Jump to content

Михаило Меденица: Није важно где је Вучић седео, већ где стоји?

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 4 часа, Благовесник рече

https://twitter.com/HashimThaciRKS

 Наводно, "Путин је био јасан. Ако постигнете мировни споразум Русија ће га подржати"...

 

DrzEHcuXgAQ.jpg

DrzEHctW.jpg

Наравно.

Неће он бити већи Србин од Срба.

Свако би то рекао. Ако вам тако ваља...

Само, Алек ће од овог да направи да је Путин ЗА разграничење.

Господе Исусе Христе, помилуј нас грешне.

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 54
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 4 часа, Поуке.орг инфо рече

Kažem da je to bila greška za žaljenje i molimo predsednika Vučića i srpski narod za izvinjenje“

Председника Вучића не коментаришем.

Извињење ће бити прихваћено кад крену нешто конкретно добро и у континуитету да раде за тај српски народ. А не овако, налупају нам шамаре, па онда питају да ли нас боли и кажу да им је јако жао. Лицемери покварени.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Јанко рече

Неће он бити већи Србин од Срба.

Нормално. Нема те силе која ће да натера Русију или било кога да се бори за нас, а ми да се боримо против себе. СНС ће нас живе сахранити својом политиком.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Вилер Текс рече

Нормално. Нема те силе која ће да натера Русију или било кога да се бори за нас, а ми да се боримо против себе. СНС ће нас живе сахранити својом политиком.

Ми сами себе сахрањујемо, не они.

Сваки народ има управо онаку власт какву заслужује. Нису они пали с` Марса, него су из народа. Наше су огледао, ма шта ми овде на форуму мислили.

Док Мауа Беровић пуни Арену (значи тад сам први пут чуо за њу, ал` само зато што не пратим тв и домаћу сцену. То показује само колико сам необавештен како ми је у кући), сваки други гласа за Алека а у црквама на Литургију долази сваки стоти верујући - нема шта да се тражи.

Хбт, клинци слушају домаћи шунд као с почетка 90`их, још само да почну да упасују тренерке у панталоне...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Најбољи резиме, сматрам, дао је министар Вулин

- То је био покушај да се Србија избаци са  велике фотографије победника у Првом светском рату и да оно што смо освојили великом победом наших предака сада изгубимо. Нису успели у томе. Да ли су нас увредили? Јесу.

Дан примирја је можда био за неке друге. За нас, који смо победили у Првом светском рату тако што смо преживели. Србији је било намењено потпуно уништење. Србија је требало потпуно да нестане. Подсетићу вас на саопштење аустро-угарске врховне команде које каже да 1915. године престаје да издаје Коминике са српског ратишта јер српске војске и државе више нема, да више нема о чему ни да се извештава. Нама је било предвиђено потпуно уништење. Ми смо победили, за нас је то Дан победе. А за оне који су се можда мало посвађали то је био Дан примирја.

Нас су хтели да униште. 

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 48 минута, Благовесник рече

Најбољи резиме, сматрам, дао је министар Вулин

- То је био покушај да се Србија избаци са  велике фотографије победника у Првом светском рату и да оно што смо освојили великом победом наших предака сада изгубимо. Нису успели у томе. Да ли су нас увредили? Јесу.

Дан примирја је можда био за неке друге. За нас, који смо победили у Првом светском рату тако што смо преживели. Србији је било намењено потпуно уништење. Србија је требало потпуно да нестане. Подсетићу вас на саопштење аустро-угарске врховне команде које каже да 1915. године престаје да издаје Коминике са српског ратишта јер српске војске и државе више нема, да више нема о чему ни да се извештава. Нама је било предвиђено потпуно уништење. Ми смо победили, за нас је то Дан победе. А за оне који су се можда мало посвађали то је био Дан примирја.

Нас су хтели да униште. 

Срећом да он није живео у то време...

Из таквих уста и највећа истина бива деградирана.

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Благовесник рече

Најбољи резиме, сматрам, дао је министар Вулин

- То је био покушај да се Србија избаци са  велике фотографије победника у Првом светском рату и да оно што смо освојили великом победом наших предака сада изгубимо. Нису успели у томе. Да ли су нас увредили? Јесу.

Дан примирја је можда био за неке друге. За нас, који смо победили у Првом светском рату тако што смо преживели. Србији је било намењено потпуно уништење. Србија је требало потпуно да нестане. Подсетићу вас на саопштење аустро-угарске врховне команде које каже да 1915. године престаје да издаје Коминике са српског ратишта јер српске војске и државе више нема, да више нема о чему ни да се извештава. Нама је било предвиђено потпуно уништење. Ми смо победили, за нас је то Дан победе. А за оне који су се можда мало посвађали то је био Дан примирја.

Нас су хтели да униште. 

Е ако је Воолин реМизир'о. О Боже :0222_shocked:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Поуке.орг инфо рече

"Да памтимо увек лађу француску која је покупила изнемогле и гладне српске војске и одвела их тамо далеко, на Крф. Запамтила им је то Србија и никад им неће заборавити."

И да памтимо да су једва одлучили да је пошаљу и да нису одмах прискочили у помоћ него онда када је Свети Николај Романов запретио да ће сколопити сепаратни мир са Немцима. Никада Француска није нас волела него је гледала интерес.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Вилер Текс рече

"Да памтимо увек лађу француску која је покупила изнемогле и гладне српске војске и одвела их тамо далеко, на Крф. Запамтила им је то Србија и никад им неће заборавити."

И да памтимо да су једва одлучили да је пошаљу и да нису одмах прискочили у помоћ него онда када је Свети Николај Романов запретио да ће сколопити сепаратни мир са Немцима. Никада Француска није нас волела него је гледала интерес.

Ladja ne bi nikad ni dosla da Rusi nisu zapretili da ce da istupe iz saveza sa zapadnima.

Nema na cemu.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, obi-wan рече

Ladja ne bi nikad ni dosla da Rusi nisu zapretili da ce da istupe iz saveza sa zapadnima.

Nema na cemu.

Kreće se lađa…ne FRANCUSKA, nego ITALIJANSKA

https://vidovdan.org/istorija/krece-se-ladjane-francuska-nego-italijanska/?script=lat

„Бојим се Бога који је високо и гледа. Бојим се и човека који нема Бога!”

                                                                                 Византијска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, ronin рече

Naravno. Ali o tome tek ne vredi pricati sa ljudima koji zatvore usi i melju neku svoju basnu u prazno...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Француска абецеда

12.11.2018.

Најблаже речено, неискрено звучи јутрошње извињење француског амбасадора у Београду Фредерика Мондолинија упућено „председнику Вучићу и српском народу“ због „протокола и распореда седења на свечаности обележавања Дана победе у Паризу“. Неискрено, да овог пута не употребим теже речи.

saponja.jpg

Амбасадор Мондолини читаву ону срамоту која се јуче догодила у Паризу, Тачија који седи у централном делу бине, у другом реду одмах иза Трампа, Макрона и Путина, и председника Србије скрајнутог да је једва приметан, објашњава тек као – „несретност, велику неспретност“!?!

И, како ми сад да верујемо његовој екселенцији? Француски протокол па неспретан? Велика француска држава па неспретна? Прослава која је брижљиво припремана годинама и на њој неспретност? Неспретност или француска абецеда? Ако сте нас, господине амбасадоре понизили, неморате сад још и да правите будале од нас Срба! Је ли неспретност била и оно што сте урадили пре пар година када је у Нормандију, на годишњицу савезничког искрцавања, из бивше Југославије позвана само Хрватска? Је ли неспретност и срамно француско бомбардовање Србије 1999. године? Своје ратне савезнице из два светска рата? Или су Срби добри само кад за вас гину?

Оно што јесте чињеница и што је истина, јесте да је Србија за три дана обележевања Дана победе у Паризу три пута жестоко пљунута право у лице и три пута понижена. Први пут када је застава лажне државе Косово истакнута у Нотр Даму међу заставама земаља учесница Првог светског рата. Други пут, протоколарно, распоредом седења на главној прослави. Трећи пут, а то је понижење најстрашније, чињеницом да председник Макрон у свом говору, међу земљама победницама Првог светског рата јесте поменуо Нови Зеланд, рецимо, а Србију није!

Ни Србију, ни чињеницу да је ова земља највише пострадала у Првом светском рату, ни њених милион и 300 хиљада жртава, ни податак да је од 1914. до 1918.  изгубила две трећине мушког становништва, ни славне дане пробоја Солунског фронта… Ништа.

Какво страшно понижење за данашње генерације Срба! Какво страшно понижење за 1,3 милиона српских жртава. Каква спрдња са њиховом жртвом и њиховим јунаштвом!

За десетак дана француски председник Макрон стиже у Србију. Председник Србије јутрос је изјавио да ће га тог дана Србије дочекати величанствено. Ако…

Хоће ли Србија још једном, овог пута за само десетак дана, заборавити срамоту, понижење, увреде којима је била изложена у Паризу?

А, како би било да тог дана Србија, да тог дана Београд, француског председника дочекају тишином, страшном тишином, а не прославом и заставицама Француске и Србије на улицама српске престонице? Да Србија тог дана ћути у спомен својих 1,3 милиона жртава које нису заслужиле да буду поменуте у Паризу на прослави Дана завршетка Првог светског рата? Да Србија тог дана макар сама себи још једном покаже колика је њена жртва и колико је њено страдање!

Да Србија тог дана покаже самопоштовање! Макар тог дана да покажемо да је барем мало крви предака остало у нама!

Да ћутимо, а тишина ће тог дана бити најгромогласнији српски одговор. Ако је трунке части у нама остало!

 

Зоран Шапоњић

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

46075155_10215526109737703_6153958291375

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...