Jump to content

Јавно писмо умировљеног Владике Атанасија Патријарху Српском: „Сазовите хитно Архи­је­рејски Сабор!“

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 16 часа, Grizzly Adams рече

Ма ОК. Кад буде поново прилика идите ви у рат па освајате тамо српске територије...

Misliš da oslobađamo?

 

пре 16 часа, Grizzly Adams рече

Али дајте да дотле нешто радимо корисно и паметно, а не да губимо време више. Ено Јевреји изгубише целу територију, па људи сели да раде, уче, напредују, направили чудо од народа. На крају добише и територију назад.

А ми ћемо наредних две хиљаде година само да кукамо због "неправде".

Ovo si u pravu,od kukanja nema selameta.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Bokisd рече

Mislim, da je pitanje vremena kada ce se to desiti ( pre ili kasnije, svejedno ).

Onda, cemo kao drzava i Crkva biti u problemu. Oni ce sve uciniti da nase crkve i manastire prikazu kao svoju zaostavstinu i kulturu. Tesko je i sada nasim ljudima tamo, kako ce tek biti. Jadan nas  o.Sava Janjic, kako li mu je tesko da se izbori sa svim problemima. :blush:

Inace, mislim, da kada dodje vreme, trebace poseban Arhijerejski sabor, koji jedini moze dati odgovor , na pitanje unutrasnjeg dijaloga o Kosovu i Metohiji.

Pazi šta kaže,imamo većinu za UNESCO a u dogovoru sa kaubojima se taktički povlačimo iz kandidature za interpol,znači ovo smo za sada uspeli da izlobiramo(korumpiramo) a za interpol polako....al aje viđećemo al čini mi se da ćemo morati da se pripremimo na još jedno gutanje žabe....

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Srbija je generalno umorna od svega.

Kako vučku uspeva da radi 17 sati dnevno a da pri tom 14 ne ode ni u wc, stvarno ne znam.

 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Srbija je generalno umorna od svega.

Kako vučku uspeva da radi 17 sati dnevno a da pri tom 14 ne ode ni u wc, stvarno ne znam.

 

Благо нама, не желим ни да замишљам како би тек живели да он (и само он) не ради тих 17 сати. :smeh1:

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Снежана рече

Благо нама, не желим ни да замишљам како би тек живели да он (и само он) не ради тих 17 сати. :smeh1:

 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 часа, Volim_Sina_Bozjeg рече

Hoćeš da ti nabrojim nezrele države koje ne znaju da prihvate poraz, koje nisu priznale kosovo kao državu?

Bio bi to poduži spisak.

Ne može da se krši međunarodno pravo bez posledica za ceo svet.

Čudan ti je argument.

Bravo, ovo je sustina cele price, :ok:bar po spoljasnjem gledanju na stvar. 

Fakticko stanje je takvo kakvo jeste. Ali, politicko i pravno gledano, sve je jos na nasoj strani. To je ovo sto kazes VSB, medjunarodno pravo.

Da nije tako i da nije sve gotovo, ne bi oni trazili, prvo, da se zaobidje rezolucija OUN 1244., i da se pregovori premeste u Evropu. Ne bi insistirai na potpisivanju Briselskog sporazuma, na stolici u UN,....  koje je sve,  postepene stepenice ka konacnom potpisu nekog obavezujiuceg ugovora o faktickom priznavanju KiM.

E, zbog toga je vazno sve ovo i odgovor Crkve. Ne potpisivati nista. Trebalo je i ranije, mnogo ranije reagovati. Ovo je poslednji trenutak. Pet do dvanaest.

Jer, dok ne potpisemo svojom rukom bilo koji  legalni i pravni dokument......KiM je NASE.

Zbog toga sva ova frka i zbog toga ovaj covek sto radi 25. sati dnevno ( :)) ), pravi ovakvu pricu. Cuj unutrasnji dijalog, a, svi mediji u njegovoj vlasti. ( da mu i onaj iz S. Koreje pozavidi  :ani_biggrin: ).

Sto je nekad rekao 'ludi' Seselj, dok ne potpisemo, nase je, ....mozda ce se nekada promeniti spoljno politicka situacija u nasu korist, pa cemo imati i vise mogucnosti za borbu. Ovako, sa potpisom i kapitulacijom, posekli smo granu na kojoj sedimo.

I, samo da dodam. Da nije bas bez razloga, tamo na Kosovu, Lazar dao svoj zivot. Njega je Bog proslavio i njegov zavet je duhovna vertikala, kojom je , kroz celu  svoju  istoriju isao Srpski narod. Ko to narusava, ( u svakom smislu ) ne cini dobru i pravednu stvar. Ovde bih zacutao. :blush:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Жељко рече

Mislim da je preneto.

А чуди те зато што мислиш да је симбол Видовдана камиказе!

Ово писмо не може да прође у Вучићевим медијима, па стога се (не)чудим што за текст нема места на Видовдану.

*Едит:

Сад видех да је пренето, са закашњењем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, Жељко рече

Само да подсетим на моје писаније из Данаса од 14. августина ове године:

 

http://danas.rs/licni_stavovi/licni_stavovi.1148.html?news_id=353717&title=Crkvene+crvene+linije

Screenshot_13.jpg

Ukoliko nekim čudom dođe do autentičnog unutrašnjeg dijaloga oko Kosova, isto tako ako se nekim čudom postigne konsenzus ključnih učesnika dijaloga, stav crkve će biti veoma značajan. Problem je samo što crkva nema jedinstven stav po ovom pitanju.

Zeljko, mozete li malo pojasniti podvucene insinuacije? Crkva nema jedinstven stav po pitanju KiM?  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Srbija mnogo veci problem od priznavanja/nepriznavanja Kosova ima sa demografskom slikom koja je katastrofalna. U 2015. godini zabiljezen je negativan prirodni prirastaj od nesto preko 38 000 ljudi, tacnije najveci u poslednjih 70 godina. Prosle godine nesto preko 36 000. U Srbiji se u periodu 2006-2016 broj stanovnika smanjio za 385 000 po osnovu prirodnog prirastaja. Zatim ogroman broj ljudi se svake godine iseli, uglavnom mladi visoko obrazovani stanovnici. Ekonomija je losa, penzije se uglavnom finansiraju iz drzavnog penzionog fonda, tako da vremenom niti ce ko imati da finansira te penzije, niti ce moci da finansira birokratiju, odnosno vecinu javnog sektora. Zamislite tek da je Srbija u EU i da ljudi mogu lakse odlaziti da rade u inostranstvo? Situacija bi bila jos gora, kao i u Hrvatskoj uostalom.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

По мени добро писмо вл. Атанасија...

Што се Косова и Метохије тиче и приче да је оно одавно изгубљено, да јесте изгубљено не желим да звучи да цитирам Матију, али да је изгубљено не би нам услов за евроинтеграције био да нашу територију пустимо низ воду. Дакле Косово и Метохија тренутно могу да направим поређење јесте неки колач око кога се отимамо и иако га држимо за један мали део, а њих 10ро нам отима из руке и прети нам да пустимо и ударају нас по руци и шутирају само да пустимо, док коначно ми не пустимо тај делић и не кажемо ево вам или не поступимо сходно притисцима, до тада је то наше.

Ми реално не знамо сутра шта се може десити, а камоли за годину, пет, десет...каква ће бити косталација у светској политици, шта ће се тада дешавати по том питању и све остало, дакле не морамо трчати пред руду, они да су сигурни у то да су нам отели Косово, не би тражили да га признамо, не би условљавали ђа оно, ђа ово.

Моје мишљење је да је долазак Вучића на власт од стране Запада и Америке исконтруисан само из разлога да се та жаба у виду Косова и Метохије лакше прогута и да је његова нека крајња инстанца у том смислу заиста и признавање Косова и Метохије. Е сад наравно то не може тако лако и није да се власт не прибојава реакције народа, па и саме цркве и свих.

Шта СПЦ може по овом питању...па ако каже јасан став може пуно, цркви народ верује, то би било јасно но но било коме да нешто покуша или у крајњој линији био би тај маневар доста сужен и критичан за онога ко би то покушао.

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ali i da toga nema, KRŠITI međunarodno pravo na sileđijski način jeste OPASNO za ceo svet.

Zato postoje države koje nikada neće priznati kosovo a ako nam ga neko uduzima omda je lopov i mi sa tim nekim nemamo šta da pregovaramo u vezi tog pitanja.

Eto, Spanija nije priznala KiM. Verovatno iz prakticnih razloga. 

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=09&dd=21&nav_category=78&nav_id=1305894

Samo sto, kada ne bi imali taj problem, onda bi verovatno priznali. Onda je to licemerje i dvostruki standardi. To znaci, medjunarodno pravo je okey, samo sto, za jedne ne vazi, ( mi ), za druge vazi. (oni ) :kucanje:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Ronald рече

Srbija mnogo veci problem od priznavanja/nepriznavanja Kosova ima sa demografskom slikom koja je katastrofalna. U 2015. godini zabiljezen je negativan prirodni prirastaj od nesto preko 38 000 ljudi, tacnije najveci u poslednjih 70 godina. Prosle godine nesto preko 36 000. U Srbiji se u periodu 2006-2016 broj stanovnika smanjio za 385 000 po osnovu prirodnog prirastaja. Zatim ogroman broj ljudi se svake godine iseli, uglavnom mladi visoko obrazovani stanovnici. Ekonomija je losa, penzije se uglavnom finansiraju iz drzavnog penzionog fonda, tako da vremenom niti ce ko imati da finansira te penzije, niti ce moci da finansira birokratiju, odnosno vecinu javnog sektora. Zamislite tek da je Srbija u EU i da ljudi mogu lakse odlaziti da rade u inostranstvo? Situacija bi bila jos gora, kao i u Hrvatskoj uostalom.

 

 

Nema veze uvek računamo da će te praznine popuniti crnogorci.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Bokisd рече

Jer, dok ne potpisemo svojom rukom bilo koji  legalni i pravni dokument......KiM je NASE.

@Кратос

Брате, мислим да ови имају бољу робу... ;)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 42 минута, Жељко рече

Nema veze uvek računamo da će te praznine popuniti crnogorci.

 

Naravno:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...