Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

Već sam postavila link do našeg registra lekova. Evo ponovo ću... Lek je valjda nov, pa zato neapdejtovani lupaju gluposti. Ali to ne znači da treba da ih prenosiš sada kad znaš da lupaju gluposti. Gubiš na kredibilitetu. 

Screenshot_20211105-142907.png

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, fsa рече

U Srbiji nije registrovan za ljudsku upotrebu. Vaš registar lekova ovde ne važi... :skidamkapu:

Jest Srbija nema nešto što EU, kojoj Srbija teži, ima. A sam si rekao da se koristi u lečenju šuge. Sam sebi uskačeš u reč.. 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, sanja84 рече

Jest Srbija nema nešto što EU, kojoj Srbija teži, ima. A sam si rekao da se koristi u lečenju šuge. Sam sebi uskačeš u reč.. 

Baka doživela stotu. Došli novinari i TV ekipe pa je pitaju:
– Bako, doživeli ste duboku starost. Na koji način?
Baka odgovara:
– Sinko, nisam se nikad raspravljala.
– Ali, to je nemoguće…
– U pravu ste!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, fsa рече

Ovde je to bolje objašnjeno ( važi za Srbiju ):

 

ALIMS: Lek je u Srbiji odobren samo u veterinarskoj medicini

Istog dana kada smo kupili Ivermektin sirup u apoteci, obratili smo se Agenciji za lekove i medicinska sredstva (ALIMS) sa pitanjem da li je Ivermektin odobren za ljudsku upotrebu.

Odgovor koji smo dobili prenosimo u celosti:

Agencija za lekove i medicinska sredstva Srbije (ALIMS) nije odobrila Ivermektin za primenu kod ljudi. ALIMS je odobrila Ivermektin za lečenje isključivo parazitskih infekcija kod životinja.

S obzirom na to da je njegova primena odobrena isključivo u veterinarskoj medicini, lek se u Republici Srbiji može izdavati isključivo u veterinarskim apotekama na veterinarski recept za primenu na životinjama.”

Iz ALIMS-a za Telegraf još kažu da nije podnet zahtev za registraciju Ivermektina kod ljudi, a time ni dokumentacija za procenu kvaliteta, efikasnosti i bezbednosti Ivermektina u lečenju ili prevenciji pacijenata sa kovidom-19.

- Bez naučnih dokaza ne podržavamo primenu ovog leka u humanoj populaciji - decidni su u ALIMS-u.

 

Farmaceutska komora Srbije: Dozvoljen samo za lečenje šuge i rozacee

Iako Ivermektin kao fabrički lek nije registrovan u Srbiji, on se ipak može koristiti i kod ljudi, ali samo za lečenje pojedinih kožnih oboljenja i isključivo pod nadzorom lekara. Tako je navedeno u odgovorima koje smo dobili iz Farmaceutske komore Srbije.

Magistri farmacije Danijela Tadić i Nikolina Maltar podsetile su za Telegraf da lek Ivermektin u ovom trenutku nije registrovan za lečenje kovid-19 infekcije nigde u svetu.

- U našoj zemlji Ivermektin nije registrovan kao gotov lek (fabrički lek), ali postoji mogućnost uvoza po posebnoj proceduri za uvoz neregistrovanih lekova, i to samo za odobrene indikacije - pojasnile su mag. farm. spec. Danijela Tadić i mag. farm. spec. Nikolina Maltar.

- Osim zvaničnih protokola i smernica u medicini, u lečenju postoji i tzv. „off label“ primena lekova. U tom smislu, moguće je da lekar preporuči lek i za stanja za koja ne postoji zvanično odobrena indikacija, ali ovo je tema koja je puno šira od aktuelne pandemije.

Ivermektin ima primenu u veterini kao antiparazitik (iz tog razloga je dostupan u veterinarskim apotekama), a u humanoj medicini ima primenu u dermatologiji, u tretmanu scabiesa (šuge) i kod težih formi rozacee (magistralno se izrađuje u obliku krema i kapsula u laboratorijama apoteke koje se bave izradom magistralnih lekova). Izrađuju se po receptu lekara na ime određenog pacijenta.

https://www.telegraf.rs/zivot-i-stil/zdravlje/3407716-kupili-smo-ivermektin-u-apoteci-u-beogradu-iako-nije-odobren-za-upotrebu-kod-ljudi

 

 

Brate izvini ali stvarno lazu dosta ovde osim da mozda nije odobren u Srbiji.(o tome pojma nemam )
prvo Ivermiktin se koristi redovno na ljudima sirom sveta. Ne samo za parazite... pisacu o tome kasnije. 

Ne znam da li znas odakle uopste ivermektin u prici. Znaci indijska vlast, njihovo ministarstvo zdravlja je delilo set lekova i aparata svima. Jedna od stvari koje su delili je taj lek ivermektin i osobe koje su pile ivermektin imale su smrtnos 2% cfr a osobe koje nisu 2.5 % cfr. I zato se teoretisali da mozda pomaze kod kovida. 

Ivermektin ima "antiviralna" dejstva, i cesto ga koriste I ZA TO. Primarna funckija mu je ono sto su pricali, protiv parazita, ali je pokazao i antiviralna dejstva. Apsolutno je netacno da se koristi samo za "parazite". Ono sto je cesto sa lekovima, jeste da lekar iznaju da neki lek funkcionise u tretmanu necega, ali farmaceutska kuca mora da potrosi dosta novca da bi zvanicno ubacila to kao spisak stvari za na koje deluje. I to je vrlo cesta praksa u medicini koliko sam primetio. 

evo ovde clanak o leku : https://www.drugs.com/ivermectin.html

I u tom clnaku pise sledece: 

Цитат

The antiviral activity of Ivermectin has been shown against a wide range of RNA and DNA viruses, for example, dengue, Zika, yellow fever, and others.

Dakle nije u pitanju neki tamo konski lek koji se koristi samo za crve kod konja i po nekada kod ljudi, vec lek koji je pokazao antiviralna dejstva i koristi se vec u antiviralne svrhe. 

Sto se tice same bezbednosti tog ivermektina, pa solidno je bezbedan (verzija za ljude).  Pise na ovom sajtu iznad. 

E sad u silnim vestima gde se pretvorilo u laganu propagandu da je u pitanju lek za konje, i gde su gurali u svetlo neke budaletine koji su uzimale verziju za konje, diskusija o tome da li ivermektin radi ili ne je apsolutno i totalno zatrovana ponajvise zbog novinara ( i pojedinih lekara koji su to radili iz samo njima poznatih razloga).

Ja niti sam doktor niti sam farmaceut, i ne znam da li ivermenktin ima efekata protiv kovida ili ne, ali ovu propagandu koju se desava i koju pratim mi se iskreno zgrozila.

1. Imamo situaciju da postoje budale koje uzimaju verziju za konje.

2. Imamo medije koji koriste te budale da bi satanizovali lek za ljude koji bi MOZDA imao efekata u tretmanu kovida. 

3. Imamo lekare koji namerno guraju taj lek kao lek za konje koji nije za ljude.

4. Imamo lekare koji namerno guraju taj lek kao neki wonderdrug protiv kovida.

 

i sve je to rezultovalo u jednoj politicko, medijskoj, farmacetuskoj drami. I sta ako taj ivermektin zapravo ima neko dejstvo? Ko ce sada to da proverava? Pa nijedan naucnik nije lud da se baca u te price sada.... brze bolje ce da se jave twitter naucnici i medijski doktori da ga razapinju a kome to treba u zivotu.. bukvalno medijski i drustveno uticemo na naucni proces.... sto je strasno. 

Meni je sve to iskreno jezivo. Prosto je nemoguce normalno se informisati i pricati od silnih lazi, propagandi, smestanja, izmisljotina, prevara sa apsolutno svih strana. 


 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@fsa

evo ti naprimer jedan od radova koji su pokrenuli pricu sa ivermektinom 

nature ti je jedan od najboljih i najvecih naucnih zurnala...znaci nije neka drjovana

In a recent in vitro study, the Vero/hSLAM cells infected with the SARS-CoV-2 or COVID-19 virus were exposed to 5 µM ivermectin in 48 h, and a 5000-fold reduction in viral RNA compared with control was found [15]. The results showed that treatment with ivermectin effectively kills almost all viral particles within 48 h. The study was the first to assess the antiviral effect of ivermectin on COVID-19. The authors acknowledged that the drug may have antiviral effects by inhibiting the importin (IMP) α/β receptor, which is responsible for transmitting viral proteins into the host cell nucleus

sto znaci da je in vitro ivermektin pokazao da UBIJA KORONU, u roku od 48 sati 

WWW.NATURE.COM

The Journal of Antibiotics - <ArticleTitle Language="En" xml:lang="en">Ivermectin: a systematic review from antiviral effects to COVID-19...



e sada, dok je dosao na red da se testira in vivo, vec je krenula opasna medijsko politicka propaganda, i pitanje koliko je uopste studija odradjeno in vivo kako treba ... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, haveaniceday рече

Pa nijedan naucnik nije lud da se baca u te price sada.... brze bolje ce da se jave twitter naucnici i medijski doktori da ga razapinju a kome to treba u zivotu.. bukvalno medijski i drustveno uticemo na naucni proces.... sto je strasno. 

И онда кад крену флоскулетине о тзв научној заједници као о божанству....

Одједно настају неке заједнице које нипта заједничко немају. Класичне медијске флоскуле.

Људи су пали јако ниско.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inace da se razumemo, posto znam da ima genijalaca koji bi da kupuju lek kod veterinara. DEJSTVO IVERMEKTINA NIJE DOKAZANO, PITANJE JE DA LI RADI, AKO RADI U PITANJU JE MALA RAZLIKA, NE KUPUJTE LEKOVE KOD ZA ZIVOTINJE I NE PIJTE TERAPIJE KOJE NE PREPISE DOKTOR. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Вилер Текс рече

И онда кад крену флоскулетине о маучној заједници као о божанству....

Људи су пали јако ниско.

Nauka je takve prirode da radi sporo. Jedinostavno naucnici su ljudi koji su, ja volim da kazem, kukavice. Sede u laboratorijama, rade svoja istrazivanja to ih ispunjava. Nisu ljudi koji vole medijsko svetlo, sukobe, svadje, konflikte. Da su naucnici taj tip licnosti bili bi vojnici, policajci ili nesto drugo. 

Ali u svakom slucaju vole da saznaju i istrazuju. I kroz neko vreme, istrazice sve ovo detaljno i imacemo punu istinu. Ako pogledas koga novine citiraju, to nije neka naucna zajednica vec neki jako mali broj naucnika koji cesto nisu ni istrazivaci vec su na nekim politicjkim i slicnim pozicijama moci. Ne pitaju naucnike koji rade direktno sa tim stvarim. 

I da napomenem ovo vazi za "obe strane" skoro svih misljenja koja su trenutno po medijima, znaci ko god citira nekog naucnika, obavezno vidis da je to neki tip koji pise neke knjige, predsednik je nekih organizacija i slicno.  Dr Jovana, Nestrovic, Velkov, daleko su oni od naucnika u praksi, a ni ovi ostali koji su kao za vakcine i ostalo nisu mnogo blize. 

A naucna zajednica ce odraditi svoj posao, sporo ali efikasno, uvek ga odradi. Na kraju ce i da znamo da li taj ivermiktin radi ili ne, samo se nadam da javnost nece da zaboravi ko je sta pricao, kao sto cesto imaju obicaj da zaborave.. ne samo u Srbiji... 



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, haveaniceday рече

Nauka je takve prirode da radi sporo. Jedinostavno naucnici su ljudi koji su, ja volim da kazem, kukavice. Sede u laboratorijama, rade svoja istrazivanja to ih ispunjava. Nisu ljudi koji vole medijsko svetlo, sukobe, svadje, konflikte. Da su naucnici taj tip licnosti bili bi vojnici, policajci ili nesto drugo. 

Ali u svakom slucaju vole da saznaju i istrazuju. I kroz neko vreme, istrazice sve ovo detaljno i imacemo punu istinu. Ako pogledas koga novine citiraju, to nije neka naucna zajednica vec neki jako mali broj naucnika koji cesto nisu ni istrazivaci vec su na nekim politicjkim i slicnim pozicijama moci. Ne pitaju naucnike koji rade direktno sa tim stvarim. 

I da napomenem ovo vazi za "obe strane" skoro svih misljenja koja su trenutno po medijima, znaci ko god citira nekog naucnika, obavezno vidis da je to neki tip koji pise neke knjige, predsednik je nekih organizacija i slicno. 

A naucna zajednica ce odraditi svoj posao, sporo ali efikasno, uvek ga odradi. Na kraju ce i da znamo da li taj ivermiktin radi ili ne, samo se nadam da javnost nece da zaboravi ko je sta pricao, kao sto cesto imaju obicaj da zaborave.. ne samo u Srbiji... 



 

Не разумеш, хтео сам да кажем да се ради о политичким називима и манипулациј. Рекла научна заједница...реко Легија...

И чим то напише неки штребер неђе то ти је одмах беродостојно.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@haveaniceday Znam... čitam svakodnevno na tviteru prepucavanja koja se tiču ivermektina. Postoji gomila anegdotalnih svedočanstava za i protiv, ali nema još uvek valjane studije koja bi nedvosmisleno potvrdila uspešnost tog leka u prevenciji i lečenju kovida. Nije potpuno isključeno da ima neko pozitivno dejstvo, ali dosadašnji rezultati ne obećavaju. Videćemo...

Poenta onog teksta je da u Srbiji uopšte nije registrovan za ljudsku upotrebu ( što Sanja očigledno nije znala ).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Вилер Текс рече

Не разумеш, хтео сам да кажем да се ради о политичким називима и манипулациј. Рекла научна заједница...реко Легија...

И чим то напише неки штребер неђе то ти је одмах беродостојно.

 

Razumem. Hoces da kazes da naucna zajednica ne prica nista. To je tacno. Svaki put kada ti neko kaze "rekla naucna zajednica" hoce nesto da ti proda. 

Inace odlican primer sporog rada nauke ti je "piramida ishrane". Ja tu temu pratim vec neko vreme. Pre masu godina jedan doktor, sa jakim politickim vezama, je teoretisao da nas meso unistava i izaziva srcana oboljenja. On je tada bio jako popularan, dosta politickih veza je imao, umesano je bilo i dosta politike, pa su na kraju napravili onu piramidu ishrane gde je "meso i mast" nesto najgore za nas. 

Sada se sve vise radova gomila kako meso uopste nije toliko lose i kako su prosti ugljeni hidrati zapravo taj problem. Seceri, hleb i ostalo. A da meso uopste nema veliki i jak uticaj u srcanim oboljenjima. 

Mislim i tako su prical iza ugljene hidrate "rekla naucna zajednica" bukvalno prepisala drzava, a naucnici su plako radili svoja istrazivanja i kada se nagomilalo istrazivanja videlo sta je i kako je.. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, fsa рече

@haveaniceday Znam... čitam svakodnevno na tviteru prepucavanja koja se tiču ivermektina. Postoji gomila anegdotalnih svedočanstava za i protiv, ali nema još uvek valjane studije koja bi nedvosmisleno potvrdila uspešnost tog leka u prevenciji i lečenju kovida. Nije potpuno isključeno da ima neko pozitivno dejstvo, ali dosadašnji rezultati ne obećavaju. Videćemo...

Poenta onog teksta je da u Srbiji nije registrovan za ljudsku upotrebu ( što Sanja očigledno nije znala ).

pa ne obecavaju to je svakako tacno, cak i one studije koje su pozitivne nisu ono.. nesto preterano pozitivne.

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, haveaniceday рече

pa ne obecavaju to je svakako tacno, cak i one studije koje su pozitivne nisu ono.. nesto preterano pozitivne.

Znaš šta je glavni problem sa ivermektinom? Ljudi koji se kunu u njegovo čudotvorno dejstvo u 99% slučajeva ne baziraju svoja uverenja ni na kakvim činjenicama i kliničkim istraživanjima, već isključivo na ubeđenju da NEKO TAMO namerno od njih krije "spasonosni" lek... jer, naravno, želi da ih pobije vakcinama. Isti oni koji odbijaju te vakcine tvrdeći da su "eksperimentalne" ( a nisu jer su sve uspešno prošle 3 faze kliničkih ispitivanja ) bez oklevanja eksperimentišu na sebi i kljukaju se neispitanom i neodobrenom supstancom. Znaš i sam da zdravstvo ne funkcioniše tako i da lekari nemaju pravo da na svoju ruku preporučuju i prepisuju neregistrovane i potencijalno veoma štetne preparate. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...