Jump to content

Свет који ће настати након овога што зовемо "Хришћанство" или "Нови завет"

Оцени ову тему


Препоручена порука

1 hour ago, obi-wan рече

Odma` da ti kazem da je to sasvim naopako protumacen deo "Otkrivenja", i da nema veze ni sa kakvim zemaljskim carstvom, nego samo i iskljucivo sa Nebeskim.

Ali to nebesko silazi na Zemlju u vidu Novog Jerusalima,novo nebo i nova Zemlja itd....

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Аурор рече

I Velikosrpsko Carstvo sa izgubljenim istorijskim teritorijama ;)

Kad siđe Isus sa Nebeskom Srbijom neće biti izgubljenih teritorija;)

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Mиљан Л. рече

Да, многи теолози сматрају да ће се прогласити за Бога на земљи у сред Јерусалима и покушат да обједини муслимане, хришћане и јевреје. 

Скоро сам читао о проблематици лоцирања једног дела књиге Откровења, града на седам гора (на страну то што постоји могућност симболике у виду Христове Цркве као невидљивог града), јер је много градова изграђено на седам гора: Рим, Атина, Москва, Лисабон, Јерусалим, Дамаск, Техеран...

Da, sve ce u njemu biti koncetrisano, kao jednom vladaru, kako zemaljskom, tako i duhovnom.

Cini mi se, da je grad na sedam gora, prvenstveno alegorijsko tumecenje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Кратос рече

Ali to nebesko silazi na Zemlju u vidu Novog Jerusalima,novo nebo i nova Zemlja itd....

Da, to izgleda da silazi a brzo bude i konec světa. Vidjet je to i prema tome što katolik Srbin iz Amsterdama danas sav sablažnjen piše svom prijatelju takodjer katoliku koji da se nije Božijom i svojom voljom pokrstio kao katolik bio bi možda musliman, da pravoslavni Srbin Božo Vreco nastupa danas 21.10.2017. u desakraliziranoj nekadašnjoj katoličkoj crkvi u Amsterdamu sa svojim repertoarom sevdalinki, illahija i kasida. Nastupa dakle u toj bivšoj katoličkoj crkvi pa nema pojma šta sad s tim, ici tamo ili ne ici jer mu se to čini degutantno, otporno što je koncert na koji bi rado otišao u takvom objektu. Pa mu bilo odgovoreno od tog njegovog prijatelja otpadnika od islama i kafirkatolika da na to gleda s te bolje i pozitivne strane, može se istovremeno tamo molit i zabavljat. Crkva je svejedno odsvijecena pa je sada to zgrada kao i svaka druga.

 harp

Ovdje ce nastupati Božo Vreco u Amsterdamu:

http://www.locaties.nl/de-duif.134098.lynkx

Bice to vrlo pobožan koncert:

https://www.podiuminfo.nl/concert/212682/Boo_Vreo/De_Duif/

https://www.facebook.com/events/315893988844413/

https://www.biografija.org/muzika/bozo-vreco/

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Аурор рече

Neće biti 'teritorija' nikakvih.

Neće biti novog neba i nove zemlje?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inače Vreco je vec "sav rasprodan" ali pošto je njegova rodica, tog Srbina katolika iz Amsterdama ustvari žena, supruga organizatora koncerta onda on ne samo da ce tamo moci uci "preko veze" vec ce to za njega biti i sasvim gratis, besplatno. :D 

https://www.podiuminfo.nl/concert/212682/Boo_Vreo/De_Duif/

https://www.facebook.com/events/315893988844413/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свети Максим каже да је Стари Завет сенка, Нови Завет икона, а будућност истина. Сад је делимично и у загонеткама а тад ћемо видети јасно. Такође доста Светих Отаца су гледали на будућност као смисао. Сматрали су да што су ближе будућности, то су ближи смислу. Супротно од неких философа који су смисао гледали у прошлости. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Кратос рече

Ali to nebesko silazi na Zemlju u vidu Novog Jerusalima,novo nebo i nova Zemlja itd....

"Novo nebo i nova zemlja" nisu nikakva apstrakcija, nego ova sadasnja tvar (zemlja, nebo, sta vec) preobrazena blagodacu Bozijom tako da vise ne podleze truleznosti i propadanju, tj. tako da iz nje bude odstranjeno sve ono sto je koruptivno. Dakle, o Drugom dolasku Gospodnjem ova tvar nece da bude tek onako unistena, nego preobrazena, preizmenjena.

A "nebeski (novi) Jerusalim" je sintagma koja oznacava Crkvu, odnosno, to je drugo ime za Crkvu, koja je nebozemni zivi organizam sacinjen od svetih.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, obi-wan рече

"Novo nebo i nova zemlja" nisu nikakva apstrakcija, nego ova sadasnja tvar (zemlja, nebo, sta vec) preobrazena blagodacu Bozijom tako da vise ne podleze truleznosti i propadanju, tj. tako da iz nje bude odstranjeno sve ono sto je koruptivno. Dakle, o Drugom dolasku Gospodnjem ova tvar nece da bude tek onako unistena, nego preobrazena, preizmenjena.

A "nebeski (novi) Jerusalim" je sintagma koja oznacava Crkvu, odnosno, to je drugo ime za Crkvu, koja je nebozemni zivi organizam sacinjen od svetih.

Planeta zemlja?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Planeta zemlja?

Kakve ce sve oblike da ima ta buduca tvar ostaje da vidimo. I mi sami bicemo preizmenjeni, ako Bog da, a opet mi. To je dobar trag za trezno promisljanje, ali ja bi se svakako uzdrzao od bilo kakvog nagadjanja, prosto - to nije ni potrebno, sasvim dovoljno je sto znamo da ce to buduce da bude jos i mnogo lepse od ovog sad prelepog.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Zayron рече

Da, to izgleda da silazi a brzo bude i konec světa. Vidjet je to i prema tome što katolik Srbin iz Amsterdama danas sav sablažnjen piše svom prijatelju takodjer katoliku koji da se nije Božijom i svojom voljom pokrstio kao katolik bio bi možda musliman, da pravoslavni Srbin Božo Vreco nastupa danas 21.10.2017. u desakraliziranoj nekadašnjoj katoličkoj crkvi u Amsterdamu sa svojim repertoarom sevdalinki, illahija i kasida. Nastupa dakle u toj bivšoj katoličkoj crkvi pa nema pojma šta sad s tim, ici tamo ili ne ici jer mu se to čini degutantno, otporno što je koncert na koji bi rado otišao u takvom objektu. Pa mu bilo odgovoreno od tog njegovog prijatelja otpadnika od islama i kafirkatolika da na to gleda s te bolje i pozitivne strane, može se istovremeno tamo molit i zabavljat. Crkva je svejedno odsvijecena pa je sada to zgrada kao i svaka druga.

 harp

Ovdje ce nastupati Božo Vreco u Amsterdamu:

http://www.locaties.nl/de-duif.134098.lynkx

Bice to vrlo pobožan koncert:

https://www.podiuminfo.nl/concert/212682/Boo_Vreo/De_Duif/

https://www.facebook.com/events/315893988844413/

https://www.biografija.org/muzika/bozo-vreco/

Преко 1000 Цркви у Италији је (протеклих 40 година) стављено ван употребе и објекти су омалтерисани изнутра и дати у закуп банкама, аутомеханичарским радњама... Иначе у Амстердам, који је удаљен пар км од Хага, не можемо тражити неку хришћанску духовност. Холанђани су један од пионирских ( по питању: хришћанског хуманизма и ренесансе) европских народа који су нажалост уништени културно, након француско-енглеског рата. Од тада се нису опоравили, нити су имали своју власт. Овај наведени "уметник" има публику са наших простора, стварно верујеш у то ??? на страну медије који га редовно анализирају и предмет су његових јавних исповести, они би ставили камеру где год, само да их неко прати на тв. Због тога сам пола канала на ТВ избрисао0703_read

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, obi-wan рече

Glede ovog ostalog sto si pitao, tebe muci koliko vidim ona stara hilijasticka dilema o tom "hiljadugodisnjem carstvu". Odma` da ti kazem da je to sasvim naopako protumacen deo "Otkrivenja", i da nema veze ni sa kakvim zemaljskim carstvom, nego samo i iskljucivo sa Nebeskim.

Ма не, него покушавам да кроз постављање питања вратимо дечију психологију себи, са једне стране:). Са друге стране ме интересује, јер теоретско дефинисање простора и димензија је могуће на основу карактеристичних података као почетних вредности, макар гледали из ове перспективе сада, јер то омогућује прелазак на посматрање из друге перспективе кад се иста дефинише наравно. Зашто неко верује да је простор технологији доступан, недоступан човековом уму?? Није уопште ту никаква духовна јерес на снази већ узвишен благослов. Исто као и други континенти са својим екосистемима на свету:D

пре 21 часа, Гајић рече

Деницина је човек!

Ово деницина нисам схватио, нити нашао на интернету шта значи??

пре 12 часа, obi-wan рече

da bi razumeo bilo sta iz velike tajne poboznosti, potrebno je i neophodno da prethodno zazivis zivotom hriscanina, tj. zivotom asketsko-liturgickim, svetotajinskim. Tajne vere i zivota u veri razumeju se srazmerno nasem upodobljavanju Bogocoveku, tj. srazmerno ispunjavanu Njegovog vecnog zakona Ljubavi.

Водим се логиком да исихазам, аскетизам... не познају материјални простор у коме немају доминацију и могућност постојања. Духовно гледано, мотивисани однос према материји је вероватно другачији од незрелог незналичког погледа какав ми световњаци имамо. Такође је и неко искуство духовног простора код великих лаври где у манастиру живи преко 1000 монаха другачија од манастира где живи један или братство од 40,50 монаха. Материја је са својим уређењем створена од Бога, као и човек. Бог је Ноју послао целовити облик како брод треба да изгледа, па га је Ноје обликовао сам ручно притом схватајући све димензије истог. Верујем да је духовно неодвојиво од материјалног, јер природа светлости јесте да постане материја, увек светлост носи целовиту природу коју ће материја да обликује. Нико не може по мраку радити, зар не:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...