Jump to content

Зоран Ђуровић: Доцент Андреј Јефтић и његово доцирање

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 минута, Александар Милојков рече

Треба се мало информисати пре него се крене са коментарима и критиком.

Ово болдовано си у праву. Моја информисаност о овој теми је на нивоу ових информација које сам добио сада, и на основу пар прочитаних Реферата комисија са Богословског. То јест ограничена је. 

Међутим, ја сам се и јавио да тражим информације, а не да критикујем. А ти си онда тражио да ја изнесем мишљење о бољем систему, и ја сам га изнео. И сада када сам га изнео ти кажеш да критикујем и да треба боље да се информишем. :scratch_head:

То ми не делује као фер коментар. Али није важно. 

Ја разумем да ти није пријатно да чујеш да има и нешто другачије што је можда боље, јер имаш у тој игри свога коња. Али овим што си навео о своме искуству само потврђујеш моју тезу. Није битно да ли је ментор један или половина једног гласа, он је у истој комисији, он оцењује сам себе (своје менторство). То је сукоб интереса. 

Значи на основу моје (не)информисаности закључујем да у два Реферата која сам имао прилику да на брзину прочитам, нема ништа од онога што би се могло назвати оцена дисертације. Ништа! Никакве процене доприноса области, никаквог коментара о позитивним аспектима рада, недостатцима, ограничењима. Има само један дужи сажетак, неколико празних фраза и доста генерички преписаног текста. 

А ако је то случај овде, а ти с друге стране тврдиш да нису ствари баш такве, и наводиш другачије искуство, то опет потврђује моју тезу да систем не ваља. Јер ако са једне стране овакве ствари које наводим пролазе, а са друге стране постоје огромне потешкоће код некога другога, шта је то онда него систем који није добар?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 227
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 13 минута, АлександраВ рече

После се формира комисија за одбрану

Заборавих, мислим да се формира комисија за оцену доктората, требало би да је тако, а тек након тога комисија за одбранну, мада обично само буде потврђен састав комисије за оцену па она буде и комисија за одбрану. Свакако, ментор није у том саставу а обавезно је један члан споља.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, АлександраВ рече

Заборавих, мислим да се формира комисија за оцену доктората, требало би да је тако, а тек након тога комисија за одбранну, мада обично само буде потврђен састав комисије за оцену па она буде и комисија за одбрану. Свакако, ментор није у том саставу а обавезно је један члан споља.

Сад си нас збунила. Провер то на сајту факса па нам препричај. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Zoran Đurović рече

Сад си нас збунила. Провер то на сајту факса па нам препричај. 

Судећи по рефератима које ја гледам ментор је први у стручној комисији за преглед и оцену дисертације. То оно што сво време тврдим, он оцењује своје менторство :0205_whistling:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Сад си нас збунила. Провер то на сајту факса па нам препричај. 

Ево баш гледам, мало је другачије него тамо где сам радила.

Овако, овим редом:

1. Комисија за оцену научне заснованости теме др дисертације.

2. Комисија за преглед и оцену завршене др дисертације

3. Комисија за одбрану

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Замолио бих заинтересоване да се врате на тему, да не буде троловања. Реч је да ли стоје моје и Иванове примедбе на ЈА "докторат"? Не интересује нас какав је човек, него да ли стоје примедбе. Зато постављам поново питање @Александар Милојков: На ком то факсу човек може да пише тезу о осврту особе А на особу Б, а да није читао особу Б? Ти си читао ону ЛаКуњу на Августина, али си могао да одговориш да пише глупости јер си читао самог Августина. АЈ није читао изворе. И ти би то одобрио као др тезу? И то на престижном у свету БФ?;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ведран* рече

је први у стручној комисији за преглед и оцену дисертације.

Није, у састав ове комисије улазе наставници који испуњавају услове за менторство (према стандардима), и опет је један споља, а ментор (за тај рад) не може да буде члан ове комисије.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мене интересује једно шире питање у вези дисертације АЈ. Наиме да ли је само питање (теза) такве ширине и комплексности, да оправдава постојање једног доктората као доприноса науци? Шта ви мислите?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, АлександраВ рече

Није, у састав ове комисије улазе наставници који испуњавају услове за менторство (према стандардима), и опет је један споља, а ментор (за тај рад) не може да буде члан ове комисије.

Ја својим очима гледам да јесте члан. Црно на бело. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, АлександраВ рече

Извињавам се свима.

Јел то поп оће да каже да смо тролови? :unbelieveble:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Ведран* рече

А ако је то случај овде, а ти с друге стране тврдиш да нису ствари баш такве, и наводиш другачије искуство, то опет потврђује моју тезу да систем не ваља. Јер ако са једне стране овакве ствари које наводим пролазе, а са друге стране постоје огромне потешкоће код некога другога, шта је то онда него систем који није добар?

E, то је то! :skidamkapu:

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Ведран* рече

Мене интересује једно шире питање у вези дисертације АЈ. Наиме да ли је само питање (теза) такве ширине и комплексности, да оправдава постојање једног доктората као доприноса науци? Шта ви мислите?

И само да кажем, тај докторат нисам прочитао (мало јесам прелистао), и не знам стандарде БФ у Бг, да ми неко после не учитава како ја сад нешто критикујем рад који нисам ни прочитао. Ништа (још) не критикујем само питам. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, АлександраВ рече

ne_shvata

Па погледај крај реферата: 

У Београду, 17. децембар 2015.
Чланови Стручне комисије за преглед и оцену дисертације:
1. др Владан Перишић, редовни професор
Православног богословског факултета Универзитета у Београду (ментор)
2. др Богољуб Шијаковић, редовни професор Православног богословског
факултета Универзитета у Београду
3. др Дарко Ђого, доцент Православног богословског факултета
Универзитета у Источном Сарајеву

Такође можеш да видиш да је Ведран у праву, не само црно-бело него и у боји12:smeha:

 Скупила се цела херцеговачка дружба, у публици вл. Григорије као Ришије, једино не видех умировљеног у покушају вл. Атанасија...   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...