Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 10 минута, Zoran Đurović рече

Али Бог, богат у милосрђу, због велике љубави своје којом нас је заволео, нас, који бејасмо мртви због грехова, оживе са Христом: благодаћу сте спасени. И са Њим заједно васкрсе и заједно посади на небесима у Христу Исусу (συνήγειρεν καὶ συνεκάθισεν ἐν τοῖς ἐπουρανίοις ἐν Χριστῷ Ἰησοῦ), да би показао у вековима који долазе (ἐν τοῖς αἰῶσιν τοῖς ἐπερχομένοις) огромно богатство благодати своје преко доброте према нама у Христу Исусу.

Ma ovaj Bogočovek (praštaj Hriste u žaru je diskusije) tačno poimenice zna ko je vaskrsao sa Njim u  vekovima koji dolaze, budući još nerođeni od majke mora ih poznati kao sinove Carstva.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 7 часа, Volim_Sina_Bozjeg рече

po Lajbnicu je smrt Hristova Čudotvorna jer je izdahom svojim Sin Vaskrsnuo sve svetove u ovaj jedan jedini najbolji od svih koji su mogli ili jesu stvoreni.

I u tim svetovima smrt Hristova ČUDOTVORNA oživljava Vaskrsava. Smrt se desila na Krstu i po Justinu je takođe neodvojiva od Vaskrsenja jer je po Justinu smrt Hristova ČUDOTVORNA kad nastupi izdahom tada Sin Vaskrsava ili mislite da smrt nastupa tek kad nekoga pogrebeš?

Niko pre smrti Hristove ne Vaskrsava jer smrt Hristova je Čudotvorna.

„Кресту Твојему поклањајемсја Владико, и свјатоје Воскресеније Твоје славим"

Не каже, поклањам се сада а васкрсење славим трећега дана. Него сад се клањам и сад га славим. Зато и метаније чинимо јер умиремо (доле) и васкрсавамо (горе) са Христом који умре и Васкрсе. Lex orandi lex credendi. ;)

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Vedran рече

„Кресту Твојему поклањајемсја Владико, и свјатоје Воскресеније Твоје славим"

Не каже, поклањам се сада а васкрсење славим трећега дана. Него сад се клањам и сад га славим. Зато и метаније чинимо јер умиремо (доле) и васкрсавамо (горе) са Христом који умре и Васкрсе. Lex orandi lex credendi. ;)

Da.

Imam pitanje kako Hristos Krštava Svetim Duhom nas?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Заувек ћу вам ово рећи, последњим издахом својим на Крсту са висине је дунуо Светога Духа на нас.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Volim_Sina_Bozjeg рече

Заувек ћу вам ово рећи, последњим издахом својим на Крсту са висине је дунуо Светога Духа на нас.

То доста личи на алко тест, за возаче.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Ivan Marković рече

Мора да ни они не знају грчки. Ццц...колко незнавених на овом свет

Како оно беше „ти претендујеш на искључиву исправност твога става" :))... нарочито кад се гречески, енглески, итд. текст објасни српском граматиком...12:smeha:

„...паки грјадушчаго со славоју..."

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Volim_Sina_Bozjeg рече
пре 6 часа, Bokisd рече

posle Poslednjeg Suda.

trenutno si na njemu

Само ћеш исписану пресуду добити кад склопиш окице. 

Кад доћеш пред Врата мејк шур да су ти ударили и печат правомоћности. Без печата те неће пустити (као ни код Артемија на причешће што не можеш, ако ти пре нису ударили печат да си исповеђен и потпуно безгрешан).:))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Кратос рече

 

12:smeha:

Viđu Jovana....

I reč postade telo i useli se u nas puno blagodati i istine; i videsmo slavu Njegovu, slavu, kao Jedinorodnoga od Oca.

Ау па ово ми је промакло да сагледам боље

реч постаде тело где ти видиш овде неку дистанцу?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Ivan Marković рече

Ај сад ти мени, љубљени брате, реци јел то лепо што радиш?

 

пре 5 часа, Ivan Marković рече

попих овде шамаре, прозивке, дијагнозе, попљувасте ме

Није лепо ни да лажеш, према томе немој.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Ivan Marković рече

Јеа, рајт.:)). Онли јур из корект

Експерт за језике и граматику. 12:smeha:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Bokisd рече

kada je On sisao u  ad, prepoznali su Ga, jer su Ga i videli verom iz dubina Starog Zaveta.

А када је сишао у Ад, да ли је Он њих васкрсао "бестелесно", или телесно, или их и није васкрсао, тек ће их васкрснути? :)

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Кратос рече

ne pravi se naivan ko francuska sobarica.

Почећу да скупљам Кратосове метафоре. Лончићи, степенице, прозорчићи и промајице, бабе и жабе, сад и француске собарице 12:smeha:

Још мало па ћу му због овога дати и неограничена права на коришћење израза "есхатолошки(о) ја".

:))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Vedran рече

А када је сишао у Ад, да ли је Он њих васкрсао "бестелесно", или телесно, или их и није васкрсао, тек ће их васкрснути? :)

Јован Претеча у пустињи виче покајте се приближило се Царство Небеско.

Ови после 2000 година од Христа са својом теологијом удаљили су људима Царство да Јована Претечу сада опште не чују а Христа Исуса стављају у архиву библиотеке на полицу која носи наслов "Ако се деси деси се"....

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...