Jump to content

ХРИСТОС ВАСКРСЕ! Благодатни огањ је сишао на гроб Господњи

Оцени ову тему


Препоручена порука

Управо сада, Рапсоди рече

Седи доле, минус 1. Можеш ти и боље.

Не знаш да преведеш, а знаш да је бугарски.....12:smeha:

Јао Клауд, толико су ти провидне и детиње форе...:) дај бре мало одрасти ....:ani_biggrin:

Nije bugarski nego ruski... naravno da znam sta pise. Naravno da su ovakve ilustracije i pricice glupe.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па што онда оставити 14 'иљада постова исмевајући се томе? Ако ти је Православље последња рупа на свирали ваљда имаш много сврсисходнијих начина да искористиш своје време?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, cloudking рече

Nije bugarski nego ruski... naravno da znam sta pise. Naravno da su ovakve ilustracije i pricice glupe.

Čudno ja tu vidim kompletnu trijadologiju.

Mada te ne osuđujem što ti serviraju ovakvu hranu.

No i ti sam znaš u čijoj si kući i koliko mi različitih aroma prepoznajemo na jedan sasvim drugačiji način.

 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, cloudking рече

Naravno da su ovakve ilustracije i pricice glupe.

Наравно да  " нјет " ...:)

  • Волим 1

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ненад. рече

Па што онда оставити 14 'иљада постова исмевајући се томе? Ако ти је Православље последња рупа на свирали ваљда имаш много сврсисходнијих начина да искористиш своје време?

 

Ti decko da se upristojis i da se ponasas kako dolikuje  u tudjoj kuci. Imas 150 postova i vec dajes sebi pravo da delis lekcije... sedi dole!

 

Boze ova forumska balavurdija sta se nakotila u poslednjih mesec dana... skocio mi nivo neofita u krvi :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Čudno ja tu vidim kompletnu trijadologiju.

Mada te ne osuđujem što ti serviraju ovakvu hranu.

No i ti sam znaš u čijoj si kući i koliko mi različitih aroma prepoznajemo na jedan sasvim drugačiji način.

 

 

Kapiram ja sve odlicno... kao sto vec znas :)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sad jos samo fali da mi neko iskopira pricu o dva nerodjena blizanca u stomaku majke i da se momentalno samoubijem :D 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Volim_Sina_Bozjeg рече

Znam kažem ne osuđujem te ni najmanje.

 

ja bre ovde radim vrlo odogovran poso... vaspitavam vasu decu da vi mozete da se bavite ozbiljnim stvarima :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Ненад. рече

Па што онда оставити 14 'иљада постова исмевајући се томе? Ако ти је Православље последња рупа на свирали ваљда имаш много сврсисходнијих начина да искористиш своје време?

Логика против атеиста

Атеисти имају проблем и са логиком. Притом, што је забавно, то се показује чак и тамо где атеисти желе да покажу своју велику ‘логичност’ у поређењу са верујућима. Узмимо као пример ироничну сличицу популарну код атеиста:

 

logika

 

 

На тај начин атеисти покушавају да избегну одговор на једно од најболнијих питања за себе. Питање је следеће: ‘Ако ви сматрате да верујући људи треба да се одрекну свог религиозног погледа на свет зато што на природно-научни начин није доказано Божије постојање, зашто ви сами не сматрате да сте дужни да се одрекнете свог атеизма из разлога што на природно-научни начин није доказано непостојање Бога?’ Уместо поштеног одговора, атеисти почињу са: ‘А не, ми настављамо од вас да захтевамо: докажите научно своју главну тврдњу! – и немојте се усудити да то од нас тражите!’ Такав став је тешко назвати логичним.

У наведеној сличици се налази један суштински фалсификат. Када верујући поставља атеисти питање: ‘На који начин ти можеш да докажеш одсуство Бога?’, он не сматра неспособност атеисте да одговори на питање доказом Божијег постојања. Питање се поставља са другим циљем – да би се показао атеисти прави статус његовог погледа на свет. Јер сами верујући људи поштено називају свој поглед на свет вером и не представљају га за ‘јединствено аутентично научно знање’. А ето, атеисти свој поглед на свет покушавају да представе као такав и противе се да га признају за веру што он заправо и јесте у реалности.

Међутим, са тачке гледишта логике, људи који верују у Бога се у спору са атеистима налазе у бољој позицији. Јер постојање Бога се доказује чак и приликом потврде делимично потврдне изјаве, типа: ‘неки феномени представљају по себи резултат деловања Бога на свет’. Атеизам претпоставља опште одричне изјаве – ‘ни један феномен не представља по себи резултат деловања Бога на овај свет’. ‘Очигледно је да се таква изјава сматра недоказивом већ макар због немогућности потпуне индукције, то јест, испитивања свих догађаја који су се некада одиграли, који се дешавају и који ће се тек догодити у будућности у универзуму. На тај начин… атеизам приноси… као полазну тачку догмат или аксиому која је много теже доказива од супротне изјаве. Заправо, истинитост делимично потврдне изјаве се доказује постојањем макар једног примера њене сагласности са реалношћу, истинитост опште одричне изјаве постаје поуздана једино при потпуној индукцији’.[16]

Атеисти се вређају када се њихови погледи називају вером, али како још назвати убеђеност у идеју која не одговара критеријумима научног знања и не може имати научну потврду у принципу? Дакле, спор не иде између вере и научног знања, већ између вере да Бог постоји и вере да Бог не постоји, притом што прва може имати потврду у искуству, а друга – не.

Како је писао А. Ф. Лосев ‘Атеизам лако решава ‘светске тајне’ и заборавља на ограниченост људског разума. Он стреми да из науке прогна све несхватљиво, заборављајући да је његово учење такође, у суштини, метафизичко. Једну тајну атеисти објашњавају другом и док хришћанство претпоставља потпуно разумљиву и у неком смислу природну идеје вере у један Узрок за друге узроке, атеисти стварају неразумљиви зачарани круг међусобних деловања узрока где један узрок представља последицу једног феномена и основу другог… попут барона Минхаузена који себе чупа из воде држећи се за косу’.

Логичка недоследност атеиста постаје очигледна и приликом разматарња њихових најраспрострањенијих анти-религиозних аргумената. На пример, врло често воле да указују на примере правих или умишљених преступа које су извршили верујући људи. Са тачке гледишта атеиста, то доказује штетност религије као такве и за ‘мислећег човека’ то треба да буде довољна основа да би одбацио веру.

Међутим, у том случају они су дужни да одбаце и медицину позивајући се на чињеницу многобројних преступа које су учинили лекари; треба да одбаце и науку јер су научници злочинци из историје врло добро познати, најсмртоноснија врста оружја била је развијена од стране научника.

Овде се може убројати и атеистима толико омиљене спекулације на тему финансирања трошкова за изградњу храмова. Ето, колико би дечијих живота могло да се спаси уместо изградње једног храма. Међутим, атеисти из неког разлога не постављају то питање када наиђу на стадион или спејс-шатл. Сличних примера нелогичности и предрасуда од стране атеиста има јако пуно.

(Георгије Максимов)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, cloudking рече

Sad jos samo fali da mi neko iskopira pricu o dva nerodjena blizanca u stomaku majke i da se momentalno samoubijem :D 

e za tu priču ne znam ni ja imaš kopi?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Дидим рече

Кад смо већ код овога, још једна занимвљивост, не знам да ли ће ми ко веровати. Више сам сатанских слугу видео међу декларисаним хришћанима, него међу декларисаним атеистима. :)

Стварно?

У коју ти то цркву идеш, човече Божији?! Олако себи дајеш за право да ''квалификујеш'' ко служи Богу, а ко ђаволу... иначе, који кантар користиш, кад се бавиш оваквим мерењима...  

Чак ''мериш'', тј. ''верујеш'' да је патријарх Јерусалимски мађионичар? 

Да није, можда, и Мојсије ишао на врх Синаја да се бави магијом? 

И ту се помињу ''неке ватре'' ...  Чак је Мојсије био скроз усамљен на врху, кад је Огањ горео... јер, остали, (тј. народ) су били доле у пустињи, и само су неки мало приподигли поглед ка врху и ретки су видели тај ''вулкан''! Да ли је то био Огањ божанске љубави, светлост божанске мудрости! Или је Мојсије, да прафразирам дете Александра ... ишао на врх, да се горе крије сам, а народ остао у подножју... 

Многима Огањ боде оче, како тад, тако и сад... неки му се неизмерно радују, попут православних Арапа, а неки у томе виде дреку, помаму... неки чак ''виде'' и превару... 

Свако види оно што хоће и чему је склон, јер широко је видно поље на широком пољу слободе...

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Ненад. рече

Па што онда оставити 14 'иљада постова исмевајући се томе? Ако ти је Православље последња рупа на свирали ваљда имаш много сврсисходнијих начина да искористиш своје време?

Trazi Boga!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 48 минута, cloudking рече

@Grizzly Adams pisem uskoro, sad sam u trku tako da imam vremena samo za ove haiku neofitske gimnastike s cvetkovicem i bratijom...

Ja tebe smatram ovde, velikim iskusenjem, spreman sam na trpljenje. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...