Jump to content

Шта тренутно читате?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Умно делање - о молитви Исусовој. Збирка поука светих Отаца и опитних делатника Исусове молитве, коју је саставио игуман Харитон.

Molitva-Isusova-i-Tajno-poucenje_slika_O


ОД САСТАВЉАЧА

„Шта је то молитва? У чему је њена суштина? Како се научити молитви? Шта доживљава дух хришћанина који се моли у смирењу срца?

Сва таква питања требало би да непрекидно обузимају и ум и срце верујућег човека, јер у молитви он беседи са Богом, ступа у благодатно општење са Њим и живот у Богу. Свети Оци и Учитељи Цркве дају одговоре на сва ова питања, одговоре засноване на благодатном озарењу кроз искуство молитвеног делања, a то искуство је доступно и неуком и мудрацу“
Епископ Никон

„Сваки хришћанин увек треба да има на уму, да је неопходно потребно сјединити се са Господом Спаситељем свим бићем својим, да Му треба дозволити да се усели у ум и срце наше, а за такво сједињење са Господом после причешћа Телом и Крвљу Његовом најбоље и најпоузданије средство јесте умна молитва Исусова.

Да ли је Исусова молитва обавезна и за мирјане? Свакако је обавезна, јер је сваком хришћанину, као што је напред речено, неопходно да се сједини са Господом у срцу, а најбољи начин за то сједињење јесте Исусова молитва“
Епископ Јустин

Монах се пак на монашењу, када му се уручују бројанице, које се том приликом називају мачем духовним, заветује на непрестано, даноноћно мољење Исусовом молитвом.

Брат упита старца: “Какве помисли ми ваља имати у срцу моме?” Старац одговори: “Све о чему човек може да мисли, од неба до земље, све је таштина, и само онај који се навикао да се непрестано сећа Господа Исуса, у истини стоји”

Из "Отачника”

Кад започињеш разговор са неким, упитај се колико пута би за то време могао да изговориш Исусову молитву и да ли људски језик има речи које би биле узвишеније и лепше од речи ИСУС ХРИСТОС. Обавезно се запитај и за шта ти то мењаш Исусову молитву. Тајне Божије се откривају ћутљивим људима.

Архимандрит Рафаил Карелин, из књиге “ДАХ ЖИВОТА”, поглавље “Ући у cвoje срце”

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, ana čarnojević рече

Шта се смараш Броки, рекли ми људи да је досадно, само кука нешто. 

Мош мислити, како је тешко попу по Америкама.. 

Knjiga je odlična, preporučujem je svakome. 

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Prof. dr Radmilo Petrović - Rečnik misterisjkih inicijacija

 

Naslov knjige nema veze sa sadržajem odnosno tekstom knjige. No s obzirom na to ko je izdavač iste, ne čudi njeno zbrdazdolisanje. Knjiga je više "izložbena", `nako, kataloška. Krcata je informacijama i to joj je jedini plus u moru minusa. 

(Kako je cenjeni profesor došao do ovog izdavača? Je l` taj izdavač "pametan"? Da li je prof. Petrović "pametan"? Šta su oni zamislili... Kome je potrebna ova knjiga?! Ko tako nešto uopšte i čita, za boga miloga?!?!?! Osim mene, dakako)

 

 

20200422_012052.jpg

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Za ljubitelje fantastike :

 

WWW.BBC.COM

Tmurne karantinske dane mnogi prekraćuju knjigama, a evo zašto...

 

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Андреј Макин - Француско завештање

 

WWW.LAGUNA.RS

Dobitnik Gonkurove nagrade U najudaljenijem kutku Sibira odrastao je mladić slušajući priče svoje bake Francuskinje o...

 

Шта за духовни живот хришћанина значи св. Причешће јасно је из те речи самога Господа: "Ја сам живи Хлеб који је сишао с неба. Kо једе од овога Хлеба живеће вечно... Ако не једете тела Сина човечијег и не пијете крви његове, живота нећете имати у себи. Kо једе Тело моје и пије Kрв моју има живот вечни и ја ћу га васкрснути у последњи дан. Јер је моје Тело право јело и Kрв моја право пиће."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Nikola Stojanovic said:

@виноградар Kakva je Roki?

 

Прочитао сам тек десетак страна. Али могу рећи да сам прочитао пар мишљења особа које имају истанчан укус и рекоше све најбоље о књизи.

Шта за духовни живот хришћанина значи св. Причешће јасно је из те речи самога Господа: "Ја сам живи Хлеб који је сишао с неба. Kо једе од овога Хлеба живеће вечно... Ако не једете тела Сина човечијег и не пијете крви његове, живота нећете имати у себи. Kо једе Тело моје и пије Kрв моју има живот вечни и ја ћу га васкрснути у последњи дан. Јер је моје Тело право јело и Kрв моја право пиће."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...