Jump to content

САД напале крстарећим ракетама базу сиријске војске као одговор на употребу хемијског оружја


Препоручена порука

пре 8 минута, Ненад. рече

A to Sputnik objavljuje saopštenja pre ministarstva? :D

Па откуд знам :) Ено стоји им на лајни као ударна вест.

Ни руско ни америчко министарство одбране не спомињу, али ево руско "спољних дела" каже у претпоследњем пасусу саопштења, тако да је истина...

http://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/2717798

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ово ништа не ваља!

Врло непромишљена одлука Трампа. Уверен сам да је хтео да покаже зубе и стекне подршку на унутрашњем плану и да је припреман саветима и информацијама који до њега долазе, на овакву некакву интервенцију. Само је требао да се деси "инцидент" који ће бити окидач. Овом одлуком су се многи позитивни помаци на геополитичком плану, који су се десили након избора, поништили. Дај Боже да од овога има повратка уназад и да ствари не ескалирају.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Браво за овог ветерана! :dobro:

 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тачно. Кршење међународног права, и то овај пут можда на најбруталнији начин. А да не говоримо о томе да је овим потезом Трамп вероватно прекршио и законодавство САД-а уласком у рат без одобрења Конгреса. Или ће се служити софизмима како ово није рат, као што то није ни убијање људи свугде по свету са дроновима, и слично.

 

 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Justin Waters рече

Izrael rame uz rame sa Saudijskom Arabijom pohvalio napade američke vojske :bu:

Bibi se inace brine za civilne zrtve, kao u Gazi :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Vedran рече

Тачно. Кршење међународног права, и то овај пут можда на најбруталнији начин. А да не говоримо о томе да је овим потезом Трамп вероватно прекршио и законодавство САД-а уласком у рат без одобрења Конгреса. Или ће се служити софизмима како ово није рат, као што то није ни убијање људи свугде по свету са дроновима, и слично.

 

 

Tehnicki, ovo nije ulazak u rat nego "humanitarna intervencija" za sto mu, tehnicki, ne treba odobrenje Kongresa. Zvuci poznato? :)

Druga je stvar sto je ovo suprotno duhu ustava SAD, ali o tome brinu samo dosadni doslijedni konzervativci i libertarijanci iz porodice Paul.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Vedran рече

А да не говоримо о томе да је овим потезом Трамп вероватно прекршио и законодавство САД-а уласком у рат без одобрења Конгреса.

Мислим да му не треба одобрење Конгреса за војно ангажовање краће од 90 дана. Исто као што Клинтону није требало '99.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овим је сам себе поткопао више него што било ко може да га поткопа и компромитује.

Једино ће онај болесни Мекејн и слични болесници да га подрже у овом потезу.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дабоме

Ал не може јадан да не помене Русију. :w9k3k6:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Aleksandar Cvetkovic рече

Rusi brane Siriju, kao sto su i nas 99-te. 

Да је не бране, Сирија досад не би ни постојала, чак ни у овом оганиченом обиму.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Најбизарније је када потежу аргумент "међународног права"...

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Ovo je kao Holokaust" - jevrejski rabin ovim pozdrqvlja intervenciju SAD. Znaci, ogavno politicarenje ideologizovanog uskoumnika na svojim mrtvim sunarodnicima. Fuj!

http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/syria-israel-former-chief-rabbi-yisrael-meir-lau-civil-war-holocaust-assad-a7670531.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Срђан Шијакињић рече

Најбизарније је када потежу аргумент "међународног права"...

Sjeti se samo lekcija o izvorima MJP-a. Njega stvaraju drzave svojom voljom bez nadnacionalne vlasti da ga sankcionise :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...