Jump to content

Шта ће се десити када Србија призна Космет, тј. дође до поделе територије?!

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 9 минута, GeniusAtWork рече

Проблем Косова је нерешив из простог разлога што апсолутно никоме ни у Београду ни у Приштини, било власти или опозицији, не одговара стварно решавање тог проблема. Или било ког другог. Јер само у атмосфери страха, конфликта, тензија, напетости, параноје, беде и општег ништавила и безнађа те гарнитуре могу да наставе да владају и пљачкају своје народе.

Вероватно се већина овде сећа да је "решавање косовског питања" део мантре која се овде врти од 2000. до данас. Уз неке друге које су прошле, као "сарадња са Хашким трибуналом", или још увек популарне као "процес европских интеграција". Кад се нешто милион пута дневно понавља по медијима, онда људи помисле "Вау, види колико се ови наши труде и жртвују за нас...".

klasično drugosrbijansko lupetanje

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Млађи Катон рече

Питам се, питам, коме ли ће они припасти? :scratch_head:

Republici Srtpskoj i Srpskom delu Crne gore

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Grizzly Adams Замисли ову логику: “ИД треба признати јер је Асад неког кињио.” Зашто би се тамошњи терористи убијали, а терористима са ових простора давале државе само зато кер је неко други био лош? Где је ту принцип?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Grizzly Adams рече

Ти ”каубоји” су били Европљани које је г. Вашингтон отерао тако да нема никаквог разлога да крену на Белу Кућу.

Ако оће да се свете нека крену на Британију и Шпанију. :)

Највећи злочини над Индијанцима су каубоји спровели управо после Џорџа Вашингтона.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Стаљиново унуче рече

Republici Srtpskoj i Srpskom delu Crne gore

Свиђа ми се како размишљаш. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Juanito  Нема принципа. Све је подређену интересу у међународним односима. Ми око тога можемо само да се нервирамо, јер немамо никакав начин да било шта променимо, а једино оружје које имамо јесте међународно право. Међутим, џабе нам је, ако је то најјаче што имамо, а изгледа да јесте. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Juanito рече

Па није баш тако, осим ако не мислиш да је ОК у 21. веку правити етнички чисте државе. Један део тог народа доле институције не желе да заштите, те живе у резервату. Каква је то држава у којој људи немају слободу кретања, вероисповести, у којој манастир мора да буде ограђен бодљикавом жицом и да га чувају италијански војници од уништења? Ако такву државу треба признати, онда сам ја учио западне вредности из другачијих уџбеника. 

Маштање о ”враћању Косова” само одржава и подгрева ту ситуацију. Осим тога је и потпуно нереално...

Ако хоћемо да се ствари тамо смире онда треба нормализовати те односе, уклонити тензије. Онда би могла да се поправи и ситуација ”на терену”. Косово је независно и ту повратка нема. Шта је алтернатива? Не постоји, осим у машти.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Плаво Небо рече

Највећи злочини над Индијанцима су каубоји спровели управо после Џорџа Вашингтона.

ОК, само не капирам какве везе све то има овде...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da probamo drugacije postaviti pitanje. Moze li neko reci bar jedan razuman razlog zasto bi Srbija trebala priznati nezavisnost Kosova? Sta bismo mi konkretno imali od toga? Mislim, narod, ne vlast i pojedinci? I ako vec mogu i hoce da ga otmu, sta ce im nase priznanje? Zasto moramo i mi da ga priznamo? Eto, to meni nije jasno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Стаљиново унуче рече

klasično drugosrbijansko lupetanje

То што се теби и таквима не свиђа истина, па би радије да држите главу у стражњици, је само ваш проблем. Уосталом, од патриЈотских поклича "Карлобаг, Огулин, Карловац, Вировитица!" дошли смо до хрватских војника у КФОРу на територији Србије  ;)  Само ви наставите да цепате и фурате пуном паром...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, florenntina рече

Moze li neko reci bar jedan razuman razlog zasto bi Srbija trebala priznati nezavisnost Kosova?

Не постоји такав разлог, бар га ја не видим.

пре 3 минута, florenntina рече

Sta bismo mi konkretno imali od toga? Mislim, narod, ne vlast i pojedinci?

Ништа.

пре 3 минута, florenntina рече

I ako vec mogu i hoce da ga otmu, sta ce im nase priznanje? Zasto moramo i mi da ga priznamo? Eto, to meni nije jasno.

Колико ја капирам ствари, њима не треба наше признање. Оно што они хоће је да прекинемо да спречавамо да Косово постане чланица УН. И ништа друго, наше формално или неформално признање никоме није битно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Juanito рече

@Grizzly Adams Замисли ову логику: “ИД треба признати јер је Асад неког кињио.” Зашто би се тамошњи терористи убијали, а терористима са ових простора давале државе само зато кер је неко други био лош? Где је ту принцип?

Па види, државе се не ”дају” по моралним заслугама него освајају силом. Свака држава настала је тако што се неко дигао на оружје и успоставио власт на некој територији.

Можемо ми да ”признајемо” или ”не признајемо”, али ако немамо силу да ту власт одузмемо (или не желимо да прљамо руке) онда је ситуација таква каква јесте. Готово сад. Некакав потенцијални ”повратак Косова” би бојим се, морално гледано, био потез од кога тек Србија не би могла да се опере вековима... Како би ти сад могао да вратиш Албанце под власт државе Србије а да то не буде крваво?

Не знам уопште шта се губи време са тим. Потпуно ирационално, бесмислено.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, florenntina рече

Da probamo drugacije postaviti pitanje. Moze li neko reci bar jedan razuman razlog zasto bi Srbija trebala priznati nezavisnost Kosova? Sta bismo mi konkretno imali od toga? Mislim, narod, ne vlast i pojedinci? I ako vec mogu i hoce da ga otmu, sta ce im nase priznanje? Zasto moramo i mi da ga priznamo? Eto, to meni nije jasno.

Па могле би да се смање тензије и да се народ полако помири, крену да живе нормално једни са другима. Да људи могу без бојазни да сарађују, путују, посећују манастире итд.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Grizzly Adams рече

Па могле би да се смање тензије и да се народ полако помири, крену да живе нормално једни са другима. Да људи могу без бојазни да сарађују, путују, посећују манастире итд.

Ma naravno da se ne bi smanjile nikakve tenzije. Imao bi etnicki cistu zlocinacku bandu (mislim na vlast pre svega) na granici i samo bi bilo pitanje vremena kada bi dosli u istu situaciju sa jugom Srbije a kako bi tek taj nesretni narod ziveo dole ( mislim i na Srbe i na Siptare). To je zabluda. Taci, Haradinaj i ekipa da omoguce “normalan zivot”? I sve da nisam Srpkinja i emotivno vezana za Kosovo, takva tvorevina je nedopustiva u Evropi u 21.v.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, GeniusAtWork рече

Не постоји такав разлог, бар га ја не видим.

Ништа.

Колико ја капирам ствари, њима не треба наше признање. Оно што они хоће је да прекинемо да спречавамо да Косово постане чланица УН. И ништа друго, наше формално или неформално признање никоме није битно.

I meni tako deluje. Zato i ne treba nikada da ih priznamo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...