Jump to content

Зоран Ђуровић: Шта има Амфилохије против Степинца?

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

On 13.9.2018. at 19:59, Васијан рече

Не знам Жико шта да ти кажем,

ако си преспавао врати се на претходне постове :)

Латинске јереси су осудили су 8. Васељенски и 9. Васељенски Сабор. Ови нису још званично потврђени као такви, јер је потребан 10. Васељенски Сабор који би ове прогласио за такве. Сабор Св. Фотија је прогласио седми за такав.

Тамо су осуђене освнове јереси које они исповедају, а касније су надоградили нове и нове, тако да нема сегмента у духовности и богословљу који није од њих контаминиран.

Причам о 7 Васељенских Сабора, а и после Фотијевог Сабора је настављено општење што ти прескачеш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 13.9.2018. at 20:02, Васијан рече

Проблем је у томе да се јако провидно извлачиш. Или си баш жестоко не сналазиш у овим водама.

Наша Црква не признаје никакве Тајне од Артемија. Ни наша, ни било која друга на кугли земаљској. То је факат, а твоје веровање је супротно веровању Православне Цркве. Назови артемите како хоћеш, то је суштински небитно. Они немају Св. Тајне. Док по вашем латинском мњењу имају. Артемити вам се радују као својима :D

Има ту и пастирских разлога да заплаше људе да не би ишли код њих. Ово је теолошка расправа то је друго а не можеш народу објашњавати ово око чега се ми расправљамо. Одговори ти мени: Да ли Mакедонци имају Свете Тајне?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 13.9.2018. at 20:27, Васијан рече

Флоровски ништа не побија, само износи телогуменон, без да даје конкретна решења. Када би неко пред њега изнео конкретна питања и чињенице, као што моја маленкост пред тебе и Зорана изнесе, он би се позабавио директно њима, а не би ми давао свој филосовски текст "о границама Цркве". 

Ја пред Вама ставих догматски факт о рашчињењу и озбиљној догматској Вери и трвдњи Цркве да рашчињени не може савршавати Св. Тајне, на то нико од Вас не може да одговори, као што не може да одговори на тренутна исповедања наших Црква, која јасно говори да рашчињени Епископи нису власни да врше Тајне и да њихове Тајне не постоје.

 

Ајде што учиш Флоровског већ си почео да учиш теологе на које си се позивао Атанасија итд.

Све ти је одговорено али ти упорно говориш да нико не може да одговори. То је чак и Максимов схватио али и њега си исправљао. Изгледа да теби аргументи не вреде кад зацрташ нешто.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, kopitar рече

I ja imam isti osjećaj...

ne zaboravim staviti u krunicu stalno tebe i ovo što radiš ..svjestan sam da te čekaju velika protivljenja ali nisi sam mada tako sad izgleda.

Ono što je od DS ne može propasti.

Osjećaj 7896634

Samo se ti moli za njega..pa ćeš vidjet kad ti dođe u snove..

Evo ja ga opet sanjala..nije s njim nesto "čisto".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, kopitar рече

Ništa nije slučajno..:))

Мене од свега што овде расправљате највише интересује како се ти молиш на круницу?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што се чудиш?

Ти мислиш да сам ја вазда неозбиљан? 

 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Ведран* рече

Што се чудиш?

Ти мислиш да сам ја вазда неозбиљан? 

 

Ућутао се Васијан, јер је као чуо да је неко наредио: Пустите Ведрана на Васијана!:))12:smeha::))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Ведран* рече

Што се чудиш?

Ти мислиш да сам ја вазда неозбиљан? 

 

Ti neozbiljan. Iju! taman posla! :)) Ma za tebe je reco ozbiljan stranog latinskog porekla! :tongue:

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Него Аво, јесте ли се молили за мене ових дана?

Неко се молио. Нека настави тако му части. 

Ил је Копитар? 

А Васијан ми изазива хипервентилацију кад видим колике су му поруке. Ја ни у Светом Писму не читам оне генеалогије.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Trifke рече

Ti neozbiljan. Iju! taman posla! :)) Ma za tebe je reco ozbiljan stranog latinskog porekla! :tongue:

Тај се не би уозбиљио ни кад би га Амфилохије поово крстио!:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Trifke рече

Ti neozbiljan. Iju! taman posla! :)) Ma za tebe je reco ozbiljan stranog latinskog porekla! :tongue:

Шта ћеш ти сад и овде? :tongue:

Мене Бог напути овамо тако што ми веза очи па овде написах одговор уместо на другу тему.

А што ме сад па ти мучиш?

:))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ведран* рече

Него Аво, јесте ли се молили за мене ових дана?

Ако се убачивање твог блога у мој мени омиљених рачуна, онда јесам!:sunce: Али се и иначе молим Господину за вас. За трифкета се молим да га Бог сачува од блуда и удављеног!:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Zoran Đurović рече

Тај се не би уозбиљио ни кад би га Амфилохије поово крстио!:))

Не би мене Амфилохије крстио јер је мој предак био Његошев пријатељ, руски конзул и племић. Тако и да нисам крштен, то ти је као да јесам. :))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 32 минута, Ведран* рече

Не би мене Амфилохије крстио јер је мој предак био Његошев пријатељ, руски конзул и племић. Тако и да нисам крштен, то ти је као да јесам. :))

Племићу, заслужио си да ти дам тезе Васијана да се не би мучио:

Јеретици су ван цркве и немају никакву благодат. Но, да би били јеретици, мореају да буду осуђени на Васељенском сабору. Локални сабор не може да их суди за јерес и онда они остају и даље чланови цркве3 и као "канонски" јеретици имају благодат, јер нису анатемисани ни рашчињени. Кад су осуђени, онда немају никакву благодат и кад се по "икономији" примају у цркву онда силази крштење на њих или рукоположење, иако они тога нису свесни. Дакле, не требају обреди да би ове радње биле валидне. 

Једино добро у овим тлапњама је што је Васијан морао да призна да су католици црква јер нису валидно рашчињени. То ти је укратко.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...