Jump to content

Расправе о бесмртности душе и о свесности душе након смрти


Препоручена порука

  • Одговори 2.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Mozak ne moze da stvara iluzije ako mrtav. Drugo ako je on video svoje telo i ljude oko njega onda to nije iluzija.

 

Mozak nije mrtav kod klinicke smrti. Kad je mrtav mozak, onda je mrtvo svo tijelo i ne moze se vratiti u zivot. 

 

A to za vnatjelesno iskustvo, prouci link koji sam dao "God helmet" tacno se stimulacijom odredjenog dijela mozga moze izazvati iluzija da gledas samog sebe sa visine. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

profesor Jerotic je cesto pricao o posmrtnim iskustvima raznih ljudi,

 

ali nije nigde spominjao nikakvu elektro simulaciju mozga!

Pa ta istrazivanja su skorasnja, u periodu kada je prof. Jerotic studirao takvih istrazivanja nije bilo.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije bas tako postoje mnogi primeri kao sto je fenomen post mortem gde su ljudi bili proglaseni mrtvima i onda posle 14 sati oziveli. U medicini postoje primeri gde se ljudima bukvalno raspadao mozak od gangrene i oni su imali ovakva iskustva. U tom eksperimentu stumulacijom ceonog reznja ljudi su imali osecaj da vide Boga, andjele ali ovde ne pricamo o tome, nego kada ljudi vide ne samo svoje telo nego vide i lekare cuju sta pricaju a lekari posle potvrde tu pricu. Ovo je moguce samo objasniti ako svest moze da funkcionise van mozga.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Covek je cuo svog nadredjenog na drugoj strani zgrade ni blizu njega.I nije ga udarila struja pa da bi mozak bio stimulisan nego neki sok Bog zna zbog cega.I odakle ideja da ne moze kad mozak umre da se covek vrati.Sto je ljudima ne moguce Bogu je moguce.Onda oni silni iz sv.pisama nisu bili mrtvi nego zamrli pa ih Gospod budio.Mozda je kroz njega trebalo da se mnogi spasu kao kroz svetog apostola Pavla pa mu je Gospod pokazao mrvicu i vratio ga nazad da svedoci.Mislim mi smo jos maloumni na toj naucnoj grani ko zna sta se sve krije oko nas.Nauka pre samo 150 godina izgleda smesna a ko zna sta ce biti u buducnosti sta cemo moci.Mozda ce ove diskusije nekom onda izgledati smesne.Ono sto je Bog rekao to je vecno,nauka danas jeste sutra je vec malo drugcije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mozak nije mrtav kod klinicke smrti. Kad je mrtav mozak, onda je mrtvo svo tijelo i ne moze se vratiti u zivot. 

 

A to za vnatjelesno iskustvo, prouci link koji sam dao "God helmet" tacno se stimulacijom odredjenog dijela mozga moze izazvati iluzija da gledas samog sebe sa visine. 

 

E si cuo nekad  da je recimo covek upucan u glavu i da su mu sve mozdane aktivnosti prestale jedino sto ga je cinilo zivim bio je puls srca?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Covek je cuo svog nadredjenog na drugoj strani zgrade ni blizu njega.I nije ga udarila struja pa da bi mozak bio stimulisan nego neki sok Bog zna zbog cega.I odakle ideja da ne moze kad mozak umre da se covek vrati.Sto je ljudima ne moguce Bogu je moguce.Onda oni silni iz sv.pisama nisu bili mrtvi nego zamrli pa ih Gospod budio.Mozda je kroz njega trebalo da se mnogi spasu kao kroz svetog apostola Pavla pa mu je Gospod pokazao mrvicu i vratio ga nazad da svedoci.Mislim mi smo jos maloumni na toj naucnoj grani ko zna sta se sve krije oko nas.Nauka pre samo 150 godina izgleda smesna a ko zna sta ce biti u buducnosti sta cemo moci.Mozda ce ove diskusije nekom onda izgledati smesne.Ono sto je Bog rekao to je vecno,nauka danas jeste sutra je vec malo drugcije.

 

 

Mudro zboris svestenice ali sta vredi kad ovi moderni teolozi pricaju o nekim elektro stimulacijama mozga,

kao i dusi koja spava u vecnim lovistima itd.

Sto vise citam ovu temu sve mi se zbrka tako da bolje i da ne pokusavam nesto da ukapiram!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mudro zboris svestenice ali sta vredi kad ovi moderni teolozi pricaju o nekim elektro stimulacijama mozga,

kao i dusi koja spava u vecnim lovistima itd.

Sto vise citam ovu temu sve mi se zbrka tako da bolje i da ne pokusavam nesto da ukapiram!

 

Ja bih ti preporucio da citas svetosavlje....ima sve do detalja objasnjeno...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Презвитер Дарко Јелић,

 

Мој стари пријатељ је пре два месеца пао са мотора. Није имао кацигу, поштено се изгулио и сломио обе ноге са отвореним преломима.

 

Испричао ми да је после операције видео себе из ваздуха и како му прилази код кревета нека девојка налик на Хали Бери - утегнута у црним стварима. Клекла је на једно колено поред њега и ухватила га за руке и привлачила себи.

 

Пријатељ ми каже да је имао избор да ли да крене за њом. Мало је фалило али се тргао и одбацио тако нешто. Каже да је те вечери преминуо човек у соби поред њега.

 

Моје тумачење је да је то једино могао бити демон. Друга солуција је да је у питању обична халуцинација. Али вероватно са неком поруком.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Covek je cuo svog nadredjenog na drugoj strani zgrade ni blizu njega.I nije ga udarila struja pa da bi mozak bio stimulisan nego neki sok Bog zna zbog cega.I odakle ideja da ne moze kad mozak umre da se covek vrati.Sto je ljudima ne moguce Bogu je moguce.Onda oni silni iz sv.pisama nisu bili mrtvi nego zamrli pa ih Gospod budio.Mozda je kroz njega trebalo da se mnogi spasu kao kroz svetog apostola Pavla pa mu je Gospod pokazao mrvicu i vratio ga nazad da svedoci.Mislim mi smo jos maloumni na toj naucnoj grani ko zna sta se sve krije oko nas.Nauka pre samo 150 godina izgleda smesna a ko zna sta ce biti u buducnosti sta cemo moci.Mozda ce ove diskusije nekom onda izgledati smesne.Ono sto je Bog rekao to je vecno,nauka danas jeste sutra je vec malo drugcije.

Kako mogu uzeti iskustvo tog covjeka, sa tunelom i svjetloscu na kraju kao neko narocito otkrivenje od Boga da druge ljude uputi ka necemu, kada je takvih slucajeva zabiljezeno na stotine hiljada i to medju raznim denominacijama, medju protestantskm najvise pa i ateistima. Sta zar su svi oni odabrani moderni apostoli da ljudima nesto propovjedaju?

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kako mogu uzeti iskustvo tog covjeka, sa tunelom i svjetloscu na kraju kao neko narocito otkrivenje od Boga da druge ljude uputi ka necemu, kada je takvih slucajeva zabiljezeno na stotine hiljada i to medju raznim denominacijama, medju protestantskm najvise pa i ateistima. Sta zar su svi oni odabrani moderni apostoli da ljudima nesto propovjedaju?

 

Pa onda kome da verujemo kad nam eto Gospod i u moderno vreme salje ljude iz ovog u onaj svet da im poverujemo.

Ako bi tako krenuli onda nikome ko ima takva iskustva unapred ne bi verovali,

nego samo onima koji su bliski nasim licnim uverenjima i ucenjima o dusi i zagrobnom zivotu itd.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...