Jump to content

САД напале крстарећим ракетама базу сиријске војске као одговор на употребу хемијског оружја


Препоручена порука

пре 2 минута, obi-wan рече

Edit: jesi ovaj vidoje pokupio sa vojnog foruma? Ako nisi, prebaci i ljudima tamo, odlican je da ga pogledaju.

Ставио сам цео интервју са Масијем пре пар сати. Он је наш баја, либертаријанац! :)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, obi-wan рече

Edit: jesi ovaj vidoje pokupio sa vojnog foruma? Ako nisi, prebaci i ljudima tamo, odlican je da ga pogledaju.

Mislim da sam ga tamo i video, a pokupio sam ga sa Sputnjika.

  • Волим 1

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, GeniusAtWork рече

S-300 и S-400 су тамо да би штитили руске базе, опрему и људство, нису их поклонили Асаду да он ради с њима шта хоће. А и Руси су упозорени на време да се склоне, тако да није било потребе да их користе.

Za vreme Obaminog mandata Rusi su upozorili da ce u slucaju ispaljivanja krstarecih raketa da ih obore. Obrazlozenje da oni ne znaju gde te rakete idu. Time Rusija salje poruku da Amerika moze da intervenise krseci medjunarodno pravo kao i 99 i pored toga sto su ruske baze tamo. Time oni pokazuju da iskljucivo stite samo sebe i na taj nacin podsticu sirenje NATO.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Grizzly Adams рече

Ставио сам цео интервју са Масијем пре пар сати. Он је наш баја, либертаријанац! :)

Cekaj, da povezem: jel to ovaj lik sto prica? Ko je on u stvari? Daj link za taj intervju...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, grigorije22 рече

Za vreme Obaminog mandata Rusi su upozorili da ce u slucaju ispaljivanja krstarecih raketa da ih obore. Obrazlozenje da oni ne znaju gde te rakete idu. Time Rusija salje poruku da Amerika moze da intervenise krseci medjunarodno pravo kao i 99 i pored toga sto su ruske baze tamo. Time oni pokazuju da iskljucivo stite samo sebe i na taj nacin podsticu sirenje NATO.

Bre Grigorije, to je sve zvaka sa medija. Znas dobro da se iza brda uvek valja nesto drugo od toga.

Mi ovde, kao i mnogi drugi, eto probamo da naslutimo sta bi to bilo.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Ово све је већ виђено више пута од доласка Руса у Сирију, овде сад театралисати нема потребе, прича о некаквим "шамарчинама" је смешна. Самим тим што су Руси у Сирији је нокаут за Амере и остале сатрапе! Ово је само подметање ногу гроги боксера који одлази у пензију!
Иста се прича овде вртела и кад је оборен авион и кад је Израел нападао више пута. О Турцима нећемо ни причати, и ово и оно су организовали исти људи. То што су овог пута Амери директно напали, а не путем "проксија", не мења ствар.
Ни тада ни сада Русима нису помрсили конце. На терену је игра промењена. То и Кинези потврђују изјавом да је за њих Асад "нумеро уно".
Јер није овде само битка Руси-Запад, него ИСТОК-Запад."

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Rat-u-Siriji-2017-godina_364.html

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Russian warship steams toward US destroyers that launched Syria strikes

A Russian warship entered the eastern Mediterranean Friday and was heading toward the area where two U.S. Navy destroyers launched missile strikes into Syria, Fox News has learned.

The Russian frigate, Admiral Grigorovich RFS-494, crossed through the Bosphorus Strait “a few hours ago” from the Black Sea, according to a U.S. defense official. 

The Russian warship is now in the eastern Mediterranean steaming in the direction of the U.S. warships.

The Admiral Grigorovich is armed with advanced Kalibr cruise missiles. 

http://www.foxnews.com/world/2017/04/07/russian-warship-steams-toward-us-destroyers-that-launched-syria-strikes.html

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inace, jos jedna stvar bode paznju: kako vidim, stoji tvrdnja da je ispucano oko 60 raketa, a da je svega 29 doslo do cilja.

Pre svega, i ovo ne znamo da li je tacno, jer svasta moze da se napise, ali ako jeste tacno, onda gde je tih nesto vise od pola Tomahavka? Prispele slike iz te gadjane baze pokazuju 2 pogodjena sklonista i nesto cisterni za gorivo, a tu je i izvestaj da je unisteno ili osteceno nekih 9-10 aviona, mahom starih MiG-23.

Sa cisto tehnicke strane: nemoguce je da vise od pola raketa zakaze, tj. da dozivi kvar (ako su navodi tacni, opet ponavljam), a da ih je mali broj stigao do baze govore i te slike. To opet znaci da je ta polovina oborena, a malopre vidim da neki tviteri iznose tvrdnju da su u reonu Tartusa (dakle, luke koju koriste Rusi) upravo i poobarane te silne rakete (tamo su, osim S-400 i sistemi Pancir, kratkog dometa, isto vrlo efektni).

Sve ukupno, 2 su mogucnosti ovde: 1) Ili je lansiran mali broj raketa (npr. 10-tak), pa nije oborena nijedna jer su - kako neki tvrde - Rusi unapred obavesteni o tome, samo se trubi veca cifra iz nekog drugog razloga, ili 2) je lansiran zaista taj broj (60), ali je nesto preko pola negde ostalo na putu, tj. oboreno.

Ako je ovo drugo u pitanju, to za malo vise jos dize cenu Rusima, jer je vise od pola oborenih raketa ogroman %, da ne kazem debakl za napadaca.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako se neko zapita kako Amerikanci generalno ne budu protiv ratova problem je sto se oni uglavnom dele u dva tabora tj njih 95 posto. Tabor koji je protiv vojnih intervencija vrlo cesto sadzri razne bolide i cesto u prvi plan istice novcani segment tj da to ekonomski steti SAD-u, ali primeticete da i oni vrlo retko, gotovo nikad ne dovode u pitanje istinitost toga da Asad baca hemijsko oruzje ili kao onomad da Irak ima oruxje za masovno unistenje. I onda drugi tabor gdee cesto shvataju isto ds to bespotrebno kosta, ali da je neophodno zbof odbrane SAD-a ili da je to cena koju su spremni da ,,plate" da pomognu napacenima sirom sveta. I zbog toga se cesto dobri ljudi svrstaju uz ovakve zlocinacke poduhvate. Problem je sto je mozda par posto svesno da to bez obzira na troskove nije ni od kakve koristi i da je dobar deo tih stvati ili laz ili losije resenje od postojeceg. Ko je ziveo ili duze boravio u SAD znace o cemu pricam

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Филозоф рече

Ako se neko zapita kako Amerikanci generalno ne budu protiv ratova problem je sto se oni uglavnom dele u dva tabora tj njih 95 posto. Tabor koji je protiv vojnih intervencija vrlo cesto sadzri razne bolide i cesto u prvi plan istice novcani segment tj da to ekonomski steti SAD-u, ali primeticete da i oni vrlo retko, gotovo nikad ne dovode u pitanje istinitost toga da Asad baca hemijsko oruzje ili kao onomad da Irak ima oruxje za masovno unistenje. I onda drugi tabor gdee cesto shvataju isto ds to bespotrebno kosta, ali da je neophodno zbof odbrane SAD-a ili da je to cena koju su spremni da ,,plate" da pomognu napacenima sirom sveta. I zbog toga se cesto dobri ljudi svrstaju uz ovakve zlocinacke poduhvate. Problem je sto je mozda par posto svesno da to bez obzira na troskove nije ni od kakve koristi i da je dobar deo tih stvati ili laz ili losije resenje od postojeceg. Ko je ziveo ili duze boravio u SAD znace o cemu pricam

Mislim da se i to sad vec iz temelja menja, barem gledajuci po komentarima mnostva obicnih ljudi na YT...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па просечног Амера то не дотиче никако. Све се то дешава "тамо негде", само видиш на ТВ-у. Они су ту једноставно пустили своје лидере да раде шта год желе, у неком наивном уверењу да је САД подразумевано на "страни добра" како им медији сервирају (ха... ха... ха...). На пример, мој другар који је душа од човека, један од најмирнијих и најфинијих људи које знам, још пре пар година кад је била она прва фрка са "отровним гасом" у Сирији ме убеђује како је то "велико зло" и да Обама треба да им се супростави. Једва сам га убедио да је то глупост... Морао сам да му препричам цео рат у СФРЈ и на крају кад сам му реко - "да ли си свестан да су могли мене да убију који сам био и против рата и против Милошевића?" тек тад је сконтао да томахавци не убијају само "бед гајс" већ ко им се нађе на путу.

Тек сад, после пуно година, кад се примећује економски ефекат свега тога, људи капирају да ту нешто не штима.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...