Jump to content

Зоран Ђуровић: Преегзистенција Исуса Христа

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 4 часа, Zoran Đurović рече

Зато ти опсесивно понављаш како смо ми по природи створени. Али, брајко, негираш нашу трансформацију кроз сједињење са благодаћу. То је теби увек нешто спољашње и не реално. То је неки инцидент који нам се деси, као кад обучеш црвену или зелену кошуљу, па их мењаш. Јер ти си по природи исти, а ово само навлачиш и мењаш. Ја сам Србин по рођењу (природи), али сам добио (претпоставимо) италијанско држављанство, но то ме није изменило по природи (остао сам Србин) него ми је само дало друго држављанство. Тако ти гледаш на васкрсење. Нисте ни свесни безбоштва које проповедате. 

Palama kao da je znao da taj rod boksidov nikada neće proći, pa je napravio formulu priroda=blagodat, upravo da razjasni to prevazilaženje prirode koje ovima stvara izgleda nepremostiv problem koliko ih razumem.

Ali onda ne razumem, kako su jaki na rečima da su Hrišćani pozvani na prevazilaženje prirode, verovatno misle da je to samo simvolički.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 8.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1409

  • Volim_Sina_Bozjeg

    1106

  • Zoran Đurović

    1107

  • Bokisd

    697

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ali onda ne razumem, kako su jaki na rečima da su Hrišćani pozvani na prevazilaženje prirode, verovatno msile da je to samo simvolički.

То је по преднацрту и предокусу...:))12:smeha::)) Не разумеш контекст... Бог види у предвиђању предвиђања од предвиђања предвиђања логосе логоса предвиђених у предвиђању предвиђања, не види бића, јер она не постоје. Све ти је то Матрикс, брале... Кресни слободно једну добру мароканску курву, да се тресе палуба од тебе, јер бог је тренутно на другој страни кугле, како нас варају Наса и Ција и Ватикан па не види шта се дешава одоздо... Једном речју, по овима је Бог ћорав! Зато и може да опрашта грехе, јер не види!:))) 

Искрено говорећи, мислим да је манифестан атеизам ових који би хтели да их називамо браћом. Само они не виде да су атеисти. Као што је и Варлаам мислио да је побожан кад је осуђивао Паламу јеретика. Сви ови би били добри муслимани: Клањамо се, Алах горе, ми доле, не нас зајебавај са неком причом о љубави и сједињењу! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Zoran Đurović рече

Искрено говорећи, мислим да је манифестан атеизам ових који би хтели да их називамо браћом. Само они не виде да су атеисти. Као што је и Варлаам мислио да је побожан кад је осуђивао Паламу јеретика. Сви ови би били добри муслимани: Клањамо се, Алах горе, ми доле, не нас зајебавај са неком причом о љубави и сједињењу! 

Da i ja mislim da je to prvenstveno lični strah od sjedinjenja pa posle toga od tog ličnog plana ide i velika propoved rđave prirode da ne ostanu sami u svome strahu. A velik je to strah i velika tama.

Isto kao što je Varlaam osuđivao "jeretika" Palamu. Počeo da se osipa Varlaam....

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

Da i ja mislim da je to prvenstveno lični strah od sjedinjenja pa posle toga od tog ličnog plana ide i velika propoved rđave prirode da ne ostanu sami u svome strahu. A velik je to strah i velika tama.

Isto kao što je Varlaam osuđivao "jeretika" Palamu. Počeo da se osipa Varlaam....

Па јереси су и последица фобија које људи носе у себи. Није да смо баш сви лишени мозга па зато различито читамо исте текстове. Више  пута се видело да ови наши противници нису толико малоумни па умеју да поставе разумне замке, мислећи да могу да нас ухвате у речи. Једноставно је срце које нас дели, мада у неким случајевима и разум. Но, опет је то иста ствар, јер им страсти помрачују разум и неће да као људи стану и виде где греше. 

А Варлаам се озбиљно осипа... Мислили да је ово само чарка, па кад видеше да је у питању ултимат фајт, склањају се са сцене... Тако Кратос скиде маску, јер психички пуче и испсова све овде редом, и заслужно попи бан.

Није Конан џабе у овој арени! Нема аждје или чаробњака кога мач не може да посече!    

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Zoran Đurović рече

Није Конан џабе у овој арени!

Ja se sam sebi nasmejem kad upozoravam sagovrnika: "Zaslužio si, da se od sad koristim rečima o.Konana" :))

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 часа, Ведран* рече

Да, да. Разумем те потпуно. Знаш како, све што могу да ти кажем јесте носи тај Крст.

Није згодно ни причешћивати се у Цркви где важе таква нека "правила", то јест где се људи редовно не причешћују, и причешћују се само испуњавајући одређене норме на тај начин дефинисане. 

Не дају да се се људи причешћују или просто не важе ту таква правила, или би изазвало саблазан, неспоразум, сукоб, конфликт и слично да неко почне да се причешћује редовно, а немаш избора да идеш на друго место, трпи. То ти је то. Нећемо ми за то одговарати. Али неко хоће. 

Naravno da neću da ćutim i trpim, naravno ne mislim da idem i da se svađam i pijačarim sa sveštenikom u njegovom hramu, jednostavno ću da idem na Liturgiju u crkvu gde je praksa pričešćivanja drugačija, i to ne zato što sam ja razmažena i zato što neko treba da titra mojim hirovima, nego zato što ja ne dolazim na Liturgiju kao na muzičko scenski nastup kostimiranih čika koji se na kraju balade pričeste a ja bi trebalo da im aplaudiram, nego zato što imam apsolutno pravo da se pričešćujem svake nedelje bez da me uslovljavaju postom van posta i ispovešću ako nemam šta da ispovedam (dobro, osim možda par opomena i jedne zaključane teme, mada je i to bilo pravedno ?, i eventualno preterano začinjene hrane, od omekšivača ne odustajem i pod pretnjom epitimije), to pravo  je meni Otac ostavio isto kao i njima, u ostalom zašto se čita razrešena molitva (ispravite me ako se ne zove tako) na Liturgiji posle koje se pristupa  čaši?

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Снежана рече

osim možda par opomena i jedne zaključane teme, mada je i to bilo pravedno ?, i eventualno preterano začinjene hrane, od omekšivača ne odustajem i pod pretnjom epitimije)

Грешнице, а кафу што испијаш и церекаш се по форуму? 

Ђе је онај подсетник у иљаду тачака? 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ведран* рече

Грешнице, а кафу што испијаш и церекаш се по форуму? 

Ђе је онај подсетник у иљаду тачака? 

Dobro de, uživam šetajući u miru i tišini groblja ?

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Снежана рече

Dobro de, uživam šetajući u miru i tišini groblja ?

Ево ја управо сад исто шетам. Додуше немам гробље близу, али је тишина гробљанска.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Milan Nikolic рече

Стварно те муче нечисте силе када се сећаш тог подсетника.

Ти ћеш одговарати по петсто и некој тачки. За призивање нечистих духова. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ведран* рече

Ево ја управо сад исто шетам. Додуше немам гробље близу, али је тишина гробљанска.

Odma da ideš da se ispovediš?

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Снежана рече

Odma da ideš da se ispovediš?

И то што кажеш. Зато што уживам.

20180109_050223.thumb.jpg.38336f10be3f7d697549c51804ad936f.jpg

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Zoran Đurović рече

@Bokisd Послушај првих 5 минута од ђакона: 

 

Okey.

Mislio sam da  odgvororim na sva predhodna pitanja, ali, sam odustao, radi postovanja i tolerancije koje treba da bude izmedju nas. Napisao sam dosta u vezi toga kako gledam na pitanje , po blagodati bespocetni i to je neki moj stav.

Licno, celu ovu pricu oko ( po blagodati bespocetni )  ne shvatam tako , kao da resavanje ovog pitanja moze biti  presudno u nasem spasenju. U crkvi sam, zivim pobozno koliko mogu i pricescujem se. Verujem da mi mozemo da budemo najprisnije sjedinjeni sa Bogom  i da covek moze prevazici svoju prirodu i smrtno i propadljivo postojanje  blagodacu Bozjom i vaskrsenjem tela i da se uzdigne duhom i dusom u zajednicu sa Bogom u tom nekom, buducem carstvu.

Ovo je moj kratki zakljucak povodom ovog pitanja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...