Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 12 минута, Просечан србенда рече

Ради тога да би био објективан у изношењу чињеница. Пошто си већ интелектуалац, онда прочиташ критику неке научне тезе и онда сагледаш да ли то пије воду или не. У супротном ради своје пристрасности ка т.е обмањујеш друге.

Pa pročitao sam gomilu kreacionističkih "kritika" i sagledao da ne piju vodu... pitanje je zašto bi po tvom mišljenju te "kritike" morao da iznesem zajedno sa tvrdnjama naučnika uvek kada govorim o tvrdnjama naučnika???

Obmanjujem ljude jer im iznosim tačne informacije o tome šta naučnici tvrde?  :D

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 55 минута, Avocado рече

Šta bi te uverilo u suprotno?

Просто и једноставно костур и сличност днк ништа не доказују и сто посто доказа не постоји. Било како било, увек ћеш морати да се ослониш на веру у т.е. из врсте у врсту. А ја у ту теорију не верујем, мени вера служи за неке друге много важније ствари у животу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 56 минута, о.Горан рече

просто кажеш "еволуирало" и уз гомилу страних термина и још већу гомилу спекулација час убедиш оне који воле да су самоодабрани по памети( читај: снобови).

Таман кренем да ти лупим срце и често на кртају коментара налетим на овакве закључке, и онда не могу. Дај, можеш оче Горане и без тога, нема потреба за тим, ружна реч или епитет само буде контрапродуктиван.  

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Просечан србенда рече

Цела т.е је манипулација а ти си пристрасан према истој

Nisam ni sumnjao da će tvoja kleveta ostati bez bilo kakvog konkretnog obrazloženja i primera... ono što zapravo najviše prezirem kod kreacionista je što u nameri da ispunite istripovanu misiju šatro u korist Boga, konstantno kršite veoma ekplicitnu i nespornu zapovest Boga - klevećete i lažete...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Avocado рече

Nisam ni sumnjao da će tvoja kleveta ostati bez bilo kakvog konkretnog obrazloženja i primera... ono što zapravo najviše prezirem kod kreacionista je što u nameri da ispunite istripovanu misiju šatro u korist Boga, konstantno kršite veoma ekplicitnu i nespornu zapovest Boga - klevećete i lažete konstantno..

Па ти си сам рекао да је све шпекулација :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 28.9.2018. at 1:09, Avocado рече
Цитат

А и цела т.е је заснована на шпекулацијама.

Cela nauka brale, cela nauka...

Манипулација шпекулацијама :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Avocado рече

Jel u Bibliji piše da behemot ima rep kao kedar, da ima rep velik kao kedar (pa to ne može biti slon) ili piše nešto drugo u vezi sa repom i kedrom?

(inače rep je tu eufemizam za nešto drugo, što je iz konteksta jasno, ali hajde da se pravimo kao da je rep)

Бехемот попу @о.Горану: Одричеш ли се кретардизма или да ти турим "реп"?:))12:smeha::))

Невероватно је незнање овог попа... Од свећења водица има мало времена да се образује. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Zoran Đurović рече

овај резон разоружава кретарде. Јер свемоћни Бог то може да уради.

Али је проблем, што ови не разумеју да је тај Свемоћни Бог створио ОВАЈ свет. Што Василије вели, "као вежбалиште".  ...Бог је творац овог света. Зато су ови ликови, кретарди

Значи, по вашем разумевању (нема пада, јелте) Бог је створио овај свет какав јесте, вежбалиште типа:

 

saw.jpg

 

Врло лепо, веома добро, оно, "хришћанско поимање" par excellence :O 

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Благовесник рече

Значи, по вашем разумевању (нема пада, јелте) Бог је створио ово вежбалиште:

Поред Исуса, једино ја и Маргарет Тачер нисмо никад пали.:)) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, о.Горан рече

Касније се враћам да наставим уништавање аждаје, по узору на моју славу св.Георгија.

Попе, јеси ли читао Николаја: Св Ђорђе је сада у телу?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Просечан србенда рече

Просто и једноставно костур и сличност днк ништа не доказују и сто посто доказа не постоји. Било како било, увек ћеш морати да се ослониш на веру у т.е. из врсте у врсту. А ја у ту теорију не верујем, мени вера служи за неке друге много важније ствари у животу.

Ako dobro razumem, tvoja pozicija je da šta god da naučnici otkriju, to za tebe nije dokaz... ništa te ne bi uverilo u suprotno... i to je ok, samo onda je bez veze da pričaš kako nemamo dokaze za TE kada za tebe ništa ne bi predstavljalo dokaz...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Просечан србенда рече

Манипулација шпекулацијама :)

Raspitaj se o pojmu "sarkazam"...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Zoran Đurović рече

Бехемот попу @о.Горану: Одричеш ли се кретардизма или да ти турим "реп"?:))12:smeha::))

Невероватно је незнање овог попа... Од свећења водица има мало времена да се образује. 

Mene recimo sad baš zanima da li će na moje pitanje o behemotu @о.Горан da odgovori... ok, beži od nekih drugih pitanja... ali valjda kad popa pitaš šta tačno piše na nekom mestu u Svetom Pismu, valjda mora da odgovori i da ispravi ako je nešto pogrešno rekao?

Ima li neki kanon ili crkveno pravilo o tome?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Avocado рече

Mene recimo sad baš zanima da li će na moje pitanje o behemotu @о.Горан da odgovori... ok, beži od nekih drugih pitanja... ali valjda kad popa pitaš šta tačno piše na nekom mestu u Svetom Pismu, valjda mora da odgovori i da ispravi ako je nešto pogrešno rekao?

Ima li neki kanon ili crkveno pravilo o tome?

Канон 24 сабора у Ниниви: Смудити му браду све док не одговори и порекне хулу! Ако неће, урезати му језик у грлу!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...