Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 59 минута, Јанко рече

Рекох да сам вакцинисан, не убеђуј ме у корист истих.

Него, ако бих био екстремиста, сад бих прогласио Free Zone. Ко је хтео да се вакцинише хтео, ко није није. Пустимо све да се нормално крећу КО КАКО ХОЋЕ 15-20 дана и да завршимо са имунизацијом... 😉

 

Баш зато што ниси екстремиста, не би требао исказивати неке ставове напримјер ово наглашавање "знам троје њих који су умрли, а вакцинисани" или "шта је са природно прокуженим"...јер баш екстремисти их обилато користе.  

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 40 минута, obi-wan рече

Razlozi su ti sto oko sebe imas legiju lazova koji cifre i plasiraju.

Da, ali to je razlog za to da su zvanične cifre netačne (oko čega se slažemo)... ono što te pitam je šta je razlog za ideju da su zvanične cifre veće od pravih, a ne manje od pravih?

 

пре 40 минута, obi-wan рече

:0212_rolleyes:

Zaista ne mogu da pomognem ako ne znam šta je ostalo nejasno u mom odgovoru...

 

пре 40 минута, obi-wan рече

Nema cifre radi koje covek treba da se plasi. Ni kod ove bolesti, ni kod bilo cega drugog.

Da bude razborit i trezan, da cuva svoje zdravlje (i dusevno kao i fizicko, i vise od toga!) kao sto prilici slovesnom bicu - to se podrazumeva. Da se plasi - nikad. Strah je uvek faktor koji potpiruje i razbuktava bilo koju bolest, nikad ne ucestvuje ni jednom crticom jotom u lecenju.

Strah paralise um i cini ga nesposobnim da trezno razmislja i rasudjuje.

Mozda kad ga, daleko bilo, zadesi.

Bojim se da je u pitanju samo semantika i da ono što ja smatram razboritim i razumnim strahom ti ne nazivaš strahom, nego taj izraz koristiš samo za ono što ja smatram patološkim formama straha.

Postoji parališući strah i postoji sasvim racionalan strah od opasnih stvari, koji ne parališe.

Evolucija (ili Bog ako tako želiš) nam je sa veoma dobrim razlogom dala strah... kako bi izbegavali opasne situacije... e sad, pošto evolucija nije savršena (za Boga ne znam) taj mehanizam se kod nekih ljudi i u nekim situacijama oteo kontroli i prerastao u paranoje, fobije, parališući strah i slično... što ne znači da je svaki strah takav.

 

пре 40 минута, obi-wan рече

Inace, nijedan plaseci od virusa nikad i ne pominje rak (ovo tvrdim iz cestih razgovora sa npr. kolegama prosvetarima, ali i drugima), ili bilo sta tako strahovito. O raku i leukemiji se nikad ne trubi na sva zvona, a ljudi koji se ne cuvaju i nezdravim navikama stvaraju uslove za ovakve bolesti ne nazivaju se neodgovornim.

Da, ali tu ima i ona mala razlika što nemamo ozbiljnu populaciju koja priča kako rak nije ništa strašno, kako je "samo" X procenata populacije umrlo od raka, kako je rak zavera farmakomafije, kako se cifre umrlih od raka i opasnost od raka preuveličavaju i slično, pa ta tema prosto nije toliko interesantna kao korona...

Pri čemu je svakako sad fokus na trenutnoj epidemiji ali se decenijama unazad priča o raku, štetnosti pušenja, gojaznosti itd. tako da zaista ne poznajem nikog ko nije svestan koliko je opasan rak, koliko pušenje povećava šansu za isti i slično...

Problem sa pušenjem je što je posledica zavisnosti... a zavisnost je mnogo zeznuta stvar... ume da bude jača od razuma... što znam jer jesam zavistan od duvana... ja prvi priznajem da nema ozbiljne suštinske razlike između mene i nekog na heroinu, osim što je moja droga manje opasna i društveno prihvatljiva...

 

пре 40 минута, obi-wan рече

Pazi sad ovo: u skoli, velika vecina predavaca su teski pusaci. Vecina te vecine se plasi virusa kao kobre, ali ni ne pominje rak ili leukemiju.
Da se ovi stvarno plase raka, neizostavno bi pricali o tome najmanje kao i o virusu.

Probaj da im ovo pomenes - ili beze od price kao strine, ili te napadnu kao da ih mrzis.

Pa eto, ja sam pušač (iako sam prešao na elektronske) i svakako neću nikoga napasti kao da me mrzi ako mi kaže da pušenje značajno povećava šansu za rak. Ne znam za druge... ako te napadnu to ih samo šljakaju defanzivni psihološki mehanizmi... lakše je optužiti drugog da te mrzi, nego priznati da si nemoćan da promeniš štetno postupanje... kod mene pre šljaka defanzivan mehanizam da okrenem na zezanje tj. da npr.  kažem da ne znam što mi to priča budući da ne pušim, jer pušenje podrazumeva dim, a proizvodi koje koristim nemaju dim...

 

пре 40 минута, obi-wan рече

Isto ovo, oko plasenja/zastrasivanja (sic.!) vazi i za kardiovaskularne bolesti, razume se. Za dijabetese i tome slicno. Za bilo sta sto temeljno ugrozava ljudsko zdravlje i kosi populacije decenijama unazad kao mitraljezom.

Opsta galama prati SAMO I ISKLJUCIVO ovaj virus. `Nuff said?

Ne prati samo ovaj virus... DECENIJAMA nam lekari pričaju o tim bolestima i ponašanjima koje predstavljaju rizik za te bolesti... kad god je ikada neki lekar izašao da javno priča o nekoj bolesti, pričao je sa ciljem da se ljudi upozore na ponašanja koja joj doprinose...

Da li je to bilo tako frekventno kao što je sada priča o koroni? Pa naravno da nije, zato što ono što je interesantno medijima i pratiocima medijskih sadržaja ne korespondira nužno sa onim što je važno za društvo... da je neki medij svakog dana izvodio nekog lekara da priča o raku pluća, sami gledaoci bi promenili kanal... pandemija je prosto daleko interesantnija tema... između ostalog i zato što tangira baš svakog... ti i ja imamo različite šanse za rak pluća, ali iste za to da fasujemo koronu... zato je i svaki teroristički napad u kojem pogine 10 ljudi medijima interesantniji od rata u Africi gde ih pogine 100.000... jer ne možeš da pogineš u ratu u Africi ako živiš u Evropi... a neki terorista može da postavi bombu i u tvojoj ulici...

 

пре 40 минута, obi-wan рече

Naravno da ne ocekujem da ces sad kao da promenis misljenje.

Lamentujem nad bedom i plitkocom i ove teme i cele ove bizarne situacije.

Ne znam u kom pravcu bi trebalo da promenim mišljenje na osnovu ove razmene...

 

пре 38 минута, obi-wan рече

Inace, ovo je na neki zaobilazan nacin krajnje uvredljivo pitanje. Za inteligenciju - moju i mojih istomisljenika.
Jer ovako nesto moze da pita samo neko ko se juce doselio u Srbiju. Sa Betelgeza.

A znam da nisi otud.

Izvinjavam se ako sam uvredio ali mi zaista to nije bila namera jer ne poznajem nikog ko se ne plaši raka... ko je u fazonu da rak nije opasan i da nije nikakav problem ako ga dobiješ... te nisam mislio da ćeš tvrditi da se ne plašiš raka... ali cenim da je u pitanju pomenuta semantička razlika... 

 

  • Свиђа ми се 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 41 минута, obi-wan рече

O raku i leukemiji se nikad ne trubi na sva zvona

Колико пута треба поновити, да би се итекако трубило на сва звона о раку и лекумији када би се рак добијао капљичним путем. Замисли да је рак заразна болест... или да се појави некакав вирус који изазива рак, а преноси се капљичним путем, и да ти се симптоми развију у пар дана до терминалне фазе..не да би било страха него би то већ било апокалиптчино стање. 

  • Свиђа ми се 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Avocado рече

ono što te pitam je šta je razlog za ideju da su zvanične cifre veće od pravih, a ne manje od pravih

Zastrasivanje ljudi, razume se. Najefikasnije oruzje koje postoji.
Zastrasivanje je modus operandi od momenta kad se pojavio prvi smrtni slucaj u Kini.

пре 12 минута, Avocado рече

Postoji parališući strah i postoji sasvim racionalan strah od opasnih stvari, koji ne parališe.

Evolucija (ili Bog ako tako želiš) nam je sa veoma dobrim razlogom dala strah... kako bi izbegavali opasne situacije... e sad, pošto evolucija nije savršena (za Boga ne znam) taj mehanizam se kod nekih ljudi i u nekim situacijama oteo kontroli i prerastao u paranoje, fobije, parališući strah i slično... što ne znači da je svaki strah takav.

Jasno. Ali osim (prirodjenog) straha, dao nam je Bog i neuporedivo mnogo toga vise. I neuporedivo vaznijeg od straha, naravno.
Evo sta vele mudi anglosaksonci:

Winston Churchill quote: Fear is a reaction. Courage is a decision.

пре 12 минута, Avocado рече

Ne prati samo ovaj virus... DECENIJAMA nam lekari pričaju o tim bolestima i ponašanjima koje predstavljaju rizik za te bolesti... kad god je ikada neki lekar izašao da javno priča o nekoj bolesti, pričao je sa ciljem da se ljudi upozore na ponašanja koja joj doprinose...

Sto sve skupa ni najblaze veze nema sa medijskom i svakom drugom larmom kojoj sad prisustvujemo.
Nekad su lekari pricali, sad (neki od njih) zastrasuju ljude, zajedno sa "vlastima".

пре 12 минута, Avocado рече

Izvinjavam se ako sam uvredio ali mi zaista to nije bila namera jer ne poznajem nikog ko se ne plaši raka...

Pricaju li ti sto ih poznajes bar upola cesto o raku kao o ovom virusu? Ako pricaju - blago tebi, ti zivis u nekakvom raju na Zemlji.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Justin Waters рече

Колико пута треба поновити, да би се итекако трубило на сва звона о раку и лекумији када би се рак добијао капљичним путем. Замисли да је рак заразна болест... или да се појави некакав вирус који изазива рак, а преноси се капљичним путем, и да ти се симптоми развију у пар дана до терминалне фазе..не да би било страха него би то већ било апокалиптчино стање. 

Drugim recima - posto se ne dobija kapljicnim putem, nebitno je sto godisnje ukoka preko 20.000 ljudi (i vise!) samo u Srbiji?????

...

Avaj, avaj! Kuku nama, tesko nama! Sveti oce Savo, smiluj nam se nedostojnima i izvadi nas iz ove bunovne samsare!

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, obi-wan рече

Drugim recima - posto se ne dobija kapljicnim putem, nebitno je sto godisnje ukoka preko 20.000 ljudi (i vise!) samo u Srbiji?

...

Avaj, avaj! Kuku nama, tesko nama! Sveti oce Savo, smiluj nam se nedostojnima i izvadi nas iz ove bunovne samsare!

Наравно да није небитно. Онолико колико је битно толико се и посвћује пажња. Безбројне студије, научни радови, текстови, извјештаји, разни други материјали постоје о раку. Безбројна друштва за просвећивање људи о томе колико је рак опасан, како се понашти и шта урадити да га не добијеш или ако га добијеш шта даље. Кампање у коме се подиже свјест људи да су поједина понашања штетна и воде ка могућем добијању рака...рецимо натписи на цигарама. Ако то све није звоњење на звона онда не знам шта је. Само ми се чини да за тебе постоји само једна те иста фреквенција звоњења или не постоји. 

  • Свиђа ми се 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Justin Waters рече

Наравно да није небитно. Онолико колико је битно толико се и посвћује пажња. Безбројне студије, научни радови, текстови, извјештаји, разни други материјали постоје о раку. Безбројна друштва за просвећивање људи о томе колико је рак опасан, како се понашти и шта урадити да га не добијеш или ако га добијеш шта даље. Кампање у коме се подиже свјест људи да су поједина понашања штетна и воде ка могућем добијању рака...рецимо натписи на цигарама. Ако то све није звоњење на звона онда не знам шта је. Само ми се чини да за тебе постоји само једна те иста фреквенција звоњења или не постоји. 

Ahaaa... znaci postoje frekvencije u larmi i zastrasivanju? Pa sto se onda ne predje na neku bucniju frekvenciju i u pogledu raka (na primer - kao oko ovog virusa; na primer... ne kazem ja... nego... :0212_rolleyes:...) - jer te neke stare frekvencije ocigledno ne daju nikakve rezultate??

I pogotovu sad, kad su bolesnici od raznih tumora najugrozenija grupa???

...

Sve u svemu:

Jesus Facepalm

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, obi-wan рече

Zastrasivanje ljudi, razume se. Najefikasnije oruzje koje postoji.
Zastrasivanje je modus operandi od momenta kad se pojavio prvi smrtni slucaj u Kini.

Nisam mislio na motiv zašto bi neko to radio... nego na razlog zbog kojeg ti veruješ da baš to rade... da smanjuju cifre...

Smisliti motiv za neko postupanje nije razlog da veruješ da neko tako i postupa...

Npr. Hitler je imao pregršt motiva da Jevreje melje i pravi od njih pljeskavice i to bi bilo sasvim u skladu sa njegovim idejama i karakterom, ali to ne znači da je zaista to i radio... radio je nešto drugo...

 

пре 11 минута, obi-wan рече

Jasno. Ali osim straha, dao nam je Bog i neuporedivo mnogo toga vise. I neuporedivo vaznijeg od straha, naravno.
Evo sta vele mudi anglosaksonci:

Winston Churchill quote: Fear is a reaction. Courage is a decision.

Vele i ovo:

quote-it-is-stupidity-rather-than-courag

 

пре 11 минута, obi-wan рече

Sto sve skupa ni najblaze veze nema sa medijskom i svakom drugom larmom kojoj sad prisustvujemo.
Nekad su lekari pricali, sad (neki od njih) zastrasuju ljude, zajedno sa "vlastima".

Pricaju li ti sto ih poznajes bar upola cesto o raku kao o ovom virusu? Ako pricaju - blago tebi, ti zivis u nekakvom raju na Zemlji.

Ne pričaju... i medijska larma nije iste frekvencije i intenziteta... ali mislim da sam upravo u prethodnoj poruci objasnio razloge za to... i ne znam oko čega se nismo složili u vezi sa tim...

 

  • Свиђа ми се 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Justin Waters рече

Онолико колико је битно толико се и посвeћује пажња.

Ne zameri, brate, moram da podvucem ovaj uzas. Ispovedicu ovo cim budem opet u crkvi.
Znaci, nesto ubije vise od pola Kikinde godisnje, i to je manje bitno od ovoga, gde je % prezivljanja prosto neuporediv sa tim.

Pocecu da panicim kao @Mikorist, ipak je to zdravije.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Avocado рече

Nisam mislio na motiv zašto bi neko to radio... nego na razlog zbog kojeg ti veruješ da baš to rade... da smanjuju cifre...

Motiv je razlog. Nismo babuni za toliko bas. Zato sam i kazao da je apsolutno zaprepascujuce da ti verujes u zvanicne price u sredini gde to prosto ni ne postoji. Ako te neko nasamari 10 puta, sto ne bi jos 110 puta? Motiv je apsolutno glavni razlog.

пре 14 минута, Avocado рече

quote-it-is-stupidity-rather-than-courag

Zlo podmetanje od tebe. Nije da je bas prvi put, brojim ja, ali se uvek neprijatno iznenadim.

Jer ovo receno moze da vazi za one koji tvrde da je virus nastao od 5G antena, ni u kom slucaju za nas koji postavljamo normalna i razborita pitanja. Sto znaci - opet jedno vredjanje, `nako zaobilazno. Neka je, zasluzujem ja i gore od toga.

пре 14 минута, Avocado рече

Ne pričaju... i medijska larma nije iste frekvencije i intenziteta... ali mislim da sam upravo u prethodnoj poruci objasnio razloge za to... i ne znam oko čega se nismo složili u vezi sa tim...

Uglavnom ni oko cega. Normalno, sad ces ti da napises da se ne slazes da se ne slazemo, nema druge.
Jedino ostaje da popricamo uz neko picence uzivo, sa jos nekoliko forumasha, "da se svaka rec utvrdi na ustima 2 ili 3svedoka".

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...