Jump to content

Нафора након литургије: зашто се узима и шта представља?


Препоручена порука

Тренутно је у току привикавање на новог пароха - исповедника.

Савест ме не оптерећује толико по овом питању. Улењих се "само тако".

  • Волим 1

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 14.10.2019. at 9:19, Александар Милојков рече

Немојте се љутити, није било ништа лично.

 

Не, не, нема љутње, напротив. Било би и незахвално са моје стране, јер сам ја тај који је отворио тему јер нешто не зна. :) Разговор је замало ухватио други ток јер сам споменуо надовезујући се на нешто друго, да сам један од оних који осећају глад, а не да то сматрам каквом великом муком - имали смо не тако давно време стварне глади, а толико гладних и даље има и данас, оно је било тотално ван тог контекста.

Искрено, ако могу да будем помало и личан под велом анонимности, нисам баш срећан што чланови моје породице, иако су верујући хришћани, просто не желе да иду на литургију. Не знам каква су искуства осталих, а то је можда и посебна тема. Једноставно не желе да стоје сат и по и не желе да недељно преподне проведу на тај начин и ту нема силе - понекад неко и крене са мном, видим чисто из жеље да мени учине, али и тад излазе напоље, враћају се мало касније и сл. Исто и људи из моје непосредне и професионалне околине, а који се сматрају православним хришћанима. Оду у цркву често да се помоле и упале свећу, дају прилоге и милостињу (чак и велике суме), читају црквену литературу и Свето писмо и познају га, крштавају се, венчавају у цркви, сахрањују уз опело али литургија - "немам ја ту навику".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хвала много још једном свима на одговорима и труду да се напишу, надам се да су још неком били од користи осим само мени!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...