Jump to content

Бискуп Владо Кошић: Усташтво није био фашизам него организовано војно деловање у одбрани Хрватске као државе

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 3 минута, Ведран* рече

Нико и није рекао да су Хрвати усташе! О повјесничару!

Али Кошић јесте усташки промиџбени апаратчик. 

То су претеривања.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Daj mali ne baljezgaj, većina hrvatskog naroda je prihvatila fašiste, dok su neki pošteni hrvati ipak shvatali da ni po cenu jedne samostalne države, ne smeju sebi dozvoliti savez sa djavolom kako bi do plemenitog cilja došli.

Da ne pominjem kako su domobrani bili rehabilitovani posle rata i da ti pišeš isključivo namernu demagogiju.

Hrvati sada imaju problem sa samim sobom i sa tobom, jer uništavaju verovatno plemenit cilj samostalne države Hrvata koji nisu želeli ni fašizam ni komunizam u njegovom najgorem obliku.

Ovo što vi sada radite, je samo zbog toga što ne možete da se okrenete plemenitoj manjini Hrvata kojih ima i od njih napravite većinu, no uzdižete fašizam radi cilja sopstvene države.

Ti plemeniti Hrvati bi verovatno sa Srbima u krajini živeli posve normalno ali posle ustaša i koketiranja koje ne prestaje sa njima vi nećete dobro proći.

Nadam se plemenitim Hrvatima i nek ih Bog čuva.

Хрвати су се 1941. обрадовали самосталној држави а не усташама. Хрвати су ок, Римокатоличка црква је та која их трује, само им фали Православље да оздраве.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Бранко Авдагић рече

Хрвати су се 1941. обрадовали самосталној држави а не усташама. Хрвати су ок, Римокатоличка црква је та која их трује, само им фали Православље да оздраве.

Ne znam ja bi te banovao.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Бранко Авдагић рече
пре 15 минута, Ведран* рече

Али Кошић јесте усташки промиџбени апаратчик. 

То су претеривања.

Да ово су претеривања, а Кошићево да је усташки покрет легитиман и да поздрав "за дом спремни" легитиман, нису претеривања. То тако треба да буде. 

Ма иди мало олади - нека ти Томсон коју запева, а после да се сви опустите уз ужичко колце и заиграте мало заједно са Кошићем, Гласновићем, Есих и колегом ти по професији Хасанбеговићем, а "Васо" (Бркић) нека вам свира хармонику.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Предлажем да направите интервју са Кошићем и сигуран сам 100% да он није никакав усташа или да позива на прогон Срба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Бранко Авдагић рече

Хрвати су се 1941. обрадовали самосталној држави а не усташама. Хрвати су ок, Римокатоличка црква је та која их трује, само им фали Православље да оздраве.

Krvati su papski kučići vazda bili i ostali....fali im jedan bič pravoslavni da ih išiba,da im se leđa zacrvene a posle i obrazi.....

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Бранко Авдагић рече

Предлажем да направите интервју са Кошићем и сигуран сам 100% да он није никакав усташа или да позива на прогон Срба.

Ево теби дајемо тај задатак и потпуну слободу да изабереш теме. Пошто си му ближи физички, али и по убеђењу. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хрвати су наша словенска браћа и по језику и по крви. Треба ширити православље међу њима, исто као и идеју словенског братства.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не желим више учествовати у овој теми због неозбиљности осталих учесника, како због њиховог приступа теми тако и због њиховог начина изражавања.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Бранко Авдагић рече

Не желим више учествовати у овој теми.

Хвала ти.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само ћу још једно написати у овој теми, а то је да ми који имамо више образовање или смо пак начитанији од већине, требамо бити узор другима, треба држати један академски ниво, академски а опет не снобовски (писати једноставно, разумљиво свима), а не спуштати се на ниво и речник улице... То јако замерам овде присутним свештеницима, нарочито оцу Зорану Ђуровићу, што нису подигли ниво...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А сад да се вратимо на тему. 

Одакле је податак да је Кошић задужен за екуменизам?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Ведран* рече

А сад да се вратимо на тему. 

Одакле је податак да је Кошић задужен за екуменизам?

Mons. Vlado Košic je predsjednik vijeca HBK za ekumenizam i dijalog

9. Vijeće HBK za ekumenizam i dijalog

Predsjednik: mons. Vlado Košić

Tajnik: o. Jure Zečević, OCD

Ali ne i komisije HBK za za dijalog sa Srpskom Pravoslavnom Crkvom, tamo je samo članom a predsjednik te komisije je mons. Marin Barišic

4. Biskupska komisija HBK za dijalog sa Srpskom Pravoslavnom Crkvom

Predsjednik: mons. Marin Barišić

Članovi:

mons. Antun Škvorčević

mons. Đuro Hranić

mons. Vlado Košić

https://cs.wikipedia.org/wiki/Římskokatolická_církev_v_Chorvatsku

http://www.hbk.hr/?type=clanak&ID=33

http://www.hbk.hr/?type=diocesan&ID=9

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Zayron рече

Mons. Vlado Košic je predsjednik vijeca HBK za ekumenizam i dijalog

Contradictio in adjecto!

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...