Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 2 минута, fsa рече
WWW.NJUZ.NET

BEOGRAD, 20. oktobar 2021. (Njuz) – Srbija je prva zemlja u svetu koja je za sve svoje građane obezbedila dovoljno doza korona virusa, izjavila je premijerka Brnabić. Premijerka, koja je ujedno i...

 

Meni je ovo bolje 

WWW.NJUZ.NET

BEOGRAD, 25. oktobar 2021, (Njuz) – Žarko Ratković, pedesetogodišnji Beograđanin koji se protiv korone bori ivertmektinom, izjavio je za Njuz da je zapanjen činjenicom da...

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, haveaniceday рече

Nije to bas tako jednostavno. Navescu jedan vec ustanovljen primer gde su "odlucili" pa se sada ta "odluka" polako menja. U pitanju je nutricionizam i srcana oboljenja. Tamo, valjda 50, 60, kada bese sve zdrastvene organizacije prihvatile su "lipid hypotesis" da su ugljeni hidrati super a zasicene masti ne valjaju. Medjutim danas dobijamo sve vise i vise naucnih radova koji govore suprotno, posebno za srcana oboljenja. Gde zasicene masti uopste nisu toliko opasne vec su ugljeni hidrati opasniji jer dizu insulin. 

Pre 20 godina su doktori savetovali da ne jedes slaninu, danas ti savetuju da izbacis helb iz ishrane ako imas srcane probleme. 

I dalje zdrastvene agencije i doktori ovo preporucuju :

image.png.eb69f2d76b89c8933cb9bfe498e385e5.png



Kada je za tako bazicnu stvar trebalo 40 godina da se ustanovi, da ne treba da krkamo lebac kao nezdravi, ne znam sto bi me cudilo da ne mogu da utvrde da li Ivermektin radi ili ne protiv covida i koliko u roku od godinu dana.

Za početak i kao najbitnije... sve i da si potpuno u pravu (ili da uzmemo neki drugi primer gde je opšte-prihvaćena naučna paradigma promenjena), iz navedenog ne sledi da ivermektin ima korist koja nadilazi rizike... okolnost da su u jednoj stvari naučnici u nekom trenutku grešili, ne implicira da u svemu greše... ili da su pogrešili baš u toj nekoj drugoj stvari...

Trenutni podaci o ivermektinu su takvi kakvi su... može da se istpostavi da su pogrešni i da od sutra dobijamo drugačije podatke i zaključke... ali to da li će podaci i zaključci biti drugačiji sutra ne zavisi ni najmanje od toga da li su naučnici u nekoj drugoj temi imali ispravne ili pogrešne podatke i zaključke...

Takođe, "lipid hypotesis" ne podrazumeva da su ugljeni hidrati super, već samo da loš holesterol povećava rizik od kardiovaskularnih oboljenja... a to je i dalje konsenzus...

Inače, sve to u vezi sa uticajem ishrane na različita oboljenja uopšte nisu "bazične stvari" nego daleko kompleksnije od toga da li neki lek deluje efikasno na neki virus ili ne deluje...

Opet da ponovim (a to važi i za vakcine)... kada lekari koji u bolnicama leče ozbiljne pacijente govore jedno, a sa druge strane imaš samo lekare koji leče u opštoj praksi ili uopšte ne leče bolest o kojoj govore, meni je izbor tu prilično lak i jednostavan...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 58 минута, haveaniceday рече

ti lajkujes postove

ilija-cvorovic-balkanski-spijun.jpg

Sad preostaje još samo da se povežeš sa onim Tumaralovim overlordovima, da me putem čipa, ubačenog sa vakcinom, pratiš  koga čitam a koga preskačem. 

Пре сат времена, haveaniceday рече

citiras i prenosis ljude koji sve to rade,

 

Пре сат времена, haveaniceday рече

A lajkovala si svaki post koji je prenese od onog dr.Ivkovica iz nisa

Možda sam ja posenilila ali se ovakvih svojih postavki i lajkova ne sećam. Bilo bi pristojno da ovo dokumentuješ. U protivnom ću smatrati da izmišljaš.

Пре сат времена, haveaniceday рече

Covek je jos u pocetku od korone dizao paniku sa "asimptomatskim slucajevima koji imaju trajna ostecenja pluca" sto je cloudking ovde prenosio.. i umesto da snosi neku odgovornost jer tako pise (socijalnu naravno ne kao lekar) vi ga i dan danas prenosite ovde, novine prenose njegove tekstove i uzdizete takve ljude u nebesa.

Verujem da ti ni ovo neće biti teško da dokumentuješ.

P.S. Samo da te podsetim - ja nisam Klaud.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Avocado рече

"lipid hypotesis" ne podrazumeva da su ugljeni hidrati super,

Pa da, i Ansel Kiz, koga su pre par godina onoliko napadali zbog lipidd hypothesis nikada nije tvrdio da treba jesti torte i kolače. Zaparavo je, zajedno sa suprugom, napisao knjigu u kojoj savetuje mediteranski način ishrane. A i danas se smatra da je takav način ishrane najadekvatniji.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Avocado рече

Za početak i kao najbitnije... sve i da si potpuno u pravu (ili da uzmemo neki drugi primer gde je opšte-prihvaćena naučna paradigma promenjena), iz navedenog ne sledi da ivermektin ima korist koja nadilazi rizike... okolnost da su u jednoj stvari naučnici u nekom trenutku grešili, ne implicira da u svemu greše... ili da su pogrešili baš u toj nekoj drugoj stvari...

Ne sledi. Ali sledi da se i dalje prica kao da je to resena stvar. A to nije na BBCu  i novinarima da trabunjaju o tome i da obliku javno mnjenje. 
Evo ovaj lik je dobro izdevetao BBC zbog toga. I to je veliki problem koji ovde ne mozemo da ignorisemo. Sta je nauka ne odredjuje nam telo naucnih radova i njihovi rezultati nego javno mnjenje, blokeri, tviterasi.... i svi ostali. 
 Znaci lik ne tvrdi niti da Ivermektin radi niti da ne radi, vec samo prati i reportira o naucnim radovima, mozes da pogledas ceo kanal. Bukvalno samo izvestava. 

 

 

Цитат

 

Trenutni podaci o ivermektinu su takvi kakvi su... može da se istpostavi da su pogrešni i da od sutra dobijamo drugačije podatke i zaključke... ali to da li će podaci i zaključci biti drugačiji sutra ne zavisi ni najmanje od toga da li su naučnici u nekoj drugoj temi imali ispravne ili pogrešne podatke i zaključke...



Nema problema, ali ne bi trebalo mediji da odredjuju bilo sta na osnovu trenutnih podataka i da sudimo doktorima da li daju pogresne terapije ili ne. Nije to moj i tvoj posao. Niti treba da bude..a vidim ti si se osilio da donosis te zakljucke. 

Kako uopste da znamo nesto ako ne isprobamo? A sada imamo situaciju da su mediji toliko oblatili ivermektin da nece uopste vise niko ni da isprobava. 
 

Цитат

Takođe, "lipid hypotesis" ne podrazumeva da su ugljeni hidrati super, već samo da loš holesterol povećava rizik od kardiovaskularnih oboljenja... a to je i dalje konsenzus...

 


I dalje konsezus gde? U nacunoj literaturi ili u drzavnim institucijama? U naucnoj literaturi tesko...

Zasto uvek hoces da ignorises spletku politike i nauke, i kako politika odrzava neke naucne konsezuse koji odavno vise nisu vise naucni konsezusi. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Од нас десеторо у фирми, четворо пије ивермектин. Нудили и мени :smeh1: каже ми колега....1 милилитар на 30 кг, али они слободно пију по 3  милилитра.Шприцом  измере дозу, па у воду, па на екс. Још увек живи и здрави, корона их  заобишла, да ли је због ивермектина или због нечега другог...е то већ  не бих знала рећи. 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Рапсоди рече

Од нас десеторо у фирми, четворо пије ивермектин. Нудили и мени :smeh1: каже ми колега....1 милилитар на 30 кг, али они слободно пију по 3  милилитра.Шприцом  измере дозу, па у воду, па на екс. Још увек живи и здрави, корона их  заобишла, да ли је због ивермектина или због нечега другог...е то већ  не бих знала рећи. 

Ни један лек не би требало да се пије без разлога. Нисам пратио у потпуности дешавања око тог лека, знам само да га једни хвале, а други куде, али који се то лек пије када човек није болестан? Треба бити обазрив..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Плаво Небо рече

Ни један лек не би требало да се пије без разлога. Нисам пратио у потпуности дешавања око тог лека, знам само да га једни хвале, а други куде, али који се то лек пије када човек није болестан? Треба бити обазрив..

Слажем се, пију као превентиву, корона их је заобишла, највероватније подсвест ради и отуда страхови. 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Рапсоди рече

Слажем се, пију као превентиву, корона их је заобишла, највероватније подсвест ради и отуда страхови. 

Нема ту превентиве код лекова. Лекови се пију ради лечења. Превентива је у витаминима, исхрани.. То што их је корона заобишла до сада не значи да их је због ивермектина заобишла. Разумем страхове људи али није поента да сада пијемо лекове унапред, пре појаве болести. Мада, кажем, не знам ништа око тог ивермектина.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Плаво Небо рече

Нема ту превентиве код лекова. Лекови се пију ради лечења. Превентива је у витаминима, исхрани.. То што их је корона заобишла до сада не значи да их је због ивермектина заобишла. Разумем страхове људи али није поента да сада пијемо лекове унапред, пре појаве болести. Мада, кажем, не знам ништа око тог ивермектина.

И ту се слажем, дошла су времена када никоме ништа не можеш објаснити, сви све знају, свако води своју политику и има неки свој начин за све и свја, па и за корону. 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 40 минута, Рапсоди рече

Од нас десеторо у фирми, четворо пије ивермектин. Нудили и мени :smeh1: каже ми колега....1 милилитар на 30 кг, али они слободно пију по 3  милилитра.Шприцом  измере дозу, па у воду, па на екс. Још увек живи и здрави, корона их  заобишла, да ли је због ивермектина или због нечега другог...е то већ  не бих знала рећи. 

Ал се ви добро зезате...

Ал "нудили и мени" први пут је бесплатно12:smeha:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Branka62 рече

ilija-cvorovic-balkanski-spijun.jpg

Sad preostaje još samo da se povežeš sa onim Tumaralovim overlordovima, da me putem čipa, ubačenog sa vakcinom, pratiš  koga čitam a koga preskačem. 

Možda sam ja posenilila ali se ovakvih svojih postavki i lajkova ne sećam. Bilo bi pristojno da ovo dokumentuješ. U protivnom ću smatrati da izmišljaš.

Verujem da ti ni ovo neće biti teško da dokumentuješ.

P.S. Samo da te podsetim - ja nisam Klaud.

Pa ti se sprdaj, ja nisam ovo ja nisam ono. Drustvo drze kulture, i svako od nas pripada nekoj. Hteo sam da ti kazem da aktivno ucestvujes u gradjenju jedne kulture koja podrazumeva i zastrasivanje time sto ohrabrujes ljude koji zastrasuju i gledas im kroz prste kada god to rade. 

Ako to mislis da si ti nezavisna od toga samo zato sto ti licno ne zastrasujes.... ok... mozda i jesi ne znam, ali svakako mislim da tu kulturu zastrasivanja svi treba da kritikujemo koja je I TE KAKO PRISUTNA.

Dosta je pogledati grupu "nauka na fejsbuku" i videti kakve stvari oni tamo pisu od pocetka. I Babic i Ivkovic...bukvalno su svaku pozitivnu vest umanjili sto je vise moguce, svaku negativnu preuvelicali sto je vise moguce a da ne zvuce bas kao kompletni idioti. I dan danas to rade. 

Jos ivermektin i hidroklirikin nisu bili testirani svi su oni odmah znali da to ne radi uopste, da su to gluposti, da su to lekovi za konje.... i svi novinari.. svi su oni to znali pre naucnih radova i svega... a to je dosta da se normalan covek pita, da li su imali sam srecu i pogodili ili je ta kultura rezultovala ka tome da se stvori bias koji utice na rezultat naucnih radova. 

 


 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, haveaniceday рече

Pa ti se sprdaj, ja nisam ovo ja nisam ono.

Њих више, сличног идеолошког погледа, гаји тај стил. Кажу нешто па онда цинично говоре да нису то рекли и праве те будалом. Не знам оклен им, можда из неке будимпештанске школе неко донео фору, па је ови користе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Рапсоди рече

И ту се слажем, дошла су времена када никоме ништа не можеш објаснити, сви све знају, свако води своју политику и има неки свој начин за све и свја, па и за корону. 

У контакту сам са народом. Нисам се до сада заразио короном. Једем доста козјих производа. Љуте папричице, лука.. По некад попијем пробиотик, чашу пива, чашу вина, руски квас, по некад и чашицу ракије, пијем доста домаћих сокова. Љута папричица кажу да има више витамина Ц него поморанџа и лимун. Како ме само прозноји и синусе прочисти. Не знам. Иначе, некад узмем по једну таблету за сисање ако осетим да ме грло иритира од прашине. Скоро ме је грло заболело јер сам јео неопрано грожђе, нисам имао температуру, нисам кашљао, али сам направио грешку око тог прања, мада, хвала Богу после 4-5 дана ме је прошло. Испирао сам грло ракијом и 3% хидрогеном и јео љуто. Наравно, једна, евентуално две папричице за ручак, више не смем како не бих имао проблем са столицом. Шта да кажем, нисам вакцинисан, маску скоро и да не носим. Не што нећу, него ми смета, грло ме иритира од ње. Богу хвала редовно посећујем Литургије и када је гужва и када није. Све је у Божјим рукама, Боже помози само, ништа не смем да кажем, причам из свог искуства.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Вилер Текс рече

Њих више, сличног идеолошког погледа, гаји тај стил. Кажу нешто па онда цинично говоре да нису то рекли и праве те будалом. Не знам оклен им, можда из неке будимпештанске школе неко донео фору, па је ови користе.

Ma ne prave me budalom, stvarno nisu rekli, a ja mislim da stvarno ne gledaju to tako, kao ja sam deo te "grupe" te "kulture". Ja branku ne poznajem dovoljno, mozda i nije, ali meni se cini da jeste, jer mogu da pretpostavim koji ce stav da ima po odredjenoj drustvno aktuelnoj temi na osnovu toga sta ko prica. 

Evo prati sada diskusiju oko metroa i reakcije....znas i sam.. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...