUAM97-5?format=jpg&name=large

https://twitter.com/feldman_gil/status/1457930463025287173

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Јанко рече

Избегавај гужве са знојењем и ВИКАЊЕМ на уво другоме у затвореном простору, а у гужвама које не можеш да избегнеш (градски превоз нпр) стави маску, пери руке чим стигнеш, пази на хигијену. Немој као лудак носити маску на отвореном и без гужве (додир са врло малом количином вируса ће помоћи вашем имуносистему да се одржава у приправности АКО сте прележали и/или вакцинисани, а ако нисте најчешће бива да се прележи са благим симптомима), пристојна дистанца од 1м у таквим условима напољу, где нико не кашље и пљује у твом правцу је сасвим довољна заштита. Живите здраво, мислите позитивно, пазите на себе и друге, ако нисте још прележали корону вакцинишите се, а ако нећете - држите се бар ових горњих правила и прихватите ризик да сте можда и у оних 1% којима имуносостем неће реаговати добро на корону...

Sve se slažemo s tim da bih dodao i malo jači oprez ako živiš sa nekim ko je slabog imuniteta (star ili bolestan) ili si često u kontaktu sa takvim osobama ili si ti slabog imuniteta... ali cenim da se se i oko toga slažemo... negde se verovatno nismo razumeli oko toga šta je "plašenje preko svake mere"... ako sam ja uleteo klizećim, izvinjavam se...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Od tvojih tvrdjeja

 

"...ti lajkujes postove i citiras i prenosis ljude koji sve to rade,..."

 "...lajkovala si svaki post koji je prenese od onog dr.Ivkovica..."

"....vi ga i dan danas prenosite ovde, novine prenose njegove tekstove i uzdizete takve ljude u nebesa."

 

preko mog zahteva da postaviš postove koje sam citirala, prenosila, lajkovala a u kojima sam radial to što pišeš, stigosmo do

 

пре 17 часа, haveaniceday рече

Ako to mislis da si ti nezavisna od toga samo zato sto ti licno ne zastrasujes

I dalje

пре 17 часа, haveaniceday рече

Hteo sam da ti kazem da aktivno ucestvujes u gradjenju jedne kulture koja podrazumeva i zastrasivanje time sto ohrabrujes ljude koji zastrasuju i gledas im kroz prste kada god to rade.

Dakle, prenosim/citiram/ lajkujem ali ipak, na neki volšeban način, to ne radim. I još se pravim šuntava, kao nisam ja plašila. :scratch_head:

Drugo, da li ti je jasno šta si, u označenom, napisao? Na forumu ima ljudi koji grade kulturu zastrašivanja? Koji su to ljudi i nakoji način zastrašuju?  Prete, pale, razbijaju...? I još ja takve podržavam? 

Ovo

пре 17 часа, haveaniceday рече

Dosta je pogledati grupu "nauka na fejsbuku" i videti kakve stvari oni tamo pisu od pocetka. I Babic i Ivkovic...bukvalno su svaku pozitivnu vest umanjili sto je vise moguce, svaku negativnu preuvelicali sto je vise moguce a da ne zvuce bas kao kompletni idioti. I dan danas to rade. 

Jos ivermektin i hidroklirikin nisu bili testirani svi su oni odmah znali da to ne radi uopste, da su to gluposti, da su to lekovi za konje.... i svi novinari.. svi su oni to znali pre naucnih radova i svega... a to je dosta da se normalan covek pita, da li su imali sam srecu i pogodili ili je ta kultura rezultovala ka tome da se stvori bias koji utice na rezultat naucnih radova.

ti je već postao lajtmotiv i to ne samo sadržajem, već ubacivanjem u post kojim naizgled komentarišeš nečije pisanje.

Kakve ja veze imam sa njima? Nikakve! Nisam ni znala za tu grupu, dok je pre više meseci niste ovde pomenuli (a ako se ne varam baš si je ti prvi i  pomenuo).

Sad ćeš ti opet Da ali tvoji stavovi se poklapaju sa njihovim, i nema veze što ih ne prenosiš! Onda ja opet, Daj neki dokaz o tim mojim stavovima...i opet dodjemo do ti licno ne ali.. I tako u beskrajon.

 

Da sumiram; reaguj na konkretni post a ne ko dve komšinice u šlafrocima koje se preko plota opanjkavaju Znam ja tebe, ti si pre par godin meni kazala...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 часа, haveaniceday рече
пре 17 часа, Вилер Текс рече

Њих више, сличног идеолошког погледа, гаји тај стил. Кажу нешто па онда цинично говоре да нису то рекли и праве те будалом. Не знам оклен им, можда из неке будимпештанске школе неко донео фору, па је ови користе.

Ma ne prave me budalom, stvarno nisu rekli, a ja mislim da stvarno ne gledaju to tako, kao ja sam deo te "grupe" te "kulture". Ja branku ne poznajem dovoljno, mozda i nije, ali meni se cini da jeste, 

Ko dve šiparice dok, u školskom dvorištu, ogovaraju treću. Ove dve se domundžavaju i kobajagi medju sobom pričaju ali dovoljno glasno da ogovarana I svi ostali čuju. I nije ti prvi put. Mani se toga, kao i Ti si radio(la) ovo I ono. Reaguj na konkretni post (za koji smatraš da je glup/da se u njemu piše nešto što ne treba….) ako smatraš da je potrebno.

 

Evo, da se I ja malo igram Balkanskog špijuna. Lajkovao si Vilerov post u kome piše kako sam ja prva pokrenula pitanje nečijeg prava da se ne vakciniše. Što nije tačno. Što  niste pitali šta je tu meni glupo (ako vam već nije bilo jasno).? Proradilo je kod obojice predubedjenje, i to sasvim pogrešno predubedjenje, da sam ja dvolična – da prava koja meni odgovaraju podržavam a koja meni ne odgovaraju ne.

Tako da ti je ovo

пре 17 часа, haveaniceday рече

jer mogu da pretpostavim koji ce stav da ima po odredjenoj drustvno aktuelnoj temi na osnovu toga sta ko prica.

prazna priča. Svi imamo predubedjenj, pa, gle čuda, i ti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, fsa рече

Zato što svaka vrsta zaštite opada vremenom. Izraelci su zato među prvima uveli buster i pokazalo se da su bili u pravu.

Morning data - by immune status. Even as the absolute numbers decrease and become lower, the proportions between the unvaccinated and those with an old vaccine or with the booster are maintained. Almost a year from the start of vaccinations, do not know if it is amazing or ridiculous that there are still some who try to convince that there is no point in getting vaccinated.

Puna baterija - buster ( 3. doza )

Pola baterije - vakcinisani 2 puta

Prazna baterija - nevakcinisani

FDuboatWUAM97-5?format=jpg&name=large

https://twitter.com/feldman_gil/status/1457930463025287173

 

Рекох ти, опада због претеривања у заштити. Ако нема додира са противником у КОНТРОЛИСАНИМ условима, војска се раслаби. Екстреми су проблем. И премало дидира (тотална физичка заштита имунизованих) и превише (кафане и весеља са пропусницама без маски). Но, уверићемо се врло брзо. Питање је само колико ће то бити и јавно речено у медијима. Није корисно причати о вакцинисанима који су са журке улетели на респиратор. А има их. И разлог је јасан.

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Avocado рече

Sve se slažemo s tim da bih dodao i malo jači oprez ako živiš sa nekim ko je slabog imuniteta (star ili bolestan) ili si često u kontaktu sa takvim osobama ili si ti slabog imuniteta... ali cenim da se se i oko toga slažemo... negde se verovatno nismo razumeli oko toga šta je "plašenje preko svake mere"... ako sam ja uleteo klizećim, izvinjavam se...

 

Наравно, моја жена је у ризичној групи и није вакцинисана. Рекли су јој да може Кинезом али се плаши и вакцине (sic! Више мислим да прво хоће да види хоћу ли д'умрем јер сам вакцинисан 😎)...

Нису ни моја деца, њихов природни имунитет са показао као ок, зашто би се вакцинисали? Сигурно редовно добијају бустер дозу у школи и на тренинзима. Ових дана имали проблеме са грлом, мала температура, негативни на брзом тесту. Не значи да би прошли ПЦР - али то је већ одговорност надлежних. Fine with me. Мој приступ каже да је то ок, чак и да је вирус...

Ја сам се вакцинисао и то руском, највише из револта према заверолозима који се плаше чиповања. Наравно, и зато што радим у школи пуној неодговорне деце и понеког професора. Е па ако и Руси чипују - онда је крај. 😂

 

 

  • Радостан 1
"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Јанко рече

Наравно, моја жена је у ризичној групи и није вакцинисана. Рекли су јој да може Кинезом али се плаши и вакцине (sic! Више мислим да прво хоће да види хоћу ли д'умрем јер сам вакцинисан 😎)...

Нису ни моја деца, њихов природни имунитет са показао као ок, зашто би се вакцинисали? Сигурно редовно добијају бустер дозу у школи и на тренинзима. Ових дана имали проблеме са грлом, мала температура, негативни на брзом тесту. Не значи да би прошли ПЦР - али то је већ одговорност надлежних. Fine with me. Мој приступ каже да је то ок, чак и да је вирус...

Ја сам се вакцинисао и то руском, највише из револта према заверолозима који се плаше чиповања. Наравно, и зато што радим у школи пуној неодговорне деце и понеког професора. Е па ако и Руси чипују - онда је крај. 😂

Iz potpuno istog razloga zbog kojeg ti misliš da valja bustovati imunitet blažim kontaktom sa virusom, ja mislim da je dobro da se vakciniše i neko ko je preležao... samo je još sigurnije... ali pošto vidim da te to posebno jedi, da ne bude nesporazuma moram da napomenem da nisam jedan od onih koji ne računaju preležavanje... dosta poznanika koji su preležali originalni soj prošle godine su sad fasovali Deltu, ali niko od njih nije bio u teškom stanju... naravno, to je samo moj random slučajni uzorak i ne treba ga shvatati kao bilo šta ozbiljnije od toga...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...