Jump to content

ХРИСТОС ВАСКРСЕ! Благодатни огањ је сишао на гроб Господњи

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 29 минута, kopitar рече

No može li čovjek istražiti - ili samo gradi nove kule babilonske - sve Božje vatre koje on pali gdje hoće? Ponajprije u ljudskim srcima. Naime, radost okupljanih vjernika, kad se prve svijeće s vatrom pomole iz Anastasisa, gotovo je teže opisati negoli sam sveti oganj.

Да, ко верује све у њему и око њега је чудо, ко сумња, сумња у све. Једина могућа разлика нас данашњих, у односу на претходне, је што би, вероватно, по смрти Господа на Крсту, Његово тело предали на обдукцију.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Aleksandar Cvetkovic рече

Evo imamo cudo i na forumu, kada Bog ucini da magarac progovori. 12:smeha:Kakve li ti traume vuces iz detinjstva, pa si tako isfrustriran. Nisu te lepo dresirali, ali zato sam ja tu, vreme je da se ponizis, da ti ne bih stavljao nanogicu, golupcicu. Aj sad brisi!

Нема ништа хришћански у остављању оваквих уписа на овом месту.

 

Ја не видим да одавде иду људи да пишу по атеистичким форумима, док ме баш занима какав комплекс мора да има неверујући који одлучи да проводи гомилу времена пискарајући на православном форуму. Шта, задире вам се Црква у ваше друштво? Колико знам, живите у секуларној земљи, а ионако већина великих мислилаца најављује смрт хришћанства, па не знам што сте онда константно узбуђени, wait it out jbt. Какви су ово клиначки фазони, срамота.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Ненад. рече

Нема ништа хришћански у остављању оваквих уписа на овом месту.

 

Ја не видим да одавде иду људи да пишу по атеистичким форумима, док ме баш занима какав комплекс мора да има неверујући који одлучи да проводи гомилу времена пискарајући на православном форуму. Шта, задире вам се Црква у ваше друштво? Колико знам, живите у секуларној земљи, а ионако већина великих мислилаца најављује смрт хришћанства, па не знам што сте онда константно узбуђени, wait it out jbt. Какви су ово клиначки фазони, срамота.

Brate, ja nisam ateista, kako me vi etiketirate. Doticnom sam odgovorio na ovakav nacin, zato sto zeli da mi udara cvrge i klepe, sto je van svake pameti. Kao verujuci, zelim da znam zasto patrijarh ne pali blagodatni oganj transparentno, da svi vide. Idakle ja znam sta radi iza zavese. To je bilo sve, sto sam zeleo da znam, a dobio gomilu uvreda. Ali ja necu odustati. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Molim da se svi uzdrže od ličnih napada i uvreda. Da ne ulazimo u to 'ko je prvi počeo', samo prestanite! :catfight

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Aleksandar Cvetkovic рече

Necu odustati, da pronadjem odgovor.

Мене нису интересовали одговори на питања која си поставио. Због тебе сам нашао репортажу која је , мислим, на трећој страни. У њој је објашњење "зашто се Патријарх крије", и још много тога. Ти си то или прескочио, или презрео, и наставио са "тражењем". Нашао си препирку, и не одустајеш, како тражиш одговор, препирањем.? Зар је то хришћански метод тражења одговора?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 часа, Aleksandar Cvetkovic рече

I u starom i u novom zavetu imamo javna cuda, pa sta je problem da i sada bude tako? Kako skriveno podstice, kada se transparentno promovise prica o blagodatnom ognju i ceo svet to prati, samo se patrijarh krije. Malo si kontradiktoran, kao da ni sam ne verujes u ono sto pricas, nego su te tako naucili.

Ima i danas, ali izgleda da do sada nije bila Bozija volja da budes svedok tako neceg.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, елТорнеро рече

Мене нису интересовали одговори на питања која си поставио. Због тебе сам нашао репортажу која је , мислим, на трећој страни. У њој је објашњење "зашто се Патријарх крије", и још много тога. Ти си то или прескочио, или презрео, и наставио са "тражењем". Нашао си препирку, и не одустајеш, како тражиш одговор, препирањем.? Зар је то хришћански метод тражења одговора?

Procitao sam, ali nigde ne pise zasto samo patrijarh moze da vidi to cudo, skriveno od ociju drugih vernika.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Aleksandar Cvetkovic рече

Procitao sam, ali nigde ne pise zasto samo patrijarh moze da vidi to cudo, skriveno od ociju drugih vernika.

Патријарх је сам не из разлога који наводиш, већ првенствено због тога да не би било преваре, која је вероватнија у маси народа. Јевреји су ставили стражу код Гроба Господњег, ради спречавања преваре од стране верних. Други разлог је интензивна молитва Патријарха, за коју се лакше сабрати осамљен. Можда још нешто, не знам Бог зна.

Ето, Патријарх се не "крије".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, Aleksandar Cvetkovic рече

Kakve li ti traume vuces iz detinjstva, pa si tako isfrustriran. Nisu te lepo dresirali, ali zato sam ja tu, vreme je da se ponizis, da ti ne bih stavljao nanogicu, golupcicu. Aj sad brisi!

Ало, дете!

Много тога није видљиво твојим очима, али ипак постоји... 

Потруди се да научиш основну и једноставну ствар, шта значи  глагол: веровати?!

 

 

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Aleksandar Cvetkovic рече

Procitao sam, ali nigde ne pise zasto samo patrijarh moze da vidi to cudo, skriveno od ociju drugih vernika.

А пропо онога што је ЕлТорнеро написао, мислим да сам ти и ја дао одговор на питање које си поставио. И ако треба, поновићу: да, као верник препознајем ту ствар као превару. Али због тога што мислим да је превара, нећу да улазим у рат са људима који у то верују и мислим да је то погрешно.

И такође ми се чини исто што и ЕлТорнеру, да ти је више стало до препирке него до одговора и то ми се не допада. :(

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зашто само патријарх види када се пали Огањ?    То није баш најтачније. Кажу да су се и појединцима у народу палиле свеће пре него пламен са патријархових свећа стигне до њих.

Baner-Pouke.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...