Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему

Препоручена порука

SPUTNIKPORTAL.RS

Многи људи, укључујући и житеље Запада, у Русију гледају с надом, као на земљу која свет чува од доласка антихриста, изјавио је у понедељак патријарх московски...

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Подели на овим сајтовима

• Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

T.ME

🇺🇦 ☦️ Украјинске власти, уз помоћ полиције, у јутарњим сатима заузимају објекте манастира канонске Украјинске православне цркве (УПЦ) на територији...

2-3 дана после одласка Зеленског у Фанар, наставља се истеравање монаха из Лавре.

Подели на овим сајтовима

VIDOVDAN.INFO

У Волињској области, на западу Украјине, непознате особе су запалиле чудотворну икону Пресвете Богородице, наводи се на сајту Украјинске православне цркве

Подели на овим сајтовима

On 8. 7. 2023. at 9:45, obi-wan рече

"Патријарх Вартоломеј разматра преузимање контроле над Кијевско-печерском лавром?"

...

https://t.me/rtbalkan/21838

Пишу без везе. Нема он тај ауторитет да отме, његаа нико и не пита, а ови антихристи ће да дају антихристима.

Подели на овим сајтовима

SPZH.NEWS

The head of the press service of the Phanar said that reports of negotiations between Zelenskyy and Bartholomew on Kyiv-Pechersk Lavra "do not correspond to reality".

Подели на овим сајтовима

RT.RS

Све се ради да се православље уништи, а на крају и да се уништи целокупно хришћанско наслеђе, истакао је руски патријарх

Патријарх Кирил: Васељенска патријаршија постала је оруђе у борби против православља

Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, Ćiriličar рече

Он је додао и да је већина помесних цркава јасно показала неспремност да призна како  организацију насталу од расколника тако и "нову еклисиологију" Васељенске патријаршије која стоји иза овог акта.

Нажалост, сведочимо новом великом расколу, не само канонском преступу него и појави ужасне јереси која се огледа у папоцентризму какав до сада није виђен. Преузети улогу Бога Оца у примени на црквени поредак, директно је осудио сам Господ Христос речима ,,да не зовемо никога Оцем на земљи".

Цела доктрина теологије и онтологије личности и другости крајње је злоупотребљена на ужасавајући начин. Светиње су предате у руке разних антихриста којима је главни циљ да разједине Цркву. Али све је то само на њихову срамоту. Преварили су се у свом лукавству.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Подели на овим сајтовима

Само јако! Сатанске слуге у свештеничким одорама бескомромисно раскринкавати! У политици могу компромиси, у Цркви не могу! Атом лажи отрује пуну чашу Истине!

Тог болесника душевног из Истамбула треба одрезати од Тела да се гангрена не шири! Нема ту помоћи са антибиотицима, само ампутација!

Српску теологију, све са основном и помоћном литературом, по богословијам аи факултетима "прочешљати" и поизбацивати булажњења надритеолога који су тровали будући клир последњих деценија.

Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Bokisd рече

Јел можеш наћи овај текст у другом формату? Јер сам у селу и имам само таблет, нешто неће то да ми отвори.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Подели на овим сајтовима

Ова ствар уопште није наивна. Видимо да се остварује упозорење од Господа нашег, да ће бити покушано да се преваре ,,и изабрани". То видимо код ,,лажних христоса и лажних пророка" који заиста ,,показују велике знаке и чудеса", тако што су постали доктори теологије који финим речима обмањују верне.

И ја сâм сам био на њиховом путу, па имам разлог да о томе говорим. Заиста је примамљиво да сваки проблем решимо путем примењивања тријадологије на црквени ниво. Тешко је објаснити колико је педантно уведено аргументовано теолошко учење које иде на руку фанарском папоцентризму.

Само једна танана ствар била је доказ очевидног застрањење фанарских теолога, а то је њихово окретање од паламитског учења и избегавање конкретног тумачења о логосима твари. Таквим начином дошли су до онога што је у овом руском тексту наглашено:

- Константинопольский Патриарх представляется не как «первый среди равных», а как «первый без равных». Его первенство во Вселенской Церкви уподобляется первенству Бога Отца в Святой Троице. Он якобы «является духовным отцом всех людей, независимо от того, понимают они это или нет».

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Подели на овим сајтовима

On 21. 7. 2023. at 21:56, Bokisd рече
SPUTNIKPORTAL.RS

Руска православна црква не слаже се са Цариградском патријаршијом у принципијелним богословским питањима, конкретно, по питању првенства у Васељенској цркви, рекао...

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Подели на овим сајтовима

• 1 month later...

Кажу циљ је да уједине украјинске расколнике и гркокатолике.

WWW.NOVOSTI.RS

KIJEVSKE vlasti nameravaju da ujedine raskolničku Pravoslavnu crkvu Ukrajine (PCU) i Ukrajinsku grkokatoličku crkvu (UGKC), izjavio je poslanik u Vrhovnoj radi iz partije "Evropska solidarnost"...

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Креирај ново...