Jump to content

САД напале крстарећим ракетама базу сиријске војске као одговор на употребу хемијског оружја


Препоручена порука

пре 5 часа, GeniusAtWork рече

Да, из које су наводно полетели авиони који су користили хемијско оружје пре три дана кад изгинуше они људи.

Sad sam tek na temi, ali pratim, pa da reknem koju cistu. Nastavicu se na tebe, ne kao da repliciram, nego mi ovo najzgodniji slagvort.

...

Naime, prilicno redovno pratim i vojni forum po ovom i slicnim pitanjima, pa evo jedan suma-sumarum za ovaj deo.

I prosli put, kad ono bi - negde prosle godine - Amuri su probali ovaj scenario. Isto gas, isto satro civilne zrtve. To je, mislim, bilo negde pre nego sto je veliki regionalni centar sa sredistem u gradu Aleppo bio pred padom u ruke legalne vlasti i Rusa. To sa otrovima je bio pokusaj da se taj pad spreci. Na njihovu neobicnu zalost, licno je Karla del Ponte na kraju neke inspekcije iznela pisane dokaze da su gas upotrebili drekavci (uobicajen naziv za "zelene" i "crne" isilovce - prema vec ustaljenom crnom humoru, prvi su "umereni koljaci", a drugi "full koljaci"), a ne sirijska vojska ili Rusi. I tu su dobili trt milojka.

Zasto sad opet gas? Osnovni razlog je sto tim istim drekavcima na terenu ide jako lose, tj. u poslednjih par meseci izrazito lose, i vec su izgubili silne kvadratne kilometre teritorija, a ovih dana se polako obruci stezu oko samog njihovog jezgra, koje je - pogadjate - naftni i gasni centar Sirije. Zato je valjalo da se nesto bar ucini, da se umesa na neki naci, inace ovi izgubise sve vrlo brzo. To se videlo da ce vec brzo da bude po uzurbanoj i (praznoj) ostroj retorici amurickih predstavnika u UN ovih dana.

Rezultat ovog napada, takticki i politicki gledano je - nula. Da Bog oprosti nastradale vojnike, ali nista na Zapadu ovim nisu dobili nego jos vecu mrznju i osudu i u svojim sredinama, i u celoj medjunarodnoj javnosti. Plus, sto se sultan Erdo opet prokazao kao los saradnik, pa ce izgleda morati Rusi opet da ga vuku za usi, prosli put mu ocigledno nije bilo dovoljno.

Ko ne zna, Amuri su vec imali par direktnih napada na sirijsku vojsku prosle godine, sa 50+ nastradalih sirijaca, ali su to prijavili tad kao "gresku". U pitanju je, naravno, bilo takticko bombardovanje sirijskih polozaja u jednoj vaznoj bici, da bi se sirijska vojska na tom mestu raslabila i popustila pritisak na drekavce.

I za kraj: napomenucu jos jednom da nisam niti cu da budem nikakav rusofil, niti bilo ciji fil, ali se i sad vrlo jasno i jos jednom pokazalo da su Rusi dobro naucili neke vrlo bitne lekcije ovih godina, i da - sto je najvaznije - sad jasno mozemo da vidimo ko stvarno radi na smirivanju svih tih napetosti, a ko radi nasuprot tome.

Idemo dalje...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Grizzly Adams рече

Ма Руси су били обавештени о нападу унапред.

Ово у медијима је само шарена лажа за народ.

I meni je slicno palo na pamet, ali smatram da ipak nije to u pitanju, ko je pratio situaciju tamo proteklih pola godine ili vise, lako moze da vidi da prosto nema nijedne logicke osnove za takvo ponasanje. I onda kad su Turci, na nagovor Amurike, oborili ruski avion - na samom pocetku ruske intervencije - Rusi su reagovali sporo i takticno, bez ishitrenih poteza.

Upravo to imamo i sad - smisljenu provokaciju da se izazove odgovor Rusa, da bi onda Amuri imali jasan (po njima) razlog da punom parom tamo ulete.

Kao sto rekoh u prethodnoj poruki - nista ovim nije konkretno postignuto, niti je se to htelo, nego se opipava puls Rusa.

Da je Asad sam, odavno bi vec Sirija bila isparcana i zdrobljena kao Libija, i gore od toga.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, obi-wan рече

Kao sto rekoh u prethodnoj poruki - nista ovim nije konkretno postignuto, niti je se to htelo, nego se opipava puls Rusa.

 Можда да би испровоцирали озбиљнији сукоб Русије са исламским светом.?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A možda samo Tramp hoće da pokaže da nije ruski čovek što ga prozivaju ...

 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, елТорнеро рече

 Можда да би испровоцирали озбиљнији сукоб Русије са исламским светом.?

To samo Bog zna, i oni koji to misle.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Кратос рече

A možda samo Tramp hoće da pokaže da nije ruski čovek što ga prozivaju ...

Сумњам да му је стало до тога да се коме допадне, или да брине за губитак позиције на којој је. Он воли профит и вечно уживање у њему, овде. Ратови су фантастична могућност профита за веште, а он је вешт.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Кратос рече

A možda samo Tramp hoće da pokaže da nije ruski čovek što ga prozivaju ...

Kako to da nikako ne razumeju ljudi svrhu precednika u SAD?

Tramp se ovde pita kol`ko ti i ja, i samo jos malo vise. Oni koji vuku poteze su neki sasvim drugi...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Кратос рече

A možda samo Tramp hoće da pokaže da nije ruski čovek što ga prozivaju ...

 

Dobro, sad im je dokazao pa može da nastavi svoj epic quest vraćanja slave Americi.

Mada ipak je više verovatno da će sravniti Siriju i Iran sa zemljiom kao poklon tazbini.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, obi-wan рече

Oni koji vuku poteze su neki sasvim drugi...

То је суштинска разлика твог и мог размишљања, мислим да јеон једна од особа из сенке, које су се ретко експонирале. Верујем да је потцењен, као и овдашњи председник.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, obi-wan рече

Kako to da nikako ne razumeju ljudi svrhu precednika u SAD? Tramp se ovde pita kol`ko ti i ja, i samo jos malo vise. Oni koji vuku poteze su neki sasvim drugi...

Nisu, ovo je uradio Tramp licno, svesno i isplanirano. Sta stoji iza odluke, to cemo jos videti, verovatno kupovina zlocinacke podrske. Ali da je odluka njegova u to nema sumnje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Prenecu ovde i poneki komentar sa vojnog foruma, ima tamo jedan broj ljudi prilicno upucenih i solidno trezne pameti, takve uglavnom pratim i citam da bih i sam nesto naucim. Evo npr. jedno dobrog i sazetog komentara, koji manje-vise dobro obuhvata celinu sukoba...

...

"Nije Rusija tek tako usla u sukob u Siriji. Ocigledno je da se sama Rusija brani i fizicki na prostoru Sirije. Ovaj potez SAD je usmeren protiv Rusije, ne SAA ili Sirije. Samim ulaskom u Siriju Putin je porucio da ce je braniti oruzjem, tj da je to crvena linija. E sad, ako nije racunao na SAD napad na sirijske trupe, onda je on poprilicno razocarenje za mene, mada sam siguran da jeste racunao i da ce naci odgovarajuci odgovor. Ukrajina, Sirija sve je to stezanje obruca oko Rusije. Ukoliko se ne zastite pre svojih granica morace da se stite na granici, a to je mnogo tezi posao."

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Rat-u-Siriji-2017-godina_360.html

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, obi-wan рече

Kako to da nikako ne razumeju ljudi svrhu precednika u SAD?

Tramp se ovde pita kol`ko ti i ja, i samo jos malo vise. Oni koji vuku poteze su neki sasvim drugi...

Ti koji vuku poteze su  bili protiv njega i vode kampanju da je ruski igrač....i ovim potezom on njima izbija ..,,argument,, iz ruke.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, uros рече

Nisu, ovo je uradio Tramp licno, svesno i isplanirano. Sta stoji iza odluke, to cemo jos videti, verovatno kupovina zlocinacke podrske. Ali da je odluka njegova u to nema sumnje.

Ma ajde brate, jeste uradio on po principu "slazem se da to uradimo", mozda je cak i inicirao celu stvar, ali nemoj da mi kazes da verujes u basne da je amuricki precednik megabaja kom nema ravnog na svetu, i da on kotrolise sve i sva? Ovo je gurano u vise navrata i mnogo pre Trampa, jos dok je nobelovac bio precednik, samo nije uradjeno bas ovako.

Ono sto moze da bude je da je Tramp bubuleja kakvog su cekali, tj. dovoljno brljiv da mogu lako da ga upotrebe za ovakve poteze...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Кратос рече

Ti koji vuku poteze su  bili protiv njega i vode kampanju da je ruski igrač....i ovim potezom on njima izbija ..,,argument,, iz ruke.

Iako i to svakako moze da bude, ipak je mnogo tesko da se poveruje da to tako simplifikovano funkcionise... da je ovo prvi slucaj, pa da se zamislimo, ali nije...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...