Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 3 часа, fsa рече

@fsa

Кога брига где се дискутовало???

Ајде овако, прочитај више пута ово па можда схватиш:

Др. (PhD) John Campbell , 30 година искуства као медицински брат, увек је учио да се ради аспирација приликом вакцинисања.

Иди,нећу само тебе ради да качим клип, потражи га сам, где је интервјуисао једног спортисту коме су грешком убризгали, пошто нису радили аспирацију, у крвни суд. Први симптом му је био након 10-15 секунди, неки метални укус у устима. Након неког времена добио је миоперикардитис. Исти тај спортиста каже да му је једно време било боље, јер је узимао ивермектин (ваљда му је деловао као блокатор спајк протеина). Некако се опоравио, стабилизовао то своје стање.

КАКВА БРЕ ДИСКУСИЈА НА ФБ???

О ЧЕМУ???

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Марко Холцлајтнер рече

Јер дотични који је ово написао вређа и ставља у контекст оболеле од канцера са "неодговорним" и "глупим", тј иде на фору "ето шта сте урадили, ви који не схватате озбиљност епидемије.

Не знам како си успео да изведеш такав закључак. Једино што је написао је да је здравство у Србији доведено у јако лошу ситуацију неодговорним и глупим понашањем током епидемије. И да сада последице тога највише осећају они којима је потребно лечење од других болести, између осталог и оболели од рака.

Нигде није тврдио да оболели од канцера сносе кривицу за то или да су они ти који су глупи и неодговорни.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, GeniusAtWork рече

Не знам како си успео да изведеш такав закључак. Једино што је написао је да је здравство у Србији доведено у јако лошу ситуацију неодговорним и глупим понашањем током епидемије. И да сада последице тога највише осећају они којима је потребно лечење од других болести, између осталог и оболели од рака.

Нигде није тврдио да оболели од канцера сносе кривицу за то или да су они ти који су глупи и неодговорни.

Извини за упад у конверзацију.

Ако ћемо о реалном:

Седе 2 доктора у дечјем/школском и не раде малтене ништа, сестре 90% пацијената преусмеравају ка ковид амбуланти где ради 1 лекар. Боли те грло, немаш температуру, не кашљеш? Неће да погледа без брзог теста и анализе крви. А кад урадиш и све негативно, онда ти грло гледа доктор У КОВИД АМБУЛАНТИ. (случај са мојом ћерком пре пар дана)

Треба ли да нагласим да је доктор у ковид амбуланти имао не више од 26-28 година, а да су у не-ковид одељењу партијски чланови који НЕЋЕ у ковид амбуланту? То и врапци знају. Није нам здравствени систем преоптерећен него лош, труо...

А за који месец ће и ти млади да оду, јер неће да буквално гину за бедну цркавицу која им се даје милошћу неког партијског др-а шефа. Не буду им често плаћени ни прековремени сати! 

Овде неки не знају где живе. Сазнаће кад остану само ти нестручни - а партијски послушни - да их (не) лече како (не) умеју...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Branka62 рече

Ko dve šiparice dok, u školskom dvorištu, ogovaraju treću. Ove dve se domundžavaju i kobajagi medju sobom pričaju ali dovoljno glasno da ogovarana I svi ostali čuju. I nije ti prvi put. Mani se toga, kao i Ti si radio(la) ovo I ono.

 

Да би те неко оговарао то мроаш да не чујеш... ово видиш. Не знам што си толико повређена због овога.... ја ово пишем свестан да све видиш.. и не видим шта је проблем. Имамо право да разменимо наша мишљења о твојим постовима и ставовима. Макар смо транспарентни па ти пружамо све на увид.... 

 

Цитат

Reaguj na konkretni post (za koji smatraš da je glup/da se u njemu piše nešto što ne treba….) ako smatraš da je potrebno.

Не занима ме фише тај фолерско роботски начин комуникације који нема везе са стварним животом. Нисмо ми само постови нити смо само речи. Сви смо део неких мало већих целина, и тај редукционизам са са људима ме стварно не занима, а и искрено мало је бесмислен. 

 

Цитат

Evo, da se I ja malo igram Balkanskog špijuna. Lajkovao si Vilerov post u kome piše kako sam ja prva pokrenula pitanje nečijeg prava da se ne vakciniše. Što nije tačno. Što  niste pitali šta je tu meni glupo (ako vam već nije bilo jasno).? Proradilo je kod obojice predubedjenje, i to sasvim pogrešno predubedjenje, da sam ja dvolična – da prava koja meni odgovaraju podržavam a koja meni ne odgovaraju ne.

Јесам зато што сматрам да си део културе која упорно ради на томе да се укине право на одбијање вакцинације. 
То сви ви који причате "реагуј на одређени пост" фурате али онда када би стварно укинули право људима на невакцинацију не реагујете уопште. 

Јер се тако чувати да не испадне да сте подржали нешто што прећутно подржавате. 

Глупо је рећи да сте ви луди за обавезном вакцинацијом али вам је толико небитно да ли је вакцинација обавезна или не, да вас право људи да одбију нешто уопште не занима. 

Слично као што је мени све једно да ли ће владати Вучић или Ђилас нпр... тиме доприносим томе да победи онај ко је тренутно јачи, и прећутно се слажем са оним ко побеђује. 

Цитат

prazna priča. Svi imamo predubedjenj, pa, gle čuda, i ti

Па нисам ни рекао да немам. Људи смо, социјална бића, која не могу да читају мисли, могу само да гледају туђа понашања и слушају туђе речи и на основу тога оцењују колико је неко искрен у ономе што прича или ради. 

Тако сам ја на основу твог понашања закључио да тебе боли уво хоће ли се увести обавезна вакцинација или не. Прећутно подржаваш обе солуције а пошто култура где уводе обавезну вакцинацију 100 % долази у Србију корак по корак.. њу тренутно подржаваш. 
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, fsa рече

како ће да реагују када виде Џонове постове о ивермектину :Р :Р :Р 

А ту је и овај главни мрачњак:

image.png.6b6d363e4ceaae1d226c238f20e6bd27.png

Џон је јасно показао снимке америчких људи који дају вакцине са којим је могућа аспирација који то НЕ РАДЕ.

Наравно он ће да лупета глупости да је у пракси та дилема лажна јер ето.. он је у Србији видео тако. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, fsa рече

Joj brate izvini ali ja mora da se divim ovoj gluposti:
image.png.494f1bd67857550f075d65dfaf6a6737.png

Bukvalno zivimo u drzavi gde drzava moze tako da lupa sakom o sto, kada joj odgovara..... A ni singapur po tom pitanju nije bolji. 

Prosto mi je nepojmljivo koliko su ljudi tupavu....i koliko ne kapiraju poentu prava koja mozda njima ne zvuce bas super ali su neophodna... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Јанко рече

Извини за упад у конверзацију.

Ако ћемо о реалном:

Седе 2 доктора у дечјем/школском и не раде малтене ништа, сестре 90% пацијената преусмеравају ка ковид амбуланти где ради 1 лекар. Боли те грло, немаш температуру, не кашљеш? Неће да погледа без брзог теста и анализе крви. А кад урадиш и све негативно, онда ти грло гледа доктор У КОВИД АМБУЛАНТИ. (случај са мојом ћерком пре пар дана)

Треба ли да нагласим да је доктор у ковид амбуланти имао не више од 26-28 година, а да су у не-ковид одељењу партијски чланови који НЕЋЕ у ковид амбуланту? То и врапци знају. Није нам здравствени систем преоптерећен него лош, труо...

А за који месец ће и ти млади да оду, јер неће да буквално гину за бедну цркавицу која им се даје милошћу неког партијског др-а шефа. Не буду им често плаћени ни прековремени сати! 

Овде неки не знају где живе. Сазнаће кад остану само ти нестручни - а партијски послушни - да их (не) лече како (не) умеју...

Нема шта да се извињаваш, све се слажем.

Иначе још пар бизарности - у оном првом таласу, марта прошле године, кад смо имали скоро 100 пута мање новозаражених сваког дана, била су забрањена окупљања, спортски догађаји и слична дешавања високог ризика. Данас тога нема.

Хале и разни спортски центри су конвертовани у привремене ковид болнице да би се нашло места за оне којима је потребна хоспитализација (наравно, Вођа је то искористио да мало утерује страх у кости људима...ал то није битно сада за ову причу). Данас тога нема.

Одређене државне институције су увеле праксу даљинске комуникације са клијентима где год је то могуће, а лично долажење само у ретким околностима кад је то баш неопходно.

И опет, данас када имамо 5-7000 новозаражених дневно, тога нема. А било је на 50-100-200. Понекад и када је пало скоро на нулу.

Једноставно, цео систем се понаша тако рендом и сулудо као да га уопште не чине људи, него неки жешће забаговани софтвер. А да уопште ни не начињемо тему Кризног штаба и њихових „мера“...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, GeniusAtWork рече

Нема шта да се извињаваш, све се слажем.

Иначе још пар бизарности - у оном првом таласу, марта прошле године, кад смо имали скоро 100 пута мање новозаражених сваког дана, била су забрањена окупљања, спортски догађаји и слична дешавања високог ризика. Данас тога нема.

Хале и разни спортски центри су конвертовани у привремене ковид болнице да би се нашло места за оне којима је потребна хоспитализација (наравно, Вођа је то искористио да мало утерује страх у кости људима...ал то није битно сада за ову причу). Данас тога нема.

Одређене државне институције су увеле праксу даљинске комуникације са клијентима где год је то могуће, а лично долажење само у ретким околностима кад је то баш неопходно.

И опет, данас када имамо 5-7000 новозаражених дневно, тога нема. А било је на 50-100-200. Понекад и када је пало скоро на нулу.

Једноставно, цео систем се понаша тако рендом и сулудо као да га уопште не чине људи, него неки жешће забаговани софтвер. А да уопште ни не начињемо тему Кризног штаба и њихових „мера“...

Не понаша се ни мало рендом и сулудо. 
Апсолутно је сво понашање објашњено парама. 

Ево да изнесем како ја тумачим:
 У том првом периоду нису знали какав је вирус и колико ће да кошта. Одрадили су кратко затварање. Ту је друштво изгубило масу пара.
Данас знају какав је вирус, колико кошта лечење и колико кошта затварање. Мало затварају пуштају да економија живи, а приде извлаче лову кроз ковид болнице и лечења. 


У принципу (сурово) када су сконтали да вирус у већини случајева убија пензионере, сконтали су да је економски губитак затварања велики јер одлазе углавном они који не доприносе државној каси већ је празне. Заправо, незатварање је исплативије. Губиш пензионере(расход) али не губиш пореске обавезнике и њихове паре(приход). 

И опет на све то си имао скок у виду позјамица и остале јавне потрошње за изградњу нових болница итд. 


 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Помаже Бог!

-Што се тиче аспирације вакцине СЗО и ЦДС су рекли да не треба да се ради, иако у упутству стоји да треба.

-у контексту људи који су оболели од канцера : нон стоп се форсира прича да су они који неће или немогу да се вакцинишу кривци за епидемију. Тако да се пребацује проблем лечења људи са канцером из домен људи који се не вакцинишу

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Avocado рече

Iz potpuno istog razloga zbog kojeg ti misliš da valja bustovati imunitet blažim kontaktom sa virusom, ja mislim da je dobro da se vakciniše i neko ko je preležao... samo je još sigurnije... ali pošto vidim da te to posebno jedi, da ne bude nesporazuma moram da napomenem da nisam jedan od onih koji ne računaju preležavanje... dosta poznanika koji su preležali originalni soj prošle godine su sad fasovali Deltu, ali niko od njih nije bio u teškom stanju... naravno, to je samo moj random slučajni uzorak i ne treba ga shvatati kao bilo šta ozbiljnije od toga...

 

Обе варијанте су легитимне искрено. Чињеница је да ми јако мало знамо о овом вирусу и доста тога је betting game.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Марко Холцлајтнер рече

@fsa @obi-wan

Због овога сам мислио на "ниски ударац"

Јер дотични који је ово написао вређа и ставља у контекст оболеле од канцера са "неодговорним" и "глупим", тј иде на фору "ето шта сте урадили, ви који не схватате озбиљност епидемије. Па мислим решимо епидемију ко Индија или још неке земље, али ето не можемо јер није проверено али вакцине су супер, а ми смо глупи итд.

"Neodgovorno i glupo ponašanje" se prvenstveno odnosi na ponašanje vladajuće garniture.

Indija nije rešila epidemiju ivermektinom. Lažu te.

Vakcine smanjuju verovatnoću oboljevanja, hospitalizacije i smrtnog ishoda. Dokaz za to imaš u svakoj kovid bolnici.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Марко Холцлајтнер рече

@fsa

Кога брига где се дискутовало???

Ајде овако, прочитај више пута ово па можда схватиш:

Др. (PhD) John Campbell , 30 година искуства као медицински брат, увек је учио да се ради аспирација приликом вакцинисања.

Иди,нећу само тебе ради да качим клип, потражи га сам, где је интервјуисао једног спортисту коме су грешком убризгали, пошто нису радили аспирацију, у крвни суд. Први симптом му је био након 10-15 секунди, неки метални укус у устима. Након неког времена добио је миоперикардитис. Исти тај спортиста каже да му је једно време било боље, јер је узимао ивермектин (ваљда му је деловао као блокатор спајк протеина). Некако се опоравио, стабилизовао то своје стање.

КАКВА БРЕ ДИСКУСИЈА НА ФБ???

О ЧЕМУ???

Ako te nije briga nemoj meni da postavljaš pitanja vezana za to.

Mene je zanimalo to pitanje i tamo sam našao odgovore koje sam tražio.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Јанко рече

A ти бежиш од сагледавања обе стране медаље? Објективност изнад свега.

Нимало. Него напротив, тражим да ми се укажу конкретне чињенице које би оправдавале сагледавање и те стране медање, а да нису везане за теорије завјера, и рекла казала приче. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...