Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 3 часа, Натан рече
WWW.VAKCINE.ORG

UDEO VAKCINISANIH I NEVAKCINISANIH U COVID-19 PREMINULIM SLUČAJEVIMA² *...

 

Neiskrene ili totalno lazne brojke. Ne znam jer su isekli samo dve tabele za dve nedelje sta su kuvali i radili.
Evo ovde moze da se skine kompletna statistika od 2 januara do 24 septembra 

WWW.ONS.GOV.UK

Weekly age-standardised mortality rates and age-specific rates for deaths involving COVID-19 and all deaths by vaccination status. This updated dataset also includes a comparison of populations...

Evo i brojeva 

image.thumb.png.c4a6d187434c4aa1c51341131c6b99c2.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

а ево буквално сам насао и одакле вуку табеле, британска власт сваке недеље даје тачне бројеве преминулих, и они су изгледа пробали неке две недеље где је већи број невакцинисаних преминуо.

Дакле једна ружна, интелектуално неискрена манипулација подацима. 

ево ја сам извукао неку другу недељу, где су резултати много другачији.

https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/1019992/Vaccine_surveillance_report_-_week_38.pdf

image.png.d7ba0f1aca819f6f24b4c497f1d8e86f.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, haveaniceday рече

Neiskrene ili totalno lazne brojke. Ne znam jer su isekli samo dve tabele za dve nedelje sta su kuvali i radili.
Evo ovde moze da se skine kompletna statistika od 2 januara do 24 septembra 

Tabele su im u redu, imaš ih na strani 15. i 16. ovde:

https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/1019992/Vaccine_surveillance_report_-_week_38.pdf

Ono što nije u redu i čime oni manipulišu je ignorisanje zadnje 2 kolone, jer to su brojke koje pokazuju koliko je puta veća verovatnoća smrtnog ishoda kod nevakcinisanih u odnosu na vakcinisane ( po starosnim grupama ). To je ona priča: ako imaš npr. 10 nevakcinisanih i 100 vakcinisanih pa umre 5 nevakcinisanih i 10 vakcinisanih, to ne znači da su vakcinisani prošli duplo gore jer ih je umrlo duplo više, već je procenat umrlih kod nevakcinisanih 50% a kod vakcinisanih 10%, što znači da je 5 puta veća verovatnoća od smrtnog ishoda kod nevakcinisanih.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 4.11.2021. at 5:24, Justin Waters рече

Мржњу и презир сам видио само код антивакцера. Нервозу кад се прича о тој теми, колутање очима, пошалице и спрдња па и вријеђање уз салву глупих и патетичних аргумената. Вакцина против коронавируса није лична ствар. Мрмоти ово не могу или се праве луди да схвате. Болест од корона вируса не утиче само на појединце него на читаво друштво, с тога је и вакцинација против короне колективно а не индивидуално питање. 

Ma nisi u pravu druze, malo pretjerujes!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 6.11.2021. at 17:18, haveaniceday рече

i ja sam takvog stava trenutno po onome sto sam citoa, dako ivermektin ima dejstvo , nije nesto veliko. Ali nemoj da zmurimo na propagandu da je u pitanju lek za konje sto konstanto pricaju i promovisu tu informaciju. 

Doktori imaju pravo da probaju, makar tamo gde se ivermektin koristi. Ne bi trebalo ministar loncar da daje otkaze ljudima jer su prepisali lek.

Naravno da imaju pravo da probaju... problem je samo kada se priča o tome kao da doktori nisu već probali i ustanovili da je korist toliko zanemarljiva da rizici pretežu... onda već ne pričamo o pravu da probaju, već o pogrešnom lečenju i savetovanju pacijenata...

 

  • Свиђа ми се 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 часа, Јанко рече

Вероватноћа за 1 да прође без смртног исхода је 0,0000001%. Код короне је око 99%

Вероватноћа за 2 да прође без озбиљнијих телесних последица је велика, неки кажу око 70%. Ипак, код короне је преко 90%

Вероватноћа за 3 да нема тешке повреде или смртни исход је прилично мала. Код короне је прилично веееелика.

Дакле, поређења - ниђе везе.

Прво и треће не бих никад урадио ни луд, друго бих ако је за оглаву јер ћу можда руку изгубити. Корону сам већ једном одрадио прошле године.

Verovatnoća za 3 (naročito ako je u pitanju malo prometna ulica) je prilično visoka... čak i kod prometnih gradskih ulica će najčešće vozač zakočiti na vreme... ali nije poenta u verovatnoći, već u očiglednoj gluposti takvog postupanja...

 

пре 18 часа, Јанко рече

Зашто плашите људе преко сваке мере болешћу која је тренутно на око 1% смртности? Умире се и од смртА, не само од короне...

Šta je adekvatna mera? Koliko ljudi treba da umre u Srbiji da bi se ljudi plašili korone? 20.000? 50.000?

 

  • Свиђа ми се 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 часа, Јанко рече

Вероватноћа за 1 да прође без смртног исхода је 0,0000001%. Код короне је око 99%

Вероватноћа за 2 да прође без озбиљнијих телесних последица је велика, неки кажу око 70%. Ипак, код короне је преко 90%

Вероватноћа за 3 да нема тешке повреде или смртни исход је прилично мала. Код короне је прилично веееелика.

Дакле, поређења - ниђе везе.

Прво и треће не бих никад урадио ни луд, друго бих ако је за оглаву јер ћу можда руку изгубити

Moj komentar na ovaj deo tvog posta (da iskoristim tvoje reči) je

пре 18 часа, Јанко рече

ниђе везе.

Tri navedena primera su slučajno odabrani primeri (a da se videti da ih ima još, jer iza poslednjeg stoje 3 tačke) za

Imam prava na svašta nešto ali ne znači da je mudro iskoristiti ga

ili 

Sve mi je dozvoljeno ali sve  ne koristi.*

a ne zbog poredjenja verovatnoća. Ne znam ni kako si te verovatnoće izračunao (ali nebitno).

*Da mi sada ne bi neko objašnjavao na šta se ovo konkretno odnosi,  znam na šta se konkretno odnosi ali, isto tako znam da se često citira i za druge prigodne situacije.

Ako i dalje nije jasno, na primeru ću pokušati da objasnim.

Moja deca sasvim mala – ćerka 7/8 a sin 5/6 godina. Ona se igra – gura lutku u igračka-kolicima. Sin obigrava i moli je da mu da malo da se i on igra. Ćerka odbija, on opet Daj mi malo ali ona ništa. Muž pokušava da je ubedi da mu da »jedan krug«, na šta ona prkosno kaže Kolica su moja. Imam pravo da mu ne dam. Ne znamo ni odakle joj to »imam pravo« ali joj objašnjavamo da to što ima pravo, ne znači da je lepo što ga odbija. Ona na to ne reaguje. Onda joj muž, na nekoliko primera, objasni na šta sve mi - roditelji, imamo pravo a što se njoj ne bi svidelo kada bismo to pravo iskoristili (ali ga ne koristimo). Nakon malo mozganja je ukapirala. Sa 7-8 godina (a nije bila neka nadnaravna, za taj uzrast, inteligencija).

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 часа, Јанко рече

Корону сам већ једном одрадио прошле године

Super je što si je uspešno preležao i što (pretpostavljam, jer se ne žališ) nemaš posledice. Samo, zašto ovo naglašavaš (a nije prvi put)? Tj. šta ovim želiš reći?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 часа, Јанко рече

Зашто плашите људе преко сваке мере болешћу која је тренутно на око 1% смртности? Умире се и од смртА, не само од короне...

1.     Navedi mi, molim te, jedan jedini post u kome sam ja koronom plašila ljude. Osim ako misliš da je moj smeh na izjavu Hasanbegovića plašenje ljudi. I nije bitno što se nisi meni direktno obratio, već si iskoristio (bezličnu) množinu – plašite. Em je to dato kao komentar na moj post, em sam, očito, i ja uračunata u tu množinu.

2.     Zašto misliš da treba reagovati, a na to reaguješ, na postove kojima se, po tvom mišljenju, ljudi plaše od bolesti? Zašto nisi reagovao ni na jedan post kojim se ljudi plaše od vakcina (5G mreža/ čipovi/grafen/fetalne ćelije/ hidre...., skora smrt svih vakcinisanih, da li od side da li od već čega...)?  Misliš, to su besmislice na koje niko neće nasesti (jer ti nisi naseo)? Seti se da si i sam, pre više od godinu dana, tražio da neko postavi video/transkript Gejtsovog govora na TED- u, da bi se više prestalo sa budalaštinama (makar kada je ovaj njegov govoru pitanju). Ne znam koliko redovno pratiš forum, ali ako misliš da se prestalo, varaš se. Malo zatišje ali, ko feniks, malo-malo iz pepela se radja.

3.     Ne znam da li je na 1% ili više/manje ali ako se tih 1% pretvori u brojeve, to je 2 500 000 ljudi. Uzmimo da je i upola manje (sigurno ima neregistrovanih slučajeva), to je 1 250 000 ljudi.

Koliko ljudi, po tvom mišljenju, treba da pomre, da bi ti smatrao da je to nešto baš ozbiljno? I, naravno, zašto ti je taj broj, koji god broj da napišeš, prekretnica? Ili taj broj ni ne postoji?

E da – znam, godišnje, u svetu, od kancera umre skoro 10M ljudi a novinari zapeli za 5M pomrlih od korone. Samo što tih 10M  ne zakrči bolnice, ne onemogući da se od kancera, a i od drugih bolesti, oboleli ljudi leče.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Avocado рече

Naravno da imaju pravo da probaju... problem je samo kada se priča o tome kao da doktori nisu već probali i ustanovili da je korist toliko zanemarljiva da rizici pretežu... onda već ne pričamo o pravu da probaju, već o pogrešnom lečenju i savetovanju pacijenata...

 

Nije to bas tako jednostavno. Navescu jedan vec ustanovljen primer gde su "odlucili" pa se sada ta "odluka" polako menja. U pitanju je nutricionizam i srcana oboljenja. Tamo, valjda 50, 60, kada bese sve zdrastvene organizacije prihvatile su "lipid hypotesis" da su ugljeni hidrati super a zasicene masti ne valjaju. Medjutim danas dobijamo sve vise i vise naucnih radova koji govore suprotno, posebno za srcana oboljenja. Gde zasicene masti uopste nisu toliko opasne vec su ugljeni hidrati opasniji jer dizu insulin. 

Pre 20 godina su doktori savetovali da ne jedes slaninu, danas ti savetuju da izbacis helb iz ishrane ako imas srcane probleme. 

I dalje zdrastvene agencije i doktori ovo preporucuju :

image.png.eb69f2d76b89c8933cb9bfe498e385e5.png



Kada je za tako bazicnu stvar trebalo 40 godina da se ustanovi, da ne treba da krkamo lebac kao nezdravi, ne znam sto bi me cudilo da ne mogu da utvrde da li Ivermektin radi ili ne protiv covida i koliko u roku od godinu dana.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Branka62 рече

1.     Navedi mi, molim te, jedan jedini post u kome sam ja koronom plašila ljude. Osim ako misliš da je moj smeh na izjavu Hasanbegovića plašenje ljudi. I nije bitno što se nisi meni direktno obratio, već si iskoristio (bezličnu) množinu – plašite. Em je to dato kao komentar na moj post, em sam, očito, i ja uračunata u tu množinu.

 

Znas sta je fora, ti lajkujes postove i citiras i prenosis ljude koji sve to rade, i onda se pravis suntava kao "nisam ja plasila". 

A lajkovala si svaki post koji je prenese od onog dr.Ivkovica iz nisa koji - sta god radi, samo plasi ljude. Naravno sve sto je rekao je "istina" gde je precutao dobar deo istine. 

Covek je jos u pocetku od korone dizao paniku sa "asimptomatskim slucajevima koji imaju trajna ostecenja pluca" sto je cloudking ovde prenosio.. i umesto da snosi neku odgovornost jer tako pise (socijalnu naravno ne kao lekar) vi ga i dan danas prenosite ovde, novine prenose njegove tekstove i uzdizete takve ljude u nebesa. 


 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Статистика из Израела. Сад, свестан сам да "аргумент" против може да буде - ма, лажу. Ипак, треба озбиљно ово погледати."
254707596_10209122075087070_394676841856
Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.NJUZ.NET

BEOGRAD, 20. oktobar 2021. (Njuz) – Srbija je prva zemlja u svetu koja je za sve svoje građane obezbedila dovoljno doza korona virusa, izjavila je premijerka Brnabić. Premijerka, koja je ujedno i...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mnogi su skakali na Singapur "gledaj vakcinisali se, skocio im broj oblelih". Singapur ima  ljudi kao Srbija na mnogo manjoj povrsini i mnogo je veca gustina  naseljenosti. 

Nagli skok je bio zbog naglog otvarnja koji se vec zavrsio i rapidno pada. 

Peak zarazenosti je bio 5000 ljudi JEDNOG DANA, a najveci nedeljni prosek  3800. Dok je u Srbiji najveci nedeljni prosek bio 7200. Opet, ako uracinamo sve faktore, gustina naseljenosti, broj ljudi, kolicina turista, Singapur bi trebalo da ima mnogo vise ljudi obolelo da vakcine "ne rade".
image.png.6b5c2746e853b16d85c05d4a857a8fae.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...