Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 12 часа, о.Горан рече

Још један од занимљивих текстова са овог блога

Pored toga sto je sam tekst prilicno zanimljiv, zanima me da li je i video sa jutuba bio prilog originalnom tekstu? Hocu da kazem da je i video zanimljiv na svoj nacin, ali spoj onog teksta i onog videa, mi je jos zanimljiviji.

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Zoran Đurović рече

.

Ово што овај пише мислећи да пише вансеријске мудрости је вероватно најимбецилнија апологија еволуционе преваре икада. Али мора му се признати вештина да врхунску глупост одене у рухо некакве "мудрости"(:))), таман да одглуми памет код ових његових ботова.

Наравоученије-нема само СНС ботове.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, drvce рече

Pored toga sto je sam tekst prilicno zanimljiv, zanima me da li je i video sa jutuba bio prilog originalnom tekstu? Hocu da kazem da je i video zanimljiv na svoj nacin, ali spoj onog teksta i onog videa, mi je jos zanimljiviji.

Право да ти кажем и нисам. Имао сам доста обавеза јуче тако да сам брзински поставио клип у контексту тога да људи виде о каквом пројекту је реч.

Главне ствари су овде већ показане тј. да је еволуција лаж и превара, да је дизајн/Стварање очигледно, тако да је ово сад отаљавање.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 26.1.2019. at 13:28, grigorije22 рече

Bilo je. Sveti Atanasije Veliki je jos u 4 veku govorio da je Bog svet stvorio smrtnim jer ga je stvorio iz nepostojanja. Po Atanasiju da je Bog stvorio svet besmrtnim ispalo bi da je stvorio drugog Boga, jer samo je Bog po svojoj prirodi besmrtna. Drugo, Starozavetna istorija se ne gleda na nacin kao danasnja istorija. U SZ prvo ide posledica pa uzrok. To znaci da je pre pojave coveka postojala smrtnost (posledica) pa tek onda Adamov pad (uzrok).

Nije govorio da je svet bio smrtan pre pada.To kako ti gledaš je tvoja lična stvar al nemoj Atanasiju da učitavaš taj izvitopereni pogled.I nije stvar u besmrtnosti već u večnosti,Bog je večan jer je nestvoren, dok su recimo anđeli stvoreni a besmrtni.Bog ne stvara Boga stvaranjem besmrtnog bića po prirodi jer to biće iako je besmrtno nije večno jer ima početak postojanja,kao prava(Bog)  i  poluprava(anđeli i duše),prava je beskonačna,bez početka i kraja,poluprava ima početak(ulazak u postojanje) ali nema kraj(besmrtna) ali nikad ne može da postane prava.;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Ведран* рече

Ванконтекстуално си искочио из ерминевтичког контекста! 

Ја ти велим да је то заједно испричано, а ти хоћеш нешто прво, па онда нешто после. 

Немре тако!

Okey, nema veze koje je prvo koje je drugo,  bilo alegorijsko eshatolosko ili sotirolosko istorijsko (tj. da je knjiga Postanja real prica i dogadjaj sa odredjenim parametrima :laie_14:....),.....  imamo zajedno ispricano i kada lepo uklopimo ta dva nivoa stvarnosti dobijemo jednu lepu pricu sa srecnim krajem :osmeh:......  o Bogu i Adamu i Evi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Heraklit рече

Nije govorio da je svet bio smrtan pre pada.To kako ti gledaš je tvoja lična stvar al nemoj Atanasiju da učitavaš taj izvitopereni pogled.I nije stvar u besmrtnosti već u večnosti,Bog je večan jer je nestvoren, dok su recimo anđeli stvoreni a besmrtni.Bog ne stvara Boga stvaranjem besmrtnog bića po prirodi jer to biće iako je besmrtno nije večno jer ima početak postojanja,kao prava(Bog)  i  poluprava(anđeli i duše),prava je beskonačna,bez početka i kraja,poluprava ima početak(ulazak u postojanje) ali nema kraj(besmrtna) ali nikad ne može da postane prava.;)

Citirano ti je to X puta. Sveti Atanasije Veliki je napisao svoje najznacanije delo O ovaplocenju Logosa. Sveti Atanasije Veliki kaze nakon pada Adam se vratio u svoje prirodno stanje

For transgression of the commandment was turning them back to their natural state, so that just as they have had their being out of nothing, so also, as might be expected, they might look for corruption into nothing in the course of time. For if, out of a former normal state of non-existence, they were called into being by the Presence and loving-kindness of the Word, it followed naturally that when men were bereft of the knowledge of God and were turned back to what was not (for what is evil is not, but what is good is), they should, since they derive their being from God who IS, be everlastingly bereft even of being; in other words, that they should be disintegrated and abide in death and corruption. For man is by nature mortal, inasmuch as he is made out of what is not; but by reason of his likeness to Him that is (and if he still preserved this likeness by keeping Him in his knowledge) he would stay his natural corruption, and remain incorrupt; as Wisdom says: “The taking heed to His laws is the assurance of immortality;” but being incorrupt, he would live henceforth as God, to which I suppose the divine Scripture refers, when it says: “I have said ye are gods, and ye are all sons of the most Highest; but ye die like men, and fall as one of the princes.”

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, о.Горан рече

Главне ствари су овде већ показане тј. да је еволуција лаж и превара, да је дизајн/Стварање очигледно, тако да је ово сад отаљавање.

Što ti je onda problem da odgovoriš na ovu poruku: LINK ?????

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Heraklit рече

Jedno pitanje vezano za Postanje.Šta je zmija slagala?

Odlicno pitanjce... 0508_music

Jednostavno, kaze se da zena gledajuci u drvo poznanja videla,....  и да га је милина гледати и да је дрво врло драго ради знања, ( i kako je plod drveta poželjan, jer daje spoznanje...), ...  Eva uzme plod od drveta i jede zajedno sa Adamom, tj. oboje su hteli da saznaju i razumeju sta tacno znaci to umiranje ili dobro i zlo ,....ali su i zaista okusili smrt i umiranje, jer nisu bili duhovno spremni na jedno takvo umno i saznajno sagledavanje stvari zbog cega je Bog i rekao da nikako ne probaju sa tog drveta jer ce umreti, nece imati nikakve koristi od plodova sa drveta.... kako kazu oci nije drvo poznanja nesto lose, nego je savrseno dobro, ali je covek napravio gresku jer je probao plodove sa drveta pre nego sto je duhovno bio spreman za tako nesto, ...kao sto bebe prvo  pocinju da jedu lako svarljivu hranu, pa kada se naviknu i malo porastu mogu da probaju i drugu hranu, kolace i torte....  sa slascu i uzivanje'.. :cheesy3: (kao sto su i Adam i Eva trebali da jedu plodove sa drveta kada duhovno porastu i da budu savrseni u blazentsvu i sreci..)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, о.Горан рече

Право да ти кажем и нисам. Имао сам доста обавеза јуче тако да сам брзински поставио клип у контексту тога да људи виде о каквом пројекту је реч.

Главне ствари су овде већ показане тј. да је еволуција лаж и превара, да је дизајн/Стварање очигледно, тако да је ово сад отаљавање.

Motivacija za video, kao i sam video su odlicni, bez zezanja.

Pasusi 3,4,5,6,7,8 su sasvim OK.

U tekstu ima izjava poput :" Biosfera 2 danas zjapi prazna, kao glava prosjecnog darviniste. " Ok, covek je na stanovistu da su darvinisti glupavi, njihove ideje su mu odbojne, ali zasto kaze da Biosfera2 zjapi prazna, kad je to netacno?

Takodje, Biosfera2 bi bila legitiman naucni eksperiment i ako je svet onakav kakav pise u kretardskoj literaturi: uzeli su postojece (kreirane) vrste i izolovali ih od ostatka sveta, bez zelje da ih evoluiraju i stvaraju nove vrste, nego sa zeljom da testiraju stavove o tome sta je potrebno za jedan (manji) samoodrzivi sistem.

Цитат

Tvorci projekta su iskoristili priliku da pokazu svoje namjere, pa su za posjetioce napravili kratki film, isticuci kako je Biosfera 2  trebala figurativno preuzeti kontrolu nad Univerzumom od Boga. 

Da li je bilo koja tehnologija koja omogucava zivot van pecine i kontrolu stihije prirode OK?

Цитат

Darvinisti bi htjeli da vjerujemo kako je dizajn Biosfere 1, planete Zemlja nastao nizom slucajnih dogadjaja. 

Ovaj deo mi je totalno nejasan. Onolika konstrukcija i staklarija nije podignuta sa namerom dokazivanja nastajanja ekosistema putem slucajnosti, nego sa namerom kreiranja manjeg izolovanog i samoodrzivog sistema (od vec postojeceg, ali veceg koji mozda kreiran, a mozda i po randomu, svejedno).

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, grigorije22 рече

Kainovi potomci.:ani_biggrin:

Онај Никодим др архимандрил је Каинов унук. По Потопу се хибернирао као у случају оних жаба заробљених у стенама, и сада оживео! Брате, оно је суреално што је написао, а није лепо ни смејати се, јер је човек оболео. 

Интересује ме - гле какав сам оптиниста! - шта ће ми @о.Горан одговорити на овај феномен који први пут видех: Лавице које су физички као лавови! Знамо да има бркатих игуманија, али ове лавице вероватно нисте видели! Научници нуде једно објашњење ове мутације, а то је да када се види да има много лавова, има се и шира територија, јер се друге животиње боје. Иначе, са овим лавицама - а редак је феномен - остале се понашају као са лавицом, али ова има дубљи глас, мирише остале лавице и више је него мушкобањаста.    

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...