Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 5 минута, Августин рече

Уведено ванредно стање у Америци,Трамп каже због ситуације на јужној граници и дроге.Мало чудно

Зашто чудно?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 5 минута, Августин рече

Зато што је и до сада било дроге па нису уводили ваанредно стање.

Па није га лако увести.

Неки сматрају да је требало да га уведе на самом почетку овог пренемагања с Конгресом. У сваком случају било је само питање времена. 

Али ситуација тамо на границама је драматична. Мада није само дрога у питању. У питању су избори. Улазе на хиљаде имиграната, а по америчком сулудом систему, иако нису држављани, сви они гласају на изборима, погоди за кога?

Тамо је велика борба јер постоје многи којима такво стање на границама одговара из више разлога.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ведран* рече

Па није га лако увести.

Неки сматрају да је требало да га уведе на самом почетку овог пренемагања с Конгресом. У сваком случају било је само питање времена. 

Али ситуација тамо на границама је драматична. Мада није само дрога у питању. У питању су избори. Улазе на хиљаде имиграната, а по америчком сулудом систему, иако нису држављани, сви они гласају на изборима, погоди за кога?

Тамо је велика борба јер постоје многи којима такво стање на границама одговара из више разлога.

Све је то јасно али до сада Трамп вероватно није могао да уведе ванредно стање и не уводи га због онога што је рекао сасвим сигурно.Ко зна шта ће бити.Углавном окрећу се себи и то је добро.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Августин рече

Све је то јасно али до сада Трамп вероватно није могао да уведе ванредно стање и не уводи га због онога што је рекао сасвим сигурно.Ко зна шта ће бити.Углавном окрећу се себи и то је добро.

Па не знам, већ изгледа да неки причају како његови саветници по питању увођења овог ванредног стања, не раде добро. Није се позвао на Конституцију него на неки Акт. Што га ограничава у деловању. 

Највероватније ће морати на суду да доказује да је ово проглашење легално, а овакве цаке ће га ставити у неповољну позицију. И то ништа није случајно или просто пропуст.

Он је 'ванредно стање' за опозицију, али пре свега за естаблишмент обе партије (али и оне изнад партија) који на све могуће и немогуће начине покушава да га уклоне. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ведран* рече

Па не знам, већ изгледа да неки причају како његови саветници по питању увођења овог ванредног стања, не раде добро. Није се позвао на Конституцију него на неки Акт. Што га ограничава у деловању. 

Највероватније ће морати на суду да доказује да је ово проглашење легално, а овакве цаке ће га ставити у неповољну позицију. И то ништа није случајно или просто пропуст.

Он је 'ванредно стање' за опозицију, али пре свега за естаблишмент обе партије (али и оне изнад партија) који на све могуће и немогуће начине покушава да га уклоне. 

Да али кад такве ствари почну не знаш како ће да заврше.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Августин рече

Да али кад такве ствари почну не знаш како ће да заврше.

Да. Него као што си рекао, нека се баве својим стварима. Свет би био много питомије место да се они баве својим стварима. 

У мом крају има 'клетва': "Дабогда се ти о себи забавио" 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Васељенски Патријарх посетиће Америку

Агенције јављају да се Његова Свесветост патријарх васељенски Вaртоломеј очекује у САД у јулу ове године. До посете долази на позив америчког државног секретара Мајка Помпеа, а поводом скупа о заштити човекове средине на којем ће Његова Светост говорити. Последњи пут Његова Свесветост био је у САД 2009. године.

Патријарх Вартоломеј ће овим поводом учинити архипастирску посету Грчкој православној америчкој Арихепископији.

 

Извор: Патриархиа.ру (са српског Инфо служба СПЦ)

http://www.spc.rs/sr/vaseljenski_patrijarh_posetitshe_ameriku

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Украјинска Православна Црква обратила се УН и ЕУ у вези са масовним кршењем права верних

18. Фебруар 2019 - 14:32

312350.p.jpg

Представник Украјинске Православне Цркве при европским међународним организацијама, Епископ баришевски Виктор (Коцаба), обратио се званичним лицима Организације уједињених нација, Организације за европску сарадњу и безбедност, Европске Уније и других земаља поводом масовног кршења људских права у Украјини и могуће ескалације верских сукоба.

Он је истакао да је УПЦ највећа Црква у Украјини са 12.000 парохија. Ове храмове и манастире посећују милиони грађана Украјине који воле своју земљу и свој народ. Непрестано се моле за прекид рата и успостављање мира у својој отаџбини. Међутим, на велику жалост, православни верници у Украјини постали су жртве политичке игре првих људи државе, који су у те процесе увукли и цариградског патријарха Вартоломеја, што је већ довело до многобројних сукоба на верској основи.

Данас наше храмове, који имају 1000-годишњу историју, заузимају, вернике туку, а државни чиновници присиљавају свештенослужитеље УПЦ да пређу у „нову Цркву“, коју подржава председник Украјине. Служба безбености Украјине зове наше свештенике на информативне разговоре, а наши архијереји могу путовати преко границе само после претходног информативног разговора. У овом обраћању сагледаћете шокирајуће кадрове како се туку верници и заузимају храмови у присуству сарадника полиције, што је постало свакодневна појава у нашој држави...

Милиони верних наше Украјинске Православне Цркве апелују на званичне личности европских и међународних установа и молие их да снажно подигну свој глас и умешају се у ова збивања у Украјини, и да „сходно својим пуномоћјима и мандатима поступите и заштитите праву страну уз помоћ савремених иструмената дипломатије права и правосуђа.

Позивамо све заинтересоване новинаре, бранитеље законитости, чиновнике УН, ЕУ и других земаља да дођу у Украјину и својим очима виде шта се збива, и детаљно испитају наш тежак положај.

 

Извор: Православие.ру (с руског Инфо служба)

http://www.spc.rs/sr/ukrajinska_pravoslavna_crkva_obratila_se_un_eu_u_vezi_sa_masovnim_krshenjem_prava_vernih

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Milan Nikolic рече

Васељенски Патријарх посетиће Америку

Агенције јављају да се Његова Свесветост патријарх васељенски Вaртоломеј очекује у САД у јулу ове године. До посете долази на позив америчког државног секретара Мајка Помпеа, а поводом скупа о заштити човекове средине на којем ће Његова Светост говорити. Последњи пут Његова Свесветост био је у САД 2009. године.

Патријарх Вартоломеј ће овим поводом учинити архипастирску посету Грчкој православној америчкој Арихепископији.

 

Извор: Патриархиа.ру (са српског Инфо служба СПЦ)

http://www.spc.rs/sr/vaseljenski_patrijarh_posetitshe_ameriku

 

Да ли ће смети да помене и последице милосрдног НАТО бомбардовања СР Југославије осиромашеним уранијумом? Чисто из еколошких побуда а поводом заштите човекове средине.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Milan Nikolic рече

Организације за европску сарадњу и безбедност, Европске Уније

шта ли ће да одговоре? да се држава и црква не мешају? али како подржавају потрошенка? да их се не тиче? али како подржавају потрошенка? да оћуте и да тиме признају да су додавали отров у украјинску чорбу? видећемо...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Synod of the Cyprus Orthodox Church declares it will not recognise OCU

MXiE1e_5c6acdcad0b154_31548897-tmb-750x428xfill.jpg

Synod of the Cyprus Orthodox Church

 

According to the decisions of the Synod, which took place on February 18, the Church of Cyprus does not intend to recognise the OCU in its current status.

The reason for this is the invalidity of the priestly and episcopal ordinations in the OCU and the lack of church unity in Ukraine. The translation of the final document on the session results is published by the spokesperson of the UOC Protopriest Nikolai Danilevich on his Facebook page.

According to him, the OCU, in fact, is not even mentioned in the text of the decision, but the arguments presented leave no doubt what is meant.

Paragraph 1 states that every nation has the right to its own church autocephaly.

In paragraphs 2 and 3, Churches that did not participate in the Crete Council, where the issue of autocephaly could be agreed upon, are criticized. If this happened, then, perhaps, this situation would not have arisen today.

Paragraphs 4 and 5 state that it is impossible to break Eucharistic communion due to the resolution of interchurch disputes. “Unfortunately, this is not the first time. There are cases of break-up between the Patriarchates of Antioch and Jerusalem, and recent cases – between the Ecumenical and Jerusalem Patriarchates, as well as the Ecumenical Patriarchate and Athens.”

Paragraph 6 states that “the two-thousand-year experience of the Church of Cyprus, as well as of the entire Orthodox Church, gives us reason to doubt the possibility of retroactive recognition of the chirotonies that were made by banned, excommunicated or anathematised bishops. The ban, excommunication, and anathema of some individuals who initiated the Ukrainian crisis were recognized by all Orthodox Christians”.

Father Nikolai explains that the position of the Cyprus Church on the Ukrainian issue is as follows:

The intention of the Patriarchate of Constantinople to grant autocephaly to Ukraine was dictated by the desire for reconciliation and unity, but this was not achieved. The Church of Cyprus calls on the Patriarchate of Constantinople to convene a Pan-Orthodox Council or Assembly of Primates. But even in this case, it is necessary to resolve the issue of the invalidity of ordinations committed in the schism in order to "calm the minds of believers".  Also, unity between the Orthodox in Ukraine must be achieved.

The Church of Cyprus itself declares its readiness to be a mediator in this crisis issue: “The Church of Cyprus is at the disposal of all concerned with the goal of reconciling the Church,” “which the Lord obtained with His own Blood”.

As the UOJ reported, no hierarchs of the Local Churches, except Constantinople, came to the enthronement of “Metropolitan” Epiphany Dumenko, which took place on February 3 at the Sophia Cathedral of Kiev. It was attended by the Roman Catholics, the head of the UGCC and the Protestants.

We recall that the “bishop” of the OCU Pavel Yuristy, with the delegation of the OCU, with the blessing of the Patriarch of Constantinople Bartholomew, on their visit to the monasteries of Holy Mount Athos, were received in several Athos monasteries – Xenophon, Pantocrator, Esphigmenou and Vatopedi, but were refused entry to the territory of the St. Panteleimon Monastery, the Monasteries of Zograf and Dokhiar. At the Simonopetra monastery, they were only allowed to venerate the shrines and were immediately escorted out without allowing into the monastery yard.

https://spzh.news/en/news/60235-sinod-kiprskoj-cerkvi-zajavil-o-tom-chto-ne-budet-priznaty-pcu?fbclid=IwAR13ih30P9p8L_otwt17WgKrB-AkoYZjBH9794FH2r4XYm0DcbKX5tN1zj4

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Ромејац рече

The intention of the Patriarchate of Constantinople to grant autocephaly to Ukraine was dictated by the desire for reconciliation and unity

заборавили су да додају и:

under the sole power and jurisdiction of Constantinople as The Ecumenical Church and under whom all other Churches receive their fullness, with Patriarch Bartholomew as its head and first among others.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Ромејац рече

Paragraph 1 states that every nation has the right to its own church autocephaly.

Врло занимљиво докле смо дошли са цариградском еклисиологијом која је до јуче, не само критиковала, него готово и нападала постојање "националних" Цркава, нарочито у дијаспори. Пљуштале су на све стране оптужбе за етнофилетизам.

Ово што сада изјављује Црква Кипра, јесте еклисиологија расколника Денисенка, који од самог почетка свога раскола понавља ову мантру, да независна држава треба да има независну цркву. Тај аргумент су за њим понављали и у Цариграду у процесу "озваничења" и уједињења расколника у Украјини, а сада исти аргумент налазимо и у званичном документу са Кипра. И то није случајно изабран језик.

Међутим, ово потпуно делегитимише сва цариградска настојања да у дијаспори стопе све помесне Цркве које постоје у облику националних Цркава (на пример, српска, руска, румунска, бугарска) под управу Цариграда.

Јер ако је овај аргумент легитиман, да свака нација има право да има СВОЈУ Цркву, онда у чему је проблем са дијаспором? Очигледно да тога проблема више нема. Иако ће Цариград да тврди супротно, насупрот здравом разуму.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...